RSPA Slo-Pitch logo image
RSPA Slo-Pitch

RSPA 2012 Schedule & Results
Revised November 20, 2012

RSPA 2012 Playoff / Division Champions
Division
Playoff / Division Champions
photo
Comp
Comp: 1st Hawks beat 4th Born Stars to win the RSPA Comp Championships!
Hawks; Born Stars; Pitch Slapped (new); Cardinals; Road Warriors; RobArts Rage; Flaming Arifs; Slackers;
photo
Mon-1
Mon-1: 1st Rampage beats 2nd Relief Pitchers to win the Mon-1 division!
Rampage; Relief Pitchers (new); Breaking Bats (new); Not All There; Mixed Balls-Mon (new); High Fives (Smoking A) (ret);
Mon-2
Mon-2: 4th Drunken Rookies beat 2nd DP's (Lakeport) to win the Mon-2 division!
Drunken Rookies; DP's (Lakeport); Sons of Pitches; Electrolux;
Mon-R1
Mon-R1: 6th Shebeen Shebangers beats 1st Pho House to win the Mon-R1 division!
Shebeen Shebangers (new); Pho House (new); Corrugate Kings; Dirtbags (new); Our Pitcher Quit; Showstoppers; Peel Dodgers (new);
photo
Mon-R2
Mon-R2: 1st Shake & Bake beats 2nd Untouch-A-Balls to win the Mon-R2 division!
Shake & Bake; Untouch-A-Balls; Bunt n Grind; Wallys Grill; TF Ballbusters; Phantoms (new); Smokin Batz (new);
Tue-1
Tue-1: 1st NLM takes 3 games to beat 3rd Nice Snatch to win the Tue-1 division!
NLM; Nice Snatch (new); Devils (new); Massive Hits; Assassins; Kelron; Nutz & Boltz; Ruff Riders; Team Perfection (new);
photo
Tue-2
Tue-2: 7th McGlovins beats 4th Pitch Slap (Tuxedos) to win the Tue-2 division!
McGlovins; Pitch Slap (Tuxedo); Back Door Sliders (new); Ashley Schaeffer Kia ; Got The Runs (new); InvAsian; Platoon; Hoops Queen (Heathers Hitmen);
Tue-3
Tue-3: 1st Inferno beats 2nd Isotopes to win the Tue-3 division!
Inferno; Isotopes; Bandits; Scallywag Sluggers; Dusters (Ball Stars); A-Rod in my Pujols; Booze Jays; Sofa Kings;
Tue-4
Tue-4: 4th Where My Pitches At beats 3rd Rueful Rabbits to win the Tue-4 division!
Where My Pitches At (Priszm); Rueful Rabbits; WKRP (new); Talent; Brew Crew (new); TNT;
photo
Tue-R1
Tue-R1: 3rd Brewsers-Tue beats 1st B-19 Bombers to win the Tue-R1 division title!
Brewsers-Tue ; B-19 Bombers ; Bats out of Hell (new); Zwingers; No Glove No Love (Gilmore); Field of Beerz (new);
photo
Tue-R2
Tue-R2: 1st Family Matters beats 3rd Baseheads to win the Tue-R2 division title!
Family Matters; Baseheads; Armed & Hammered (Monster); Kings (Keesta); Balls & Dolls ; Gate Gourmet (new); Whiteoaks (SMPU); Queensway Cruisers (new);
photo
Wed-1
Wed-1: 5th Brewsers-Wed beats 3rd Booty Pirates to win the Wed-1 division!
Brewsers-Wed; Booty Pirates; Da Villains; Ball Busters; Team Pitcher; BYOB; Charmins All-Stars (ret); Boozehounds;
photo
Wed-2
Wed-2: 4th Olde Skool Pirates beats 2nd Fun Cools to win the Wed-2 division!
Olde Skool Pirates; Fun Cools ; Charros (Lone Rangers); Huskies;
photo
Wed-3
Wed-3: 3rd Bat Blazers beats 1st Master Batters to win the Wed-3 division!
Bat Blazers; Master Batters; Vandelay Industries; Mixed Balls; Prophix Piranhas;
Wed-R1
Wed-R1: 1st Pleasure Pack beat 2nd Toronto Brew Jays to win the Wed-R1 division!
Pleasure Pack; Toronto Brew Jays; BDO Ballbreakers; Last Call; Replacements; Mars; Eh Team (427); Hardballs;
photo
Wed-R2
Wed-R2: 1st Redhawks beats 7th Bats to win the Wed-R2 division!
Redhawks; Bats; Big Ballers; RK Publishing Balls Deep; Electric Mayhem; Litigators (new); Bats n Hoes; Ari Overdrive;
photo
Thu-1
Thu-1: 1st Attack beats 2nd Lions (Dragons) to win the Thu-1 division title!
Attack; Lions, Tigers & Bears (Dragons); Clippers; Draft Dodgers;
photo
Thu-2
Thu-2: 2nd Tailgaters beats 5th Clover Bellies to win the Thu-2 division title!
Tailgaters (Heres To Grizz); Clover Bellies; Alcoholics; Hall of Shamers; Misfits; Pirates; Brickyard Big Mouths; Sauga Bulldogs;
photo
Thu-3
Thu-3: 1st Moneyballers beat 6th Blue Ballers to win the Thu-3 division title!
Moneyballers (Cash Money); Blue Ballers (new); I'd Hit That; Twist Offs; Ballerz ; Loose Balls; Chicks & Dicks; Smackin Pitches; Balls Deep (new); Bayside Tigers;
photo
Thu-R
Thu-R: 3rd Underachievers beats 5th Show Me Your Hits to win the Thu-R division!
Underachievers; Show Me Your Hits (new); Indians; Coby Crushers; Upper Deck (new); Barflys (new); Dodgers;
photo
Fri-1
Fri-1: 4th Mayhem beat 2nd Down n Dirty to win the Fri-1 division title!
Mayhem; Down n Dirty; Tigers ; Dingbats;
Fri-R
Fri-R: 1st Gamecocks beat 3rd Winners to win the Fri-R division title!
Gamecocks; Winners; Green Machine; Raincats (Motojuggs);


RSPA 2012 Team Photos

Attack
   

B-19 Bombers
   

Baseheads

Bats

Born Stars

Brewsers-Wed

Big Ballers

Booty Pirates

Brewsers-Tue

Corrugate Kings

Family Matters

Hawks

Hardballs

Lions, Tigers & Bears (Dragons)

Looseballs

Eh Team

Isotopes

NLM

Moneyballers

No Glove No Love

Not All There

Olde Skool Pirates

Pleasure Pack

Redhawks

Phantoms

Pho House

Shebeen Shebangers

Sauga Bulldogs

Smoking Batz

Sons of Pitches

TF Ballbusters

Where My Pitches At

Zwingers

Tailgators

Underachievers

Shebeen Mens Masters

Jeff and Bryan and margaritas

RSPA Banquet

RSPA Banquet

RSPA Banquet

RSPA Banquet

RSPA Banquet


RSPA 2012 Schedule ... go to ...
Week 1 - May 2-4
Week 2 - May 7-11
Week 3 - May 14-18
Week 4 - May 21-25
Week 5 - May 28-June 1
Week 6 - June 4-8
Tournament June 9-10
Week 7 - June 11-15
Week 8 - June 18-22
Week 9 - June 25-29
Week 10 - July 2-6
Week 11 - July 9-13
Tournament July 14-15
Week 12 - July 16-20
RSPA Volleyball Night - Friday, July 20
Week 13 - July 23-27 Week 14 - Jul 30-Aug 3 Week 15 - Aug 6-10
RSPA All-Star Night Aug 10
Week 16 - Aug 13-17
Tournament Aug 18-19
Week 17 - Aug 20-24 Week 18 - Aug 27-31
Week 19 - Sept 3-7 Week 20 - Sept 10-14 Week 21 - Sept 17-21 Week 22 - Sept 24-28
RSPA Banquet - Saturday, October 13 RSPA Banquet - Saturday, October 20 RSPA Banquet - Saturday, October 27
No game dates - dates with no games; RSPA Playoffs Start August 11 (est)

RSPA 2012 League Schedule
that concludes the RSPA 2012 season
RSPA 2012 Standings & Divisions

Click park name for map Week 23: October 1-5
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
YES - we will be playing into October
Monday, October 1
Mon Oct 1 Max Ward-N #1 7:00 4th Born Stars (DH) L 1st Hawks (DH) W 6-19 WB/BL
Mon Oct 1 Max Ward-N #1 8:30 1st Hawks (DH) W 4th Born Stars (DH) L 15-5 WB/BL
Comp Finals Comp Finals: 1st Hawks beat 4th Born Stars to win the RSPA Comp Championships!
Tuesday, October 2
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue-1 Finals Tue-1 Finals: 1st NLM takes 3 games to beat 3rd Nice Snatch to win the Tue-1 division!
Tue-2 Finals Tue-2 Finals: 7th McGlovins beats 4th Pitch Slap (Tuxedos) to win the Tue-2 division!
Tue-3 Finals Tue-3 Finals: 1st Inferno beats 2nd Isotopes to win the Tue-3 division!
Tue-4 Finals Tue-4 Finals: 4th Where My Pitches At beats 3rd Rueful Rabbits to win the Tue-4 division title!
Tue-R1 Finals Tue-R1 Finals: 3rd Brewsers-Tue beats 1st B-19 Bombers to win the Tue-R1 division title!
Tue-R2 Finals Tue-R2 Finals: 1st Family Matters beats 3rd Baseheads to win the Tue-R2 division title!
Tue Oct 2 Dunton-1 7:30 1st NLM L 3rd Nice Snatch W 10-16 TerryH
Tue Oct 2 Dunton-1 9:00 3rd Nice Snatch L 1st NLM W 5-6 TerryH
Tue-1 Finals Tue-1: 1st NLM takes 3 games to beat 3rd Nice Snatch to win the Tue-1 division!
Tue Oct 2 Dunton-2 6:30 2nd Isotopes L 1st Inferno W 6-12 JimmyMcN
Tue Oct 2 Dunton-2 6:30 1st Inferno W 2nd Isotopes L 20-19 JimmyMcN
Tue-2 Finals Tue-2: 1st Inferno beats 2nd Isotopes to win the Tue-3 division!
Tue Oct 2 Wildwood Park-1 6:30 3rd Baseheads (TH) W 1st Family Matters (TH) L 7-8 RichardP
Tue Oct 2 Wildwood Park-1 8:00 1st Family Matters (TH) W 3rd Baseheads (TH) L 19-13 RichardP
Tue Oct 2 Wildwood Park-1 9:30 3rd Baseheads (TH) L 1st Family Matters (TH) W 9-13 RichardP
Tue-R2 Finals Tue-R2: 1st Family Matters beats 3rd Baseheads to win the Tue-R2 division!
Tue Oct 2 Wildwood Park-2 6:30 3rd Brewsers-Tue (TH) L 1st B-19 Bombers W 14-17 BobE
Tue Oct 2 Wildwood Park-2 8:00 1st B-19 Bombers (TH) L 3rd Brewsers-Tue (TH) W 12-15 BobE
Tue Oct 2 Wildwood Park-2 9:30 3rd Brewsers-Tue (TH) W 1st B-19 Bombers L 15-10 BobE
Tue-R1 Finals Tue-R1: 3rd Brewsers-Tue beats 1st B-19 Bombers to win the Tue-R1 division!
that concludes the RSPA 2012 season




RSPA 2012 Schedule & Results - Completed Weeks
Click park name for map Week 1: May 2-4, 2012
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed May 2   Fleetwood 6:30 Charmins AllStars (new) W Bats L 10-5 WayneB
Wed May 2 Fleetwood 8:00 Ball Busters (DH) L Slackers (DH) W 9-16 WayneB
Wed May 2 Fleetwood 9:30 Slackers (DH) W Ball Busters (DH) L 18-10 WayneB
Wed May 2 Wildwood Park-2 6:30 Olde Skool Pirates L Huskies W 11-16 MurrayMcL
Wed May 2 Wildwood Park-2 8:00 Brewsers-Wed (DH) W BYOB (DH) L 18-6 MurrayMcL
Wed May 2 Wildwood Park-2 9:30 BYOB (DH) W Brewsers-Wed (DH) L 22-17 MurrayMcL
Wed May 2 Sheridan Park 8:15 Pitch Slapped (new)(DH) W Born Stars (DH) L 25-22 BrianL
Wed May 2 Sheridan Park 9:30 Born Stars (DH) L Pitch Slapped (new)(DH) W 8-16 BrianL
Wed May 2 Garnetwood-1 6:30 Eh Team (427) L Last Call W 1-3 TonyP
Wed May 2 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Boozehounds L Team Pitcher W 5-21 JeffW
Wed May 2 Century City 6:30 BDO Ball Breakers W Ari Overdrive L 16-4 AndyB
Wed May 2 Heritage Hills 6:30 Prophix (was Mixed Balls) L Da Villains W 8-14 RobertS
Wed May 2 West Deane-2 6:30 Big Ballers W Toronto Brew Jays L 15-11 RobO
Wed May 2 Mimico 6:30 Pleasure Pack W Redhawks L 11-8 JimG
Thu May 3 Max Ward-N #1 8:30 Clippers (DH) R/O Hawks (DH) R/O R/O WayneB
Thu May 3 Max Ward-N #1 9:45 Hawks (DH) R/O Clippers (DH) R/O R/O WayneB x
Thu May 3 Fleetwood 6:30 I'd Hit That W Dodgers L 14-11 TerryH
Thu May 3 Fleetwood 8:00 Attack (DH) R/O Draft Dodgers (DH) R/O R/O TerryH
Thu May 3 Fleetwood 9:30 Draft Dodgers (DH) R/O Attack (DH) R/O R/O TerryH
Thu May 3 Birch Park 8:00 Misfits (DH) R/O Sauga Bulldogs (DH) R/O R/O AndyB
Thu May 3 Birch Park 9:30 Sauga Bulldogs (DH) R/O Misfits (DH) R/O R/O AndyB
Thu May 3 Sheridan Park 8:00 Clover Bellies (DH) R/O Lions (Dragons)(DH) R/O R/O BobE
Thu May 3 Sheridan Park 9:30 Lions (Dragons)(DH) R/O Clover Bellies (DH) R/O R/O BobE
Thu May 3 South Common - N 8:30 Indians (DH) R/O Underachievers (DH) R/O R/O BrianB
Thu May 3 South Common - N 9:45 Underachievers (DH) R/O Indians (DH) R/O R/O BrianB
Thu May 3 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Tailgaters (HTG) W Hall of Shamers L 9-8 TonyP
Thu May 3 Forest Glen Park 6:30 Bar Flys (new) L Money Ballers (Cash) W 1-18 JimG
Thu May 3 Smithfield 8:00 Flaming Arifs (DH) R/O Brickyard Bigmouths (DH) R/O R/O SteveCa
Thu May 3 Smithfield 9:30 Brickyard Bigmouths (DH) R/O Flaming Arifs (DH) R/O R/O SteveCa x
Thu May 3 West Deane-2 6:30 Coby Crushers L Ballerz W 1-11 RobO
Fri May 4 Max Ward-S #2 6:30 Phantoms (new) W Green Machine L 12-7 WayneB
Fri May 4 Max Ward-S #2 8:00 Mayhem (DH) L Cardinals (DH) W 4-9 WayneB
Fri May 4 Max Ward-S #2 9:30 Cardinals (DH) L Mayhem (DH) W 4-8 WayneB

Teams Off/Not Playing: lots; -- Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 2: May 7-11
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon May 7   Dunton-1 6:30 Relief Pitchers (new) L Rampage W 7-16 BobE
Mon May 7 Dunton-1 8:00 Road Warriors (DH) L Born Stars (DH) W 11-12 BobE
Mon May 7 Dunton-1 9:30 Born Stars (DH) W Road Warriors (DH) L 29-20 BobE
Mon May 7 Dunton-2 6:30 Dirt Bags (new) L Electrolux W 6-18 WayneB
Mon May 7 Meadowvale-3 6:30 Peel Dodgers (new) L Our Pitcher Quit W 9-13 BrianB
Mon May 7 Meadowvale-3 8:00 Mixed Balls-Mon W Corrugate Kings (DH) L 24-6 BrianB
Mon May 7 Meadowvale-3 9:30 Phantoms (new) W Corrugate Kings (DH) L 18-6 BrianB
Mon May 7 Garnetwood-1 6:30 DP's (Lakeport) W TNT L 10-9 TonyP
Mon May 7 Novostar Park 6:30 Showstoppers W Bunt n Grind L 15-14 RobertS
Mon May 7 Heritage Hills 6:30 Drunken Rookies L def Not All There W def 0-7 def xxx
Mon May 7 West Deane-2 6:30 Shake & Bake W TF Ballbusters L 15-3 FrankS
Mon May 7 West Deane-L 6:30 Pho House (new) L Untouch-a-balls (DH) W 7-12 RobO
Mon May 7 West Deane-L 8:00 High Fives (new) R/S Untouch-a-balls (DH) R/S R/S RobO
Mon May 7 West Deane-L 9:30 Breaking Bats (new) R/S Sons of Pitches R/S R/S RobO x
Mon May 7 Smithfield 6:30 Smoking Batz (new)(DH) L Wallys Grill (DH) W 1-14 MurrayMcL
Mon May 7 Smithfield 8:00 Wallys Grill (DH) W Smoking Batz (new)(DH) L 26-2 MurrayMcL
Tue May 8 Dunton-2 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) W Arod in my Pujols L 14-0 TerryH
Tue May 8 Dunton-2 8:00 Massive Hits (DH) L NLM (DH) W 13-14 TerryH
Tue May 8 Dunton-2 9:30 NLM (DH) W Massive Hits (DH) L 14-12 TerryH
Tue May 8 Wildwood Park-2 6:30 No Glove No Love L Zwingers W 11-21 RichardP
Tue May 8 Wildwood Park-2 8:00 Brewsers-Tue W Scallywags (DH) L 17-14 RichardP
Tue May 8 Wildwood Park-2 9:30 Inferno W Scallywags (DH) L 17-4 RichardP
Tue May 8 Wildwood Park-1 6:30 Ruff Riders L Assassins W 4-16 WayneB
Tue May 8 Wildwood Park-1 8:00 Bandits L Invasian (DH) W 11-14 WayneB
Tue May 8 Wildwood Park-1 9:30 Platoon L Invasian (DH) W 7-19 WayneB
Tue May 8 Mount Charles-N 6:30 Nice Snatch (new) W Kelron L 11-7 AndyB
Tue May 8 Mount Charles-N 8:00 Whiteoaks L Armed & Hammered (DH) W 6-14 AndyB
Tue May 8 Mount Charles-N 9:30 Sofa Kings L Armed & Hammered (DH) W 14-15 AndyB
Tue May 8 Mount Charles-S 6:30 Gate Gourmet (new) W Kings L 11-9 BobE
Tue May 8 Mount Charles-S 8:00 McGlovins L Devils (new)(DH) W 9-18 BobE
Tue May 8 Mount Charles-S 9:30 Nutz & Boltz L Devils (new)(DH) W 8-14 BobE
Tue May 8 Syntex 6:30 Family Matters W Talent L 18-5 BrianB
Tue May 8 Garnetwood-1 6:30 Booze Jays W Brew Crew (new) L 18-14 TonyP
Tue May 8 City View 6:30 Rueful Rabbits (new) L Isotopes W 6-19 MarcoC
Tue May 8 Smithfield 6:30 Heathers Hitmen (new) W Where My Pitches At L 12-11 LewL
Tue May 8 Smithfield 8:00 Baseheads (DH) L A's (new-Alcoholics)(DH) W 7-19 LewL
Tue May 8 Smithfield 9:30 A's (new-Alcoholics)(DH) W Baseheads (DH) L 17-4 LewL
Tue May 8 Bloorlea 6:30 Balls & Dolls W B-19 Bombers L 17-10 SteveC
Tue May 8 Silverhill 6:30 WKRP (new) W Field of Beerz (new-PP) L 19-8 DaveS
Tue May 8 West Deane-2 6:30 Queensway Cruisers (new) L Bats Out of Hell (new) W 2-8 RobO
Tue May 8 Mimico 6:30 Team Perfection L Ashley Schaeffer Kia W 13-14 JimG
Wed May 9 Fleetwood 6:30 Bats L Olde Skool Pirates W 10-18 WayneB
Wed May 9 Fleetwood 8:00 Slackers (DH) W Booty Pirates (DH) L 24-9 WayneB
Wed May 9 Fleetwood 9:30 Booty Pirates (DH) L Slackers (DH) W 14-15 WayneB
Wed May 9 Wildwood Park-2 6:30 Charmins All-Stars (new) L BYOB W 6-9 RichardP
Wed May 9 Wildwood Park-2 8:00 Fun Cools (DH) W Charros (Lone Rangers)(DH) L 11-1 RichardP
Wed May 9 Wildwood Park-2 9:30 Charros (Lone Rangers)(DH) L Fun Cools (DH) W 6-9 RichardP
Wed May 9 Sheridan Park 8:00 Team Pitcher (DH) L Brewsers-Wed (DH) W 8-10 BrianL
Wed May 9 Sheridan Park 9:30 Brewsers-Wed (DH) L Team Pitcher (DH) W 13-14 BrianL
Wed May 9 Garnetwood-1 6:30 Eh Team W BDO Ballbreakers L 22-18 TonyP
Wed May 9 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Ball Busters W Boozehounds L 14-4 BobE
Wed May 9 Century City 6:30 Bats n Hoes L DaVillains W 11-23 DarrylT
Wed May 9 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive R/O RK Publishing Balls Deep R/O R/O RobertS
Wed May 9 King Park #1 6:30 Master Batters R/O Prophix Piranhas R/O R/O SteveS
Wed May 9 Humberwood 6:30 Mars L def Litigators (new)(DH) W def 0-7 def SteveC
Wed May 9 Humberwood 8:00 Electric Mayhem (DH) W Litigators (new)(DH) L 24-15 SteveC
Wed May 9 Humberwood 9:30 Electric Mayhem (DH) W Replacements L 22-16 SteveC
Wed May 9 Bloorlea 6:30 Redhawks L Big Ballers W 13-14 Mario
Wed May 9 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays L Bat Blazers W 9-10 LewL
Wed May 9 Mimico 6:30 Last Call W def Pleasure Pack L def 7-0 def JimG
Wed May 9 Silverhill 6:30 Huskies R/O Vandelay R/O R/O JimmyMcN
Thu May 10 Max Ward-N #1 8:30 Hawks (DH) W RobArts Rage (DH) L 21-12 WayneB
Thu May 10 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) L Hawks (DH) W 8-13 WayneB
Thu May 10 Fleetwood 6:30 Balls Deep (new) W Bar Flys (new) L 12-3 TerryH
Thu May 10 Fleetwood 8:00 Draft Dodgers (DH) W Lions (Dragons) (DH) L 27-20 TerryH
Thu May 10 Fleetwood 9:30 Lions (Dragons) (DH) W Draft Dodgers (DH) L 16-4 TerryH
Thu May 10 Sheridan Park 7:30 Pitch Slapped (new)(DH) W St. Louis Clippers (DH) L 16-8 BobE
Thu May 10 Sheridan Park 9:00 St. Louis Clippers (DH) L Pitch Slapped (new)(DH) W 12-20 BobE
Thu May 10 South Common N  8:30 Show Me Your Hits (DH) L Twistoffs (DH) W 2-14 TrevorF
Thu May 10 South Common - N 9:45 Twistoffs (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 26-14 TrevorF
Thu May 10 Birchwood Park 8:00 Underachievers (DH) L I'd Hit That (DH) W 9-10 JimMcN
Thu May 10 Birchwood Park 9:30 I'd Hit That (DH) W Underachievers (DH) L 14-13 JimMcN
Thu May 10 Garnetwood 2 (HB) 6:30 Hall of Shamers W Clover Bellies L 14-13 TonyP
Thu May 10 Forest Glen Park 6:30 Sauga Bulldogs L Chicks & Dicks W 4-18 SteveS
Thu May 10 City View 6:30 Dodgers W Indians L 16-10 JimG
Thu May 10 Humberwood 6:30 Blue Ballers (new) W Ballerz L 9-3 SteveC
Thu May 10 Humberwood 8:00 Alcoholics W Pirates (DH) L 14-12 SteveC
Thu May 10 Humberwood 9:30 Smackin Pitches L Pirates (DH) W 9-10 SteveC
Thu May 10 Smithfield 8:00 Brickyard Bigmouths (DH) R/S Attack (DH) R/S R/S RichardP
Thu May 10 Smithfield 9:30 Attack (DH) R/S Brickyard Bigmouths (DH) R/S R/S RichardP
Thu May 10 Birch Park 8:00 Bayside Tigers (DH) L Misfits (DH) W 13-17 RobO
Thu May 10 Birch Park 9:30 Misfits (DH) W Bayside Tigers (DH) L 9-7 RobO
Thu May 10 West Deane-2 6:30 Moneyballers (Cash) W Coby Crushers L 14-1 JimmyMcN
Fri May 11 Max Ward-N #1 6:30 Tigers L Tailgaters (HTG) W 3-19 WayneB
Fri May 11 Max Ward-N #1 8:00 Mayhem (DH) W Winners (DH) L 24-5 WayneB
Fri May 11 Max Ward-N #1 9:30 Winners (DH) L Mayhem (DH) W 6-17 WayneB
Fri May 11 Max Ward-S #2 6:30 Down n Dirty (Mayhem-2) L Raincats (Motojuggs) W 16-17 RobO
Fri May 11 Max Ward-S #2 8:00 Gamecocks (DH) W Dingbats (DH) L 9-8 RobO
Fri May 11 Max Ward-S #2 9:30 Dingbats (DH) Tie Gamecocks (DH) Tie 18-18 RobO
Fri May 11 Wildwood Park-1 6:30 Green Machine L Dusters (was Hardballs) W 0-7 BrianL
Fri May 11 Wildwood Park-1 8:00 Cardinals (DH) W Flaming Arifs (DH) L 18-4 BrianL
Fri May 11 Wildwood Park-1 9:30 Flaming Arifs (DH) L Cardinals (DH) 4 6-18 BrianL

Teams Off/Not Playing: Mixed Balls-Wed; Irish Shebeen;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 3: May 14-18
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon May 14   Dunton-1 6:30 Not All There W TNT L 25-15 BobE
Mon May 14 Dunton-1 8:00 Rampage W Road Warriors L 20-8 BobE
Mon May 14 Dunton-1 9:30 High Fives (new) Tie Phantoms (new) Tie 13-13 BobE
Mon May 14 Dunton-2 6:30 Electrolux (was Winners) W Drunken Rookies L 13-12 WayneB
Mon May 14 Meadowvale-3 6:30 Corrugate Kings L Our Pitcher Quit W 0-14 BrianB
Mon May 14 Meadowvale-3 8:00 Bunt n Grind (DH) W Dirtbags (new)(DH) L 9-4 BrianB
Mon May 14 Meadowvale-3 9:30 Dirtbags (new)(DH) L Bunt n Grind (DH) W 9-11 BrianB
Mon May 14 Garnetwood-1 6:30 Shebeen Shebangers (new) W Smokin Bats (new) L 18-5 TonyP
Mon May 14 Novostar Park 6:30 Electrolux R/S Mixed Balls R/S R/S xxx
Mon May 14 Heritage Hills 6:30 Peel Dodgers W Showstoppers L 17-1 RobertS
Mon May 14 West Deane-2 6:30 Wallys Grill L Pho House W 12-14 FrankS
Mon May 14 West Deane-L 6:30 DP's (Lakeport) L Sons of Pitches W 10-17 RobO
Mon May 14 West Deane-L 8:00 Relief Pitchers (new)(DH) L Breaking Bats (new)(DH) W 7-14 RobO
Mon May 14 West Deane-L 9:30 Breaking Bats (new)(DH) R/S Relief Pitchers (new)(DH) R/S R/S RobO x
Mon May 14 Smithfield 7:00 TF Ballbusters L Untouchaballs (DH) W 8-20 JeffW
Mon May 14 Smithfield 8:30 Shake & Bake W Untouchaballs (DH) L 33-23 JeffW
Tue May 15 Dunton-2 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) L Assassins W 13-15 TerryH
Tue May 15 Dunton-2 8:00 Devils (new)(DH) L NLM (DH) W 16-22 TerryH
Tue May 15 Dunton-2 9:30 NLM (DH) L Devils (new)(DH) W 13-17 TerryH
Tue May 15 Wildwood Park-1 6:30 Bandits L Platoon W 8-17 WayneB
Tue May 15 Wildwood Park-1 8:00 Nutz & Boltz (DH) L Massive Hits (DH) W 2-15 WayneB
Tue May 15 Wildwood Park-1 9:30 Massive Hits (DH) W Nutz & Boltz (DH) L 14-10 WayneB
Tue May 15 Wildwood Park-2 6:30 Talent W Brewsers-Tue L 13-8 RichardP
Tue May 15 Wildwood Park-2 8:00 Team Perfection (DH) L Invasian (DH) W 14-15 RichardP
Tue May 15 Wildwood Park-2 9:30 Invasian (DH) L Team Perfection (DH) W 4-7 RichardP
Tue May 15 Mount Charles-N 6:30 Nice Snatch (new) W McGlovins L 21-18 BobE
Tue May 15 Mount Charles-N 8:00 Arod in my Pujols W Scallywags L 24-13 BobE
Tue May 15 Mount Charles-N 9:30 Sofa Kings W Inferno L 23-12 BobE
Tue May 15 Mount Charles-S 6:30 Isotopes W Gate Gourmet (new) L 27-9 MarcoC
Tue May 15 Mount Charles-S 8:00 Ruff Ryders (DH) L Kelron (DH) W 14-18 MarcoC
Tue May 15 Mount Charles-S 9:30 Kelron (DH) W Ruff Ryders (DH) L 17-6 MarcoC
Tue May 15 Brickyard-2 6:30 Rueful Rabbits (new) L Brew Crew (new) W 14-17 AndyB
Tue May 15 Brickyard-2 8:00 Zwingers (DH) W Whiteoaks (DH) L 15-9 AndyB
Tue May 15 Brickyard-2 9:30 Whiteoaks (DH) L Zwingers (DH) W 9-15 AndyB
Tue May 15 Syntex 6:30 Armed & Hammered W Family Matters L 14-13 RickV
Tue May 15 Garnetwood-1 6:30 B-19 Bombers L No Glove No Love W 8-19 TonyP
Tue May 15 King Park #1 6:45 Dusters W Kings L 18-13 TommyH
Tue May 15 Smithfield 6:30 2 Balls 1 Strike (new) W Balls & Dolls L 20-5 LewL
Tue May 15 Smithfield 8:00 A's (DH) W Heathers Hitmen (new)(DH) L 17-12 LewL
Tue May 15 Smithfield 9:30 Heathers Hitmen (new)(DH) L A's (DH) W 6-11 LewL
Tue May 15 Bloorlea 6:30 Bats out of Hell (new) W Field of Beerz (new) L 19-14 SteveC
Tue May 15 Silverhill 6:30 Queensway Cruisers (new) L Baseheads W 1-12 SteveS
Tue May 15 West Deane-2 6:30 Where My Pitches At W Ashley Schaeffer Kia L 13-8 RobO
Tue May 15 Mimico 6:30 WKRP (new) L Booze Jays W 16-19 JimG
Wed May 16 Fleetwood 6:30 Prophix Piranhas W Huskies L 23-19 WayneB
Wed May 16 Fleetwood 8:00 Replacements W Bats n Hoes L 26-2 WayneB
Wed May 16 Fleetwood 9:30 Charros (Lone Rangers) W Master Batters L 14-11 WayneB
Wed May 16 Wildwood Park-2 6:30 Booty Pirates W Brewsers-Wed L 26-23 AndyB
Wed May 16 Wildwood Park-2 8:00 Da Villains W Bats L 10-6 AndyB
Wed May 16 Wildwood Park-2 9:30 BYOB L Slackers W 12-17 AndyB
Wed May 16 Sheridan Park 8:00 RobArts Rage (DH) W Born Stars (DH) L 13-8 BrianL
Wed May 16 Sheridan Park 9:30 Born Stars (DH) L RobArts Rage (DH) W 12-13 BrianL
Wed May 16 Garnetwood-1 6:30 Big Ballers W Eh Team L 14-11 TonyP
Wed May 16 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Boozehounds L def Charmins All-Stars (new) W def 0-7 def LewL xxx
Wed May 16 Century City 6:30 RK Publishing Balls Deep L BDO Ballbreakers W 5-21 RichardP
Wed May 16 Heritage Hills 6:30 Last Call W Ari Overdrive L 16-3 RobertS
Wed May 16 King Park #1 6:30 Olde Skool Pirates L Team Pitcher W 20-24 BobE
Wed May 16 Humberwood 6:30 Litigators (new) W Mixed Balls L 21-10 SteveC
Wed May 16 Humberwood 8:00 Electric Mayhem W Hardballs (DH) L 22-7 SteveC
Wed May 16 Humberwood 9:30 Fun Cools W Hardballs (DH) L 34-18 SteveC
Wed May 16 Bloorlea 6:30 Pleasure Pack L Toronto Brew Jays W 11-18 JimG
Wed May 16 West Deane-2 6:30 Vandelay L Bat Blazers W 7-11 SteveS
Wed May 16 Silverhill 6:30 Mars L Redhawks W 18-20 JimmyMcN
Thu May 17 Max Ward-N #1 8:30 Attack (DH) L Lions (Dragons)(DH) W 7-13 WayneB
Thu May 17 Max Ward-N #1 9:45 Lions (Dragons)(DH) W Attack (DH) L 13-6 WayneB
Thu May 17 Fleetwood 6:30 Coby Crushers W Bar Flys (new) L 16-0 TerryH
Thu May 17 Fleetwood 8:00 Sauga Bulldogs W Loose Balls (DH) L 18-9 TerryH
Thu May 17 Fleetwood 9:30 Pirates L Loose Balls (DH) W 9-12 TerryH
Thu May 17 Sheridan Park 7:30 Hawks (DH) W Pitch Slapped (new)(DH) L 7-5 DaveM
Thu May 17 Sheridan Park 9:00 Pitch Slapped (new)(DH) L Hawks (DH) W 4-10 DaveM
Thu May 17 South Common - N 8:30 Smackin Pitches (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 22-9 RichardP
Thu May 17 South Common - N 9:45 Show Me Your Hits (DH) L Smackin Pitches (DH) W 3-10 RichardP
Thu May 17 Birchwood Park 8:00 Indians (DH) L Underachievers (DH) W 11-12 JimMcN
Thu May 17 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) W Indians (DH) L 19-5 JimMcN
Thu May 17 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Chicks & Dicks L Moneyballers (Cash) W 19-20 TonyP
Thu May 17 Forest Glen Park 6:30 Misfits W Hall of Shamers L 20-4 SteveS
Thu May 17 Knotty Pine 6:30 Dodgers W Bayside Tigers L 23-12 BobE
Thu May 17 Allison 6:30 Blue Ballers (new) L I'd Hit That W 16-23 MarcoC
Thu May 17 Malton Village 6:30 Clover Bellies L Tailgaters (HTG) W 9-11 PatrickH
Thu May 17 Humberwood 7:30 Twist Offs (DH) L Alcoholics (DH) W 15-20 SteveC
Thu May 17 Humberwood 9:00 Alcoholics (DH) L Twist Offs (DH) W 11-16 SteveC
Thu May 17 Smithfield 7:30 St. Louis Clippers (DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 18-1 GregMac
Thu May 17 Smithfield 9:00 Brickyard Bigmouths (DH) L St. Louis Clippers (DH) W 7-17 GregMac
Thu May 10 Birch Park 7:00 Flaming Arifs (DH) W Draft Dodgers (DH) L 18-17 RobO
Thu May 17 Birch Park 8:30 Draft Dodgers (DH) L Flaming Arifs (DH) W 16-19 RobO
Thu May 17 West Deane-2 6:30 Ballerz W Balls Deep (new) L 16-4 JimG
Fri May 18 NO GAMES - Long Weekend

Teams Off/Not Playing: Ball Busters; Cardinals; Dingbats; Down n Dirty (Mayhem-2); Gamecocks; Green Machine; Mayhem; Raincats (Motojuggs); Tigers; Winners;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;


Click park name for map Week 4: May 21-25
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon May 21   NO GAMES - Long Weekend
Tue May 22 Dunton-2 6:30 TNT L Nutz & Boltz W 5-17 TerryH
Tue May 22 Dunton-2 8:00 Arod in my Pujols L Brew Crew (new)(DH) W 7-8 TerryH
Tue May 22 Dunton-2 9:30 Scallywags L Brew Crew (new)(DH) W 7-15 TerryH
Tue May 22 Wildwood Park-1 6:30 Massive Hits W Nice Snatch (new) L 17-9 WayneB
Tue May 22 Wildwood Park-1 8:00 Hoops Queen (Heathers) L Devils (DH) W 6-18 WayneB
Tue May 22 Wildwood Park-1 9:30 Devils (DH) W Hoops Queen (Heathers) L 20-8 WayneB
Tue May 22 Wildwood Park-2 6:30 Baseheads L Isotopes W 16-20 MarcoC
Tue May 22 Wildwood Park-2 8:00 Family Matters (DH) L Dusters (DH) W 4-10 MarcoC
Tue May 22 Wildwood Park-2 9:30 Dusters (DH) W Family Matters (DH) L 17-8 MarcoC
Tue May 22 Mount Charles-N 6:30 Assassins (DH) L Kelron W 7-8 LewL
Tue May 22 Mount Charles-N 8:00 Assassins (DH) W McGlovins (DH) L 13-1 LewL
Tue May 22 Mount Charles-N 9:30 NLM W McGlovins (DH) L 13-0 LewL
Tue May 22 Mount Charles-S 6:30 Rueful Rabbits (new) L Brewsers-Tue W 14-15 BobE
Tue May 22 Mount Charles-S 8:00 Ruff Ryders L Ashley Schaeffer Kia (DH) W 11-12 BobE
Tue May 22 Mount Charles-S 9:30 Invasian W Ashley Schaeffer Kia (DH) L 11-10 BobE
Tue May 22 Brickyard-2 6:30 Platoon W Pitch Slap (Tuxedo) L 11-7 AndyB
Tue May 22 Brickyard-2 8:00 Armed & Hammered W Sofa Kings (DH) L 13-7 AndyB
Tue May 22 Brickyard-2 9:30 Whiteoaks L Sofa Kings (DH) W 5-21 AndyB
Tue May 22 Syntex 6:30 Inferno W Talent L 18-13 RickV
Tue May 22 Garnetwood-1 6:30 Bats out of Hell (new) L Pho House (new) W 18-19 TonyP
Tue May 22 Knotty Pine 6:30 Dirt Bags (new) L Bandits W 7-8 TommyH
Tue May 22 King Park #1 6:30 Gate Gourmet (new) L Zwingers W 12-18 DaveS
Tue May 22 Century City 6:30 Kings L No Glove No Love W 11-21 BrandoD
Tue May 22 Smithfield 7:30 Where My Pitches At (DH) W Back Door Sliders (A's)(DH) L 20-14 GordMac
Tue May 22 Smithfield 9:00 Back Door Sliders (A's)(DH) L Where My Pitches At (DH) W 13-20 GordMac
Tue May 22 Bloorlea 6:30 Got The Runs (2B-1S)(new) W Booze Jays L 13-7 SteveC
Tue May 22 Silverhill 6:30 Field of Beerz (new) L Balls & Dolls W 17-18 SteveS
Tue May 22 West Deane-2 6:30 B-19 Bombers W Queensway Cruisers (new) L 24-8 RobO
Tue May 22 Mimico 6:30 WKRP (new) L Team Perfection W 5-17 JimG
Wed May 23 Fleetwood 6:30 Prophix Piranhas L Last Call W 13-14 WayneB
Wed May 23 Fleetwood 8:00 Charmins All-Stars (DH) W Ball Busters (DH) L 15-10 WayneB
Wed May 23 Fleetwood 9:30 Ball Busters (DH) W Charmins All-Stars (DH) L 15-15 WayneB
Wed May 23 Wildwood Park-2 6:30 Big Ballers L Mars W 14-15 RichardP
Wed May 23 Wildwood Park-2 8:00 Born Stars (DH) L BYOB (DH) W 16-17 RichardP
Wed May 23 Wildwood Park-2 9:30 BYOB (DH) L Born Stars (DH) W 20-22 RichardP
Wed May 23 Sheridan Park 8:00 Da Villains (DH) L Mixed Balls-W (DH) W 12-19 BrianL
Wed May 23 Sheridan Park 9:30 Mixed Balls-W (DH) L Da Villains (DH) W 11-13 BrianL
Wed May 23 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Team Pitcher W Booty Pirates L 18-7 TonyP
Wed May 23 Garnetwood-1 6:30 Brewsers-Wed W def Boozehounds XXX L def 7-0 def xxx
Wed May 23 Century City 6:30 Bats n Hoes L BDO Ballbreakers W 5-17 BobE
Wed May 23 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L RK Publishing Balls Deep W 11-12 RonnieK
Wed May 23 Humberwood 6:30 Pleasure Pack W Litigators (new) L 19-4 SteveC
Wed May 23 Humberwood 8:00 Bats L Fun Cools (DH) W 7-8 SteveC
Wed May 23 Humberwood 9:30 Electric Mayhem L Fun Cools (DH) W 9-12 SteveC
Wed May 23 Bloorlea 6:30 Eh Team W Redhawks L 22-7 SteveS
Wed May 23 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays W TF Ballbusters L 17-5 Mario
Wed May 23 Mimico 6:30 Bat Blazers W Huskies L 15-2 JimG
Thu May 24 Max Ward-N #1 8:30 Flaming Arifs (DH) L Hawks (DH) W 6-11 WayneB
Thu May 24 Max Ward-N #1 9:45 Hawks (DH) W Flaming Arifs (DH) L 16-8 WayneB
Thu May 24 Fleetwood 6:30 Chicks & Dicks L Clover Bellies W 1-13 TerryH
Thu May 24 Fleetwood 8:00 Misfits (DH) L Sauga Bulldogs (DH) W 7-8 TerryH
Thu May 24 Fleetwood 9:30 Sauga Bulldogs (DH) L Misfits (DH) W 11-18 TerryH
Thu May 24 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) W RobArts Rage (DH) L 17-6 DaveM
Thu May 24 Sheridan Park 9:30 RobArts Rage (DH) L Pitch Slapped (DH) W 6-12 DaveM
Thu May 24 South Common - N 8:30 Show Me Your Hits (DH) L Underachievers (DH) W 8-10 RichardP
Thu May 24 South Common - N 9:45 Underachievers (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 15-6 RichardP
Thu May 24 Birchwood Park 8:00 Twist Off (DH) L Pirates (DH) W 5-9 JimMcN
Thu May 24 Birchwood Park 9:30 Pirates (DH) W Twist Off (DH) L 15-12 JimMcN
Thu May 24 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Draft Dodgers W Tailgaters (HTG) L 19-6 TonyP
Thu May 24 Forest Glen Park 6:30 Balls Deep (new) L Blue Balls (new) W 2-11 SteveS
Thu May 24 Knotty Pine 6:30 Loose Balls W Dodgers L 15-5 RickV
Thu May 24 City View 6:30 I'd Hit That L Moneyballers (Cash) W 5-10 BobE
Thu May 24 Allison 6:30 Indians W Bar Flys (new) L 15-8 MarcoC
Thu May 24 Humberwood 7:00 Brickyard Bigmouths (DH) L Hall of Shamers (DH) W 13-15 SteveC
Thu May 24 Humberwood 8:30 Hall of Shamers (DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 16-8 SteveC
Thu May 24 Smithfield 7:30 Attack (DH) W St. Louis Clippers (DH) L TommyH
Thu May 24 Smithfield 9:00 St. Louis Clippers (DH) L Attack (DH) W TommyH
Thu May 24 Birch Park 7:30 Alcoholics (DH) W Smackin Pitches (DH) L 16-4 RobO
Thu May 24 Birch Park 9:00 Smackin Pitches (DH) W Alcoholics (DH) L 22-21 RobO
Thu May 24 West Deane-2 6:30 Ballerz W Coby Crushers***2 L 18-4 JimG
Fri May 25 Max Ward-N #1 6:30 Raincats (Motojuggs) W Gamecocks L 19-17 WayneB
Fri May 25 Max Ward-N #1 8:00 Slackers (DH) W Cardinals (DH) L 21-15 WayneB
Fri May 25 Max Ward-N #1 9:30 Cardinals (DH) W Slackers (DH) L 16-7 WayneB
Fri May 25 Max Ward-S #2 6:30 Relief Pitchers (new) L def Bayside Tigers W def 0-7 def BrianL
Fri May 25 Max Ward-S #2 8:00 Replacements (DH) L Master Batters (DH) W 7-8 BrianL
Fri May 25 Max Ward-S #2 9:30 Master Batters (DH) W Replacements (DH) L 14-8 BrianL
Fri May 25 Wildwood Park-1 7:30 Lions (Dragons)(DH) W Mayhem (DH) L 21-19 JeffW
Fri May 25 Wildwood Park-1 9:00 Mayhem (DH) L Lions (Dragons)(DH) W 4-16 JeffW
Fri May 25 Wildwood Park-2 7:30 Down n Dirty (DH) L Dingbats (DH) W 8-14 RonnieK
Fri May 25 Wildwood Park-2 9:00 Dingbats (DH) L Down n Dirty (DH) W 8-13 RonnieK
Fri May 25 Mississauga Valley 2 6:30 Winners L Olde Skool Pirates W 8-20 BobE
Fri May 25 Mississauga Valley 2 8:00 Tigers (DH) W Phantoms (new)(DH) L 20-8 BobE
Fri May 25 Mississauga Valley 2 9:30 Phantoms (new)(DH) L Tigers (DH) W 4-16 BobE
Fri May 25 Fleetwood 6:30 Smoking Bats (new) L Green Machine W 4-22 GordMac
Fri May 25 Fleetwood 8:00 Upper Deck (DH)(was High5) L Hardballs (DH) W 9-10 GordMac
Fri May 25 Fleetwood 9:30 Hardballs (DH) W Upper Deck (DH)(was High5) L 14-8 GordMac
Fri May 25 West Deane-L 6:30 Coby***2 (was Vandelay) L Wallys Grill W 15-16 RobO
Fri May 25 West Deane-L 8:00 Vandelay (DH) W Shake & Bake (DH) L 12-4 RobO
Fri May 25 West Deane-L 9:30 Shake & Bake (DH) L Vandelay (DH) W 17-23 RobO

Teams Off/Not Playing: Breaking Bats (new); Bunt n Grind; Corrugate Kings; DP's (Lakeport); Drunken Rookies; Electrolux; Mixed Balls-Mon; Not All There; Our Pitcher Quit; Peel Dodgers (new); Rampage; Shake & Bake; Shebeen Shebangers (new); Showstoppers; Sons of Pitches; Untouchaballs;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Coby Crushers ;

Click park name for map Week 5: May 28 - June 1
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon May 28   Dunton-1 6:30 Drunken Rookies L Not All There W 13-14 MarcoC
Mon May 28 Dunton-1 8:00 Born Stars (DH) W Rampage (DH) L 12-5 MarcoC
Mon May 28 Dunton-1 9:30 Rampage (DH) W Born Stars (DH) L 17-12 MarcoC
Mon May 28 Dunton-2 6:30 Showstoppers L Mixed Balls W 12-13 WayneB
Mon May 28 Meadowvale-3 6:30 Our Pitcher Quit L Electrolux W 8-9 BrianB
Mon May 28 Meadowvale-3 8:00 Corrugate Kings (DH) L Dirt Bags (new)(DH) W 1-11 BrianB
Mon May 28 Meadowvale-3 9:30 Dirt Bags (new)(DH) L Corrugate Kings (DH) W 10-11 BrianB
Mon May 28 Garnetwood-1 6:30 Shebeen Shebangers (new) L Pho House (new) W 8-16 TonyP
Mon May 28 Novostar Park 6:30 Bunt & Grind L Peel Dodgers (new) W 25-26 BobE
Mon May 28 Heritage Hills 6:30 TNT L Relief Pitchers W 4-16 RobertS
Mon May 28 West Deane-2 6:30 Untouchaballs W Wallys Grill ***2 L 18-12 FrankS
Mon May 28 West Deane-L 6:30 Shake & Bake W Sons of Pitches L 13-12 RobO
Mon May 28 West Deane-L 8:00 Breaking Bats (DH) W DP's (Lakeport)(DH) L 21-12 RobO
Mon May 28 West Deane-L 9:30 DP's (Lakeport)(DH) L Breaking Bats (DH) W 5-18 RobO
Mon May 28 Smithfield 6:30 Smoking Bats (new) L TF Ballbusters (DH) W 11-12 JeffW
Mon May 28 Smithfield 8:00 High Fives (new) W TF Ballbusters (DH) L 13-10 JeffW
Tue May 29 Dunton-2 6:30 Team Perfection L Ruff Ryders W 14-18 TerryH
Tue May 29 Dunton-2 8:00 Nice Snatch (DH) W NLM (DH) L 20-14 TerryH
Tue May 29 Dunton-2 9:30 NLM (DH) W Nice Snatch (DH) L 18-16 TerryH
Tue May 29 Wildwood Park-1 6:30 McGlovins W Heathers Hitmen (new) L 17-16 LewL
Tue May 29 Wildwood Park-1 8:00 Devils (new)(DH) W Invasian (DH) L 16-12 LewL
Tue May 29 Wildwood Park-1 9:30 Invasian (DH) L Devils (new)(DH) W 8-20 LewL
Tue May 29 Wildwood Park-2 6:30 Inferno L Got The Runs (2B-1S) W 16-18 BrandoD
Tue May 29 Wildwood Park-2 8:00 Arod in my Pujols (DH) L Dusters (DH) W 13-20 BrandoD
Tue May 29 Wildwood Park-2 9:30 Dusters (DH) W Arod in my Pujols (DH) L 12-9 BrandoD
Tue May 29 Mount Charles-N 6:30 Zwingers L Kings W 2-17 BrianB
Tue May 29 Mount Charles-N 8:00 Kelron (DH) W Nutz & Boltz (DH) L 19-12 BrianB
Tue May 29 Mount Charles-N 9:30 Nutz & Boltz (DH) L Kelron (DH) W 11-18 BrianB
Tue May 29 Mount Charles-S 6:30 Rueful Rabbits (new) W Gate Gourmet (new) L 10-3 PatH
Tue May 29 Mount Charles-S 8:00 Pitch Slap (Tuxedo)(DH) W Bandits (DH) L 14-5 PatH
Tue May 29 Mount Charles-S 9:30 Bandits (DH) L Pitch Slap (Tuxedo)(DH) W 10-19 PatH
Tue May 29 Brickyard-2 6:30 Brew Crew L Platoon***2 W 6-14 RandyW
Tue May 29 Brickyard-2 8:00 Family Matters (DH) W Whiteoaks (DH) L 21-4 RandyW
Tue May 29 Brickyard-2 9:30 Whiteoaks (DH) L Family Matters (DH) W 7-12 RandyW
Tue May 29 Syntex 6:30 Talent W Armed & Hammered L 17-4 RickV
Tue May 29 Garnetwood-1 6:30 No Glove No Love L Brewsers-Tue W 12-17 TonyP
Tue May 29 Malton Village 6:30 Ashley Schaeffer Kia L Assassins W 11-16 WayneB
Tue May 29 Smithfield 6:30 Isotopes W Wheres My Pitches At L 23-22 TommyH
Tue May 29 Smithfield 8:00 Balls & Dolls (DH) L WKRP (new)(DH) W 13-14 TommyH
Tue May 29 Smithfield 9:30 WKRP (new)(DH) W Balls & Dolls (DH) L 20-11 TommyH
Tue May 29 Silverhill 6:30 Queensway Cruisers (new) L Field of Beerz (new) W 6-22 DaveS
Tue May 29 West Deane-2 6:30 B-19 Bombers W Bats out of Hell L 8-5 RobO
Tue May 29 Mimico 6:30 Booze Jays W Baseheads L 16-4 JimG
Wed May 30 Fleetwood 6:30 Olde Skool Pirates L Charmins All-Stars (new) W 8-20 WayneB
Wed May 30 Fleetwood 8:00 Road Warriors (DH) L Slackers (DH) W 8-13 WayneB
Wed May 30 Fleetwood 9:30 Slackers (DH) L Road Warriors (DH) W 8-17 WayneB
Wed May 30 Wildwood Park-2 6:30 Ball Busters L Brewsers-Wed W 12-24 MarcoC
Wed May 30 Wildwood Park-2 8:00 Hardballs L Big Ballers W 11-18 MarcoC
Wed May 30 Wildwood Park-2 9:30 Master Batters L Prophix Piranhas W 9-13 MarcoC
Wed May 30 Sheridan Park 8:00 Charros (Lone)(DH) L Da Villains (DH) W 8-13 BrianL
Wed May 30 Sheridan Park 9:30 Da Villains (DH) W Charros (Lone)(DH) L 20-2 BrianL
Wed May 30 Garnetwood-1 6:30 Eh Team W Vandelay L 18-6 TonyP
Wed May 30 Garnetwood-2 (HB) 7:15 Booty Pirates W Boozehounds L 17-9 SteveS
Wed May 30 Century City 6:30 BDO Ballbreakers W RK Publishing L 22-4 RichardP
Wed May 30 Heritage Hills 6:30 Bats n Hoes W Ari Overdrive L 20-4 RobertS
Wed May 30 King Park #1 6:30 Mixed Balls L Huskies W 21-24 BobE
Wed May 30 Humberwood 6:30 Mars W Litigators (new) L 12-6 SteveC
Wed May 30 Humberwood 8:00 Replacements (DH) W Electric Mayhem (DH) L 18-10 SteveC
Wed May 30 Humberwood 9:30 Electric Mayhem (DH) W Replacements (DH) L 21-4 SteveC
Wed May 30 West Deane-2 6:30 Pleasure Pack L Toronto Brew Jays W 7-8 Mario
Wed May 30 Silverhill 6:30 Bats L Bat Blazers W 10-19 DarrylT
Wed May 30 Mimico 6:30 Redhawks L Last Call W 8-16 JimG
Thu May 31 Max Ward-N #1 8:30 Hawks (DH) Tie Attack (DH) Tie 6-6 WayneB
Thu May 31 Max Ward-N #1 9:45 Attack (DH) Tie Hawks (DH) Tie 13-13 WayneB
Thu May 31 Fleetwood 6:30 Bayside Tigers L I'd Hit That W 10-17 TerryH
Thu May 31 Fleetwood 8:00 Loose Balls (DH) W Balls Deep (DH) L 18-12 TerryH
Thu May 31 Fleetwood 9:30 Balls Deep (DH) L Loose Balls (DH) W 4-12 TerryH
Thu May 31 Sheridan Park 8:00 RobArts Rage (DH) L Flaming Arifs (DH) W 4-9 DaveM
Thu May 31 Sheridan Park 9:30 Flaming Arifs (DH) L RobArts Rage (DH) W 18-21 DaveM
Thu May 31 South Common - N 8:30 Twist Offs (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 22-9 RichardP
Thu May 31 South Common - N 9:45 Show Me Your Hits (DH) W Twist Offs (DH) L 10-7 RichardP
Thu May 31 Birchwood Park 8:00 Underachievers (DH) W Indians (DH) L 18-2 JimMcN
Thu May 31 Birchwood Park 9:30 Indians (DH) L Underachievers (DH) W 8-20 JimMcN
Thu May 31 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Clover Bellies L Misfits W 14-15 TonyP
Thu May 31 Forest Glen Park 6:30 Tailgaters (HTG) W Hall of Shamers L 14-13 SteveS
Thu May 31 Allison 6:30 Moneyballers (Cash) L Dodgers W 6-22 BrandoD
Thu May 31 Humberwood 7:30 Pirates W Sauga Bulldogs (DH) L 13-9 SteveC
Thu May 31 Humberwood 9:00 Alcoholics Tie Sauga Bulldogs (DH) Tie 10-10 SteveC
Thu May 31 Smithfield 7:30 Draft Dodgers (DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 23-7 TommyH
Thu May 31 Smithfield 9:00 Brickyard Bigmouths (DH) L Draft Dodgers (DH) W 5-10 TommyH
Thu May 31 Birch Park 7:00 Chicks & Dicks (DH) L Blue Ballers (DH) W 1016 RobO
Thu May 31 Birch Park 8:30 Blue Ballers (DH) W Chicks & Dicks (DH) L 18-12 RobO
Thu May 31 West Deane-2 6:30 Upper Deck (new)***2 L Ballerz W 2-14 BobE
Fri June 1 Max Ward-N #1 6:30 Gamecocks R/S Down n Dirty (new) R/S R/S WayneB xxx
Fri June 1 Max Ward-N #1 8:00 Cardinals (DH) R/S Pitch Slapped (DH) R/S R/S WayneB xxx
Fri June 1 Max Ward-N #1 9:30 Pitch Slapped (DH) R/S Cardinals (DH) R/S R/S WayneB xxx
Fri June 1 Max Ward-S #2 6:30 Dingbats R/S Phantoms (new) R/S R/S BrianL xxx
Fri June 1 Max Ward-S #2 8:00 Platoon (DH)***2 R/S Tigers (DH) R/S R/S BrianL xxx
Fri June 1 Max Ward-S #2 9:30 Tigers (DH) R/S Platoon (DH)***2 R/S R/S BrianL xxx
Fri June 1 Wildwood Park-1 7:30 BYOB (DH) R/S Lions (Dragons)(DH) R/S R/S SteveS xxx
Fri June 1 Wildwood Park-1 9:00 Team Pitcher (DH) R/S Lions (Dragons)(DH) R/S R/S SteveS xxx
Fri June 1 Wildwood Park-2 7:30 Team Pitcher (DH) R/S St. Louis Clippers (DH) R/S R/S BobE xxx
Fri June 1 Wildwood Park-2 9:00 BYOB (DH) R/S St. Louis Clippers (DH) R/S R/S BobE xxx
Fri June 1 Mississauga Valley-2 6:30 Green Machine R/S Bar Flys (new) R/S R/S RichardP xxx
Fri June 1 Mississauga Valley-2 8:00 Fun Cools (DH) R/S Winners (DH) R/S R/S RichardP xxx
Fri June 1 Mississauga Valley-2 9:30 Winners (DH) R/S Fun Cools (DH) R/S R/S RichardP xxx
Fri June 1 Dunton-1 7:30 Smackin Pitches (DH) R/S Raincats (Motojugs) (DH) R/S R/S RobertS xxx
Fri June 1 Dunton-1 9:00 Raincats (Motojugs) (DH) R/S Smackin Pitches (DH) R/S R/S RobertS xxx
Fri June 1 West Deane-L 6:30 Wallys Grill ***2 R/S Upper Deck***2 (was Coby) R/S R/S RobO xxx
Fri June 1 West Deane-L 8:00 Mayhem (DH) R/S Massive Hits (DH) R/S R/S RobO xxx
Fri June 1 West Deane-L 9:30 Massive Hits (DH) R/S Mayhem (DH) R/S R/S RobO xxx

Teams Off/Not Playing: Back Door Sliders (A's); Scallywags; Sofa Kings; Coby Crushers;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Wallys Grill; Platoon;

Click park name for map Week 6: June 4-8
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon June 4   Dunton-1 6:30 Rampage W Not All There L 11-0 BobE
Mon June 4 Dunton-1 8:00 TNT L Road Warriors (DH) W 3-16 BobE
Mon June 4 Dunton-1 9:30 Breaking Bats (new) L Road Warriors (DH) W 12-13 BobE
Mon June 4 Dunton-2 6:30 Corrugate Kings W Peel Dodgers L 16-15 WayneB
Mon June 4 Meadowvale-3 6:30 Electrolux L Drunken Rookies W 7-21 BrianB
Mon June 4 Meadowvale-3 8:00 Untouchaballs (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 8-10 BrianB
Mon June 4 Meadowvale-3 9:30 Our Pitcher Quit (DH) R/O Untouchaballs (DH) R/O R/O BrianB r/o
Mon June 4 Garnetwood-1 6:30 Last Call W Shebeen Shebangers L 20-11 TonyP
Mon June 4 Novostar Park 6:30 Dirt Bags (new) L Relief Pitchers (new) W 6-9 RickV
Mon June 4 Heritage Hills 6:30 Showstoppers W Bunt n Grind L 14-11 RobertS
Mon June 4 West Deane-2 6:30 TF Ballbusters L Shake & Bake W 2-6 DaveS
Mon June 4 West Deane-L 6:30 DP's (Lakeport) W Pho House (new) L 17-15 RobO
Mon June 4 West Deane-L 8:00 Sons of Pitches (DH) L Mixed Balls (DH) W 6-11 RobO
Mon June 4 West Deane-L 9:30 Mixed Balls (DH) W Sons of Pitches (DH) L 15-7 RobO
Mon June 4 Smithfield 7:30 Smoking Batz (DH) L High Fives (DH) W 3-23 JeffW
Mon June 4 Smithfield 9:00 High Fives (DH) W Smoking Batz (DH) L 25-4 JeffW
Tue June 5 Dunton-2 6:30 No Glove No Love L Zwingers W 3-8 TerryH
Tue June 5 Dunton-2 8:00 Bandits (DH) W Got The Runs (DH) L 17-14 TerryH
Tue June 5 Dunton-2 9:30 Got The Runs (DH) W Bandits (DH) L 12-6 TerryH
Tue June 5 Wildwood Park-1 6:30 Hoops Queen (new) L Nice Snatch (new) W 10-11 WayneB
Tue June 5 Wildwood Park-1 8:00 Ruff Ryders (DH) L Pitch Slap (Tuxedo)(DH) W 16-17 WayneB
Tue June 5 Wildwood Park-1 9:30 Pitch Slap (Tuxedo)(DH) L Ruff Ryders (DH) W 13-14 WayneB
Tue June 5 Wildwood Park-2 6:30 Baseheads L Brew Crew W 5-9 RonnieK
Tue June 5 Wildwood Park-2 8:00 Armed & Hammered (DH) L Inferno (DH) W 6-18 RonnieK
Tue June 5 Wildwood Park-2 9:30 Inferno (DH) W Armed & Hammered (DH) L 15-3 RonnieK
Tue June 5 Mount Charles-N 6:30 Nutz & Boltz L McGlovins W 15-16 BobE
Tue June 5 Mount Charles-N 8:00 Arod in my Pujols W Gate Gourmet (DH) L 19-4 BobE
Tue June 5 Mount Charles-N 9:30 Family Matters L Gate Gourmet (DH) W 17-18 BobE
Tue June 5 Mount Charles-S 6:30 Massive Hits W Kelron L 17-13 MarcoC
Tue June 5 Mount Charles-S 8:00 Sofa Kings (DH) W Scallywags (DH) L 19-13 MarcoC
Tue June 5 Mount Charles-S 9:30 Scallywags (DH) L Sofa Kings (DH) W 11-19 MarcoC
Tue June 5 Brickyard-2 6:30 Booze Jays R/S Isotopes R/S R/S xxx
Tue June 5 Brickyard-2 8:00 Whiteoaks (DH) R/S Phantoms (DH) R/S R/S xxx
Tue June 5 Brickyard-2 9:30 Phantoms (DH) R/S Whiteoaks (DH) R/S R/S xxx
Tue June 5 Syntex 7:00 Talent W Rueful Rabbits L 13-8 RickV
Tue June 5 Garnetwood-1 6:30 Brewsers-Tue W Balls & Dolls L 23-9 TonyP
Tue June 5 Smithfield 6:30 Booze Jays (was Platoon) L Where My Pitches At W 10-18 TommyH
Tue June 5 Smithfield 8:00 Back Door Sliders (A's)(DH) L Invasian (DH) W 2-16 TommyH
Tue June 5 Smithfield 9:30 Invasian (DH) W Back Door Sliders (A's)(DH) L 14-10 TommyH
Tue June 5 Bloorlea 6:30 Kings W B-19 Bombers L 24-15 SteveC
Tue June 5 Silverhill 6:30 WKRP (new) W Field of Beerz (new) L 9-7 SteveS
Tue June 5 West Deane-2 6:30 Bats out of Hell (new) W Queensway Cruisers (new) L 19-7 RobO
Tue June 5 Mimico 6:30 Ashley Schaeffer Kia L Team Perfection W 1-14 JimG
Wed June 6 Fleetwood 6:30 Olde Skool Pirates R/O Ball Busters R/O R/O WayneB r/o
Wed June 6 Fleetwood 8:00 Charmins All-Stars (DH) W Boozehounds (DH) L 10-9 DarrylT
Wed June 6 Fleetwood 9:30 Boozehounds (DH) W Charmins All-Stars (DH) L 11-9 DarrylT
Wed June 6 Wildwood Park-2 6:30 BYOB L Booty Pirates W 8-14 RichardP
Wed June 6 Wildwood Park-2 8:00 Bat Blazers L Charros (Lone)(DH) W 3-4 RichardP
Wed June 6 Wildwood Park-2 9:30 Fun Cools W Charros (Lone)(DH) L 17-14 RichardP
Wed June 6 Sheridan Park 8:00 Slackers (DH) L Born Stars (DH) W 8-19 BrianL
Wed June 6 Sheridan Park 9:30 Born Stars (DH) W Slackers (DH) L 12-11 BrianL
Wed June 6 Garnetwood-1 6:30 Huskies W Bats L 19-6 TonyP
Wed June 6 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Brewser-Wed L Team Pitcher W 11-16 SteveS
Wed June 6 Century City 6:30 Ari Overdrive R/O BDO Ballbreakers R/O R/O DarrylT r/o
Wed June 6 Heritage Hills 6:45 RK Publishing Balls Deep R/O Redhawks R/O R/O RobertS r/o
Wed June 6 Humberwood 6:30 Mixed Balls W Litigators (DH) L 18-5 SteveC
Wed June 6 Humberwood 8:00 Electric Mayhem (DH) W Litigators (DH) L 12-9 SteveC
Wed June 6 Humberwood 9:30 Electric Mayhem (DH) W Hardballs L 13-10 SteveC
Wed June 6 Bloorlea 6:30 Toronto Brew Jays W Eh Team L 8-5 Mario
Wed June 6 West Deane-2 6:30 Big Ballers L Mars W 14-19 JeffW
Wed June 6 Mimico 6:30 Vandelay R/O Pleasure Pack R/O R/O JimG r/o
Thu June 7 Max Ward-N #1 8:30 Pitch Slapped (new)(DH) W RobArts Rage (DH) L 6-4 WayneB
Thu June 7 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) W Pitch Slapped (new)(DH) L 10-8 WayneB
Thu June 7 Fleetwood 6:30 Ballerz W Loose Balls L 18-8 TerryH
Thu June 7 Fleetwood 8:00 Attack (DH) W Draft Dodgers (DH) L 15-12 TerryH
Thu June 7 Fleetwood 9:30 Draft Dodgers (DH) Tie Attack (DH) Tie 15-15 TerryH
Thu June 7 Sheridan Park 8:00 Clippers (DH) W Lions (Dragons)(DH) L 18-9 DaveM
Thu June 7 Sheridan Park 9:30 Lions (Dragons)(DH) L Clippers (DH) W 11-12 DaveM
Thu June 7 South Common - N 8:30 Upper Deck (new)(DH) L Indians (DH) W 1-8 RichardP
Thu June 7 South Common - N 9:45 Indians (DH) W Upper Deck (new)(DH) L 6-3 RichardP
Thu June 7 Birchwood Park 8:00 Moneyballers (DH) W Bayside Tigers (DH) L 9-7 JimMcN
Thu June 7 Birchwood Park 9:30 Bayside Tigers (DH) W Moneyballers (DH) L 16-15 JimMcN
Thu June 7 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Hall of Shamers L Chicks & Dicks W 11-12 TonyP
Thu June 7 Forest Glen Park 6:30 I'd Hit That L Misfits W 7-8 SteveS
Thu June 7 Allison 6:30 Coby Crushers W Bar Flys (new) L 21-0 JimG
Thu June 7 Malton Village 7:00 Sauga Bulldogs R/S Balls Deep (new) R/S R/S MarcoC
Thu June 7 Humberwood 6:30 Dodgers (DH) L Blue Ballers (DH) W 18-19 SteveC
Thu June 7 Humberwood 8:00 Blue Ballers (DH) W Dodgers (DH) L 15-11 SteveC
Thu June 7 Humberwood 9:30 Underachievers L Twist Offs W 14-18 SteveC
Thu June 7 Smithfield 6:30 Tailgaters (HTG)(DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 13-10 BobE
Thu June 7 Smithfield 8:00 Brickyard Bigmouths (DH) L Tailgaters (HTG)(DH) W 9-14 BobE
Thu June 7 Smithfield 9:30 Smackin Pitches L Alcoholics W 15-16 BobE
Thu June 7 Birch Park 7:30 Pirates (DH) W Clover Bellies (DH) L 6-3 RobO
Thu June 7 Birch Park 9:00 Clover Bellies (DH) L Pirates (DH) W 3-12 RobO
Fri June 8 Max Ward-N #1 7:30 Cardinals (DH) L Hawks (DH) W 7-8 WayneB
Fri June 8 Max Ward-N #1 9:00 Hawks (DH) W Cardinals (DH) L 22-6 WayneB
Fri June 8 Max Ward-S #2 7:30 NLM (DH) W Flaming Arifs (DH) L 17-11 BrianL
Fri June 8 Max Ward-S #2 9:00 Flaming Arifs (DH) L NLM (DH) W 13-20 BrianL
Fri June 8 Wildwood Park-1 7:30 Assassins (DH) L Mayhem (DH) W 17-18 BobE
Fri June 8 Wildwood Park-1 9:00 Mayhem (DH) L Assassins (DH) W 6-19 BobE
Fri June 8 Wildwood Park-2 7:30 Replacements (DH) W Green Machine (DH) L 17-10 MarcoC
Fri June 8 Wildwood Park-2 9:00 Green Machine (DH) L Replacements (DH) W 22-24 MarcoC
Fri June 8 Mississauga Valley 2 6:30 Winners (DH) W Tigers (DH) L 14-11 HenryP
Fri June 8 Mississauga Valley 2 8:00 Tigers (DH) W Winners (DH) L 21-11 HenryP
Fri June 8 Dunton-1 7:30 Down n Dirty (DH) L Raincats (Motojugs)(DH) W 14-17 RobertS
Fri June 8 Dunton-1 9:00 Raincats (Motojugs)(DH) L Down n Dirty (DH) W 17-18 RobertS
Fri June 8 Dunton-4 7:30 Prophix Piranhas (DH) W Wally Grill (DH) L 23-12 DarrylT
Fri June 8 Dunton-4 9:00 Wally Grill (DH) L Prophix Piranhas (DH) W 1-13 DarrylT
Fri June 8 Dunton-3 7:30 Dusters (DH) W Master Batters (DH) L 23-12 RonnieK
Fri June 8 Dunton-3 9:00 Master Batters (DH) W Dusters (DH) L 7-1 RonnieK
Fri June 8 West Deane-L 7:30 Dingbats (DH) W Gamecocks (DH) L 18-13 LewL
Fri June 8 West Deane-L 9:00 Gamecocks (DH) W Dingbats (DH) L 17-6 LewL

Teams Off/Not Playing: DaVillains; Devils (new); Show Me Your Hits;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 7: June 11-15
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon June 11   Dunton-1 6:30 Electrolux L Not All There W 1-13 WayneB
Mon June 11 Dunton-1 8:00 Road Warriors (DH) R/O Rampage (DH) R/O R/O WayneB r/o
Mon June 11 Dunton-1 9:30 Rampage (DH) R/O Road Warriors (DH) R/O R/O WayneB r/o
Mon June 11 Dunton-2 6:30 Untouchaballs W Showstoppers L 13-9 RobertS
Mon June 11 Meadowvale-3 6:30 Dirtbags (new) W Corrugate Kings L 22-9 BrianB
Mon June 11 Meadowvale-3 8:00 Phantoms (new)(DH) L Bunt n Grind (DH) W 10-11 BrianB
Mon June 11 Meadowvale-3 9:30 Bunt n Grind (DH) W Phantoms (new)(DH) L 10-8 BrianB
Mon June 11 Garnetwood-1 6:30 Relief Pitchers (new) W Our Pitcher Quit L 14-4 TonyP
Mon June 11 Novostar Park 6:30 Mixed Balls L Drunken Rookies W 9-12 RickV
Mon June 11 West Deane-2 6:30 Shebeen Shebangers L Shake & Bake W 5-17 DarrylT
Mon June 11 West Deane-L 6:30 Peel Dodgers (new) L DP's (Lakeport) W 19-20 RobO
Mon June 11 West Deane-L 8:00 Sons of Pitches (DH) L Breaking Bats (DH) W 9-10 RobO
Mon June 11 West Deane-L 9:30 Breaking Bats (DH) W Sons of Pitches (DH) L 19-15 RobO
Mon June 11 Smithfield 6:30 TF Ballbusters L def Smoking Bats W def 0-7 def BobE
Mon June 11 Smithfield 8:00 Wallys Grill (DH) L High Fives (DH) W 7-20 BobE
Mon June 11 Smithfield 9:30 High Fives (DH) W Wallys Grill (DH) L 21-19 BobE
Tue June 12 Dunton-2 6:30 Team Perfection L Massive Hits W 10-19 TerryH
Tue June 12 Dunton-2 8:00 NLM (DH) W Devils (new)(DH) L 8-3 TerryH
Tue June 12 Dunton-2 9:30 Devils (new)(DH) W NLM (DH) L 11-10 TerryH
Tue June 12 Wildwood Park-1 6:30 Got The Runs (new) L Nutz & Boltz W 8-11 WayneB
Tue June 12 Wildwood Park-1 8:00 Armed & Hammered (DH) L Dusters (DH) W 7-19 WayneB
Tue June 12 Wildwood Park-1 9:30 Dusters (DH) W Armed & Hammered (DH) L 15-4 WayneB
Tue June 12 Wildwood Park-2 6:30 Gate Gourmet (new) L Inferno W 3-19 LewL
Tue June 12 Wildwood Park-2 8:00 Brewsers-Tue (DH) W No Glove No Love (DH) L 12-5 LewL
Tue June 12 Wildwood Park-2 9:30 No Glove No Love (DH) W Brewsers-Tue (DH) L 24-12 LewL
Tue June 12 Mount Charles-N 6:30 Kelron L Nice Snatch (new) W 11-13 PatrickH
Tue June 12 Mount Charles-N 8:00 Invasian (DH) L Assassins (DH) W 2-17 PatrickH
Tue June 12 Mount Charles-N 9:30 Assassins (DH) W Invasian (DH) L 18-10 PatrickH
Tue June 12 Mount Charles-S 6:30 McGlovins L Ruff Ryders W 7-11 MarcoC
Tue June 12 Mount Charles-S 8:00 Scallywag Sluggers W TNT L 11-4 MarcoC
Tue June 12 Mount Charles-S 9:30 Sofa Kings Tie Arod in my Pujols Tie 15-15 MarcoC
Tue June 12 Brickyard-2 6:30 Booze Jays W Bandits L 17-11 BobE
Tue June 12 Brickyard-2 8:00 Family Matters L Talent (DH) W 8-15 BobE
Tue June 12 Brickyard-2 9:30 Whiteoaks L Talent (DH) W 16-17 BobE
Tue June 12 Syntex 6:30 Isotopes L Pitch Slap (Tuxedo) W 10-12 RickV
Tue June 12 Garnetwood-1 6:30 Brew Crew L Ashley Schaeffer Kia W 12-17 TonyP
Tue June 12 Knotty Pine 6:30 Rueful Rabbits (new) L Zwingers W 11-15 BrianB
Tue June 12 Smithfield 6:30 Hoops Queen (new) W Where My Pitches At L 22-21 TommyH
Tue June 12 Smithfield 8:00 Platoon (DH) L Back Door Sliders (DH) W 19-21 TommyH
Tue June 12 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) L Platoon (DH) W 11-14 TommyH
Tue June 12 Bloorlea 6:30 Queensway Cruisers (new) L WKRP (new) W 8-20 SteveC
Tue June 12 Silverhill 6:30 Balls & Dolls L Bats out of Hell (new) W 10-20 SteveS
Tue June 12 West Deane-2 6:30 Field of Beerz (new) W Kings L 21-17 RobO
Tue June 12 Mimico 6:30 B-19 Bombers W Baseheads L 18-11 JimG
Wed June 13 Fleetwood 6:30 Brewsers-Wed L Charmins All-Stars W 20-24 WayneB
Wed June 13 Fleetwood 8:00 Bats n Hoes (DH) W Ari Overdrive (DH) L 17-6 WayneB
Wed June 13 Fleetwood 9:30 Ari Overdrive (DH) L Bats n Hoes (DH) W 8-14 WayneB
Wed June 13 Wildwood Park-2 6:30 Ball Busters L BYOB W 14-17 RichardP
Wed June 13 Wildwood Park-2 8:00 Da Villains L Booty Pirates W 7-8 RichardP
Wed June 13 Wildwood Park-2 9:30 Boozehounds L Olde Skool Pirates W 14-15 RichardP
Wed June 13 Sheridan Park 8:00 Team Pitcher (DH) L Slackers (DH) W 9-13 BrianL
Wed June 13 Sheridan Park 9:30 Slackers (DH) L Team Pitcher (DH) W 12-13 BrianL
Wed June 13 Garnetwood-1 6:45 Huskies W Prophix Piranhas L 19-6 TonyP
Wed June 13 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Bats L Vandelay W 3-4 SteveS
Wed June 13 Century City 6:30 Master Batters W RK Publishing L 22-7 BobE
Wed June 13 Heritage Hills 6:30 Mixed Balls L BDO Ballbreakers W 17-22 RobertS
Wed June 13 Humberwood 6:30 Litigators (new) L Last Call W 4-12 SteveC
Wed June 13 Humberwood 8:00 Hardballs L Replacements (DH) W 11-13 SteveC
Wed June 13 Humberwood 9:30 Charros (Lone Rangers) W Replacements (DH) L 17-14 SteveC
Wed June 13 Bloorlea 6:30 Eh Team L Big Ballers W 6-13 Mario
Wed June 13 West Deane-2 6:30 Mars L Toronto Brew Jays W 9-14 JeffW
Wed June 13 Mimico 6:30 Pleasure Pack W Redhawks L 16-12 JimG
Thu June 14 Max Ward-N #1 8:30 RobArts Rage (DH) W Lions (Dragons)(DH) L 15-7 WayneB
Thu June 14 Max Ward-N #1 9:45 Lions (Dragons)(DH) W RobArts Rage (DH) L 9-6 WayneB
Thu June 14 Fleetwood 6:30 Balls Deep (new) L I'd Hit That W 13-15 TerryH
Thu June 14 Fleetwood 8:00 Draft Dodgers (DH) L Clippers (DH) W 11-14 TerryH
Thu June 14 Fleetwood 9:30 Clippers (DH) W Draft Dodgers (DH) L 19-18 TerryH
Thu June 14 Sheridan Park 8:00 Hawks (DH)(was Flam) W Pitch Slapped (DH) L 22-10 BobE
Thu June 14 Sheridan Park 9:30 Pitch Slapped (DH) L Hawks (DH)(was Flam) W 0-18 BobE
Thu June 14 South Common - N 8:30 Show Me Your Hits (DH) L Indians (DH) W 5-11 RichardP
Thu June 14 South Common - N 9:45 Indians (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 9-4 RichardP
Thu June 14 Birchwood Park 8:00 Twist Offs (DH) W Underachievers (DH) L 13-8 JimMcN
Thu June 14 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) L Twist Offs (DH) W 15-27 JimMcN
Thu June 14 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Hall of Shamers L Moneyballers (Cash) W 12-16 TonyP
Thu June 14 Forest Glen Park 6:30 Misfits L Tailgaters (HTG) W 7-11 SteveS
Thu June 14 Knotty Pine 6:45 Sauga Bulldogs L Clover Bellies W 12-13 RickV
Thu June 14 Malton Village 6:45 Chicks & Dicks W Bayside Tigers L 7-5 MarcoC
Thu June 14 Humberwood 6:30 Dodgers L Ballerz W 7-10 SteveC
Thu June 14 Humberwood 8:00 Alcoholics (DH) W Blue Ballers (DH) L 19-12 SteveC
Thu June 14 Humberwood 9:30 Blue Ballers (DH) L Alcoholics (DH) W 7-17 SteveC
Thu June 14 Smithfield 7:30 Brickyard Bigmouths (DH) L Pirates (DH) W 11-23 TommyH
Thu June 14 Smithfield 9:00 Pirates (DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 20-13 TommyH
Thu June 14 Birch Park 7:30 Loose Balls (DH) W Smackin Pitches (DH) L 16-13 RobO
Thu June 14 Birch Park 9:00 Smackin Pitches (DH) W Loose Balls (DH) L 18-14 RobO
Thu June 14 West Deane-2 6:30 Coby Crushers W Upper Deck (new) L 21-8 JimG
Fri June 15 Max Ward-N #1 7:30 Born Stars (DH) L Breaking Bats (DH) (was H) W 7-11 WayneB
Fri June 15 Max Ward-N #1 9:00 Breaking Bats (DH) L Born Stars (DH) W 11-12 WayneB
Fri June 15 Max Ward-S #2 7:30 Mayhem (DH) L Cardinals (DH) W 5-15 BrianL
Fri June 15 Max Ward-S #2 9:00 Cardinals (DH) W Mayhem (DH) L 18-8 BrianL
Fri June 15 Wildwood Park-1 7:30 Tigers (DH) W Dingbats (DH) L 12-10 MarcoC
Fri June 15 Wildwood Park-1 9:00 Dingbats (DH) L Tigers (DH) W 5-15 MarcoC
Fri June 15 Wildwood Park-2 7:30 Gamecocks (DH) W Down n Dirty (DH) L 17-7 RonnieK
Fri June 15 Wildwood Park-2 9:00 Down n Dirty (DH) L Gamecocks (DH) W 12-13 RonnieK
Fri June 15 Mississauga Valley 2 7:00 Raincats (DH) W Winners (DH) L 16-14 HenryP
Fri June 15 Mississauga Valley 2 8:30 Winners (DH) W Raincats (DH) L 24-11 HenryP
Fri June 15 Dunton-1 6:30 Green Machine (DH) W Bar Flys (DH) L 21-14 RobertS
Fri June 15 Dunton-1 8:00 Bar Flys (DH) W Green Machine (DH) L 15-13 RobertS
Fri June 15 West Deane-L 7:30 Fun Cools (DH) W Bat Blazers (DH) L 7-5 GordonMac
Fri June 15 West Deane-L 9:00 Bat Blazers (DH) L Fun Cools (DH) W 10-26 GordonMac

Teams Off/Not Playing: Pho House; Attack;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : (not Bar Flys);



Click park name for map Week 8: June 18-22
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon June 18   Dunton-1 6:30 Rampage W Electrolux L 13-1 WayneB
Mon June 18 Dunton-1 8:00 Road Warriors (DH) W Not All There (DH) L 17-12 WayneB
Mon June 18 Dunton-1 9:30 Not All There (DH) L Road Warriors (DH) W 12-16 WayneB
Mon June 18 Dunton-2 6:30 Drunken Rookies L Relief Pitchers (new) W 6-18 RobertS
Mon June 18 Meadowvale-3 6:30 Bunt & Grind L Corrugate Kings W 8-17 BrianB
Mon June 18 Meadowvale-3 8:00 Showstoppers (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 4-18 BrianB
Mon June 18 Meadowvale-3 9:30 Our Pitcher Quit (DH) W Showstoppers (DH) L 15-3 BrianB
Mon June 18 Garnetwood-1 6:30 Smoking Bats (new) L Dirt Bags (new) W 2-12 TonyP
Mon June 18 West Deane-2 6:30 Peel Dodgers (new) W TF Ballbusters L 20-6 BobE
Mon June 18 West Deane-L 6:30 DP's (Lakeport) L Sons of Pitches W 11-16 RobO
Mon June 18 West Deane-L 8:00 TNT L Mixed Balls (DH) W 13-16 RobO
Mon June 18 West Deane-L 9:30 Breaking Bats (new) L Mixed Balls-M (DH) W 20-21 RobO
Mon June 18 Smithfield 7:00 Shebeen Shebangers (DH) L Untouchaballs (DH) W 7-12 TommyH
Mon June 18 Smithfield 8:30 Untouchaballs (DH) L Shebeen Shebangers (DH) W 10-16 TommyH
Mon June 18 Bloorlea 6:30 Pho House (new) W Shake & Bake L 20-1 JimmyMcN
Tue June 19 Dunton-2 6:30 Got The Runs (new) L Team Perfection W 9-17 TerryH
Tue June 19 Dunton-2 8:00 Nice Snatch (DH) W Devils (DH) L 12-9 TerryH
Tue June 19 Dunton-2 9:30 Devils (DH) W Nice Snatch (DH) L 19-16 TerryH
Tue June 19 Wildwood Park-1 6:30 Assassins W Massive Hits***2 L 14-7 WayneB
Tue June 19 Wildwood Park-1 8:00 Ashler Schaeffer Kia (DH) L Platoon (DH) W 12-13 WayneB
Tue June 19 Wildwood Park-1 9:30 Platoon (DH) L Ashler Schaeffer Kia (DH) W 16-17 WayneB
Tue June 19 Wildwood Park-2 6:30 Bandits W Brew Crew L 18-12 LewL
Tue June 19 Wildwood Park-2 8:00 Arod in my Pujols W Brewsers-Tue (DH) L 17-5 LewL
Tue June 19 Wildwood Park-2 9:30 Scallywag Sluggers W Brewsers-Tue (DH) L 14-9 LewL
Tue June 19 Mount Charles-N 6:30 Nutz & Boltz W Ruff Ryders L 22-10 HenryP
Tue June 19 Mount Charles-N 8:00 Kelron (DH) L NLM (DH) W 13-14 HenryP
Tue June 19 Mount Charles-N 9:30 NLM (DH) W Kelron (DH) L 28-11 HenryP
Tue June 19 Mount Charles-S 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) L McGlovins W 6-11 MarcoC
Tue June 19 Mount Charles-S 8:00 Gate Gourmet (DH) L Sofa Kings (DH) W 8-16 MarcoC
Tue June 19 Mount Charles-S 9:30 Sofa Kings (DH) W Gate Gourmet (DH) L 14-12 MarcoC
Tue June 19 Brickyard-2 6:30 Isotopes W Booze Jays L 18-14 BobE
Tue June 19 Brickyard-2 8:00 Family Matters W Kings (DH) L 20-18 BobE
Tue June 19 Brickyard-2 9:30 Whiteoaks W Kings (DH) L 18-17 BobE
Tue June 19 Syntex 6:30 Talent W Zwingers L 18-14 RickV
Tue June 19 Garnetwood-1 6:30 No Glove No Love L Field of Beerz W 5-18 TonyP
Tue June 19 Knotty Pine 6:30 Inferno L Rueful Rabbits (new) W 8-9 BrianB
Tue June 19 Smithfield 6:30 Hoops Queen (new) W Where My Pitches At (DH) L 20-8 TommyH
Tue June 19 Smithfield 8:00 Back Door Sliders W Where My Pitches At (DH) L 19-0 TommyH
Tue June 19 Bloorlea 6:30 Bats out of Hell L B-19 Bombers W 6-14 SteveC
Tue June 19 Silverhill 6:30 Armed & Hammered W Balls & Dolls L 22-14 SteveS
Tue June 19 West Deane-2 6:30 Eh Team W Queensway Cruisers (new) L 18-7 RobO
Tue June 19 Mimico 6:30 Baseheads L WKRP (new) W 7-13 JimG
Wed June 20 Fleetwood 6:30 Booty Pirates W Brewsers-Wed L 9-5 WayneB
Wed June 20 Fleetwood 8:00 Charros (Lone)(DH) W Fun Cools (DH) L 14-4 WayneB
Wed June 20 Fleetwood 9:30 Fun Cools (DH) L Charros (Lone)(DH) W 5-17 WayneB
Wed June 20 Wildwood Park-2 6:30 BYOB W Charmins All-Stars (new) L 7-3 BobE
Wed June 20 Wildwood Park-2 8:00 Da Villains (DH) W Boozehounds (DH) L 11-7 BobE
Wed June 20 Wildwood Park-2 9:30 Boozehounds (DH) L Da Villains (DH) W 10-14 BobE
Wed June 20 Sheridan Park 8:00 Team Pitcher (DH) L Born Stars (DH) W 10-20 BrianL
Wed June 20 Sheridan Park 9:30 Born Stars (DH) W Team Pitcher (DH) L 15-10 BrianL
Wed June 20 Garnetwood-1 6:30 Blazing Bats W Huskies L 7-1 TonyP
Wed June 20 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Olde Skool Pirates W def Ball Busters L def 7-0 def xxx
Wed June 20 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Bats L Master Batters W 10-12 SteveS
Wed June 20 Century City 6:30 RK Publishing Balls Deep L Bats n Hoes***2 W 6-20 RichardP
Wed June 20 Heritage Hills 6:30 Redhawks W Ari Overdrive L 20-8 RobertS
Wed June 20 King Park #1 6:30 Bats XXX Master Batters XXX XXX xxx RK
Wed June 20 Humberwood 6:30 Mars L Litigators (new) W 4-17 SteveC
Wed June 20 Humberwood 8:00 Electric Mayhem (DH) L Mixed Balls-W (DH) W 11-12 SteveC
Wed June 20 Humberwood 9:30 Mixed Balls-W (DH) L Electric Mayhem (DH) W 10-15 SteveC
Wed June 20 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays W Big Ballers L 17-10 Mario
Wed June 20 Mimico 6:30 Last Call L Pleasure Pack W 9-13 JimG
Thu June 21 Max Ward-N #1 8:30 Hawks (DH) W RobArts Rage (DH) L 15-5 WayneB
Thu June 21 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) L Hawks (DH) W 7-14 WayneB
Thu June 21 Fleetwood 6:30 Blue Ballers (new) R/O Tailgaters (HTG) R/O R/O TerryH
Thu June 21 Fleetwood 8:00 Lions (Dragons)(DH) R/O Attack (DH) R/O R/O TerryH
Thu June 21 Fleetwood 9:30 Attack (DH) R/O Lions (Dragons)(DH) R/O R/O TerryH
Thu June 21 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) R/O Draft Dodgers (DH) R/O R/O DaveM
Thu June 21 Sheridan Park 9:30 Draft Dodgers (DH) R/O Pitch Slapped (DH) R/O R/O DaveM
Thu June 21 South Common - N 8:30 Bar Flys (DH) L Show Me Your Hits (DH) W 3-11 RichardP
Thu June 21 South Common - N 9:45 Show Me Your Hits (DH) L Bar Flys (DH) W 6-9 RichardP
Thu June 21 Birchwood Park 8:30 Indians (DH) W Upper Deck (new)(DH) L 17-10 JimMcN
Thu June 21 Birchwood Park 9:45 Upper Deck (new)(DH) R/O Indians (DH) R/O R/O JimMcN
Thu June 21 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Hall of Shamers W Misfits L 18-14 TonyP
Thu June 21 City View 6:30 Clover Bellies R/O Moneyballers (Cash) R/O R/O BobE
Thu June 21 Allison 6:30 Coby Crushers L def Bayside Tigers W def 0-7 def JimG
Thu June 21 Malton Village 6:30 Chicks & Dicks R/O Dodgers R/O R/O MarcoC
Thu June 21 Humberwood 7:30 Pirates (DH) L Brickyard Bigmouths (DH) W 5-6 SteveC
Thu June 21 Humberwood 9:00 Brickyard Bigmouths (DH) W Pirates (DH) L 13-10 SteveC
Thu June 21 Smithfield 7:00 Clippers (DH) R/O Flaming Arifs (DH) R/O R/O PatrickH
Thu June 21 Smithfield 8:30 Flaming Arifs (DH) R/O Clippers (DH) R/O R/O PatrickH
Thu June 21 Birch Park 7:30 Ballerz (DH) L Alcoholics (DH) W 7-10 RobO
Thu June 21 Birch Park 9:00 Alcoholics (DH) R/O Ballerz (DH) R/O R/O RobO
Thu June 21 West Deane-2 6:30 Loose Balls W Balls Deep L 12-8 SteveS
Fri June 22 Max Ward-N #1 7:30 Cardinals (DH) L Slackers (DH) W 13-14 WayneB
Fri June 22 Max Ward-N #1 9:00 Slackers (DH) L Cardinals (DH) W 13-15 WayneB
Fri June 22 Max Ward-S #2 7:30 Down n Dirty (new)(DH) W I'd Hit That (DH) L 11-9 BrianL
Fri June 22 Max Ward-S #2 9:00 I'd Hit That (DH) W Down n Dirty (new)(DH) L 16-13 BrianL
Fri June 22 Wildwood Park-1 7:30 Massive Hits***2 W Mayhem (DH) L 19-6 BobE
Fri June 22 Wildwood Park-1 9:00 Mayhem (DH) W Massive Hits***2 L 21-20 BobE
Fri June 22 Wildwood Park-2 7:30 BDO Ballbreakers (DH) W Wallys Grill (DH) L 18-10 MarcoC
Fri June 22 Wildwood Park-2 9:00 Wallys Grill (DH) L BDO Ballbreakers (DH) W 6-19 MarcoC
Fri June 22 Mississauga Valley 2 7:30 Winners (DH) W Sauga Bulldogs (DH) L 18-3 HenryP
Fri June 22 Mississauga Valley 2 9:00 Sauga Bulldogs (DH) L def Winners (DH) W def 0-7 def HenryP
Fri June 22 Dunton-1 6:30 Gamecocks (DH) L Tigers (DH) W 0-13 RobertS
Fri June 22 Dunton-1 8:00 Tigers (DH) W Gamecocks (DH) L 24-8 RobertS
Fri June 22 Dunton-1 9:30 Hardballs L Replacements W 15-19 RobertS
Fri June 22 Dunton-3 7:30 Bats n Hoes (DH)***2 L Green Machine (DH) W 11-12 RonnieK
Fri June 22 Dunton-3 9:00 Green Machine (DH) W Bats n Hoes (DH)***2 L 16-1 RonnieK
Fri June 22 Dunton-4 7:30 High Fives (new)(DH) L Vandelay (DH) W 15-17 DarrylT
Fri June 22 Dunton-4 9:00 Vandelay (DH) W High Fives (new)(DH) L 21-16 DarrylT
Fri June 22 West Deane-L 7:00 Dingbats (DH) L Raincats (Motojuggs)(DH) W 3-15 RobO
Fri June 22 West Deane-L 8:30 Raincats (Motojuggs)(DH) L Dingbats (DH) W 11-18 RobO

Teams Off/Not Playing: Dusters; Invasian; Phantoms (new); Prophix Piranhas; Smackin Pitches; Twist Offs; Underachievers;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Bats n Hoes; Massive Hits;



Click park name for map Week 9: June 25-29
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon June 25   Dunton-1 6:30 Electrolux L Relief Pitchers (new) W 8-14 WayneB
Mon June 25 Dunton-1 8:00 Born Stars (DH) L Rampage (DH) W 1-14 WayneB
Mon June 25 Dunton-1 9:30 Rampage (DH) W Born Stars (DH) L 15-8 WayneB
Mon June 25 Dunton-2 6:30 Showstoppers W Phantoms (new) L 9-6 JeffW
Mon June 25 Meadowvale-3 6:30 Corrugate Kings W Peel Dodgers L 6-3 BrianB
Mon June 25 Meadowvale-3 8:00 Untouchaballs (DH) L Drunken Rookies (DH) W 2-17 BrianB
Mon June 25 Meadowvale-3 9:30 Drunken Rookies (DH) W Untouchaballs (DH) L 20-10 BrianB
Mon June 25 Garnetwood-1 6:30 Not All There W DP's (Lakeport) L 20-16 TonyP
Mon June 25 Novostar Park 7:00 Dirt Bags (new) Tie Bunt & Grind Tie 15-15 RickV
Mon June 25 Heritage Hills 6:30 Our Pitcher Quit L Mixed Balls-Mon W 4-14 RobertS
Mon June 25 West Deane-2 6:30 Pho House W Shebeen Shebangers L 18-12 FrankS
Mon June 25 West Deane-L 6:30 Sons of Pitches W Shake & Bake L 13-3 RobO
Mon June 25 West Deane-L 8:00 Road Warriors (DH) W Breaking Bats (DH) L 10-15 RobO
Mon June 25 West Deane-L 9:30 Breaking Bats (DH) W Road Warriors (DH) L 27-17 RobO
Mon June 25 Smithfield 6:30 TF Ballbusters L Smoking Batz (new) W 8-24 TommyH
Mon June 25 Smithfield 8:00 TNT (DH) L High Fives (new) W 21-26 TommyH
Mon June 25 Smithfield 9:30 High Fives (new) W TNT (DH) L 23-20 TommyH
Tue June 26 Dunton-2 6:30 Ashley Schaeffer L Pitch Slap (Tuxedo) W 3-5 TerryH
Tue June 26 Dunton-2 8:00 Nice Snatch (new) W Team Perfection (DH) L 15-7 TerryH
Tue June 26 Dunton-2 9:30 Massive Hits Tie Team Perfection (DH) Tie 9-9 TerryH
Tue June 26 Wildwood Park-1 6:30 Ruff Ryders L Assassins W 10-18 WayneB
Tue June 26 Wildwood Park-1 8:00 Platoon (DH) W Got The Runs (DH) L 15-11 WayneB
Tue June 26 Wildwood Park-1 9:30 Got The Runs (DH) W Platoon (DH) L 8-7 WayneB
Tue June 26 Wildwood Park-2 6:30 Bandits L Hoop Queen (new) W 15-16 LewL
Tue June 26 Wildwood Park-2 8:00 Dusters (DH) L Isotopes (DH) W 13-14 LewL
Tue June 26 Wildwood Park-2 9:30 Isotopes (DH) W Dusters (DH) L 13-6 LewL
Tue June 26 Mount Charles-N 6:30 Devils (new) L Kelron W 9-10 PatrickH
Tue June 26 Mount Charles-N 8:00 Nutz & Boltz W McGlovins (DH) L 14-12 PatrickH
Tue June 26 Mount Charles-N 9:30 Invasian L McGlovins (DH) W 9-11 PatrickH
Tue June 26 Mount Charles-S 6:30 Brewsers-Tue W Zwingers L 13-7 MarcoC
Tue June 26 Mount Charles-S 8:00 Talent W Scallywags (DH) L 16-11 MarcoC
Tue June 26 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols L Scallywags (DH) W 14-16 MarcoC
Tue June 26 Brickyard-2 6:30 Inferno (DH) W Booze Jays (DH) L 20-9 HenryP
Tue June 26 Brickyard-2 8:00 Booze Jays (DH) L Inferno (DH) W 8-12 HenryP
Tue June 26 Brickyard-2 9:30 Whiteoak L Armed & Hammered W 9-21 HenryP
Tue June 26 Syntex 6:45 No Glove No Love L Rueful Rabbits (new) W 12-14 RickV
Tue June 26 Garnetwood-1 6:30 Brew Crew L Where My Pitches At W 10-21 TonyP
Tue June 26 King Park #1 6:30 Kings W Gate Gourmet (new) L 33-25 SteveS
Tue June 26 Smithfield 6:45 Field of Beerz (DH) W Bats out of Hell (DH) L 21-10 TommyH
Tue June 26 Smithfield 8:15 Bats out of Hell (DH) L Field of Beerz (DH) W 7-8 TommyH
Tue June 26 Bloorlea 6:30 WKRP (new) L def Balls & Dolls W def 0-7 def JimG
Tue June 26 West Deane-2 6:30 Queensway Cruisers L B-19 Bombers W 6-18 RobO
Wed June 27 Fleetwood 6:30 Huskies L Olde Skool Pirates W 13-14 WayneB
Wed June 27 Fleetwood 8:00 Da Villains W Brewsers-Wed L 18-13 WayneB
Wed June 27 Fleetwood 9:30 Prophix Piranhas W Bats L 29-12 WayneB
Wed June 27 Wildwood Park-2 6:30 Big Ballers L Mars W 14-16 RichardP
Wed June 27 Wildwood Park-2 8:00 Boozehounds W BYOB (DH) L 23-15 RichardP
Wed June 27 Wildwood Park-2 9:30 Slackers W BYOB (DH) L 16-10 RichardP
Wed June 27 Sheridan Park 8:00 Ball Busters (DH) L Booty Pirates (DH) W 4-16 BrianL
Wed June 27 Sheridan Park 9:30 Booty Pirates (DH) W Ball Busters (DH) L 16-13 BrianL
Wed June 27 Garnetwood-1 6:30 Ari Overdrive W Upper Deck (new) L 14-11 TonyP
Wed June 27 Garnetwood 2 (HB) 7:00 Bats n Hoes L Eh Team W 7-13 SteveS
Wed June 27 Century City 6:30 Master Batters W BDO Ballbreakers L 21-17 DarrylT
Wed June 27 Heritage Hills 6:30 RK Publishing L def Mixed Balls-Wed W def 0-7 def RobertS
Wed June 27 Humberwood 6:30 Litigators (new) W Last Call (DH) (was Red) L 8-5 SteveC
Wed June 27 Humberwood 8:00 Hardballs (DH) W Last Call (DH) L 12-6 SteveC
Wed June 27 Humberwood 9:30 Electric Mayhem L Hardballs (DH) W 10-15 SteveC
Wed June 27 West Deane-2 6:30 Pleasure Pack W Toronto Brew Jays L 21-20 xxx
Wed June 27 Mimico 6:45 Bat Blazers W Vandelay L 14-1 JimG
Thu June 28 Max Ward-N #1 8:30 Flaming Arifs (DH) L Hawks (DH) W 1-13 WayneB
Thu June 28 Max Ward-N #1 9:45 Hawks (DH) W Flaming Arifs (DH) L 9-8 WayneB
Thu June 28 Fleetwood 6:30 Tailgaters (HTG) L Draft Dodgers W 6-13 TerryH
Thu June 28 Fleetwood 8:00 Clippers (DH) W RobArts Rage (DH) L 14-11 TerryH
Thu June 28 Fleetwood 9:30 RobArts Rage (DH) W Clippers (DH) L 15-3 TerryH
Thu June 28 Sheridan Park 8:00 Smackin Pitches (DH) W Clover Bellies (DH) L 20-5 DaveM
Thu June 28 Sheridan Park 9:30 Clover Bellies (DH) W Smackin Pitches (DH) L 16-7 DaveM
Thu June 28 South Common-N 8:30 Bayside Tigers (DH) L Twist Offs (DH) W 9-12 RichardP
Thu June 28 South Common-N 9:45 Twist Offs (DH) L Bayside Tigers (DH) W 10-14 RichardP
Thu June 28 Birchwood Park 8:00 Show Me Your Hits (DH) W Underachievers (DH) L 14-11 JimMcN
Thu June 28 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) L Show Me Your Hits (DH) W 11-12 JimMcN
Thu June 28 Garnetwood-2 (HB) 6:30 I'd Hit That L Hall of Shamers W 8-23 TonyP
Thu June 28 Forest Glen Park 6:30 Dodgers L Loose Balls W 8-11 SteveS
Thu June 28 City View 6:30 Moneyballers (Cash) L Misfits W 5-12 BobE
Thu June 28 Allison 7:00 Indians W Bar Flys L 12-10 Mario
Thu June 28 Malton Village 7:00 Blue Balls (new) L Chicks & Dicks W 9-10 MarcoC
Thu June 28 Humberwood 7:30 Attack (DH) L Pitch Slapped (DH) W 3-15 SteveC
Thu June 28 Humberwood 9:00 Pitch Slapped (DH) W Attack (DH) L 9-6 SteveC
Thu June 28 Smithfield 7:30 Brickyard Bigmouths (DH) L Alcoholics (DH) W 10-11 TommyH
Thu June 28 Smithfield 9:00 Alcoholics (DH) W Brickyard Bigmouths (DH) L 17-11 TommyH
Thu June 28 Birch Park 7:30 Pirates (DH) Tie Lions (Dragons)(DH) Tie 11-11 RobO
Thu June 28 Birch Park 9:00 Lions (Dragons)(DH) W Pirates (DH) L 15-11 RobO
Thu June 28 West Deane-2 6:30 Ballerz L Coby Crushers W 21-12 JimG
Fri June 29 ALL --- No Games Friday, June 29 -- July 1 long weekend

Teams Off/Not Playing: Back Door Sliders; Balls Deep; Baseheads; Cardinals; Charmins All-Stars; Charros (Lone Rangers); Dingbats; Down n Dirty; Family Matters; Fun Cools; Gamecocks; Green Machine; Mayhem; NLM; Raincats; Replacements; Sauga Bulldogs; Sofa Kings; Team Pitcher; Tigers; Wallys Grill; Winners;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 10: July 2-6
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon July 2 ALL --- No Games Monday, July 2 -- July 1 long weekend
Tue July 3 Dunton-2 6:30 Massive Hits L Nice Snatch W 13-14 TerryH
Tue July 3 Dunton-2 8:00 NLM W Devils L 8-3 TerryH
Tue July 3 Dunton-2 9:30 Ashley Schaeffer Kia W Dusters L 12-11 TerryH
Tue July 3 Wildwood Park-1 6:30 Brewsers-Tue L Bandits W 7-16 WayneB
Tue July 3 Wildwood Park-1 8:00 Isotopes (DH) L Pitch Slap (Tuxedo)(DH) W 8-11 WayneB
Tue July 3 Wildwood Park-1 9:30 Pitch Slap (Tuxedo)(DH) W Isotopes (DH) L 9-5 WayneB
Tue July 3 Wildwood Park-2 6:30 No Glove No Love W Field of Beerz L 11-6 RichardP
Tue July 3 Wildwood Park-2 8:00 TNT (DH) L Brew Crew (DH) W 6-12 RichardP
Tue July 3 Wildwood Park-2 9:30 Brew Crew (DH) W TNT (DH) L 14-6 RichardP
Tue July 3 Mount Charles-N 6:30 Kelron W Ruff Ryders L 21-18 LewL
Tue July 3 Mount Charles-N 8:00 Sofa Kings L Arod in my Pujols W 11-21 LewL
Tue July 3 Mount Charles-N 9:30 Platoon L Invasian W 11-12 LewL
Tue July 3 Mount Charles-S 6:30 McGlovins L Assassins W 16-17 MarcoC
Tue July 3 Mount Charles-S 8:00 Scallywags W Phantoms (DH) L 23-7 MarcoC
Tue July 3 Mount Charles-S 9:30 Talent W Phantoms (DH) L 12-11 MarcoC
Tue July 3 Brickyard-2 6:30 Team Perfection L Nutz & Boltz W 12-14 AndyB
Tue July 3 Brickyard-2 8:00 Rueful Rabbits (DH) L Family Matters (DH) W 8-9 AndyB
Tue July 3 Brickyard-2 9:30 Family Matters (DH) W Rueful Rabbits (DH) L 21-10 AndyB
Tue July 3 Syntex 6:45 Zwingers L Inferno W 5-7 RickV
Tue July 3 Garnetwood-1 6:30 Balls & Dolls W Gate Gourmet L 14-6 TonyP
Tue July 3 Smithfield 6:30 Got The Runs W Where My Pitches At L 19-10 TommyH
Tue July 3 Smithfield 8:00 Hoops Queen (DH) W Back Door Sliders (DH) L 13-8 TommyH
Tue July 3 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) L Hoops Queen (DH) W 6-9 TommyH
Tue July 3 Bloorlea 6:30 Baseheads W def Queensway Cruisers***2 L def 7-0 def BobE
Tue July 3 West Deane-2 6:30 Bats out of Hell W Kings L 21-2 SteveS
Tue July 3 Mimico 6:30 Booze Jays W WKRP L 22-17 JimG
Wed July 4 Fleetwood 6:30 Ball Busters L Huskies W 13-15 WayneB
Wed July 4 Fleetwood 8:00 Team Pitcher (DH) W Da Villains (DH) (was Road) L 15-3 WayneB
Wed July 4 Fleetwood 9:30 Da Villains (DH) (was Road) L Team Pitcher (DH) W 5-23 WayneB
Wed July 4 Wildwood Park-2 6:30 Booty Pirates L BYOB W 13-14 RichardP
Wed July 4 Wildwood Park-2 8:00 RobArts Rage (DH) W Slackers (DH) L 17-11 RichardP
Wed July 4 Wildwood Park-2 9:30 Slackers (DH) L RobArts Rage (DH) W 11-19 RichardP
Wed July 4 Sheridan Park 8:00 Prophix Piranhas (DH) L Charros (Lone)(DH) W 11-13 BrianL
Wed July 4 Sheridan Park 9:30 Charros (Lone)(DH) W Prophix Piranhas (DH) L 25-12 BrianL
Wed July 4 Garnetwood-2 6:30 Eh Team W BDO Ballbreakers L 20-12 TonyP
Wed July 4 Garnetwood-1 (HB) 6:30 Charmins All-Stars L Born Stars W 9-16 SteveS
Wed July 4 Century City 7:00 Bats L Master Batters W 19-27 RonnieK
Wed July 4 Heritage Hills 6:30 Redhawks W RK Publishing L 12-9 RobertS
Wed July 4 King Park #1 6:30 Mars W Ari Overdrive L 24-12 BobE
Wed July 4 Humberwood 6:30 Big Ballers L Litigators W 8-15 AndyB
Wed July 4 Humberwood 8:00 Bats n Hoes L Hardballs (DH) W 6-18 AndyB
Wed July 4 Humberwood 9:30 Electric Mayhem L Hardballs (DH) W 16-17 AndyB
Wed July 4 Bloorlea 6:45 Mixed Balls-W W Last Call L 13-10 DarrylT
Wed July 4 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays W Bat Blazers L 22-10 JeffW
Wed July 4 Mimico 6:30 Vandelay L Pleasure Pack W 13-14 JimG
Thu July 5 Max Ward-N #1 8:30 Draft Dodgers (DH) W Attack (DH) L 18-11 WayneB
Thu July 5 Max Ward-N #1 9:45 Attack (DH) W Draft Dodgers (DH) L 9-7 WayneB
Thu July 5 Fleetwood 6:30 Bayside Tigers W Dodgers L 23-12 TerryH
Thu July 5 Fleetwood 8:00 Clover Bellies (DH) W Sauga Bulldogs (DH) L 21-13 TerryH
Thu July 5 Fleetwood 9:30 Sauga Bulldogs (DH) L Clover Bellies (DH) W 5-13 TerryH
Thu July 5 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) W Flaming Arifs (DH) L 13-9 DaveM
Thu July 5 Sheridan Park 9:30 Flaming Arifs (DH) W Pitch Slapped (DH) L 18-10 DaveM
Thu July 5 South Common - N 8:30 Indians (DH) L Show Me Your Hits (DH) W 13-14 RichardP
Thu July 5 South Common - N 9:45 Show Me Your Hits (DH) L Indians (DH) W 7-11 RichardP
Thu July 5 Birchwood Park 8:00 Bar Flys (DH) L Upper Deck (DH) W 11-12 JimMcN
Thu July 5 Birchwood Park 9:30 Upper Deck (DH) W Bar Flys (DH) L 11-6 JimMcN
Thu July 5 Garnetwood-1 (HB) 6:30 I'd Hit That W Moneyballers (Cash) L 32-14 TonyP
Thu July 5 Forest Glen Park 6:30 Misfits L Looseballs W 13-14 SteveS
Thu July 5 Malton Village 7:00 Hall of Shamers W Chicks & Dicks L 16-14 MarcoC
Thu July 5 Humberwood 7:30 Alcoholics W Twist Offs (DH) L 19-2 LindaG
Thu July 5 Humberwood 9:00 Brickyard W Twist Offs (DH) L 14-11 LindaG
Thu July 5 Smithfield 7:00 Tailgaters (DH) W Clippers (DH) L 19-3 Mario
Thu July 5 Smithfield 8:30 Clippers (DH) W Tailgaters (DH) L 16-13 Mario
Thu July 5 Birch Park 7:30 Underachievers (DH) L Ballerz (DH) W 5-10 RobO
Thu July 5 Birch Park 9:00 Ballerz (DH) L Underachievers (DH) W 5-11 RobO
Fri July 6 Max Ward-N #1 7:30 Hawks (DH) W Cardinals (DH) L 17-16 WayneB
Fri July 6 Max Ward-N #1 9:00 Cardinals (DH) L Hawks (DH) W 8-12 WayneB
Fri July 6 Max Ward-S #2 7:30 Smackin Pitches (DH) (was Fun) L Down n Dirty (DH) W 4-18 BrianL
Fri July 6 Max Ward-S #2 9:00 Down n Dirty (DH) W Smackin Pitches (DH) (was Fun) L 13-10 BrianL
Fri July 6 Wildwood Park-1 7:30 Mayhem (DH) W Lions (Dra)(DH) (was Brew) L 9-7 MarcoC
Fri July 6 Wildwood Park-1 9:00 Lions (Dra)(DH) (was Brew) W Mayhem (DH) L 23-9 MarcoC
Fri July 6 Wildwood Park-2 7:30 Wallys Grill (DH) L Gamecocks (DH) W 9-21 RonnieK
Fri July 6 Wildwood Park-2 9:00 Gamecocks (DH) W Wallys Grill (DH) L 10-8 RonnieK
Fri July 6 Mississauga Valley 2 7:00 Tigers (DH) W Winners (DH) L 11-6 BobE
Fri July 6 Mississauga Valley 2 8:30 Winners (DH) W Tigers (DH) L 18-6 BobE
Fri July 6 Dunton-1 6:30 Olde Skool Pirates (DH) W Not All There (DH) L 15-13 RobertS
Fri July 6 Dunton-1 8:00 Not All There (DH) W Olde Skool Pirates (DH) L 13-10 RobertS
Fri July 6 Dunton-1 7:30 Lions (Dragons)(DH) R/S Rampage (DH) R/S R/S xxxxx
Fri July 6 Dunton-3 7:30 High Fives (DH) XXX R/S Smackin Pitches (DH) R/S R/S xxxxx
Fri July 6 Dunton-4 6:30 Queensway Cruisers***2 L Peel Dodgers W 2-11 DarrylT
Fri July 6 Dunton-4 8:00 Green Machine (DH) W Whiteoak (DH) L 24-10 DarrylT
Fri July 6 Dunton-4 9:30 Whiteoak (DH) R/S Green Machine (DH) R/S R/S DarrylT
Fri July 6 West Deane-L 6:30 Pho House L B-19 Bombers W 3-8 RobO
Fri July 6 West Deane-L 8:00 DP's (Lakeport)(DH) L Dingbats (DH) W 14-20 RobO
Fri July 6 West Deane-L 9:30 Dingbats (DH) W DP's (Lakeport)(DH) L 13-7 RobO
Fri July 6 Diamond Beach-1 7:30 Rain Cats (DH) L Balls Deep (DH) W 11-19 LindaG
Fri July 6 Diamond Beach-1 9:00 Balls Deep (DH) L Rain Cats (DH) W 14-15 LindaG
Fri July 6 Diamond Beach-2 7:30 Coby Crushers (DH) W Replacements (DH) L 23-20 AndyB
Fri July 6 Diamond Beach-2 9:00 Replacements (DH) W Coby Crushers (DH) L 20-15 AndyB

Teams Off/Not Playing: Armed & Hammered; Blue Ballers; Boozehounds; Breaking Bats; Bunt n Grind; Corrugate Kings; Da Villains; Dirtbags; Drunken Rookies; Electrolux; High Fives; Mixed Balls-Mon; Our Pitcher Quit; Pirates; Relief Pitchers; Rampage; Shake & Bake; Shebeen Shebangers; Showstoppers; Smokin Batz; Sons of Pitches; TF Ballbusters; Untouchaballs;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Queensway Cruisers;

Click park name for map Week 11: July 9-13
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon July 9   Dunton-1 6:30 Mixed Balls W Not All There L 12-9 WayneB
Mon July 9 Dunton-1 8:00 Rampage (DH)***2 W Breaking Bats (DH) L 12-9 WayneB
Mon July 9 Dunton-1 9:30 Breaking Bats (DH) L Rampage (DH)***2 W 5-11 WayneB
Mon July 9 Dunton-2 6:30 Corrugate Kings XXX L def Showstoppers W def 0-7 def RobS xxx
Mon July 9 Meadowvale-3 6:30 Bunt & Grind L Our Pitcher Quit W 9-10 BrianB
Mon July 9 Meadowvale-3 8:00 Relief Pitchers (DH) W Electrolux (DH) L 9-7 BrianB
Mon July 9 Meadowvale-3 9:30 Electrolux (DH) L Relief Pitchers (DH) W 8-16 BrianB
Mon July 9 Garnetwood-1 6:45 Drunken Rookies L Sons of Pitches W 5-6 TonyP
Mon July 9 Novostar Park 6:30 Peel Dodgers L Dirt Bags W 10-17 RickV
Mon July 9 West Deane-2 6:30 Pho House W def TF Ballbusters XXX L def 7-0 def FS xxx
Mon July 9 West Deane-L 6:30 Untouchaballs L Shake & Bake W 8-17 RobO
Mon July 9 West Deane-L 8:00 High Fives (DH) L DP's (Lakeport)(DH) W 13-16 RobO
Mon July 9 West Deane-L 9:30 DP's (Lakeport)(DH) L High Fives (DH) W 7-19 RobO
Mon July 9 Smithfield 7:00 Shebeen Shebangers (DH) W Smoking Batz (DH) L 21-6 JeffW
Mon July 9 Smithfield 8:30 Smoking Batz (DH) L Shebeen Shebangers (DH) W 9-21 JeffW
Tue July 10 Dunton-2 6:30 Nice Snatch (DH) W Team Perfection (DH) L 26-15 TerryH
Tue July 10 Dunton-2 8:00 Team Perfection (DH) L Nice Snatch (DH) W 12-13 TerryH
Tue July 10 Dunton-2 9:30 Massive Hits L NLM W 5-17 TerryH
Tue July 10 Wildwood Park-1 6:30 Ruff Ryders W McGlovins L 12-10 WayneB
Tue July 10 Wildwood Park-1 8:00 Assassins (DH) W Platoon (DH) L 19-18 WayneB
Tue July 10 Wildwood Park-1 9:30 Platoon (DH) L Assassins (DH) W 10-18 WayneB
Tue July 10 Wildwood Park-2 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) L Where My Pitches At W 6-9 RichardP
Tue July 10 Wildwood Park-2 8:00 Isotopes W Zwingers L 22-13 RichardP
Tue July 10 Wildwood Park-2 9:30 Dusters L Invasian W 8-20 RichardP
Tue July 10 Mount Charles-N 6:30 Brew Crew W Brewsers-Tue L 13-9 LewL
Tue July 10 Mount Charles-N 8:00 Devils W Kelron L 13-12 LewL
Tue July 10 Mount Charles-N 9:30 Inferno W Sofa Kings L 24-11 LewL
Tue July 10 Mount Charles-S 6:30 Gate Gourmet L No Glove No Love W 9-15 MarcoC
Tue July 10 Mount Charles-S 8:00 Bandits W Rueful Rabbits L 16-6 MarcoC
Tue July 10 Mount Charles-S 9:30 Armed & Hammered L Scallywags W 9-11 MarcoC
Tue July 10 Brickyard-2 6:30 Kings L Field of Beerz (DH) W 6-12 AndyB
Tue July 10 Brickyard-2 8:00 Arod in my Pujols (DH) W Field of Beerz (DH) L 8-7 AndyB
Tue July 10 Brickyard-2 9:30 Arod in my Pujols (DH) W Whiteoak L 23-13 AndyB
Tue July 10 Syntex 7:00 Family Matters L Talent W 7-10 RickV
Tue July 10 Garnetwood-1 6:30 Nutz & Boltz L Hoop Queen W 5-10 TonyP
Tue July 10 Smithfield 6:30 B-19 Bombers W Baseheads L 21-17 LindaG
Tue July 10 Smithfield 8:00 Back Door Sliders (DH) W Got The Runs (DH) L 17-9 LindaG
Tue July 10 Smithfield 9:30 Got The Runs (DH) W Back Door Sliders (DH) L 15-9 LindaG
Tue July 10 Bloorlea 6:30 WKRP W Bats out of Hell L 25-15 SteveC
Tue July 10 West Deane-2 6:30 Queensway Cruisers W Balls & Dolls L 17-15 RobO
Tue July 10 Mimico 6:30 Booze Jays W Ashley Schaeffer Kia L 9-7 JimG
Wed July 11 Fleetwood 6:30 Brewsers-W (DH) W Huskies (DH) L 11-0 WayneB
Wed July 11 Fleetwood 8:00 Huskies (DH) L Brewsers-W (DH) W 11-12 WayneB
Wed July 11 Fleetwood 8:00 Slackers (DH) R/S Road Warriors (DH) XXX R/S R/S WB xxx
Wed July 11 Fleetwood 9:30 Road Warriors (DH) XXX R/S Slackers (DH) R/S R/S WB xxx
Wed July 11 Wildwood Park-2 6:30 BYOB L Charmins All-Stars (DH) W 10-18 RonnieK
Wed July 11 Wildwood Park-2 8:00 Da Villains W Charmins All-Stars (DH) L 15-6 RonnieK
Wed July 11 Wildwood Park-2 9:30 Fun Cools W Boozehounds L 26-14 RonnieK
Wed July 11 Sheridan Park 8:00 Electric Mayhem (DH) W Prophix Piranhas (DH) L 18-6 BrianL
Wed July 11 Sheridan Park 9:30 Prophix Piranhas (DH) W Electric Mayhem (DH) L 20-7 BrianL
Wed July 11 Garnetwood-1 6:30 Olde Skool Pirates L Ball Busters W 14-17 TonyP
Wed July 11 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Booty Pirates L Team Pitcher W 18-19 SteveS
Wed July 11 Century City 6:30 Ari Overdrive W RK Publishing L 24-21 RichardP
Wed July 11 Heritage Hills 6:45 Bats W BDO Ballbreakers L 13-5 RobertS
Wed July 11 King Park #1 6:45 Master Batters L Bat Blazers W 14-15 BrianB
Wed July 11 Humberwood 6:30 Litigators L Mixed Balls-W W 6-10 SteveC
Wed July 11 Humberwood 8:00 Charros W Replacements L 7-6 SteveC
Wed July 11 Humberwood 9:30 Bats n Hoes W Hardballs L 18-8 SteveC
Wed July 11 Bloorlea 6:30 Redhawks W Toronto Brew Jays L 13-12 FrankS
Wed July 11 West Deane-2 6:30 Eh Team***2 W Mars L 25-6 JeffW
Wed July 11 Silverhill 6:30 Pleasure Pack W Big Ballers L 18-8 JimmyMcN
Wed July 11 Mimico 7:00 Last Call R/S Vandelay R/S R/S JG XXX
Thu July 12 Max Ward-N #1 8:30 Attack (DH) W RobArts Rage (DH) L 12-0 WayneB
Thu July 12 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) L Attack (DH) W 2-14 WayneB
Thu July 12 Fleetwood 6:30 Upper Deck (DH) W Coby Crushers (DH) L 9-7 TerryH
Thu July 12 Fleetwood 8:00 Coby Crushers (DH) W Upper Deck (DH) L 9-5 TerryH
Thu July 12 Fleetwood 9:30 Sauga Bulldogs W Pirates L 14-12 TerryH
Thu July 12 Sheridan Park 8:00 Draft Dodgers (DH) L Lions (Dragons)(DH) W 13-19 DaveM
Thu July 12 Sheridan Park 9:30 Lions (Dragons)(DH) W Draft Dodgers (DH) L 17-10 DaveM
Thu July 12 South Common - N 8:30 Dodgers (DH) L Clover Bellies (DH) W 14-18 RichardP
Thu July 12 South Common - N 9:45 Clover Bellies (DH) W Dodgers (DH) L 20-11 RichardP
Thu July 12 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Moneyballers (Cash) W Hall of Shamers L 11-10 TonyP
Thu July 12 Forest Glen Park 6:30 Misfits L Tailgaters (HTG) W 13-14 SteveS
Thu July 12 City View 7:00 Bar Flys L Indians W 11-23 DarrylT
Thu July 12 Allison 6:30 Loose Balls W I'd Hit That L 26-23 RobertS
Thu July 12 Malton Village 7:00 Chicks & Dicks W Balls Deep L 21-10 MarcoC
Thu July 12 Humberwood 7:30 Alcoholics (DH) L Brickyard (DH) W 9-10 SteveC
Thu July 12 Humberwood 9:00 Brickyard (DH) L Alcoholics (DH) W 1-17 SteveC
Thu July 12 Smithfield 7:30 Clippers (DH) W Flaming Arifs (DH) L 19-16 LindaG
Thu July 12 Smithfield 9:00 Flaming Arifs (DH) W Clippers (DH) L 14-7 LindaG
Thu July 12 Birch Park 7:30 Smackin Pitches (DH) W Blue Ballers (DH) L 15-9 RobO
Thu July 12 Birch Park 9:00 Blue Ballers (DH) W Smackin Pitches (DH) L 16-10 RobO
Fri July 13 Max Ward-N #1 7:30 Born Stars (DH) L Hawks (DH) W 3-4 WayneB
Fri July 13 Max Ward-N #1 9:00 Hawks (DH) L Born Stars (DH) W 17-21 WayneB
Fri July 13 Max Ward-S #2 7:30 Cardinals (DH) W Pitch Slapped (DH) L 12-10 BrianL
Fri July 13 Max Ward-S #2 9:00 Pitch Slapped (DH) W Cardinals (DH) L 27-21 BrianL
Fri July 13 Wildwood Park-1 7:30 Dirt Bags (DH)(was Tigers) W Dingbats (DH) L 11-10 MarcoC
Fri July 13 Wildwood Park-1 8:00 Dingbats (DH) Tie Dirt Bags (DH)(was Tigers) Tie 9-9 MarcoC
Fri July 13 Wildwood Park-2 7:00 Green Machine (DH) L Phantoms (DH) W 11-17 RonnieK
Fri July 13 Wildwood Park-2 8:30 Phantoms (DH) L Green Machine (DH) W 15-16 RonnieK
Fri July 13 Mississauga Valley 2 7:00 Winners (DH) W Raincats (DH) L 21-12 BobE
Fri July 13 Mississauga Valley 2 9:30 Raincats (DH) L Winners (DH) W 10-13 BobE
Fri July 13 Dunton-1 7:30 Rampage (DH)***2 W Mayhem (DH) L 18-10 RobertS
Fri July 13 Dunton-1 9:00 Mayhem (DH) L Rampage (DH)***2 W 5-24 RobertS
Fri July 13 Dunton-4 7:30 Mixed Balls-W (DH)(was Ballerz) L Down n Dirty (DH) W 10-15 BrianB
Fri July 13 Dunton-4 9:00 Down n Dirty (DH) W Mixed Balls-W (DH)(was Ballerz) L 14-5 BrianB
Fri July 13 West Deane-L 7:00 Gamecocks (DH) W Eh Team (DH)***2 L 9-8 RobO
Fri July 13 West Deane-L 8:30 Eh Team (DH)***2 L Gamecocks (DH) W 1-13 RobO

Teams Off/Not Playing: Wallys Grill; Twist Offs; Show Me Your Hits; Underachievers; Bayside Tigers; TNT;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Rampage; Eh Team;

Click park name for map Week 12: July 16-20
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon July 16   Dunton-1 6:30 Rampage W Mixed Balls-Mon (DH)***2 L 13-5 WayneB
Mon July 16 Dunton-1 8:00 Born Stars L Mixed Balls-Mon (DH)***2 W 6-7 WayneB
Mon July 16 Dunton-1 9:30 Born Stars (DH) R/S Road Warriors (DH) R/S R/S WB xxx
Mon July 16 Dunton-2 6:30 Not All There L Relief Pitchers (not ***2) W 9-12 JeffW
Mon July 16 Meadowvale-3 6:30 Electrolux W Drunken Rookies L 10-7 BrianB
Mon July 16 Meadowvale-3 8:00 Phantoms L Corrugate Kings (DH) W 5-12 BrianB
Mon July 16 Meadowvale-3 9:30 TNT W Corrugate Kings (DH) L 18-5 BrianB
Mon July 16 Garnetwood-1 6:30 Untouchaballs L Shebeen Shebangers W 7-8 TonyP
Mon July 16 Novostar Park 6:30 Dirt Bags W Showstoppers***2 L 19-8 DarrylT
Mon July 16 Heritage Hills 6:30 Bunt & Grind W Peel Dodgers L 12-9 RobertS
Mon July 16 West Deane-2 6:30 Pho House (DH) L DP's (Lakeport) W 10-11 FrankS
Mon July 16 West Deane-L 6:30 Shake & Bake L Sons of Pitches (DH) W 14-18 RobO
Mon July 16 West Deane-L 8:00 Pho House (DH) L Sons of Pitches (DH) W 9-10 RobO
Mon July 16 West Deane-L 9:30 Breaking Bats W High Fives L 14-7 RobO
Mon July 16 Smithfield 6:30 TF Ballbusters W Smoking Bats (DH) L 21-8 TommyH
Mon July 16 Smithfield 8:00 Our Pitcher Quit (DH) W Smoking Bats (DH) L 13-7 TommyH
Mon July 16 Smithfield 9:30 Our Pitcher Quit (DH) L Wallys Grill W 14-15 TommyH
Tue July 17 Dunton-2 6:30 Devils L Assassins W 11-19 TerryH
Tue July 17 Dunton-2 8:00 Pitch Slap (Tuxedo) L Nice Snatch (DH) W 4-16 TerryH
Tue July 17 Dunton-2 9:30 NLM***2 R/O Nice Snatch (DH) R/O R/O TerryH
Tue July 17 Wildwood Park-1 6:30 Got The Runs***2 L Isotopes W 11-17 WayneB
Tue July 17 Wildwood Park-1 8:00 Ruff Ryders (DH)***2 W Nutz & Boltz (DH) L 10-8 WayneB
Tue July 17 Wildwood Park-1 9:30 Nutz & Boltz (DH) R/O Ruff Ryders (DH)***2 R/O R/O WB xxx
Tue July 17 Wildwood Park-2 6:30 Field of Beerz L WKRP W 7-11 RichardP
Tue July 17 Wildwood Park-2 8:00 Family Matters L Scallywags (DH) W 11-12 RichardP
Tue July 17 Wildwood Park-2 9:30 Zwingers (was Platoon) L Scallywags (DH) W 8-9 RichardP
Tue July 17 Wildwood Park-2 9:30 Platoon R/S Dusters XXX R/S R/S xxxxx
Tue July 17 Mount Charles-N 6:30 Kelron (DH) L Massive Hits (DH) W 8-12 LewL
Tue July 17 Mount Charles-N 8:00 Massive Hits (DH) L Kelron (DH) W 9-12 LewL
Tue July 17 Mount Charles-N 9:30 Invasian W Platoon (was Sofa) L 18-9 LewL
Tue July 17 Mount Charles-S 6:30 Kings W Gate Gourmet L 20-11 HenryP
Tue July 17 Mount Charles-S 8:00 B-19 Bombers (DH) L Arod in my Pujols (DH) W 9-14 HenryP
Tue July 17 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols (DH) L B-19 Bombers (DH) W 3-18 HenryP
Tue July 17 Brickyard-2 6:30 Brew Crew L Booze Jays W 10-20 AndyB
Tue July 17 Brickyard-2 8:00 Brewsers-Tue (DH) W Armed & Hammered (DH) L 19-3 AndyB
Tue July 17 Brickyard-2 9:30 Armed & Hammered (DH) R/O Brewsers-Tue (DH) R/O R/O AndyB
Tue July 17 Syntex 6:30 Rueful Rabbits W Talent L 20-11 BobE
Tue July 17 Garnetwood-1 7:00 Where My Pitches At L Inferno W 12-14 TonyP
Tue July 17 Smithfield 7:00 Hoops Queen L McGlovins (DH) W 6-18 LindaG
Tue July 17 Smithfield 8:30 Back Door Sliders W McGlovins (DH) L 28-13 LindaG
Tue July 17 Bloorlea 6:30 Baseheads W Queensway Cruisers L 24-5 SteveC
Tue July 17 Silverhill 7:00 Bandits W Bats out of Hell L 21-5 PatrickH
Tue July 17 West Deane-2 6:30 No Glove No Love W Balls & Dolls L 21-14 RobO
Tue July 17 Mimico 6:30 Ashley Schaeffer Kia L Team Perfection W 3-16 JimG
Wed July 18 Fleetwood 6:30 Charmins All-Stars W Olde Skool Pirates L 15-11 WayneB
Wed July 18 Fleetwood 8:00 Prophix Piranhas L Fun Cools W 8-11 WayneB
Wed July 18 Fleetwood 9:30 Electric Mayhem L Charros (Lone) W 11-12 WayneB
Wed July 18 Wildwood Park-2 7:30 Brewsers-Wed W Slackers (DH) (was Booty) L 20-9 RichardP
Wed July 18 Wildwood Park-2 9:00 Boozehounds (was Booty) L Slackers (DH) W 3-7 RichardP
Wed July 18 Sheridan Park 8:00 Team Pitcher (DH) L Da Villains (DH) W 14-15 BrianL
Wed July 18 Sheridan Park 9:30 Da Villains (DH) L Team Pitcher (DH) W 12-16 BrianL
Wed July 18 Garnetwood-1 6:30 BDO Ballbreakers W Master Batters L 17-12 TonyP
Wed July 18 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Ballbusters L Huskies***2 W 18-21 BrianB
Wed July 18 Century City 6:30 RK Publishing***2 L Bats n Hoes W 6-16 RonnieK
Wed July 18 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L Redhawks W 7-16 RobertS
Wed July 18 Humberwood 6:30 Mars W Litigators L 19-9 SteveC
Wed July 18 Humberwood 8:00 Mixed Balls-W L Pleasure Pack (DH) W 6-9 SteveC
Wed July 18 Humberwood 9:30 Hardballs L Pleasure Pack (DH) W 17-18 SteveC
Wed July 18 Bloorlea 6:30 Eh Team L Bats W 7-8 PatrickH
Wed July 18 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays W Big Ballers L 13-11 BobE
Wed July 18 Mimico 6:30 Vandelay W Bat Blazers L 17-9 JimG
Thu July 19 Max Ward-N #1 8:30 RobArts Rage (DH) W Flaming Arifs (DH) L 11-5 WayneB
Thu July 19 Max Ward-N #1 9:45 Flaming Arifs (DH) L RobArts Rage (DH) W 6-7 WayneB
Thu July 19 Fleetwood 6:30 Blue Balls W Dodgers L 16-6 TerryH
Thu July 19 Fleetwood 8:00 Hawks (DH) W Clippers (DH) L 11-4 TerryH
Thu July 19 Fleetwood 9:30 Clippers (DH) L Hawks (DH) W 10-14 TerryH
Thu July 19 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) W Draft Dodgers (DH) L 11-9 DaveM
Thu July 19 Sheridan Park 9:30 Draft Dodgers (DH) L Pitch Slapped (DH) W 7-11 DaveM
Thu July 19 South Common-N 8:30 Show me Your Hits (DH) L Indians (DH) (was Bar Flys) W 6-11 RichardP
Thu July 19 South Common-N 9:45 Indians (DH) (was Bar Flys) W Show me Your Hits (DH) L 15-6 RichardP
Thu July 19 Birchwood Park 8:00 Upper Deck (DH) L Underachievers (DH) W 6-12 JimMcN
Thu July 19 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) L Upper Deck (DH) W 13-17 JimMcN
Thu July 19 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Clover Bellies L Hall of Shamers W 10-22 TonyP
Thu July 19 Forest Glen Park 6:30 I'd Hit That L Moneyballers (Cash)***2 W 12-13 BobE
Thu July 19 Allison 6:45 Bar Flys (was Indians) L Coby Crushers W 7-18 JimG
Thu July 19 Humberwood 7:00 Last Call W Bayside Tigers (DH) L 14-11 SteveC
Thu July 19 Humberwood 8:30 Twist Offs L Bayside Tigers (DH) W 13-14 SteveC
Thu July 19 Smithfield 6:30 Loose Balls L Tailgaters (HTG) W 7-10 TommyH
Thu July 19 Smithfield 8:00 Pirates L Sauga Bulldogs (DH) W 6-7 TommyH
Thu July 19 Smithfield 9:30 Alcoholics W Sauga Bulldogs (DH) L 11-5 TommyH
Thu July 19 Birch Park 7:30 Lions (Dragons)(DH) L Attack (DH) W 8-10 RobO
Thu July 19 Birch Park 9:00 Attack (DH) W Lions (Dragons)(DH) L 12-10 RobO
Thu July 19 West Deane-2 6:30 Balls Deep L Ballerz W 8-16 Mario
Fri July 20 Max Ward-N #1 6:30 Moneyballers (Cash)***2 W Litigators (DH) (was Ruff) L 16-11 WayneB
Fri July 20 Max Ward-N #1 8:00 NLM (DH)***2 W Cardinals (DH) L 17-14 WayneB
Fri July 20 Max Ward-N #1 9:30 Cardinals (DH) W NLM (DH)***2 L 22-8 WayneB
Fri July 20 Max Ward-S #2 6:30 Misfits L BYOB (DH) W 14-18 BrianL
Fri July 20 Max Ward-S #2 8:00 Mixed Balls-Mon (DH)***2 L BYOB (DH) W 14-15 BrianL
Fri July 20 Max Ward-S #2 9:30 Mixed Balls-Mon (DH)***2 L Mayhem W 13-16 BrianL
Fri July 20 Wildwood Park-1 6:30 Got The Runs***2 W Huskies***2 L 20-9 LindaG
Fri July 20 Wildwood Park-1 8:00 Tigers (DH) (was Chicks) W Gamecocks (DH) L 23-4 LindaG
Fri July 20 Wildwood Park-1 9:30 Gamecocks (DH) L Tigers (DH) (was Chicks) W 2-14 LindaG
Fri July 20 Wildwood Park-2 6:30 RK Publishing***2 W Green Machine (DH) L 13-11 HenryP
Fri July 20 Wildwood Park-2 8:00 Green Machine (DH) W RK Publishing***2 L 21-10 HenryP
Fri July 20 Mississauga Valley 2 7:00 Dingbats (DH) W Winners (DH) L 18-10 DarrylT
Fri July 20 Mississauga Valley 2 8:30 Winners (DH) W Dingbats (DH) L 22-6 DarrylT
Fri July 20 Dunton-1 8:00 Dirt Bags (DH) W Replacements (DH) L 15-11 RonnieK
Fri July 20 Dunton-1 9:30 Replacements (DH) W Dirt Bags (DH) L 8-7 RonnieK
Fri July 20 Dunton-4 8:00 Showstoppers***2 XXX Whiteoak (DH) XXX L Def XXX xxxxx
Fri July 20 Dunton-4 9:30 Whiteoak (DH) XXX L Def Showstoppers***2 XXX XXX xxxxx
Fri July 20 West Deane-L 7:30 Down n Dirty (DH) W Raincats (Motojugs)(DH) L 11-3 MarcoC
Fri July 20 West Deane-L 9:00 Raincats (Motojugs)(DH) L Down n Dirty (DH) W 8-20 MarcoC

Teams Off/Not Playing: Brickyard Bigmouths; Smackin Pitches;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Mixed Balls-Mon; Showstoppers; NLM; Got The Runs; Ruff Ryders; Huskies; Moneyballers; RK Publishing;

Click park name for map Week 13: July 23-27
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon July 23   Dunton-1 6:30 Not All There W Rampage L 7-6 WayneB
Mon July 23 Dunton-1 8:00 Born Stars (DH) R/O Road Warriors (DH) R/O R/O WayneB
Mon July 23 Dunton-1 9:30 Road Warriors (DH) R/O Born Stars (DH) R/O R/O WayneB
Mon July 23 Dunton-2 7:00 Showstoppers L Corrugate Kings W 9-17 DarrylT
Mon July 23 Meadowvale-3 6:30 Our Pitcher Quit L Electrolux (DH) W 11-12 BrianB
Mon July 23 Meadowvale-3 8:00 TNT R/O Electrolux (DH) R/O R/O BrianB
Mon July 23 Meadowvale-3 9:30 Phantoms Tie Dirtbags Tie 11-11 BrianB
Mon July 23 Garnetwood-1 6:30 Peel Dodgers L Pho House W 2-15 TonyP
Mon July 23 Novostar Park 6:30 Drunken Rookies W Bunt n Grind L 25-8 RobertS
Mon July 23 West Deane-2 6:30 Sons of Pitches W Untouchaballs L 19-4 FrankS
Mon July 23 West Deane-L 6:30 DP's (Lakeport) W Shake & Bake L 10-8 RobO
Mon July 23 West Deane-L 8:00 Mixed Balls-M R/O High Fives (DH) R/O R/O RobO
Mon July 23 West Deane-L 9:30 Breaking Bats R/O High Fives (DH) R/O R/O RobO
Mon July 23 Smithfield 7:00 Shebeen Shebangers (DH) W TF Ballbusters (DP) L 15-9 LindaG
Mon July 23 Smithfield 8:30 TF Ballbusters (DP) R/O Shebeen Shebangers (DH) R/O R/O LindaG
Tue July 24 Dunton-2 6:30 Zwingers L Bandits W 7-9 TerryH
Tue July 24 Dunton-2 8:00 McGlovins W Sofa Kings (DH) L 20-7 TerryH
Tue July 24 Dunton-2 9:30 Talent W Sofa Kings (DH)(was Arod) L 18-10 TerryH
Tue July 24 Wildwood Park-1 6:30 Brew Crew L Inferno (DH) W 5-16 WayneB
Tue July 24 Wildwood Park-1 8:00 Invasian W Inferno (DH) L 15-14 WayneB
Tue July 24 Wildwood Park-1 9:30 Arod in my Pujols (was Plat) L Dusters W 5-17 WayneB
Tue July 24 Wildwood Park-2 6:30 Rueful Rabbits (was Gate) L Brewsers-Tue W 18-19 RichardP
Tue July 24 Wildwood Park-2 8:00 Isotopes (DH) L Ashley Schaeffer Kia (DH) W 10-13 RichardP
Tue July 24 Wildwood Park-2 9:30 Ashley Schaeffer Kia (DH) L Isotopes (DH) W 5-18 RichardP
Tue July 24 Mount Charles-N 6:30 Nice Snatch L Kelron W 8-9 HenryP
Tue July 24 Mount Charles-N 8:00 Massive Hits (DH) W Devils (DH) L 20-11 HenryP
Tue July 24 Mount Charles-N 9:30 Devils (DH) W Massive Hits (DH) L 16-11 HenryP
Tue July 24 Mount Charles-S 6:30 Team Perfection L Nutz & Boltz W 8-9 MarcoC
Tue July 24 Mount Charles-S 8:00 WKRP (DH) W Scallywags (DH) L 16-14 MarcoC
Tue July 24 Mount Charles-S 9:30 Scallywags (DH) L WKRP (DH) W 7-13 MarcoC
Tue July 24 Brickyard-2 6:30 No Glove No Love R/S Kings moved to KP xxxxx
Tue July 24 Brickyard-2 8:00 Whiteoaks R/S Rueful Rabbits (DH) R/S R/S xxxxx
Tue July 24 Brickyard-2 9:30 Family Matters R/S Rueful Rabbits (DH) R/S R/S xxxxx
Tue July 24 Syntex 6:45 Ruff Ryders W Pitch Slap (Tuxedo) L 24-16 RickV
Tue July 24 Garnetwood-1 6:30 Armed & Hammered W Field of Beerz L 20-18 TonyP
Tue July 24 King Park #1 6:30 No Glove No Love W Kings L 28-19 BobE
Tue July 24 Smithfield 6:30 Got The Runs W Hoop Queen L 19-18 LewL
Tue July 24 Smithfield 8:00 Where My Pitches At L Back Door Sliders W 7-10 LewL
Tue July 24 Bloorlea 6:30 Queensway Cruisers L def B-19 Bombers W def 0-7 def SteveC
Tue July 24 West Deane-2 6:30 Booze Jays***2 L Bats out of Hell W 14-15 RobO
Tue July 24 Mimico 6:30 Balls & Dolls***2 L Baseheads W 7-18 JimG
Wed July 25 Fleetwood 6:30 BDO Ballbreakers W Last Call L 17-16 WayneB
Wed July 25 Fleetwood 8:00 Hardballs (DH) W Ari Overdrive (DH) L 24-7 WayneB
Wed July 25 Fleetwood 9:30 Ari Overdrive (DH) L Hardballs (DH) W 8-13 WayneB
Wed July 25 Wildwood Park-2 6:30 BYOB L Da Villains W 3-15 RichardP
Wed July 25 Wildwood Park-2 8:00 Brewsers-W W Booty Pirates (DP) L 17-16 RichardP
Wed July 25 Wildwood Park-2 9:30 Slackers R/O Booty Pirates (DP) R/O R/O RichardP
Wed July 25 Sheridan Park 8:00 Team Pitcher (DH) W Charmins All-Stars (DH) L 32-14 BrianL
Wed July 25 Sheridan Park 9:30 Charmins All-Stars (DH) R/O Team Pitcher (DH) R/O R/O BrianL
Wed July 25 Garnetwood-SB 6:30 Big Ballers L Eh Team W 5-16 TonyP
Wed July 25 Garnetwood-HB 6:30 Vandelay L Ball Busters W 12-22 SteveS
Wed July 25 Heritage Hills 6:30 Redhawks W RK Publishing L 17-9 RobertS
Wed July 25 King Park #1 6:30 Huskies W Master Batters L 16-9 BobE
Wed July 25 Malton Village 6:30 Mixed Balls-W W Old Skool Pirates L 15-5 MarcoC
Wed July 25 Humberwood 6:30 Pleasure Pack W Mars L 12-9 SteveC
Wed July 25 Humberwood 8:00 Litigators (DH) L Bats n Hoes (DH) W 10-11 SteveC
Wed July 25 Humberwood 9:30 Bats n Hoes (DH) R/O Litigators (DH) R/O R/O SteveC
Wed July 25 West Deane-2 6:30 Bats L Toronto Brew Jays W 4-12 RobO
Thu July 26 Max Ward-N #1 8:30 Lions (Dragons) (DH) R/O RobArts Rage (DH) R/O R/O WayneB
Thu July 26 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) R/O Lions (Dragons) (DH) R/O R/O WayneB
Thu July 26 Fleetwood 6:30 Bayside Tigers L def Balls Deep W def 0-7 def TH xxx
Thu July 26 Fleetwood 8:00 Attack (DH) W Draft Dodgers (DH) L 16-4 TerryH
Thu July 26 Fleetwood 9:30 Draft Dodgers (DH) L Attack (DH) W 3-8 TerryH
Thu July 26 Sheridan Park 8:00 Flaming Arifs (DH) W Pitch Slapped (DH) L 10-7 BobE
Thu July 26 Sheridan Park 9:30 Pitch Slapped (DH) L Flaming Arifs (DH) W 12-15 BobE
Thu July 26 South Common-N 8:30 Coby Crushers (DH) W Show Me Your Hits (DH) L 15-6 RichardP
Thu July 26 South Common-N 9:45 Show Me Your Hits (DH) L Coby Crushers (DH) W 7-14 RichardP
Thu July 26 Birchwood Park 8:00 Indians (DH) L Underachievers (DH) W 6-7 JimMcN
Thu July 26 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) L Indians (DH) W 13-21 JimMcN
Thu July 26 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Clover Bellies W I'd Hit That L 16-3 TonyP
Thu July 26 Forest Glen Park 6:30 Sauga Bulldogs L Blue Ballers W 11-14 SteveS
Thu July 26 Knotty Pine 6:30 Moneyballers W Misfits L 13-8 RickV
Thu July 26 Allison 6:30 Bar Flys W Upper Deck L 20-16 JimG
Thu July 26 Smithfield 7:30 Brickyard Bigmouths (DH) L Hall of Shamers (DH) W 7-9 LindaG
Thu July 26 Smithfield 9:00 Hall of Shamers (DH) L Brickyard Bigmouths (DH) W 14-15 LindaG
Thu July 26 Birch Park 7:30 Twist Offs (DH) L Smackin Pitches (DH) W 11-13 RobO
Thu July 26 Birch Park 8:00 Smackin Pitches (DH) L Twist Offs (DH) W 15-16 RobO
Thu July 26 West Deane-2 6:30 Dodgers L Ballerz W 18-19 Mario
Fri July 27 Max Ward-N #1 8:00 Cardinals (DH) W Assassins (DH)( was Hawks) L 11-7 WayneB
Fri July 27 Max Ward-N #1 9:30 Assassins (DH)( was Hawks) XXX Cardinals (DH) XXX XXX WayneB
Both teams - Cardinals & Assassins are suspended until further notice.
Fri July 27 Max Ward-S #2 8:00 Mayhem (DH) L Relief Pitchers (DH) W 9-10 BrianL
Fri July 27 Max Ward-S #2 9:30 Relief Pitchers (DH) W Mayhem (DH) L 20-12 BrianL
Fri July 27 Wildwood Park-1 7:00 Clippers (DH) L Loose Balls (DH) W 4-5 BrianB
Fri July 27 Wildwood Park-1 9:00 Loose Balls (DH) L Clippers (DH) W 6-18 BrianB
Fri July 27 Wildwood Park-2 7:30 Bat Blazers (DH)(was Tail) L Alcoholics (DH) W 5-14 DarrylT
Fri July 27 Wildwood Park-2 8:00 Alcoholics (DH) W Bat Blazers (DH)(was Tail) L 15-10 DarrylT
Fri July 27 Mississauga Valley 2 7:30 Tigers (DH) W Fun Cools (DH) L 18-15 BobE
Fri July 27 Mississauga Valley 2 9:00 Fun Cools (DH) W Tigers (DH) L 14-13 BobE
Fri July 27 Dunton-1 8:00 Chicks & Dicks (DH)(was Prop) W Dingbats (DH) L 15-7 RobertS
Fri July 27 Dunton-1 9:30 Dingbats (DH) L Chicks & Dicks (DH)(was Prop) W 5-17 RobertS
Fri July 27 Dunton-4 8:00 Winners (DH) L Down n Dirty (DH) W 9-15 HenryP
Fri July 27 Dunton-4 9:30 Down n Dirty (DH) W Winners (DH) L 15-10 HenryP
Fri July 27 Fleetwood 6:30 Smoking Bats L Green Machine (DH) W 11-23 Mario
Fri July 27 Fleetwood 8:00 Wallys Grill (DH) L Green Machine (DH) W 12-13 Mario
Fri July 27 Fleetwood 9:30 Wallys Grill (DH) L Replacements W 12-13 Mario
Fri July 27 West Deane-L 6:30 Balls & Dolls***2 W def Booze Jays***2 L def 7-0 def LindaG
Fri July 27 West Deane-L 8:00 Gamecocks (DH) W Raincats (DH) L 15-6 LindaG
Fri July 27 West Deane-L 9:30 Raincats (DH) W Gamecocks (DH) L 15-10 LindaG

Teams Off/Not Playing: TBA;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : Booze Jays; Balls & Dolls;

Click park name for map Week 14: July 30 -- August 3
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon July 30   Dunton-1 6:30 Shake & Bake L Drunken Rookies W 6-13 BobE
Mon July 30 Dunton-1 8:00 Rampage W Road Warriors (DH) L 25-14 BobE
Mon July 30 Dunton-1 9:30 High Fives L Road Warriors (DH) W 11-23 BobE
Mon July 30 Dunton-2 6:30 Our Pitcher Quit L TNT W 11-13 WayneB
Mon July 30 Meadowvale-3 6:30 Electrolux L Mixed Balls-M W 12-19 BrianB
Mon July 30 Meadowvale-3 8:00 Dirt Bags L Peel Dodgers (DH) W 18-19 BrianB
Mon July 30 Meadowvale-3 9:30 Phantoms L Peel Dodgers (DH) W 4-16 BrianB
Mon July 30 Garnetwood-1 6:30 Relief Pitchers L Breaking Bats W 16-17 TonyP
Mon July 30 Novostar Park 6:30 Corrugate Kings W Bunt & Grind L 17-8 RickV
Mon July 30 Heritage Hills 6:30 Untouchaballs W Showstoppers L 21-20 RobertS
Mon July 30 West Deane-2 6:30 DP's (Lakeport)(DH) W Shebeen Shebangers L 19-10 FrankS
Mon July 30 West Deane-L 6:30 Pho House L Sons of Pitches (DH) W 4-11 RobO
Mon July 30 West Deane-L 8:00 DP's (Lakeport)(DH) L Sons of Pitches (DH) W 5-17 RobO
Mon July 30 Smithfield 6:30 Smoking Bats L TF Ballbusters (DH) W 7-9 LindaG
Mon July 30 Smithfield 8:00 Wallys Grill W TF Ballbusters (DH) L 21-18 LindaG
Tue July 31 Dunton-2 6:30 Devils L Nice Snatch W 9-11 TerryH
Tue July 31 Dunton-2 8:00 Kelron L Team Perfection (DH) W 11-23 TerryH
Tue July 31 Dunton-2 9:30 NLM (was Assassins) W Team Perfection (DH) L 18-11 TerryH
Tue July 31 Wildwood Park-1 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) L Massive Hits W 1-10 WayneB
Tue July 31 Wildwood Park-1 8:00 Dusters (DH) W Sofa Kings (DH) L 13-9 WayneB
Tue July 31 Wildwood Park-1 9:30 Sofa Kings (DH) Tie Dusters (DH) Tie 16-16 WayneB
Tue July 31 Wildwood Park-2 6:30 WKRP W Zwingers L 12-10 RichardP
Tue July 31 Wildwood Park-2 8:00 Ashley Schaeffer Kia (DH) L Inferno (DH) W 7-21 RichardP
Tue July 31 Wildwood Park-2 9:30 Inferno (DH) L Ashley Schaeffer Kia (DH) W 11-16 RichardP
Tue July 31 Mount Charles-N 6:30 Nutz & Boltz (DH) W McGlovins (DH) L 14-2 TommyH
Tue July 31 Mount Charles-N 8:00 McGlovins (DH) L Nutz & Boltz (DH) W 11-17 TommyH
Tue July 31 Mount Charles-N 9:30 Got The Runs W Invasian L 15-14 TommyH
Tue July 31 Mount Charles-S 6:30 Brew Crew L Rueful Rabbits W 6-12 MarcoC
Tue July 31 Mount Charles-S 8:00 Arod in my Pujols W Talent (DH) L 23-15 MarcoC
Tue July 31 Mount Charles-S 9:30 Armed & Hammered L Talent (DH) W 7-13 MarcoC
Tue July 31 Brickyard-2 6:30 Ruff Ryders W Booze Jays L 12-8 AndyB
Tue July 31 Brickyard-2 8:00 Queensway Cruisers (DH) L Whiteoak (DH) W 0-12 AndyB
Tue July 31 Brickyard-2 9:30 Whiteoak (DH) W Queensway Cruisers (DH) L 12-0 AndyB
Tue July 31 Syntex 6:30 Bandits W Family Matters L 14-13 RickV
Tue July 31 Garnetwood-1 6:30 Brewsers-Tue W No Glove No Love L 16-12 TonyP
Tue July 31 Smithfield 6:45 Where My Pitches At L def Isotopes (DH) W def 0-7 def LewL
Tue July 31 Smithfield 8:00 Hoop Queen L Isotopes (DH) W 18-19 LewL
Tue July 31 Bloorlea 6:30 Bats out of Hell W Kings L 24-8 SteveC
Tue July 31 West Deane-2 6:30 B-19 Bombers W Balls & Dolls L 17-3 RobO
Tue July 31 Mimico 6:30 Field of Beerz W Baseheads L 9-8 JimG
Wed Aug 1 Fleetwood 6:30 Ball Busters W Olde Skool Pirates (DH) L 14-8 WayneB
Wed Aug 1 Fleetwood 8:00 Boozehounds W Olde Skool Pirates (DH) L 22-9 WayneB
Wed Aug 1 Fleetwood 9:30 Charros (Lone) W Fun Cools L 19-16 WayneB
Wed Aug 1 Wildwood Park-2 6:30 Booty Pirates W BYOB L 16-7 DarrylT
Wed Aug 1 Wildwood Park-2 8:00 Master Batters W Prophix Piranhas L 14-13 DarrylT
Wed Aug 1 Wildwood Park-2 9:30 Slackers W Team Pitcher L 10-8 DarrylT
Wed Aug 1 Sheridan Park 8:00 RobArts Rage (DH) L Born Stars (DH) W 3-4 BrianL
Wed Aug 1 Sheridan Park 9:30 Born Stars (DH) L RobArts Rage (DH) W 19-20 BrianL
Wed Aug 1 Garnetwood-SB 6:30 Ari Overdrive L Big Ballers W 9-16 TonyP
Wed Aug 1 Garnetwood-HB 6:30 Brewsers-Wed W Charmins All-Stars L 20-15 SteveS
Wed Aug 1 Century City 6:30 Eh Team W RK Publishing L 23-6 RichardP
Wed Aug 1 Heritage Hills 6:30 BDO Ballbreakers L Mixed Balls-W W 19-20 RobertS
Wed Aug 1 Humberwood 6:30 Mars W Bats (DH) L 18-17 SteveC
Wed Aug 1 Humberwood 8:00 Bat Blazers (DH) W Bats (DH) L 10-2 SteveC
Wed Aug 1 Humberwood 9:30 Bat Blazers (DH) (was EM) L Replacements W 13-14 SteveC
Wed Aug 1 Bloorlea 6:30 Last Call W Redhawks L 14-7 BobE
Wed Aug 1 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays L Pleasure Pack W 12-14 JeffW
Wed Aug 1 Mimico 6:30 Huskies R/S Vandelay R/S R/S JimG xxx
Thu Aug 2 Max Ward-N #1 8:30 Attack (DH) XXX L def Hawks (DH) W def 0-7 def WB xxx
Thu Aug 2 Max Ward-N #1 9:45 Hawks (DH) W def Attack (DH) XXX L def 7-0 def WB xxx
Thu Aug 2 Fleetwood 6:30 Draft Dodgers (DH) L Flaming Arifs (DH) W 13-14 TerryH
Thu Aug 2 Fleetwood 8:00 Flaming Arifs (DH) W Draft Dodgers (DH) L 15-10 TerryH
Thu Aug 2 Fleetwood 9:30 Sauga Bulldogs L Pirates W 13-14 TerryH
Thu Aug 2 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) W Lions (DH) L 19-15 JimMcN
Thu Aug 2 Sheridan Park 9:30 Lions (DH) L Pitch Slapped (DH) W 9-14 JimMcN
Thu Aug 2 South Common-N 8:30 Show Me Your Hits L Upper Deck (DH) W 7-12 RichardP
Thu Aug 2 South Common-N 9:45 Underachievers W Upper Deck (DH) L 14-1 RichardP
Thu Aug 2 Garnetwood-2 (HB) 6:30 Hall of Shamers L Moneyballers (Cash) W 13-16 TonyP
Thu Aug 2 Forest Glen Park 6:30 Blue Ballers L I'd Hit That W 12-20 SteveS
Thu Aug 2 Knotty Pine 6:30 Loose Balls W Clover Bellies L 16-15 RickV
Thu Aug 2 City View 6:30 Bayside Tigers L Indians W 17-18 Mario
Thu Aug 2 Allison 6:45 Coby Crushers W Bar Flys L 22-21 JimG
Thu Aug 2 Malton Village 6:30 Misfits W Tailgaters (HTG) L 17-10 MarcoC
Thu Aug 2 Humberwood 7:30 Smackin Pitches (DH) L Brickyard Bigmouths (DH) W 9-12 SteveC
Thu Aug 2 Humberwood 9:00 Brickyard Bigmouths (DH) L Smackin Pitches (DH) W 3-16 SteveC
Thu Aug 2 Smithfield 7:30 Ballerz (DH) L Chicks & Dicks (DH) W 12-14 LindaG
Thu Aug 2 Smithfield 9:00 Chicks & Dicks (DH) Tie Ballerz (DH) Tie 13-13 LindaG
Thu Aug 2 Birch Park 7:30 Balls Deep (DH) W Dodgers (DH) L 13-8 RobO
Thu Aug 2 Birch Park 9:00 Dodgers (DH) L Balls Deep (DH) W 13-14 RobO
Fri Aug 3 All All No games - August long weekend

Teams Off/Not Playing: Alcoholics; Assassins; Back Door Sliders; Bats n Hoes; Cardinals; Clippers; Da Villains; Dingbats; Down n Dirty; Gamecocks; Gate Gourmet; Green Machine; Hardballs; Litigators; Mayhem; Not All There; Platoon; Raincats; Scallywags; Tigers; Twist Offs; Winners;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 15: August 6-10
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Aug 6   All All No games - August long weekend
Tue Aug 7 Dunton-2 6:30 Isotopes L Inferno W 11-13 TerryH
Tue Aug 7 Dunton-2 8:00 Ruff Ryders (DH) L Nutz & Boltz (DH) W 10-15 TerryH
Tue Aug 7 Dunton-2 9:30 Nutz & Boltz (DH) W Ruff Ryders (DH) L 16-11 TerryH
Tue Aug 7 Wildwood Park-1 6:30 Ashley Schaeffer Kia L McGlovins W 8-20 WayneB
Tue Aug 7 Wildwood Park-1 8:00 Dusters L Platoon (DH) W 10-11 RichardP
Tue Aug 7 Wildwood Park-1 9:30 Back Door Sliders R/S Platoon (DH) R/S R/S WB x
Tue Aug 7 Wildwood Park-2 6:30 Brewsers-Tue L No Glove No Love (DH) W 8-16 RichardP
Tue Aug 7 Wildwood Park-2 8:00 Armed & Hammered (DH) R/S No Glove No Love (DH) R/S R/S RP x
Tue Aug 7 Wildwood Park-2 9:30 Armed & Hammered (DH) W TNT L 12-10 RichardP
Tue Aug 7 Mount Charles-N 6:30 Zwingers W Family Matters L 15-11 BobE
Tue Aug 7 Mount Charles-N 8:00 Kelron W Nice Snatch (DH) L 16-12 BobE
Tue Aug 7 Mount Charles-N 9:30 NLM W Nice Snatch (DH) L 15-13 BobE
Tue Aug 7 Mount Charles-S 6:30 Pitch Slap (Tuxedo) L Got The Runs W 5-7 MarcoC
Tue Aug 7 Mount Charles-S 8:00 Scallywags W Sofa Kings (DH) L 17-9 MarcoC
Tue Aug 7 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols W Sofa Kings (DH) L 18-17 MarcoC
Tue Aug 7 Brickyard-2 6:30 Bandits W Brew Crew L 12-1 AndyB
Tue Aug 7 Brickyard-2 8:00 Rueful Rabbits (DH) W Whiteoak (DH) L 7-0 AndyB
Tue Aug 7 Brickyard-2 9:30 Whiteoak (DH) L Rueful Rabbits (DH) W 10-24 AndyB
Tue Aug 7 Garnetwood-1 6:30 Talent L WKRP W 9-21 TonyP
Tue Aug 7 Smithfield 6:30 B-19 Bombers L Where My Pitches At W 11-12 LewL
Tue Aug 7 Smithfield 8:00 Kings (DH) L Baseheads (DH) W 18-19 LewL
Tue Aug 7 Smithfield 9:30 Baseheads (DH) W Kings (DH) L 20-14 LewL
Tue Aug 7 Bloorlea 6:30 Balls & Dolls W def Queensway Cruisers L def 7-0 def SteveC
Tue Aug 7 West Deane-2 6:30 Field of Beerz L Bats out of Hell W 12-17 RobO
Tue Aug 7 Mimico 6:30 Booze Jays L Hoop Queen W 9-21 JimG
Wed Aug 8 Fleetwood 6:30 Pleasure Pack W BDO Ballbreakers L 20-9 WayneB
Wed Aug 8 Fleetwood 8:00 Born Stars L Slackers (DH) W 13-14 WayneB
Wed Aug 8 Fleetwood 9:30 Da Villains L Slackers (DH) W 12-22 WayneB
Wed Aug 8 Wildwood Park-2 6:30 Mixed Balls-W L Master Batters W 9-14 RichardP
Wed Aug 8 Wildwood Park-2 8:00 Fun Cools W Prophix Piranhas L 17-15 RichardP
Wed Aug 8 Wildwood Park-2 9:30 Charros (Lone) W Boozehounds L 13-8 RichardP
Wed Aug 8 Sheridan Park 8:00 Charmins All-Stars L Booty Pirates (DH) W 11-12 BrianL
Wed Aug 8 Sheridan Park 9:30 Brewsers-Wed L Booty Pirates (DH) W 14-18 BrianL
Wed Aug 8 Garnetwood-SB 6:30 Redhawks L Eh Team W 10-11 TonyP
Wed Aug 8 Garnetwood-HB 6:30 Olde Skool Pirates L Huskies W 2-10 SteveS
Wed Aug 8 Century City 6:30 RK Publishing W Ari Overdrive L 23-13 RobertS
Wed Aug 8 Humberwood 6:30 Big Ballers L Litigators W 9-10 SteveC
Wed Aug 8 Humberwood 8:00 Bats n Hoes L Replacements W 6-12 SteveC
Wed Aug 8 Humberwood 9:30 Hardballs W Electric Mayhem L 18-7 SteveC
Wed Aug 8 West Deane-2 6:30 Bats L Toronto Brew Jays W 16-17 RobO
Wed Aug 8 Mimico 6:30 Vandelay W Last Call L 6-4 JimG
Thu Aug 9 Max Ward-N #1 8:30 Road Warriors (DH) L RobArts Rage (DH) W 12-19 WayneB
Thu Aug 9 Max Ward-N #1 9:45 RobArts Rage (DH) W Road Warriors (DH) L 16-3 WayneB
Thu Aug 9 Fleetwood 6:30 Clippers W Draft Dodgers L 25-15 TerryH
Thu Aug 9 Fleetwood 8:00 Clover Bellies W Sauga Bulldogs L 25-13 TerryH
Thu Aug 9 Fleetwood 9:30 Lions (Dragons) W Pirates L 15-3 TerryH
Thu Aug 9 Sheridan Park 8:00 Hawks (DH) L Pitch Slapped (DH) W 11-14 DaveM
Thu Aug 9 Sheridan Park 9:30 Pitch Slapped (DH) Tie Hawks (DH) Tie 10-10 DaveM
Thu Aug 9 South Common-N 8:30 Underachievers Tie Upper Deck (DH) Tie 12-12 RichardP
Thu Aug 9 South Common-N 9:45 Show Me Your Hits W Upper Deck (DH) L 12-8 RichardP
Thu Aug 9 Garnetwood-HB 6:30 Moneyballers (Cash) W Loose Balls L 12-4 TonyP
Thu Aug 9 Forest Glen Park 6:30 Bayside Tigers L Misfits W 3-16 SteveS
Thu Aug 9 Knotty Pine 6:30 I'd Hit That W Dodgers L 17-15 RickV
Thu Aug 9 City View 6:30 Bar Flys L Indians W 3-20 Mario
Thu Aug 9 Allison 6:30 Green Machine XXX XXX Coby Crushers XXX XXX DT xxx
Thu Aug 9 Malton Village 6:30 Chicks & Dicks W Blue Ballers L 14-12 MarcoC
Thu Aug 9 Humberwood 7:00 Ballerz (DH) W Balls Deep (DH) L 12-6 SteveC
Thu Aug 9 Humberwood 8:30 Balls Deep (DH) L Ballerz (DH) W 8-17 SteveC
Thu Aug 9 Smithfield 6:30 Hall of Shamers L Tailgaters (DH) W 7-13 BobE
Thu Aug 9 Smithfield 8:00 Alcoholics W Tailgaters (DH) L 17-12 BobE
Thu Aug 9 Smithfield 9:30 Smackin Pitches L Twist Offs W 14-20 BobE
Thu Aug 9 Birch Park 7:30 Flaming Arifs (DH) W Attack (DH) L 15-10 RobO
Thu Aug 9 Birch Park 9:00 Attack (DH) W Flaming Arifs (DH) L 16-8 RobO
Fri Aug 10 Wildwood Park 6:30 No games - RSPA All-Star Night at Wildwood Park
Free BBQ; contests - homerun, base running, pitching, throwing (male, female & group)

Teams Off/Not Playing: Assassins; Ball Busters; Bat Blazers; Breaking Bats; Brickyard Bigmouths; Bunt & Grind; BYOB; Cardinals; Corrugate Kings; Devils; Dingbats; Dirt Bags; Down n Dirty; DP's (Lakeport); Drunken Rookies; Electrolux; Gamecocks; Gate Gourmet; High Fives; Invasian; Mars; Massive Hits; Mayhem; Mixed Balls-Mon; Not All There; Our Pitcher Quit; Peel Dodgers; Phantoms; Pho House; Raincats; Rampage; Relief Pitchers; Shake & Bake; Shebeen Shebangers; Showstoppers; Smoking Bats; Sons of Pitches; Team Perfection; Team Pitcher; TF Ballbusters; Tigers; Untouchaballs; Wallys Grill; Winners; Back Door Sliders R/S; Green Machine R/S;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

Click park name for map Week 16: August 13-17
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Aug 13   Dunton-1 6:30 Drunken Rookies L Not All There W 10-11 RobertS
Mon Aug 13 Dunton-1 8:00 Rampage W Relief Pitchers (DH) L 11-5 RobertS
Mon Aug 13 Dunton-1 9:30 High Fives L Relief Pitchers (DH) W 9-11 RobertS
Mon Aug 13 Dunton-2 6:30 Shebeen Shebangers L Showstoppers W 7-8 WayneB
Mon Aug 13 Meadowvale-3 6:30 Our Pitcher Quit L Electrolux (DH) W 5-11 BrianB
Mon Aug 13 Meadowvale-3 8:00 Dirt Bags W Electrolux (DH) L 11-4 BrianB
Mon Aug 13 Meadowvale-3 9:30 Phantoms L Corrugate Kings W 5-12 BrianB
Mon Aug 13 Garnetwood-SB 6:30 Pho House L DP's (Lakeport) W 18-21 TonyP
Mon Aug 13 Novostar Park 6:30 Bunt & Grind W Peel Dodgers L 11-9 RickV
Mon Aug 13 West Deane-2 6:30 Smoking Bats W Untouchaballs L 11-10 FrankS
Mon Aug 13 West Deane-L 6:30 Sons of Pitches W Shake & Bake L 15-3 RobO
Mon Aug 13 West Deane-L 8:00 Breaking Bats W Mixed Balls-M L 20-7 RobO
Mon Aug 13 West Deane-L 9:30 TF Ballbusters W Wallys Grill L 20-8 RobO
Mon Aug 13 Smithfield 7:30 Born Stars (DH) W Road Warriors (DH) L 13-11 BobE
Mon Aug 13 Smithfield 9:00 Road Warriors (DH) W Born Stars (DH) L 19-17 BobE
Tue Aug 14 Dunton-2 6:30 9th Ruff Ryders W 8th Team Perfection L 15-11 TerryH
Tue-1 playoffs 9th Ruff Ryders takes game one from 8th Team Perfection;
Tue Aug 14 Dunton-2 8:00 7th McGlovins (DH) W 2nd Invasian (DH) L 20-12 TerryH
Tue Aug 14 Dunton-2 9:30 2nd Invasian (DH) L 7th McGlovins (DH) W 11-14 TerryH
Tue-2 playoffs 7th McGlovins eliminates 2nd Invasian in two games straight;
Tue Aug 14 Wildwood Park-1 6:30 7th Massive Hits W 2nd Assassins L 14-8 WayneB
Tue-1 playoffs 7th Massive Hits takes game 1 from 2nd Assassins;
Tue Aug 14 Wildwood Park-1 8:00 Talent W TNT (DH) L 8-3 WayneB
Tue Aug 14 Wildwood Park-1 9:30 Inferno W TNT (DH) L 16-10 WayneB
Tue Aug 14 Wildwood Park-2 6:30 WKRP W Where My Pitches At L 21-4 RichardP
Tue Aug 14 Wildwood Park-2 8:00 6th Scallywag Sluggers (DH) W 3rd Dusters (DH) L 16-11 RichardP
Tue Aug 14 Wildwood Park-2 9:30 3rd Dusters (DH) W 6th Scallywag Sluggers (DH) L 12-8 RichardP
Tue-3 playoffs 3rd Dusters vs 6th Scallywag Sluggers split the first two games;
Tue Aug 14 Mount Charles-N 6:30 5th Kelron L 4th Devils W 10-22 HenryP
Tue-1 playoffs 4th Devils takes game one from 5th Kelron;
Tue Aug 14 Mount Charles-N 8:00 Ashley Schaeffer Kia (DH) L Got The Runs (DH) W 6-19 HenryP
Tue Aug 14 Mount Charles-N 9:30 Got The Runs (DH) L Ashley Schaeffer Kia (DH) W 9-14 HenryP
Tue-2 playoffs 1st Got the Runs vs 8th Ashley Schaeffer Kia split the first two games;
Tue Aug 14 Mount Charles-S 6:30 Kings W Gate Gourmet (DH) L 19-6 MarcoC
Tue Aug 14 Mount Charles-S 8:00 Brewsers Tuesday L Gate Gourmet (DH) W 15-18 MarcoC
Tue Aug 14 Mount Charles-S 9:30 5th Platoon L 4th Pitch Slap (Tuxedo) W 12-14 MarcoC
Tue-2 playoffs 4th Pitch Slap (Tuxedos) vs takes game one from 5th Platoon;
Tue Aug 14 Brickyard-2 6:30 Brew Crew L Rueful Rabbits W 11-17 AndyB
Tue Aug 14 Brickyard-2 8:00 6th Nutz & Boltz (DH) L 3rd Nice Snatch (DH) W 3-15 AndyB
Tue Aug 14 Brickyard-2 9:30 3rd Nice Snatch (DH) W 6th Nutz & Boltz (DH) L 13-7 AndyB
Tue-1 playoffs 3rd Nice Snatch eliminates 6th Nutz & Boltz;
Tue Aug 14 Syntex 6:30 Family Matters W Armed & Hammered L 21-14 RickV
Tue Aug 14 Garnetwood-SB 6:30 No Glove No Love L Zwingers W 12-22 TonyP
Tue Aug 14 Knotty Pine 6:30 Isotopes W Bandits L 20-8 BobE
Tue Aug 14 Smithfield 6:30 Baseheads (DH) L B-19 Bombers (DH) W 6-7 LindaG
Tue Aug 14 Smithfield 8:00 B-19 Bombers (DH) W Baseheads (DH) L 12-11 LindaG
Tue Aug 14 Smithfield 9:30 6th Hoop Queen L def 3rd Back Door Sliders W def 0-7 def LindaG
Tue-2 playoffs 6th Hoops Queen defaults game one of the playoffs to 3rd Back Door Sliders;
Tue Aug 14 Bloorlea 6:30 Field of Beerz W Balls & Dolls L 24-11 SteveC
Tue Aug 14 West Deane-2 6:30 Queensway Cruisers L def Bats out of Hell W def 0-7 def RobO
Wed Aug 15 Fleetwood 6:30 Charmins All-Stars L Da Villains W 17-20 BobE
Wed Aug 15 Fleetwood 8:00 Boozehounds (DH) L Ball Busters (DH) W 1-15 BobE
Wed Aug 15 Fleetwood 9:30 Ball Busters (DH) W Boozehounds (DH) L 16-3 BobE
Wed Aug 15 Wildwood Park-2 6:30 BYOB W Team Pitcher L 17-8 RichardP
Wed Aug 15 Wildwood Park-2 8:00 Last Call W Bats n Hoes L 12-6 RichardP
Wed Aug 15 Wildwood Park-2 9:30 Fun Cools L Charros (Lone) W 10-16 RichardP
Wed Aug 15 Sheridan Park 8:00 Huskies (DH) L Olde Skool Pirates (DH) W 5-9 BrianL
Wed Aug 15 Sheridan Park 9:30 Olde Skool Pirates (DH) L Huskies (DH) W 5-17 BrianL
Wed Aug 15 Garnetwood-SB 6:30 BDO Ballbreakers W Eh Team L 10-6 TonyP
Wed Aug 15 Garnetwood-HB 6:30 Booty Pirates L Brewsers-Wed W 5-24 SteveS
Wed Aug 15 Century City 6:30 Bats W RK Publishing L 28-7 BrianB
Wed Aug 15 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L Redhawks W 15-17 RobertS
Wed Aug 15 King Park #1 6:30 Prophix Piranhas L Master Batters W 13-14 MarcoC
Wed Aug 15 Humberwood 6:30 Pleasure Pack (DH) W Vandelay (DH) L 21-14 SteveC
Wed Aug 15 Humberwood 8:00 Vandelay (DH) L Pleasure Pack (DH) W 5-13 SteveC
Wed Aug 15 Humberwood 9:30 Electric Mayhem L Replacements W 10-16 SteveC
Wed Aug 15 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays L Big Ballers W 11-20 JimmyMcN
Thu Aug 16 Max Ward-N #1 8:30 7th Road Warriors (DH) W 2nd RobArts Rage (DH) L 7-6 WayneB
Thu Aug 16 Max Ward-N #1 9:30 2nd RobArts Rage (DH) W 7th Road Warriors (DH) L 7-6 WayneB
Thu Aug 16 Max Ward-N #1 9:30 7th Road Warriors (DH) W 2nd RobArts Rage (DH) L 1-0 WayneB
Comp playoffs 7th Road Warriors beats 2nd RobArts Rage in tiebreaker;
Thu Aug 16 Fleetwood 6:30 6th Hall of Shamers L 3rd Misfits W 10-11 TerryH
Thu-2 playoffs game 1 - 3rd Misfits takes a close game one from 6th Hall of Shamers;
Thu Aug 16 Fleetwood 8:00 4th Draft Dodgers (DH) L 1st Attack (DH) W 10-22 TerryH
Thu Aug 16 Fleetwood 9:30 1st Attack (DH) W 4th Draft Dodgers (DH) L 18-6 TerryH
Thu-1 playoffs 1st Attack beats 4th Draft Dodgers two games straight;
Thu Aug 16 Sheridan Park 8:00 8th Flaming Arifs (DH) L 1st Hawks (DH) W 16-19 BobE
Thu Aug 16 Sheridan Park 9:30 1st Hawks (DH) W 8th Flaming Arifs (DH) L 24-8 BobE
Comp playoffs 1st Hawks beats 8th Flaming Arifs two games straight;
Thu Aug 16 South Common-N 8:30 6th Bar Flys (DH) L 3rd Underachievers (DH) W 5-18 RichardP
Thu Aug 16 South Common-N 9:45 3rd Underachievers (DH) W 6th Bar Flys (DH) L 17-4 RichardP
Thu-R playoffs 3rd Underachievers eliminates 6th Bar Flys two games straight;
Thu Aug 16 Birchwood Park 8:00 5th Show Me Your Hits (DH) L 4th Upper Deck (DH) W 6-13 JimMcN
Thu Aug 16 Birchwood Park 9:30 4th Upper Deck (DH) Tie 5th Show Me Your Hits (DH) Tie 13-13 JimMcN
Thu-R playoffs 4th Upper Deck beat 5th Show Me Your Hits the first game, then tied game 2 when the lights went out;
Thu Aug 16 Garnetwood-HB 6:30 Ballerz exh Moneyballers exh exh xxxxx
Thu Aug 16 Forest Glen Park 6:30 Loose Balls exh I'd Hit That exh exh xxxxx
Thu Aug 16 City View 6:30 Indians XXX Bayside Tigers XXX XXX xxxxx
Thu Aug 16 Malton Village 6:30 Blue Ballers W Chicks & Dicks L 14-7 MarcoC
Thu Aug 16 Humberwood 7:30 7th Brickyard Bigmouths (DH) L 2nd Tailgaters (DH) W 107 SteveC
Thu Aug 16 Humberwood 9:00 2nd Tailgaters (DH) W 7th Brickyard Bigmouths (DH) L 17-3 SteveC
Thu-2 playoffs 2nd Tailgaters eliminates 7th Brickyard Bigmouths two games straight;
Thu Aug 16 Smithfield 7:30 3rd Clippers (DH) L 2nd Lions (DH) W TommyH
Thu Aug 16 Smithfield 9:00 2nd Lions (DH) W 3rd Clippers (DH) L TommyH
Thu-1 playoffs 2nd Lions beats 3rd Clippers two games straight;
Thu Aug 16 Birch Park 7:30 9th Balls Deep (DH) L 8th Smackin Pitches (DH) W 6-9 RobO
Thu Aug 16 Birch Park 9:00 8th Smackin Pitches (DH) W 9th Balls Deep (DH) L 24-10 RobO
Thu-3 playoffs 8th Smackin Pitches eliminates 9th Balls Deep in two games straight;
Thu Aug 16 West Deane-2 6:30 7th Dodgers L 2nd Coby Crushers W 9-13 Mario
Thu-R playoffs 2nd Coby Crushers takes the first game from 7th Dodgers;
Fri Aug 17 Max Ward-N #1 6:30 4th Raincats (DH) L 1st Gamecocks (DH) W 13-14 WayneB
Fri Aug 17 Max Ward-N #1 8:00 1st Gamecocks (DH) W 4th Raincats (DH) L 21-19 WayneB
Fri-R playoffs 1st Gamecocks take two close games to eliminate 4th Raincats in two games straight;
Fri Aug 17 Max Ward-N #1 9:30 Dingbats L Mayhem W 7-19 WayneB
Fri Aug 17 Max Ward-S #2 6:30 3rd Winners (DH) R/S 2nd Green Machine (DH) R/S R/S xxxxx
Fri Aug 17 Max Ward-S #2 8:00 2nd Green Machine (DH) R/S 3rd Winners (DH) R/S R/S xxxxx
Fri Aug 17 Max Ward-S #2 6:30 Shebeen Shebangers (DH) L Blazing Bats (DH) W 4-8 BrianL
Fri Aug 17 Max Ward-S #2 8:00 Blazing Bats (DH) W Shebeen Shebangers (DH) L 17-1 BrianL

Teams Off/Not Playing: TBA;
Teams Playing on TWO different Nights***2 : none;

RSPA Slo-Pitch Tournament August 18-19
Tournament Winners: Coed E-1 - Rampage beat RMT in the finals; Devils & BYOB were 3rd & 4th;
Coed E-2 - Ball Busters beat Got the Runs in the finals; Clover Bellies & Looseballs were 3rd & 4th;
Coed F-1 - Winners beat Sons of Pitches in the finals; Master Batters & Raincats were 3rd & 4th;
Coed F-2 - Bunt & Grind beat Bats Out of Hell in the finals; Big Ballers and Hardballers were 3rd & 4th;
Mens D - ODB beat Sandevils; Mens E - Barefoot beat Bandits;
Next tournament Saturday (one day), November 3 - Fall Ball Tournament

Click park name for map Week 17: August 20-24
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon playoffs
Playoffs for Mon-1, Mon-2 & Mon-R start Monday, August 27 -- Mon-1 playoffs -- Mon-2 playoffs -- Mon-R playoffs
Mon Aug 20   Dunton-1 6:30 Showstoppers W Bunt & Grind L 15-10 WayneB
Mon Aug 20 Dunton-1 8:00 Breaking Bats L Relief Pitchers (DH) W 8-12 WayneB
Mon Aug 20 Dunton-1 9:30 Relief Pitchers (DH) W High Fives L 24-3 WayneB
Mon Aug 20 Dunton-2 6:30 Electrolux L Mixed Balls-Mon W 19-20 BobE
Mon Aug 20 Meadowvale-3 6:30 Peel Dodgers L Corrugate Kings W 4-10 BrianB
Mon Aug 20 Meadowvale-3 8:00 Not All There Tie Drunken Rookies (DH) Tie 15-15 BrianB
Mon Aug 20 Meadowvale-3 9:30 Our Pitcher Quit W Drunken Rookies (DH) L 11-9 BrianB
Mon Aug 20 Garnetwood-SB 6:30 Shake & Bake L Pho House W 17-23 TonyP
Mon Aug 20 West Deane-L 8:00 5th Slackers (DH) L 4th Born Stars (DH) W 9-11 RobO
Mon Aug 20 West Deane-L 9:30 4th Born Stars (DH) W 5th Slackers (DH) L 17-4 RobO
Comp playoffs 4th Born Stars beats 5th Slackers two games straight;
Mon Aug 20 Smithfield 6:30 TF Ballbusters W Shebeen Shebangers (DH) L 16-11 TommyH
Mon Aug 20 Smithfield 8:00 TNT W Shebeen Shebangers (DH) L 24-10 TommyH
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue Aug 21 Dunton-2 6:30 6th Field of Beerz L 3rd Brewsers-Tue W 7-13 TerryH
Tue-R1 playoffs 3rd Brewsers-Tue takes game one from 6th Field of Beerz;
Tue Aug 21 Dunton-2 8:00 2nd Assassins (DH) L 7th Massive Hits (DH) W 9-13 TerryH
Tue-1 playoffs 7th Massive Hits eliminates 2nd Assassins in two games straight;
Tue Aug 21 Wildwood Park-1 6:30 not available not available --- --- xxxxx
Tue Aug 21 Wildwood Park-2 6:30 6th TNT (DH) L 3rd Rueful Rabbits (DH) W 10-18 WayneB
Tue Aug 21 Wildwood Park-2 8:00 3rd Rueful Rabbits (DH) W 6th TNT (DH) L 11-7 WayneB
Tue-4 playoffs 3rd Rueful Rabbits eliminates 6th TNT in two games straight;
Tue Aug 21 Wildwood Park-2 9:30 8th Ashley Schaeffer Kia W 1st Got The Runs L 10-4 WayneB
Tue-2 playoffs 8th Ashley Schaeffer Kia upsets 1st Got The Runs in 3 games;
Tue Aug 21 Mount Charles-N 6:30 4th Devils W 5th Kelron L 16-10 RichardP
Tue-1 playoffs 4th Devils eliminates 5th Kelron in two games straight;
Tue Aug 21 Mount Charles-N 8:00 9th Ruff Ryders (DH) W 8th Team Perfection (DH) L 17-15 RichardP
Tue-1 playoffs 9th Ruff Ryders eliminates 8th Team Perfection in two games straight;
Tue Aug 21 Mount Charles-S 6:30 4th Arod in my Pujols L 5th Bandits W 1-7 MarcoC
Tue-3 playoffs 5th Bandits takes game one from 4th A-rod in my Pujols;
Tue Aug 21 Mount Charles-S 8:00 4th Pitch Slap (Tux)(DH) L 5th Platoon (DH) W 15-16 MarcoC
Tue Aug 21 Mount Charles-S 9:30 5th Platoon (DH) L 4th Pitch Slap (Tux)(DH) W 7-19 MarcoC
Tue-3 playoffs 4th Pitch Slap eliminates 5th Platoon in 3 games;
Tue Aug 21 Brickyard-2 6:30 7th Booze Jays L 2nd Isotopes W 13-14 AndyB
Tue-3 playoffs 2nd Isotopes takes game one from 7th Booze Jays;
Tue Aug 21 Brickyard-2 8:00 2nd Armed & Hammered (DH) W 7th Whiteoaks (DH) L 21-15 AndyB
Tue Aug 21 Brickyard-2 9:30 7th Whiteoaks (DH) L 2nd Armed & Hammered (DH) W 9-21 AndyB
Tue-3 playoffs 2nd Armed & Hammered eliminates 7th Whiteoaks in two straight games;
Tue Aug 21 Syntex 6:30 5th No Glove No Love L 4th Zwingers W 5-9 RickV
Tue-3 playoffs 4th Zwingers takes game one from 5th No Glove No Love;
Tue Aug 21 Garnetwood-SB 6:30 8th Queensway Cruisers L 1st Family Matters W 2-22 TonyP
Tue-3 playoffs 1st Family Matters takes game one from 8th Queensway Cruisers;
Tue Aug 21 City View 6:30 Rueful Rabbits R/S Brew Crew R/S R/S TommyH
Tue Aug 21 King Park #1 6:30 6th Gate Gourmet L 3rd Baseheads W 4-16 BobE
Tue-3 playoffs 3rd Baseheads takes game one from 6th Gate Gourmet;
Tue Aug 21 Smithfield 8:00 3rd Back Door Sliders (DH) W 6th Hoop Queen (DH) L 12-7 LindaG
Tue-2 playoffs 3rd Back Door Sliders eliminates 6th Hoops Queen in two straight games;
Tue Aug 21 West Deane-2 6:30 5th Brew Crew L 4th Where My Pitches At W 8-20 RobO
Tue-3 playoffs 4th WMPA takes game one from 5th Brew Crew;
Tue Aug 21 Mimico 6:30 5th Balls & Dolls L 4th Kings W 17-20 JimG
Tue-3 playoffs 4th Kings takes game one from 5th Balls & Dolls;
Wed playoffs
Wed-1 playoffs -- Wed-2 playoffs -- Wed-3 playoffs -- Wed-R1 playoffs -- Wed-R2 playoffs
Wed Aug 22 Fleetwood 6:30 6th Charmin All-Stars L 3rd Booty Pirates W 12-18 WayneB
Wed-1 playoffs 3rd Booty Pirates takes game one from 6th Charmin All-Stars;
Wed Aug 22 Fleetwood 8:00 5th Prophix Piranhas (DH) L 4th Mixed Balls-Wed (DH) W 11-16 WayneB
Wed Aug 22 Fleetwood 9:30 4th Mixed Balls-Wed (DH) W 5th Prophix Piranhas (DH) L 7-6 WayneB
Wed-3 playoffs 4th Mixed Balls-Wed eliminates 5th Prophix Piranhas in two games;
Wed Aug 22 Sheridan Park 8:00 4th Born Stars(DH) L 1st Hawks (DH) W 9-10 BrianL
Wed Aug 22 Sheridan Park 9:30 1st Hawks (DH) W 4th Born Stars (DH) L 14-11 BrianL
Comp playoffs 1st Hawks beats 4th Born Stars two games;
Wed Aug 22 Wildwood Park-2 6:30 5th Brewsers-Wed W 4th BYOB L 22-21 RichardP
Wed-1 playoffs 5th Brewsers-Wed takes a close game one from 4th BYOB;
Wed Aug 22 Wildwood Park-2 8:00 8th Boozehounds (DH) W 1st Da Villains (DH) L 11-9 RichardP
Wed Aug 22 Wildwood Park-2 9:30 1st Da Villains (DH) W 8th Boozehounds (DH) L 14-13 RichardP
Wed-1 playoffs 1st Da Villains vs 8th Boozehounds split two close games;
Wed Aug 22 Garnetwood-SB 6:30 6th RK Publishing W 3rd Litigators L 16-15 TonyP
Wed-R2 playoffs 6th RK Publishing takes a close game one from 3rd Litigators;
Wed Aug 22 Garnetwood-HB 6:30 7th Ball Busters W 2nd Team Pitcher L 9-7 SteveS
Wed-1 playoffs 7th Ball Busters takes game one from 2nd Team Pitcher;
Wed Aug 22 Heritage Hills 6:30 8th Ari Overdrive W 1st Redhawks L 16-11 RobertS
Wed-R2 playoffs 8th Ari Overdrive takes game one from 1st Redhawks;
Wed Aug 22 King Park #1 6:30 6th Mars L 3rd BDO Ballbreakers W 10-20 MarcoC
Wed-R1 playoffs 3rd BDO Ballbreakers takes game one from 6th Mars;
Wed Aug 22 Humberwood 6:30 2nd Vandelay L 3rd Bat Blazers W 2-15 SteveC
Wed-3 playoffs 3rd Bat Blazers takes game one from 2nd Vandelay;
Wed Aug 22 Humberwood 8:00 8th Hardballs (DH) L 1st Pleasure Pack (DH) W 10-20 SteveC
Wed Aug 22 Humberwood 9:30 1st Pleasure Pack (DH) W 8th Hardballs (DH) L 11-10 SteveC
Wed-R1 playoffs 1st Pleasure Pack eliminates 8th Hardballs in a close game 2;
Wed Aug 22 West Deane-2 6:30 7th Eh Team L 2nd Toronto Brew Jays W 7-12 TommyH
Wed-R1 playoffs 2nd Toronto Brew Jays takes game one from 7th Eh Team;
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu Aug 23 Max Ward-N #1 8:30 6th Cardinals (DH) L 3rd Pitch Slapped (DH) W 4-16 WayneB
Thu Aug 23 Max Ward-N #1 9:45 3rd Pitch Slapped (DH) L 6th Cardinals (DH) W 9-10 WayneB
Comp playoffs 3rd Pitch Slapped beats 6th Cardinals two games total runs;
Thu Aug 23 Fleetwood 6:30 4th Draft Dodgers (DH) W 3rd Clippers (DH) L 14-13 TerryH
Thu Aug 23 Fleetwood 8:00 3rd Clippers (DH) L 4th Draft Dodgers (DH) W 13-15 TerryH
Thu-1 playoffs 4th Draft Dodgers eliminates 3rd Clippers in two close games;
Thu Aug 23 Fleetwood 9:30 8th Smack My Pitch L 1st Moneyballers W 10-20 TerryH
Thu-3 playoffs 1st Moneyballers takes game one from 8th Smack My Pitch;
Thu Aug 23 Sheridan Park 8:00 5th Clover Bellies (DH) W 4th Pirates (DH) L 16-15 DaveM
Thu Aug 23 Sheridan Park 9:30 4th Pirates (DH) L 5th Clover Bellies (DH) W 10-22 DaveM
Thu-2 playoffs 5th Clover Bellies eliminates 4th Pirates in two games;
Thu Aug 23 South Common-N 8:30 10th Bayside Tigers (DH) L 7th Twist Offs (DH) W 13-14 RichardP
Thu Aug 23 South Common-N 9:45 7th Twist Offs (DH) W 10th Bayside Tigers (DH) L 12-7 RichardP
Thu-3 playoffs 7th Twist Offs eliminates 10th Bayside Tigers in two games;
Thu Aug 23 Birchwood Park 8:00 4th Upper Deck (DH) L 5th Show Me Your Hits (DH) W 7-9 HenryP
Thu Aug 23 Birchwood Park 9:30 5th Show Me Your Hits (DH) W 4th Upper Deck (DH) L 10-3 HenryP
Thu-R playoffs 5th Show Me Your Hits eliminates 4th Upper Deck;
Thu Aug 23 Garnetwood-HB 6:30 3rd Misfits L 6th Hall of Shamers W 12-13 TonyP
Thu-2 playoffs 6th Hall of Shamers ties it up at one game each vs 3rd Misfits;
Thu Aug 23 Malton Village 6:30 4th Chicks & Dicks Tie 5th I'd Hit That Tie 16-16 MarcoC
Thu-3 playoffs 4th Chicks & Dicks vs 5th I'd Hit That ties game one;
Thu Aug 23 Humberwood 7:30 8th Sauga Bulldogs (DH) L 1st Alcoholics (DH) W 12-13 SteveC
Thu Aug 23 Humberwood 9:00 1st Alcoholics (DH) W 8th Sauga Bulldogs (DH) L 16-25 SteveC
Thu-2 playoffs 1st Alcoholics eliminates 8th Sauga Bulldogs in two close games;
Thu Aug 23 Smithfield 7:30 2nd Lions (Dragons) (DH) L 1st Attack (DH) W 6-13 TommyH
Thu Aug 23 Smithfield 9:00 1st Attack (DH) W 2nd Lions (Dragons) (DH) L 16-3 TommyH
Thu-1 playoffs 1st Attack takes two games from 2nd Lions (Dragons);
Thu Aug 23 Birch Park 7:00 6th Blue Ballers (DH) W 3rd Loose Balls (DH) L 17-16 RobO
Thu Aug 23 Birch Park 8:30 3rd Loose Balls (DH) L 6th Blue Ballers (DH) W 13-16 RobO
Thu-3 playoffs 6th Blue Ballers eliminates 3rd Loose Balls in two games;
Thu Aug 23 West Deane-2 6:30 2nd Coby Crushers W 7th Dodgers L 18-9 Mario
Thu-R playoffs 2nd Coby Crushers eliminates 7th Dodgers in two games;
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri playoffs Fri-1 playoffs: 1st Tigers vs 4th Mayhem; Friday, September 7 (no exceptions) - all 3 games, one night;
Fri-1 playoffs: 2nd Down n Dirty vs 3rd Dingbats; Friday, September 7 (no exceptions) - all 3 games, one night;
Fri-R playoffs: 1st Gamecocks take two close games to eliminate 4th Raincats in two games straight;
Fri-R playoffs: Fri, Aug 24 - 3rd Winners eliminates 2nd Green Machine two games to one;
Fri Aug 24 Max Ward-N #1 6:30 3rd Winners L 2nd Green Machine W 10-11 WayneB
Fri Aug 24 Max Ward-N #1 8:00 2nd Green Machine L 3rd Winners W 7-22 WayneB
Fri Aug 24 Max Ward-N #1 9:30 3rd Winners W 2nd Green Machine L 14-6 WayneB
Fri-R playoffs 3rd Winners eliminates 2nd Green Machine two games to one;


Click park name for map Week 18: August 27-31
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon playoffs
Mon-1 playoffs     --     Mon-2 playoffs     --     Mon-R playoffs
Mon Aug 27   Dunton-1 6:30 6th Shebeen Shebangers W 3rd Our Pitcher Quit L 21-14 WayneB
Mon-R1 playoffs 6th Shebeen Shebangers takes game one from 3rd Our Pitcher Quit;
Mon Aug 27 Dunton-1 8:00 8th Flaming Arifs (DH) W 5th Slackers (DH) L 17-5 WayneB
Mon Aug 27 Dunton-1 9:30 5th Slackers (DH) L 8th Flaming Arifs (DH) W 6-12 WayneB
Comp playoffs 8th Flaming Arifs eliminates 5th Slackers in two games;
Mon Aug 27 Dunton-2 6:30 5th Dirtbags (DH) W 4th Showstoppers (DH) L 29-11 BobE
Mon Aug 27 Dunton-2 8:00 4th Showstoppers (DH) L 5th Dirtbags (DH) W 2-14 BobE
Mon-R1 playoffs 5th Dirtbags eliminates 4th Showstoppers in two games;
Mon Aug 27 Dunton-2 9:30 6th Phantoms L 3rd Bunt n Grind W 9-11 BobE
Mon-R2 playoffs 3rd Bunt n Grind takes game one from 6th Phantoms;
Mon Aug 27 Dunton-3 8:00 3rd Electrolux (DH) L 2nd DP's (Lakeport) (DH) W 7-19 RobertS
Mon Aug 27 Dunton-3 9:30 2nd DP's (Lakeport) (DH) W 3rd Electrolux (DH) L 16-15 RobertS
Mon-2 playoffs 2nd DP's (Lakeport) eliminates 3rd Electrolux in two games;
Mon Aug 27 Meadowvale-3 6:30 7th Peel Dodgers L 2nd Corrugate Kings W 7-18 BrianB
Mon-R1 playoffs 2nd Corrugate Kings takes game one from 7th Peel Dodgers;
Mon Aug 27 Meadowvale-3 8:00 6th Not All There (DH) W 3rd Mixed Balls-Mon (DH) L 12-1 BrianB
Mon Aug 27 Meadowvale-3 9:30 3rd Mixed Balls-Mon (DH) L 6th Not All There (DH) W 9-18 BrianB
Mon-1 playoffs 6th Not All There eliminates 3rd Mixed Balls in two games;
Mon Aug 27 Garnetwood-SB 6:30 4th Drunken Rookies W 1st Sons of Pitches L 9-7 TonyP
Mon-2 playoffs 4th Drunken Rookies takes game one from 1st Sons of Pitches;
Mon Aug 27 West Deane-L 6:30 7th Smoking Bats L 2nd Untouchaballs W 6-11 RobO
Mon-R2 playoffs 2nd Untouchaballs takes game one from 7th Smoking Bats;
Mon Aug 27 West Deane-L 8:00 5th High Fives (DH) L 4th Breaking Bats (DH) W 0-7 def RobO
Mon Aug 27 West Deane-L 9:30 4th Breaking Bats (DH) W 5th High Fives (DH) L 7-0 def RobO
Mon-1 playoffs 5th High Fives defaults to 4th Breaking Bats;
Mon Aug 27 Smithfield 7:30 5th Wallys Grill (DH) L 4th TF Ballbusters (DH) W 14-16 HenryP
Mon Aug 27 Smithfield 9:00 4th TF Ballbusters (DH) L 5th Wallys Grill (DH) W 12-17 HenryP
Mon-R2 playoffs 4th TF Ballbusters vs 5th Wallys Grill split first two games;
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue Aug 28 Dunton-2 6:30 8th Ashley Schaeffer Kia L 4th Pitch Slap (Tuxedo) W 5-17 TerryH
Tue-2 playoffs 4th Pitch Slap (Tuxedos) takes game one from 8th Ashley Schaeffer Kia;
Tue Aug 28 Dunton-2 8:00 9th Ruff Ryders (DH) L 1st NLM (DH) W 10-15 TerryH
Tue Aug 28 Dunton-2 9:30 1st NLM (DH) W 9th Ruff Ryders (DH) L 19-14 TerryH
Tue-1 playoffs 1st NLM eliminates 9th Ruff Ryders in two games;
Tue Aug 28 Wildwood Park-2 6:30 4th Where My Pitches At L 5th Brew Crew W 13-14 WayneB
Tue-4 playoffs 5th Brew Crew ties it up with a close game 2 over 4th Where My Pitches At;
Tue Aug 28 Wildwood Park-2 8:00 4th Arod in my Pujols L 5th Bandits W 12-13 WayneB
Tue-3 playoffs 5th Bandits eliminates 4th Arod in my Pujols in a close game two;
Tue Aug 28 Wildwood Park-2 9:30 6th Scallywags W 3rd Dusters L 16-15 WayneB
Tue-3 playoffs 6th Scallywag Sluggers eliminates 3rd Dusters in a close game 3;
Tue Aug 28 Mount Charles-N 6:30 4th Zwingers L 5th No Glove No Love W 14-15 RichardP
Tue-R1 playoffs 5th No Glove No Love ties it up with a close game 2 over 4th Zwingers;
Tue Aug 28 Mount Charles-N 8:00 8th Sofa Kings (DH) L 1st Inferno (DH) W 9-21 RichardP
Tue Aug 28 Mount Charles-N 9:30 1st Inferno (DH) W 8th Sofa Kings (DH) L 25-15 RichardP
Tue-3 playoffs 1st Inferno eliminates 8th Sofa Kings in two games;
Tue Aug 28 Mount Charles-S 6:30 3rd Baseheads L 6th Gate Gourmet W 6-7 MarcoC
Tue-R2 playoffs 6th Gate Gourmet ties it up with a close game 2 over 3rd Baseheads;
Tue Aug 28 Mount Charles-S 8:00 7th Massive Hits (DH) L 3rd Nice Snatch (DH) W 13-15 MarcoC
Tue Aug 28 Mount Charles-S 9:30 3rd Nice Snatch (DH) W 7th Massive Hits (DH) L 20-12 MarcoC
Tue-1 playoffs 3rd Nice Snatch eliminates 7th Massive Hits in two games;
Tue Aug 28 Brickyard-2 6:30 2nd Isotopes L 7th Boozejays W 6-7 AndyB
Tue-3 playoffs 7th Booze Jays ties it up with a close game 2 over 2nd Isotopes;
Tue Aug 28 Brickyard-2 8:00 6th Cardinals (DH) W 2nd RobArts Rage (DH) L 14-10 AndyB
Tue Aug 28 Brickyard-2 9:30 2nd RobArts Rage (DH) L 6th Cardinals (DH) W 2-7 AndyB
Comp playoffs 6th Cardinals eliminates 2nd RobArts Rage in best of two games;
Tue Aug 28 Syntex 6:30 3rd Rueful Rabbits W 2nd Talent L 17-4 RickV
Tue-4 playoffs 3rd Rueful Rabbits takes game one from 2nd Talent;
Tue Aug 28 Garnetwood-SB 6:30 1st Family Matters W 8th Queensway Cruisers L 7-0 def TonyP
Tue-R2 playoffs 1st Family Matters wins by default over 8th Queensway Cruisers;
Tue Aug 28 Smithfield 6:30 4th Kings W 5th Balls & Dolls L 23-10 TommyH
Tue-R2 playoffs 4th Kings eliminates 5th Balls & Dolls in two games;
Tue Aug 28 Smithfield 8:00 7th McGlovins (DH) R/S 3rd Back Door Sliders (DH) R/S R/S TommyH
Tue Aug 28 Smithfield 9:30 3rd Back Door Sliders (DH) R/S 7th McGlovins (DH) R/S R/S TommyH
Tue-2 playoffs 7th McGlovins vs 3rd Back Door Sliders; game 1 & 2;
Tue Aug 28 West Deane-2 6:30 3rd Brewsers-Tue W 6th Field of Beerz L 17-12 RobO
Tue-R1 playoffs 3rd Brewsers-Tue eliminates 6th Field of Beerz in two games;
Wed playoffs
Wed-1 playoffs -- Wed-2 playoffs -- Wed-3 playoffs -- Wed-R1 playoffs -- Wed-R2 playoffs
Wed Aug 29 Fleetwood 6:30 3rd Booty Pirates W 6th Charmins All-Stars L 13-5 WayneB
Wed-1 playoffs 3rd Booty Pirates eliminates 6th Charmins All-Stars in two games;
Wed Aug 29 Fleetwood 8:00 5th Big Ballers W 4th Bats n Hoes L 11-7 WayneB
Wed-R2 playoffs 5th Big Ballers takes game one from 4th Bats n Hoes;
Wed Aug 29 Fleetwood 9:30 8th Boozehounds L 1st Da Villains W 11-15 WayneB
Wed-1 playoffs 1st Da Villains eliminates 8th Boozehounds two games-1;
Wed Aug 29 Wildwood Park-2 6:30 4th BYOB W 5th Brewsers-Wed L 20-7 BobE
Wed-1 playoffs 4th BYOB ties it up with 5th Brewsers-Wed;
Wed Aug 29 Wildwood Park-2 8:00 4th Olde Skool Pirates (DH) W 1st Charros (DH) L 14-6 BobE
Wed Aug 29 Wildwood Park-2 9:30 1st Charros (DH) L 4th Olde Skool Pirates (DH) W 18-19 BobE
Wed-2 playoffs 4th Olde Skool Pirates eliminates 1st Charros in two games;
Wed Aug 29 Wildwood Park-1 7:30 7th Bats (DH) L 2nd Electric Mayhem (DH) W 14-15 JeffW
Wed Aug 29 Wildwood Park-1 9:00 2nd Electric Mayhem (DH) L 7th Bats (DH) W 15-19 JeffW
Wed-R2 playoffs 2nd Electric Mayhem vs 7th Bats split the first two games;
Wed Aug 29 Sheridan Park 8:00 3rd Huskies (DH) W 2nd Fun Cools (DH) L 17-12 BrianL
Wed Aug 29 Sheridan Park 9:30 2nd Fun Cools (DH) W 3rd Huskies (DH) L 18-10 BrianL
Wed-2 playoffs 2nd Fun Cools vs 3rd Huskies split the first two games;
Wed Aug 29 Garnetwood-SB 6:30 3rd Litigators L 6th RK Publishing Balls Deep W 9-10 TonyP
Wed-R2 playoffs 6th RK Publishing eliminates 3rd Litigators in two games;
Wed Aug 29 Garnetwood-HB 6:30 2nd Team Pitcher W 7th Ball Busters L 21-9 SteveS
Wed-1 playoffs 2nd Team Pitcher ties it up with 7th Ball Busters;
Wed Aug 29 Heritage Hills 6:30 1st Redhawks W 8th Ari Overdrive L 16-3 RobertS
Wed-R2 playoffs 1st Redhawks ties it up with 8th Ari Overdrive;
Wed Aug 29 King Park #1 6:30 3rd BDO Ballbreakers L 6th Mars W 10-19 MarcoC
Wed-R1 playoffs 6th Mars ties the series with 3rd BDO Ballbreakers;
Wed Aug 29 Humberwood 6:30 2nd Vandelay Industries L 3rd Bat Blazers W 4-14 SteveC
Wed-3 playoffs 3rd Bat Blazers eliminates 2nd Vandelay in two games;
Wed Aug 29 Humberwood 8:00 5th Replacements (DH) L 4th Last Call (DH) W 8-12 SteveC
Wed Aug 29 Humberwood 9:30 4th Last Call (DH) W 5th Replacements (DH) L 13-16 SteveC
Wed-R1 playoffs 4th Last Call eliminates 5th Replacements in two games;
Wed Aug 29 West Deane-2 6:30 2nd Toronto Brew Jays W 7th Eh Team L 14-11 FrankS
Wed-R1 playoffs 2nd Toronto Brew Jays eliminates 7th Eh Team in two games;
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu Aug 30 Max Ward-N #1 8:00 7th Road Warrors (DH) W 3rd Pitch Slap (DH) L 15-12 WayneB
Thu Aug 30 Max Ward-N #1 9:30 3rd Pitch Slap (DH) W 7th Road Warrors (DH) L 18-6 WayneB
Comp playoffs 3rd Pitch Slap beats 7th Road Warrors in best of two games;
Thu Aug 30 Fleetwood 6:30 6th Hall of Shamers W 3rd Misfits L 5-3 TerryH
Thu-2 playoffs 6th Hall of Shamers eliminates 3rd Misfits in a close game 3;
Thu Aug 30 Fleetwood 8:00 4th I'd Hit That L 5th Chicks & Dicks W 9-21 TerryH
Thu Aug 30 Fleetwood 9:30 5th Chicks & Dicks L 4th I'd Hit That W 16-19 TerryH
Thu Aug 30 Fleetwood 10:30 5th Chicks & Dicks L 4th I'd Hit That W 0-3 TerryH
Thu-3 playoffs 4th I'd Hit That eliminates 5th Chicks & Dicks in a tiebreaker;
Thu Aug 30 Sheridan Park 8:00 4th Draft Dodgers (DH) L 2nd Lions (DH) W 5-17 DaveM
Thu Aug 30 Sheridan Park 9:30 2nd Lions (DH) L 4th Draft Dodgers (DH) W 13-20 DaveM
Thu-1 playoffs 2nd Lions eliminates 4th Draft Dodgers in best of two games;
Thu Aug 30 South Common-N 8:00 1st Moneyballers W 8th Smackin Pitches L 15-11 RichardP
Thu-3 playoffs 1st Moneyballers eliminates 8th Smackin Pitches in two games;
Thu Aug 30 Birchwood Park 8:00 5th Show Me Your Hits (DH) W 1st Indians (DH) L 11-5 JimMcN
Thu Aug 30 Birchwood Park 9:30 1st Indians (DH) L 5th Show Me Your Hits (DH) W 9-12 JimMcN
Thu-R playoffs 5th Show Me Your Hits eliminates 1st Indians in two games;
Thu Aug 30 Humberwood 7:30 7th Twist Offs (DH) L 2nd Ballerz (DH) W 23-24 SteveC
Thu Aug 30 Humberwood 9:00 2nd Ballerz (DH) L 7th Twist Offs (DH) W 15-16 SteveC
Thu-3 playoffs 2nd Ballerz vs 7th Twist Offs split two close games;
Thu Aug 30 Smithfield 7:30 5th Clover Bellies (DH) W 1st Alcoholics (DH) L 8-4 BrianL
Thu Aug 30 Smithfield 9:00 1st Alcoholics (DH) L 5th Clover Bellies (DH) W 3-5 BrianL
Thu-2 playoffs 5th Clover Bellies eliminates 1st Alcoholics in two games;
Thu Aug 30 Birch Park 7:30 3rd Underachievers (DH) W 2nd Coby Crushers (DH) L 11-8 RobO
Thu Aug 30 Birch Park 9:00 2nd Coby Crushers (DH) L 3rd Underachievers (DH) W 5-17 RobO
Thu-R playoffs 3rd Underachievers eliminates 2nd Coby Crushers in two games;
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri Aug 31 all No games Friday, August 31 - long weekend


Click park name for map Week 19: September 3-7
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Sept 3 all No games Monday, September 3 - long weekend
Tue Sept 4 all All games rained out/rescheduled for Tuesday, September 4;
Tue Sept 4 Dunton-2 6:30 4th Pitch Slap (Tuxedo) R/S 8th Ashley Schaeffer Kia R/S R/S TH xxx
Tue Sept 4 Dunton-2 8:00 4th Devils (DH) R/S 1st NLM (DH) R/S R/S TH xxx
Tue Sept 4 Dunton-2 9:30 1st NLM (DH) R/S 4th Devils (DH) R/S R/S TH xxx
Tue Sept 4 Wildwood Park-2 6:30 3rd Brewsers-Tue R/S 2nd Bats out of Hell R/S R/S WB xxx
Tue Sept 4 Wildwood Park-2 8:00 5th Brew Crew (DH) R/S 4th Where My Pitches At (DH) R/S R/S WB xxx
Tue Sept 4 Wildwood Park-2 9:30 1st WKRP R/S winner WMPA-BrCr R/S R/S WB xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-N 6:30 2nd Talent R/S 3rd Rueful Rabbits R/S R/S RP xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-N 8:00 7th Booze Jays (DH) R/S 2nd Isotopes (DH) R/S R/S RP xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-N 9:30 6th Scallywags R/S winner Iso-BoozeJ R/S R/S RP xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-S 6:30 4th Kings R/S 1st Family Matters R/S R/S MC xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-S 8:00 6th Gate Gourmet (DH) R/S 3rd Baseheads (DH) R/S R/S MC xxx
Tue Sept 4 Mount Charles-S 9:30 2nd Armed & Hammered R/S winner Base-Gate R/S R/S MC xxx
Tue Sept 4 Brickyard-2 6:30 5th No Glove No Love (DH) R/S 4th Zwingers (DH) R/S R/S AB xxx
Tue Sept 4 Brickyard-2 8:00 1st B-19 Bombers R/S winner NGNL-Zw R/S R/S AB xxx
Tue Sept 4 Brickyard-2 9:30 5th Bandits R/S 1st Inferno R/S R/S AB xxx
Tue Sept 4 Smithfield 7:30 7th McGlovins (DH) R/S 3rd Back Door Sliders (DH) R/S R/S BE xxx
Tue Sept 4 Smithfield 9:00 3rd Back Door Sliders (DH) R/S 7th McGlovins (DH) R/S R/S BE xxx
Wed Sept 5 Fleetwood 6:30 6th Mars L 3rd BDO Ballbreakers W 6-14 WayneB
Wed-R1 playoffs 3rd BDO Ballbreakers takes game 3 to eliminate 6th Mars;
Wed Sept 5 Fleetwood 8:00 7th Ball Busters (DH) W 2nd Team Pitcher (DH) L 14-13 WayneB
Wed-1 playoffs 7th Ball Busters takes a close game 3 to eliminate 2nd Team Pitcher;
Wed Sept 5 Fleetwood 9:30 7th Ball Busters L 3rd Booty Pirates W 9-10 WayneB
Wed-1 playoffs 3rd Booty Pirates takes a close game one from 7th Ball Busters;
Wed Sept 5 Wildwood Park-2 6:30 8th Ari Overdrive L 1st Redhawks W 7-15 JeffW
Wed-R2 playoffs 1st Redhawks eliminates 8th Ari Overdrive in 3 games;
Wed Sept 5 Wildwood Park-2 8:00 4th Bats n Hoes (DH) W 5th Big Ballers (DH) L 21-19 JeffW
Wed Sept 5 Wildwood Park-2 9:30 5th Big Ballers (DH) W 4th Bats n Hoes (DH) L 16-14 JeffW
Wed-R2 playoffs 5th Big Ballers eliminates 4th Bats in 3 close games;
Wed Sept 5 Wildwood Park-1 6:30 5th Brewsers-Wed (DH) W 4th BYOB (DH) L 11-10 BobE
Wed-1 playoffs 5th Brewsers-Wed eliminates 4th BYOB in a close game 3;
Wed Sept 5 Wildwood Park-1 8:00 5th Brewsers-Wed L 1st Da Villains W 3-15 BobE
Wed-1 semi-finals 1st Da Villains takes game one from 5th Brewsers-Wed;
Wed Sept 5 Wildwood Park-1 9:30 3rd Huskies L 2nd Fun Cools W 9-16 BobE
Wed-2 semi-finals 2nd Fun Cools eliminates 3rd Huskies in 3 games;
Wed Sept 5 Sheridan Park 8:00 4th Mixed Balls-W (DH) W 1st Master Batters (DH) L 18-15 BrianL
Wed Sept 5 Sheridan Park 9:30 1st Master Batters (DH) W 4th Mixed Balls-W (DH) L 16-2 BrianL
Wed-3 playoffs 1st Master Batters vs 4th Mixed Balls-W split the first two games;
Wed Sept 5 Humberwood 6:30 4th Last Call (DH) L 1st Pleasure Pack (DH) W 4-11 SteveC
Wed Sept 5 Humberwood 8:00 1st Pleasure Pack (DH) L 4th Last Call (DH) W 12-15 SteveC
Wed-R1 playoffs 1st Pleasure Pack vs 4th Last Call split the first two games;
Wed Sept 5 Humberwood 9:30 7th Bats W 2nd Electric Mayhem L 18-8 SteveC
Wed-R2 playoffs 7th Bats eliminates 2nd Electric Mayhem in 3 games;
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu Sept 6 Max Ward-N #1 8:00 8th Flaming Arifs (DH) W 4th Born Stars (DH) L 12-6 WayneB
Thu Sept 6 Max Ward-N #1 9:30 4th Born Stars (DH) W 8th Flaming Arifs (DH) L 18-10 WayneB
Comp playoffs 4th Born Stars eliminates 8th Flaming Arifs by two runs;
Thu Sept 6 Fleetwood 6:30 4th I'd Hit That (DH) L 1st Moneyballers (DH) W 14-18 TerryH
Thu Sept 6 Fleetwood 8:00 1st Moneyballers (DH) W 4th I'd Hit That (DH) L 18-15 TerryH
Thu-3 playoffs 1st Moneyballers eliminates 4th I'd Hit That in two games;
Thu Sept 6 Sheridan Park 8:00 3rd Pitch Slap (DH) L 1st Hawks (DH) W 9-18 DaveM
Thu Sept 6 Sheridan Park 9:30 1st Hawks (DH) W 3rd Pitch Slap (DH) L 11-8 DaveM
Comp playoffs 1st Hawks beats 3rd Pitch Slap; 1st Hawks go to the Comp Finals;
Thu Sept 6 West Deane-L 7:30 2nd Lions (Dragons)(DH) L 1st Attack (DH) W 8-10 BobE
Thu Sept 6 West Deane-L 9:00 1st Attack (DH) W 2nd Lions (Dragons)(DH) L 14-9 BobE
Thu-1 Finals Thu-1 Finals: 1st Attack beats 2nd Lions (Dragons) to win the Thu-1 division title!;
Thu Sept 6 Centennial Park #3 6:30 6th Hall of Shamers (DH) L 2nd Tailgaters (DH) W 1-13 TommyH
Thu Sept 6 Centennial Park #3 8:00 2nd Tailgaters (DH) W 6th Hall of Shamers (DH) L 16-7 TommyH
Thu-2 playoffs 2nd Tailgaters eliminates 6th Hall of Shamers in two games;
Thu Sept 6 Birch Park 7:30 7th Twist Offs (DH) W 2nd Ballerz (DH) L 22-6 RobO
Thu-3 playoffs 7th Twist Offs eliminates 2nd Ballerz in 3 games;
Thu Sept 6 Birch Park 9:00 6th Blue Ballers W 7th Twist Offs L 19-18 RobO
Thu-3 playoffs 6th Blue Ballers takes a close game 1 from 7th Twist Offs;
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri Sept 7 Max Ward-N #1 6:30 3rd Dingbats (DH) L 2nd Down n Dirty (DH) W 1-13 WayneB
Fri Sept 7 Max Ward-N #1 8:00 2nd Down n Dirty (DH) W 3rd Dingbats (DH) L 15-3 WayneB
Fri-1 semi-finals 2nd Down n Dirty eliminates 3rd Dingbats in 2 games;
Fri Sept 7 Max Ward-S #2 6:30 3rd Winners (DH) L 1st Gamecocks (DH) W 11-12 BrianL
Fri Sept 7 Max Ward-S #2 8:00 1st Gamecocks (DH) W 3rd Winners (DH) L 21-20 BrianL
Fri-R Finals 1st Gamecocks beat 3rd Winners to win the Fri-R division title!
Fri Sept 7 Wildwood Park-1 6:30 4th Mayhem (TH) W 1st Tigers (TH) L 16-11 LindaG
Fri Sept 7 Wildwood Park-1 8:00 1st Tigers (TH) W 4th Mayhem (TH) L 16-13 LindaG
Fri Sept 7 Wildwood Park-1 9:30 4th Mayhem (TH) W 1st Tigers (TH) L 20-11 LindaG
Fri-1 semi-finals 4th Mayhem eliminates 1st Tigers in 3 games;


Click park name for map Week 20: September 10-14
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon playoffs
Mon-1 playoffs     --     Mon-2 playoffs     --     Mon-R playoffs
Mon Sept 10   Dunton-1 7:30 4th Breaking Bats (DH) L 1st Rampage (DH) W 10-11 WayneB
Mon Sept 10 Dunton-1 9:00 1st Rampage (DH) L 4th Breaking Bats (DH) W 5-21 WayneB
Mon-1 semi-finals 1st Rampage vs 4th Breaking Bats split the first two games;
Mon Sept 10 Dunton-2 6:30 6th Not All There (DH) L 2nd Relief Pitchers (DH) W 13-14 SteveS
Mon Sept 10 Dunton-2 8:00 2nd Relief Pitchers (DH) W 6th Not All There (DH) L 20-6 SteveS
Mon-1 semi-finals 2nd Relief Pitchers eliminates 6th Not All There in two games;
Mon Sept 10 Meadowvale-3 6:30 2nd Corrugate Kings (DH) L 7th Peel Dodgers (DH) W 11-18 BrianB
Mon Sept 10 Meadowvale-3 8:00 7th Peel Dodgers (DH) L 2nd Corrugate Kings (DH) W 12-13 BrianB
Mon-R1 semi-finals 2nd Corrugate Kings takes a close game 3 to eliminate 7th Peel Dodgers;
Mon Sept 10 Meadowvale-2 7:30 3rd Bunt n Grind (DH) W 6th Phantoms (DH) L 7-0 def RobertS
Mon-R2 semi-finals 3rd Bunt n Grind eliminates 6th Phantoms in two games;
Mon Sept 10 Max Ward-S #2 6:30 3rd Our Pitcher Quit (DH) L 6th Shebeen Shebangers (DH) W 11-13 TerryH
Mon Sept 10 Max Ward-S #2 8:00 6th Shebeen Shebangers (DH) W 3rd Our Pitcher Quit (DH) L 16-11 TerryH
Mon-R1 semi-finals 6th Shebeen Shebangers eliminates 3rd Our Pitcher Quit;
Mon Sept 10 Max Ward-N #1 6:30 1st Pho House W 5th Dirtbags L 23-18 BobE
Mon-R1 semi-finals Mon-R1 Semi-Finals: 1st Pho House takes game 1 from 5th Dirtbags;
Mon Sept 10 Max Ward-N #1 8:00 1st Sons of Pitches (DH) L 4th Drunken Rookies (DH) W 16-22 BobE
Mon-2 semi-finals 4th Drunken Rookies eliminates 1st Sons of Pitches in two games;
Mon Sept 10 West Deane-L 6:30 2nd Untouch-A-Balls (DH) W 7th Smokin Batz (DH) L 12-5 RobO
Mon-R2 semi-finals 2nd Untouch-A-Balls eliminates 7th Smokin Batz in two games;
Mon Sept 10 Smithfield 7:30 5th Wallys Grill (DH) W 4th TF Ballbusters (DH) L 27-11 LindaG
Mon-R2 semi-finals 5th Wallys Grill eliminates 4th TF Ballbusters in three games;
Mon Sept 10 Smithfield 9:00 5th Wallys Grill L 1st Shake & Bake W 15-16 LindaG
Mon-R2 semi-finals Mon-R2 Semi-Finals: 1st Shake & Bake takes a close game one from 5th Wallys Grill;
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue Sept 11 Dunton-2 6:30 4th Pitch Slap (Tuxedo) W 8th Ashley Schaeffer Kia L 25-11 TerryH
Tue-2 Semi-Finals 4th Pitch Slap (Tuxedo) eliminates 8th Ashley Schaeffer Kia in 2 games;
Tue Sept 11 Dunton-2 8:00 4th Devils (DH) L 1st NLM (DH) W 15-16 TerryH
Tue Sept 11 Dunton-2 9:30 1st NLM (DH) L 4th Devils (DH) W 3-15 TerryH
Tue-1 semi-finals Tue-1 semi-finals: 1st NLM vs 4th Devils; split game 1 & 2;
Tue Sept 11 Wildwood Park-2 6:30 3rd Brewsers-Tue R/S 2nd Bats out of Hell R/S R/S WayneB
Tue-R1 playoffs 2nd Bats out of Hell vs 3rd Brewsers-Tue; game 1 rescheduled;
Tue Sept 11 Wildwood Park-2 8:00 5th Brew Crew (DH) L 4th Where My Pitches At (DH) W 1-14 WayneB
Tue-4 playoffs 4th Where My Pitches At eliminates 5th Brew Crew in game 3;
Tue Sept 11 Wildwood Park-2 9:30 4th Where My Pitches At W 1st WKRP L 11-6 WayneB
Tue-4 playoffs 4th Where My Pitches At takes game one from 1st WKRP;
Tue Sept 11 Wildwood Park-1 7:30 7th Road Warriors (DH) W 6th Cardinals (DH) L 11-9 RobO
Tue Sept 11 Wildwood Park-1 9:00 6th Cardinals (DH) W 7th Road Warriors (DH) L 22-10 RobO
Comp playoffs 6th Cardinals eliminate 7th Road Warriors in best of two games;
Tue Sept 11 Mount Charles-N 6:30 2nd Talent L 3rd Rueful Rabbits W 15-16 RichardP
Tue-4 playoffs 3rd Rueful Rabbits takes a close game two to eliminate 2nd Talent;
Tue Sept 11 Mount Charles-N 8:00 7th Booze Jays (DH) L 2nd Isotopes (DH) W 17-18 RichardP
Tue-3 playoffs 2nd Isotopes wins a close game 3 to eliminate 7th Booze Jays;
Tue Sept 11 Mount Charles-N 9:30 6th Scallywags L 2nd Isotopes W 10-11 RichardP
Tue-3 playoffs 2nd Isotopes wins a close game one over 6th Scallywags;
Tue Sept 11 Mount Charles-S 6:30 4th Kings L 1st Family Matters W 6-18 MarcoC
Tue-R2 playoffs 1st Family Matters takes game one over 4th Kings;
Tue Sept 11 Mount Charles-S 8:00 6th Gate Gourmet (DH) L 3rd Baseheads (DH) W 10-22 MarcoC
Tue-R2 playoffs 3rd Baseheads eliminates 6th Gate Gourmet in 3 games;
Tue Sept 11 Mount Charles-S 9:30 3rd Baseheads L 2nd Armed & Hammered W 18-19 MarcoC
Tue-R2 playoffs 2nd Armed & Hammered takes a close game one from 3rd Baseheads;
Tue Sept 11 Brickyard-2 6:30 5th No Glove No Love (DH) L 4th Zwingers (DH) W 5-14 AndyB
Tue-R1 playoffs 4th Zwingers eliminates 5th No Glove No Love in 3 games;
Tue Sept 11 Brickyard-2 8:00 4th Zwingers L 1st B-19 Bombers W 11-17 AndyB
Tue-R1 playoffs 1st B-19 Bombers takes game one over 4th Zwingers;
Tue Sept 11 Brickyard-2 9:30 5th Bandits L 1st Inferno W 8-12 AndyB
Tue-3 playoffs 1st Inferno takes game one from 5th Bandits;
Tue Sept 11 Smithfield 7:30 7th McGlovins (DH) W 3rd Back Door Sliders (DH) L 20-11 TommyH
Tue Sept 11 Smithfield 9:00 3rd Back Door Sliders (DH) L 7th McGlovins (DH) W 11-13 TommyH
Tue-2 semi-finals 7th McGlovins eliminates 3rd Back Door Sliders in two games;
Wed playoffs
Wed-1 playoffs -- Wed-2 playoffs -- Wed-3 playoffs -- Wed-R1 playoffs -- Wed-R2 playoffs
Wed Sept 12 Wildwood Park-1 7:30 1st Da Villains (DH) L 5th Brewsers-Wed (DH) W 12-23 JimmyMcN
Wed Sept 12 Wildwood Park-1 9:00 5th Brewsers-Wed (DH) W 1st Da Villains (DH) L 11-8 JimmyMcN
Wed-1 semi-finals 5th Brewsers-Wed eliminates 1st Da Villains in three games;
Wed Sept 12 Fleetwood 6:30 7th Ball Busters L 3rd Booty Pirates W 8-19 WayneB
Wed-1 semi-finals 3rd Booty Pirates eliminates 7th Ball Busters in two games;
Wed Sept 12 Fleetwood 8:00 3rd BDO Ballbreakers (DH) W 2nd Toronto Brew Jays (DH) L 12-11 WayneB
Wed Sept 12 Fleetwood 9:30 2nd Toronto Brew Jays (DH) W 3rd BDO Ballbreakers (DH) L 9-4 WayneB
Wed-R1 semi-finals 2nd Toronto Brew Jays vs 3rd BDO Ballbreakers split game 1 & 2;
Wed Sept 12 Wildwood Park-2 6:30 7th Bats W 6th RK Publishing Balls Deep L 13-3 BobE
Wed-R2 semi-finals 7th Bats takes game one from 6th RK Publishing Balls Deep;
Wed Sept 12 Wildwood Park-2 8:00 4th Mixed Balls (DH) L 1st Master Batters (DH) W 8-11 BobE
Wed-3 semi-finals 1st Master Batters eliminates 4th Mixed Balls-W in three games;
Wed Sept 12 Wildwood Park-2 9:30 3rd Bat Blazers W 1st Master Batters L 16-10 BobE
Wed-3 Finals 3rd Bat Blazers takes game one from 1st Master Batters;
Wed Sept 12 Sheridan Park 8:00 4th Olde Skool Pirates (DH) W 2nd Fun Cools (DH) L 23-11 BrianL
Wed Sept 12 Sheridan Park 9:30 2nd Fun Cools (DH) L 4th Olde Skool Pirates (DH) W 18-19 BrianL
Wed-2 Finals Wed-2 Finals: 4th Olde Skool Pirates beats 2nd Fun Cools to win the Wed-2 division!
Wed Sept 12 Humberwood 6:30 4th Last Call (DH) L 1st Pleasure Pack (DH) W 7-12 SteveC
Wed-R1 semi-finals 1st Pleasure Pack eliminates 4th Last Call in three games;
Wed Sept 12 Humberwood 8:00 5th Big Ballers (DH) L 1st Redhawks (DH) W 6-16 SteveC
Wed Sept 12 Humberwood 9:30 1st Redhawks (DH) W 5th Big Ballers (DH) L 18-9 SteveC
Wed-R2 semi-finals 1st Redhawks eliminates 5th Big Ballers in two games;
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu Sept 13 Max Ward-N #1 6:30 5th Clover Bellies (DH) W 2nd Tailgaters (DH) L 8-3 WayneB
Thu Sept 13 Max Ward-N #1 8:00 2nd Tailgaters (DH) W 5th Clover Bellies (DH) L 26-15 WayneB
Thu Sept 13 Max Ward-N #1 9:30 5th Clover Bellies (DH) L 2nd Tailgaters (DH) W 14-19 WayneB
Thu-2 Finals 2nd Tailgaters beats 5th Clover Bellies to win the Thu-2 division title!
Thu Sept 13 Fleetwood 7:30 6th Blue Ballers (DH) L 7th Twist Offs (DH) W 2-19 TerryH
Thu Sept 13 Fleetwood 9:00 7th Twist Offs (DH) L 6th Blue Ballers (DH) W 20-21 TerryH
Thu-3 SF Thu-3 Semi-Finals: 6th Blue Ballers eliminates 7th Twist Offs in a close game 3;
Thu Sept 13 South Common-N 8:00 5th Show Me Your Hits (DH) L 3rd Underachievers (DH) W 9-11 RichardP
Thu Sept 13 South Common-N 9:30 3rd Underachievers (DH) W 5th Show Me Your Hits (DH) L 13-9 RichardP
Thu-R Finals 3rd Underachievers beats 5th Show Me Your Hits to win the Thu-R division title!
Friday, September 14 -- No games Friday, September 14 - Dunmore Tournament
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri Sept 14 all No games Friday, September 14 - Dunmore Tournament



Click park name for map Week 21: September 17-21
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon playoffs
Mon-1 playoffs     --     Mon-2 playoffs     --     Mon-R playoffs
Mon Sept 17   Dunton-1 7:30 4th Breaking Bats (DH) L 1st Rampage (DH) W 10-11 WayneB
Mon-1 SF Mon-1 semi-finals: 1st Rampage eliminates 4th Breaking Bats in a close game 3;
Mon Sept 17 Dunton-1 9:00 2nd Relief Pitchers L 1st Rampage W 7-17 WayneB
Mon-1 Finals Mon-1 Finals: 1st Rampage takes game one from 2nd Relief Pitchers; game 2 & 3; Mon, Sept 24;
Mon Sept 17 Dunton-2 7:30 4th Drunken Rookies (DH) W 2nd DP's (Lakeport) (DH) L 13-12 JimMcN
Mon Sept 17 Dunton-2 9:00 2nd DP's (Lakeport) (DH) L 4th Drunken Rookies (DH) W 15-18 JimMcN
Mon-2 Finals Mon-2 Finals: 4th Drunken Rookies beat 2nd DP's (Lakeport) to win the Mon-2 division!
Mon Sept 17 Meadowvale-3 7:00 3rd Bunt n Grind (DH) L 2nd Untouch-A-Balls (DH) W 5-17 JeffW
Mon Sept 17 Meadowvale-3 8:30 2nd Untouch-A-Balls (DH) W 3rd Bunt n Grind (DH) L 18-15 JeffW
Mon-R2 SF Mon-R2 semi-finals: 2nd Untouch-A-Balls eliminates 3rd Bunt n Grind in two games;
Mon Sept 17 Max Ward-N #1 7:00 1st Pho House (DH) W 5th Dirtbags (DH) L 17-11 BobE
Mon-R1 SF Mon-R1 semi-finals: 1st Pho House eliminates 5th Dirtbags in two games;
Mon Sept 17 Max Ward-S #2 7:30 6th Shebeen (DH) W 2nd Corrugate Kings (DH) L 19-15 TerryH
Mon Sept 17 Max Ward-S #2 9:00 2nd Corrugate Kings (DH) L 6th Shebeen (DH) W 17-18 TerryH
Mon-R1 SF Mon-R1 semi-finals: 6th Shebeen Shebangers eliminates 2nd Corrugate Kings in two close games;
Mon Sept 17 West Deane-L 7:30 1st Shake & Bake (DH) W 5th Wallys Grill (DH) L 23-1 RobO
Mon-R2 SF Mon-R2 SF: 1st Shake & Bake eliminates 5th Wallys Grill in two games;
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue Sept 18 Dunton-2 7:30 4th Devils (DH) R/S 1st NLM (DH) R/S R/S TH xxx
Tue Sept 18 Dunton-2 9:00 3rd Nice Snatch R/S winner NLM-Devils R/S R/S TH xxx
Tue Sept 18 Wildwood Park-1 6:30 7th McGlovins (DH) R/S 4th Pitch Slap (Tuxedos) (DH) R/S R/S WB xxx
Tue Sept 18 Wildwood Park-2 8:00 2nd Armed & Hammered (DH) R/S 3rd Baseheads (DH) R/S R/S BE xxx
Tue Sept 18 Mount Charles-N 7:30 2nd Isotopes (DH) R/S 6th Scallywags (DH) R/S R/S RP xxx
Tue Sept 18 Mount Charles-S 6:30 3rd Brewsers-Tue (DH) 2nd Bats Out of Hell (DH) moved to WD MC xxx
Tue Sept 18 Brickyard-2 7:30 1st Family Matters (DH) R/S 4th Kings (DH) R/S R/S AndyB
Tue Sept 18 Centennial #2 7:30 1st Inferno (DH) R/S 5th Bandits (DH) R/S R/S JM xxx
Tue Sept 18 Centennial #3 6:30 4th Zwingers (DH) R/S 1st B-19 Bombers (DH) R/S R/S SS xxx
Tue Sept 18 West Deane-L 6:30 3rd Brewsers-Tue (DH) W 2nd Bats Out of Hell (DH) L 15-6 RobO
Tue Sept 18 West Deane-L 8:00 2nd Bats Out of Hell (DH) L 3rd Brewsers-Tue (DH) W 10-12 RobO
Tue-R1 SF Tue-R1 Semi-Finals: 3rd Brewsers-Tue eliminates 2nd Bats Out of Hell in two games;
Tue Sept 18 Smithfield 8:00 1st WKRP (DH) L 4th Where My Pitches At (DH) W 13-14 LindaG
Tue-4 playoffs Tue-4 Semi-Finals: 4th Where My Pitches At eliminates 1st WKRP in a close game two;
Wed playoffs
Wed-1 playoffs -- Wed-2 playoffs -- Wed-3 playoffs -- Wed-R1 playoffs -- Wed-R2 playoffs
Wed Sept 19 Sheridan Park 8:00 6th Cardinals (DH) L 4th Born Stars (DH) W 14-18 BrianL
Wed Sept 19 Sheridan Park 9:30 4th Born Stars (DH) W 6th Cardinals (DH) L 23-12 BrianL
Comp playoffs 4th Born Stars eliminates 6th Cardinals in two games;
Wed Sept 19 Wildwood Park-1 6:30 5th Brewsers-Wed (DH) W 3rd Booty Pirates (DH) L 11-8 WayneB
Wed Sept 19 Wildwood Park-1 8:00 3rd Booty Pirates (DH) L 5th Brewsers-Wed (DH) W 11-12 WayneB
Wed-1 Finals Wed-1 Finals: 5th Brewsers-Wed beats 3rd Booty Pirates to win the Wed-1 division title!
Wed Sept 19 Wildwood Park-2 6:30 6th RK Publishing (DH) L 7th Bats (DH) W 6-14 BobE
Wed-R2 SF Wed-R2 Semi-Finals: 7th Bats eliminate 6th RK Publishing Balls Deep in two games;
Wed Sept 19 Humberwood 7:00 3rd BDO Ballbreakers (DH) L 2nd Toronto Brew Jays (DH) W 10-14 SteveC
Wed-R1 SF Wed-R1 Semi-Finals: 2nd Toronto Brew Jays eliminates 3rd BDO Ballbreakers;
Wed Sept 19 Humberwood 8:30 2nd Toronto Brew Jays W 1st Pleasure Pack L 12-9 SteveC
Wed-R1 Finals Wed-R1 Finals: 2nd Toronto Brew Jays takes game one from 1st Pleasure Pack;
Thursday, September 20
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu-1 Finals Thu-1 Finals: 1st Attack beats 2nd Lions (Dragons) to win the Thu-1 division title!
Thu-2 Finals 2nd Tailgaters beats 5th Clover Bellies to win the Thu-2 division title!
Thu-3 Finals Thu-3 Finals: 1st Moneyballers vs 6th Blue Ballers split two games; game 3; Thu, Sept 27
Thu-R Finals 3rd Underachievers beats 5th Show Me Your Hits to win the Thu-R division title!
Thu Sept 20 Max Ward-N #1 7:30 4th Born Stars (DH) W 3rd Pitch Slap (DH) L 10-8 WayneB
Thu Sept 20 Max Ward-N #1 9:00 3rd Pitch Slap (DH) L 4th Born Stars (DH) W 5-12 WayneB
Comp playoffs Comp Semi-Finals: 4th Born Stars eliminates 3rd Pitch Slap in two games; game 2 & 3;
Thu Sept 20 Max Ward-S #1 7:30 2nd Armed & Hammered (DH) L 3rd Baseheads (DH) W 9-21 BobE
Thu Sept 20 Max Ward-N #1 9:00 3rd Baseheads (DH) W 2nd Armed & Hammered (DH) L 12-10 BobE
Tue-R2 playoffs Tue-R2 Semi-Finals: 3rd Baseheads eliminates 2nd Armed & Hammered in a close game 3;
Thu Sept 20 Fleetwood Park 6:30 6th Blue Ballers W 1st Moneyballers L 15-12 TerryH
Thu Sept 20 Fleetwood Park 8:00 1st Moneyballers W 6th Blue Ballers L 15-11 TerryH
Thu-3 Finals Thu-3 Finals: 1st Moneyballers vs 6th Blue Ballers split first two games;
Friday, September 21
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri playoffs Fri-1 Finals: 4th Mayhem beat 2nd Down n Dirty to win the Fri-1 division title!
Fri-R Finals: 1st Gamecocks beat 3rd Winners to win the Fri-R division title!
Fri Sept 21 Max Ward-S #2 6:30 4th Mayhem W 2nd Down n Dirty L 17-7 WayneB
Fri Sept 21 Max Ward-S #2 6:30 2nd Down n Dirty L 4th Mayhem W 13-14 WayneB
Fri-1 Finals Fri-1 Finals: 4th Mayhem beat 2nd Down n Dirty to win the Fri-1 division title!


Any rainouts this week, be prepared to play Friday, Sept 28

Click park name for map Week 22: September 24-28
Day   Date     Park   Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Comp playoffs Comp playoffs: 1st Hawks vs 4th Born Stars in the Comp Finals; Wed, Sept 26;
if 4th Born Stars win, rematch will be Monday, October 1;
OUT - 2nd RobArts Rage; 3rd Pitch Slap; 5th Slackers; 6th Cardinals; 7th Road Warriors; 8th Flaming Arifs;
Mon playoffs
Mon-1 playoffs     --     Mon-2 playoffs     --     Mon-R playoffs
Mon-1 Finals Mon-1 Finals: 1st Rampage beats 2nd Relief Pitchers to win the Mon-1 division!
Mon-2 Finals Mon-2 Finals: 4th Drunken Rookies beat 2nd DP's (Lakeport) to win the Mon-2 division!
Mon-R1 Finals Mon-R1 Finals: 6th Shebeen Shebangers beats 1st Pho House to win the Mon-R1 division!
Mon-R2 Finals Mon-R2 Finals: 1st Shake & Bake beats 2nd Untouch-A-Balls to win the Mon-R2 division!
Mon Sept 24   Dunton-1 6:30 1st Rampage (DH) W 2nd Relief Pitchers (DH) L 25-12 TerryH
Mon-1 Finals Mon-1 Finals: 1st Rampage beats 2nd Relief Pitchers to win the Mon-1 division!
Mon Sept 24 Dunton-2 6:30 6th Shebeen (TH) L 1st Pho House (TH) W 15-16 WayneB
Mon Sept 24 Dunton-2 8:00 1st Pho House (TH) L 6th Shebeen (TH) W 9-18 WayneB
Mon Sept 24 Dunton-2 9:30 6th Shebeen (TH) W 1st Pho House (TH) L 18-16 WayneB
Mon-R1 Finals Mon-R1: 6th Shebeen Shebangers beats 1st Pho House to win the Mon-R1 division!
Mon Sept 24 West Deane-L 6:30 2nd Untouch-A-Balls (TH) L 1st Shake & Bake (TH) W 12-20 RobO
Mon Sept 24 West Deane-L 8:00 1st Shake & Bake (TH) W 2nd Untouch-A-Balls (TH) L 23-8 RobO
Mon-R2 Finals Mon-R2: 1st Shake & Bake beats 2nd Untouch-A-Balls to win the Mon-R2 division!
Tue playoffs
Tue-1 playoffs -- Tue-2 playoffs -- Tue-3 playoffs -- Tue-4 playoffs -- Tue-R1 playoffs -- Tue-R2 playoffs
Tue-1
playoffs
Tue-1 semi-finals: 1st NLM eliminates 4th Devils in extra innings in game 3;
Tue-1 Finals: 1st NLM takes game one from 3rd Nice Snatch;
Tue-1 Finals: 3rd Nice Snatch vs 1st NLM; game 2 & 3 - Tue, October 2; Dunton #1
Tue-2 Finals Tue-2 Finals: 7th McGlovins beats 4th Pitch Slap (Tuxedos) to win the Tue-2 division!
Tue-3
playoffs
Tue-3 Semi-Finals: 1st Inferno takes 3 games to eliminate 5th Bandits;
Tue-3 Semi-Finals: 2nd Isotopes takes 3 games to eliminate 6th Scallywags;
Tue-3 Finals: 1st Inferno vs 2nd Isotopes; Tue, October 2, Dunton #2; 6:30 pm all 3 games;
Tue-4 Finals Tue-4 Finals: 4th Where My Pitches At beats 3rd Rueful Rabbits to win the Tue-4 division title!
Tue-R1
playoffs
Tue-R1 Semi-Finals: 1st B-19 Bombers takes 3 games to eliminate 4th Zwingers;
Tue-R1 Semi-Finals: 3rd Brewsers-Tue eliminates 2nd Bats Out of Hell in two games;
Tue-R1 Finals: 3rd Brewsers-Tue vs 1st B-19 Bombers; Tue, October 2; Wildwood #2; 6:30 pm all 3 games;
Tue-R2
playoffs
Tue-R2 Semi-Finals: 3rd Baseheads eliminates 2nd Armed & Hammered;
Tue-R2 Semi-Finals: 1st Family Matters eliminates 4th Kings in two games;
Tue-R2 Finals: 1st Family Matters vs 3rd Baseheads - Tue, October 2; Wildwood #1; 6:30 pm all 3 games;
Tue Sept 25 Dunton-2 7:30 4th Devils (DH) L 1st NLM (DH) W 16-17 TerryH
Tue-1 playoffs Tue-1 Semi-Finals: 1st NLM eliminates 4th Devils in extra innings in game 3;
Tue Sept 25 Dunton-2 9:00 3rd Nice Snatch L 1st NLM (DH) W 12-16 TerryH
Tue-1 Finals Tue-1 Finals: 1st NLM takes game one from 3rd Nice Snatch;
Tue Sept 25 Wildwood Park-1 6:30 7th McGlovins (DH) W 4th Pitch Slap (Tuxedos) (DH) L 11-4 WayneB
Tue Sept 25 Wildwood Park-1 8:00 4th Pitch Slap (Tuxedos) (DH) L 7th McGlovins (DH) W 6-9 WayneB
Tue-2 Finals Tue-2: 7th McGlovins beats 4th Pitch Slap (Tuxedos) to win the Tue-2 division!
Tue Sept 25 Wildwood Park-2 8:00 4th Zwingers (DH) W 1st B-19 Bombers (DH) L 16-12 BobE
Tue Sept 25 Wildwood Park-2 9:30 1st B-19 Bombers (DH) W 4th Zwingers (DH) L 16-9 BobE
Tue-R1 playoffs Tue-R1 Semi-Finals: 1st B-19 Bombers takes 3 games to eliminate 4th Zwingers;
Tue Sept 25 Mount Charles-N 7:30 2nd Isotopes (DH) L 6th Scallywags (DH) W 15-16 RichardP
Tue Sept 25 Mount Charles-N 9:00 6th Scallywags (DH) L 2nd Isotopes (DH) W 12-18 RichardP
Tue-3 playoffs Tue-3 Semi-Finals: 2nd Isotopes takes 3 games to eliminate 6th Scallywags;
Tue Sept 25 Mount Charles-S 7:30 1st Inferno (DH) L 5th Bandits (DH) W 17-18 MarcoC
Tue Sept 25 Mount Charles-S 9:00 5th Bandits (DH) L 1st Inferno (DH) W 16-19 MarcoC
Tue-3 playoffs Tue-3 Semi-Finals: 1st Inferno takes 3 games to eliminate 5th Bandits;
Tue Sept 25 Brickyard-2 7:30 1st Family Matters (DH) W 4th Kings (DH) L 14-10 AndyB
Tue-R2 playoffs Tue-R2 Semi-Finals: 1st Family Matters eliminates 4th Kings in two games;
Tue Sept 25 Max Ward-N #1 6:30 4th Where My Pitches At (TH) L 3rd Rueful Rabbits (TH) W 17-18 JimMcN
Tue Sept 25 Max Ward-N #1 8:00 3rd Rueful Rabbits (TH) L 4th Where My Pitches At (TH) W 7-17 JimMcN
Tue Sept 25 Max Ward-N #1 9:30 4th Where My Pitches At (TH) W 3rd Rueful Rabbits (TH) L 8-4 JimMcN
Tue-4 Finals Tue-4: 4th Where My Pitches At beats 3rd Rueful Rabbits to win the Tue-4 division title!
Wed playoffs
Wed-1 playoffs -- Wed-2 playoffs -- Wed-3 playoffs -- Wed-R1 playoffs -- Wed-R2 playoffs
Wed-1 Finals Wed-1 Finals: 5th Brewsers-Wed beats 3rd Booty Pirates to win the Wed-1 division!
Wed-2 Finals Wed-2 Finals: 4th Olde Skool Pirates beats 2nd Fun Cools to win the Wed-2 division!
Wed-3 Finals Wed-3 Finals: 3rd Bat Blazers beats 1st Master Batters to win the Wed-3 division!
Wed-R1 Finals Wed-R1 Finals: 1st Pleasure Pack beats 2nd Toronto Brew Jays to win the Wed-R1 division!
Wed-R2 Finals Wed-R2 Finals: 1st Redhawks beats 7th Bats to win the Wed-R2 division!
Wed Sept 26 Fleetwood Park 6:30 Fleetwood Park not available 6:30-8:30 pm, Wed, Sept 19 & Sept 26
Wed Sept 26 Max Ward-N #1 7:30 4th Born Stars (DH) L 1st Hawks (DH) W 12-15 WB/BL
Wed Sept 26 Max Ward-N #1 9:00 1st Hawks (DH) L 4th Born Stars (DH) W 17-26 WB/BL
Comp Finals Comp Finals: 4th Born Stars beat 1st Hawks in the first round of Comp Finals;
rematch 1st Hawks vs 4th Born Stars in the Comp Finals Monday, October 1;
Wed Sept 26 Wildwood Park-2 7:30 1st Master Batters (DH) W 3rd Bat Blazers (DH) L 19-17 BobE
Wed Sept 26 Wildwood Park-2 9:00 3rd Bat Blazers (DH) W 1st Master Batters (DH) L 14-7 BobE
Wed-3 Finals Wed-3 Finals: 3rd Bat Blazers beats 1st Master Batters to win the Wed-3 division!
Wed Sept 26 Humberwood 6:30 7th Bats (TH) L 1st Redhawks (TH) W 7-10 SteveC
Wed Sept 26 Humberwood 8:00 1st Redhawks (TH) W 7th Bats (TH) L 10-9 SteveC
Wed-R2 Finals Wed-R2 Finals: 1st Redhawks beats 7th Bats to win the Wed-R2 division!
Wed Sept 26 West Deane-2 6:30 1st Pleasure Pack (DH) W 2nd Toronto Brew Jays (DH) L 17-2 JimmyMcN
Wed Sept 26 West Deane-2 8:00 2nd Toronto Brew Jays (DH) L 1st Pleasure Pack (DH) W 6-14 JimmyMcN
Wed-R1 Finals Wed-R1: 1st Pleasure Pack beats 2nd Toronto Brew Jays to win the Wed-R1 division!
Thu playoffs
Thu-1 playoffs -- Thu-2 playoffs -- Thu-3 playoffs -- Thu-R playoffs
Thu-1 Finals Thu-1 Finals: 1st Attack beats 2nd Lions (Dragons) to win the Thu-1 division title!
Thu-2 Finals Thu-2: 2nd Tailgaters beats 5th Clover Bellies to win the Thu-2 division title!
Thu-3 Finals Thu-3: 1st Moneyballers beat 6th Blue Ballers to win the Thu-3 division title!
Thu-R Finals 3rd Underachievers beats 5th Show Me Your Hits to win the Thu-R division title!
Thu Sept 27 Fleetwood Park 6:30 6th Blue Ballers L 1st Moneyballers W 5-17 TerryH
Thu-3 Finals Thu-3: 1st Moneyballers beat 6th Blue Ballers to win the Thu-3 division title!
Fri playoffs
Fri-1 playoffs -- Fri-R playoffs
Fri playoffs Fri-1 Finals: 4th Mayhem beats 2nd Down n Dirty to win the Fri-1 division title!
Fri-R Finals: 1st Gamecocks beat 3rd Winners to win the Fri-R division title!



RSPA No Game Dates 2012

No Game Dates - 2012
Day   Date   Park
 No Games 
Description
Friday May 18  All Parks 
No Games
Victoria Day Long Weekend
Monday May 21 All Parks
No Games
Victoria Day Long Weekend
Friday June 29 All Parks
No Games
Canada Day Long Weekend
Monday July 2 All Parks
No Games
Canada Day Long Weekend
Friday July 20 All Parks
No Games
RSPA Volleyball Night cancelled
Friday August 3 All Parks
No Games
Civic Holiday Long Weekend
Monday August 6 All Parks
No Games
Civic Holiday Long Weekend
Friday August 10 All Parks
No Games
RSPA All-Star Night & BBQ
Friday August 24
SPN Coed Provincial Championships: please advise if your team needs this Friday off;
Friday August 31  All Parks
No Games
Labour Day Long Weekend
Mon Sept 3 All Parks
No Games
Labour Day Long Weekend
Friday Sept 7
SPN Provincial Championships: please advise if your team needs this Friday off;
Friday Sept 14 All Parks
No Games
Dunmore Memorial Tournament


RSPA Banquet Sat, Oct 15 & Sat, Oct 22 & Sat, Oct 29, 2011
The RSPA Awards Banquet & Dance was a great success on THREE (3) great nights!
for more info or to see 2011 banquet photos RSPA Banquet page
The winners of the THREE (3) main door prizes, large screen 50" HD TV's!
       
Jeff Miller and Tara Galea, team Coby Crushers; Sherri Lewis, team Olde Skool Pirates; Chris Kuczynski, team Talent; all won large screen 50" HD TV's! RSPA Banquet - to see all of the 2011 banquet photos
     

RSPA 2012 Banquet
Saturday, Oct 13 & Saturday, Oct 20 & Saturday, Oct 27, 2012
Because of the great demand for this event, the RSPA Awards Banquet & Dance is split into THREE (3) nights.
Saturday, October 13 -- Saturday, October 22 -- Saturday, October 29, 2012

RSPA Parks:
AB Click for map Location
ALL Allison Park Westminster Place, south off of Rathburn Road East, west of Cawthra, east of Tomken Road, north of Burnhamthorpe Road; unlit; Mississauga
BP Birch Park Birch Park, Etobicoke - 24th Street, south off of Lakeshore; between Browns Line & Kipling; lit; Etobicoke;
BW Birchwood Park Birchwood Park, south Mississauga - Pengilley Place, east off of Clarkson Road, north of Lakeshore Road West, west of Mississauga Road; lit; Mississauga;
BL Bloorlea School  East Mall, east side, at north-east corner of Bloor Street and East Mall; unlit; Etobicoke
BY Brickyard Park 3061 Clayhill Road; east of Mavis Road & north of Dundas Street West; diamond # 2 is smaller diamond on the right; diamond #1 is large diamond, back and to the left; both lit; Mississauga
CP Centennial Park Centennial Park Road, west side (south parking lot); north off of Rathburn, one block west of Renforth; 3 lit diamonds, open field; Diamond #1 (main diamond) is north, closest to the arena; #2 is far diamond, south-west; #3 is south-east, closest to parking lot; Etobicoke
CC Century City Terry Fox Drive, east side, north off of Eglinton, west of Mavis Road; unlit; Mississauga
CV City View Park Central Parkway, north side; at Grand Parkway; west of Hwy 10; one block east of Mavis; unlit; Mississauga
DB Diamond Beach Centennial Park Boulevard (beside Mini Indy); one block west of Centennial Park and Centennial Park Drive, two blocks west of Renforth, north off of Rathburn, south of Eglinton; 2 lit diamonds & volleyball courts; Etobicoke
DUN Dunton Park Kennedy Road, west side, just north of the Hwy 401 (no Kennedy ramp to 401); 4 lit diamonds; diamond #1 is large diamond, closest to the left; diamond #2 is the far diamond to the left; diamond #4 is right in front of the parking lot and diamond #3 is far diamond to the right; Mississauga
FW Fleetwood Park Burnhamthorpe Road, south side; east of Dixie Road; west of Mill Road; near Etobicoke-Mississauga border; close, fenced diamond; lit; softball diamond closest to the street;
hardball diamond (lit) is far diamond, to the right; Mississauga
FGL Forest Glen Park Fieldgate Drive, east side, south of Burnhamthorpe, north of Bloor; just north of Ponytrail; unlit; Mississauga
FW Forest Hill Park Forest Hill Drive, south side, take Forest Hill south off of Erin Centre Blvd., west off of Mississauga Road, one block north of Eglinton Avenue; unlit; Mississauga
GW Garnetwood Park Burnhamthorpe Road, NORTH side; (across the street from Fleetwood Park); east of Dixie Road; west of Mill Road; near Etobicoke-Mississauga border;
Diamond #1 is small diamond, unlit, fenced; Diamond #2 is unlit hardball diamond, back and to the left (west); Mississauga
HH Heritage Hills Huntington Ridge Drive, north side, west off Confederation Parkway, easy of Hwy 10; south of Eglinton, just north of 403; unlit; Mississauga
HW Humberwood Humberwood Blvd., east side, beside Humberwood Recreation Centre, north off of Derry Road, jsouth of Finch, just east of Hwy 427; lit; Etobicoke
park in south lot; DO NOT PARK IN DRIVEWAY;
KPKing Park #1 Dixie Road, east side, (access is northbound only), just north of Derry Road; 4 unlit diamonds; #1 is diamond to the left; Mississauga
KNP Knotty Pine Park Knotty Pine Ave, runs west off of Mavis Road, 4 or 5 blocks north of Derry Road, just south of Hwy 407; unlit; Mississauga
MX Max Ward Park Matheson Blvd, north side, just west of Orbitor Drive, north of Eglinton; west of Renforth; diamond #1 is north (far) diamond; diamond #2 is south diamond closest to the parking lot; lit; fenced; Mississauga
MVL Meadowvale
Sports Park
On Meadowvale Blvd, north side, west off Mississauga Road, two blocks north of the 401; lit;
MVL-2 is diamond #2; MVL-3 is diamond #3; take Meadowvale Blvd to Rapistan Court; to the end of the street, parking lot; walk through the trees to diamond #3; Mississauga
MIM Mimico Park Hillside Street and George Street, one block east of Royal York; take Hillside east off of Royal York; 4 blocks north of Lakeshore; unlit; Etobicoke
MV Mississauga
Valley Park
Mississauga Valley Boulevard, south side; west off of Central Parkway; just north of Bloor Street, between Cawthra & Hwy 10; parking lot behind the building to your right;
MV-2 is diamond #2 is lit diamond, straight ahead, slightly to the left; MV-3 is diamond #3, unlit, way back, take path to the right, past the picnic area; Mississauga
MC Mount Charles Park  Cardiff Blvd., north side, north off Derry Road, west of Dixie Road; 2 lit, fenced diamonds; Mississauga
Novo Novostar Park Novo Star Drive, south side; east off Mavis Road; one block south of Derry Road; beside/east of St. Veronica Elementary School; unlit; Mississauga
PL Parklawn Park Berry Road, north side, just west of Park Lawn, east of Prince Edward Drive, south of the Queensway; lit; Etobicoke
RM Raymore Park Raymore Drive, east off Scarlett Road, just south of Lawrence; unlit; Etobicoke
SHP Sheridan Park corner of Speakman Drive and Sheridan Park Drive, west off of Erin Mills Parkway, south of Dundas Street, north of QEW; lit; Mississauga
SH Silverhill Park Lynnford Drive, south side, west off of East Mall, south of Bloor, north of Dundas; unlit; Etobicoke
SF Smithfield Park Martingrove Road, east side, north of Albion, south of Steeles and 407; lit diamond; Etobicoke
SC South Common
Park North
South Common Court, south off of Burnhamthorpe Road, just west of Erin Mills Parkway; small, lit, fenced diamond; Mississauga
SYN Syntex Green Park Syntex Court, north off of Derry Road, west of Mississauga Road, north of Hwy 401; lit; Mississauga
WW Wellesworth School Wellesworth Avenue, west off the West Mall; or south off Eringate, east of Renforth Drive; Etobicoke
WDWest Deane Park Martingrove Road, west side; south of Eglinton; north of Rathburn Road; diamond "-L" or diamond #1 is lit diamond, closest to the street; diamond #2 is far, unlit diamond; Etobicoke
WPWildwood Park Derry Road, south-west corner of Goreway Drive / Disco Road; take 427 north to Derry Road, take Derry Road west; the park is behind the Malton arena (use the arena parking lot to get into the park). The parks are not visible from the street; 2 lit diamonds, one fenced; WP-1 is far unfenced diamond; WP-2 is close, fenced diamond; Mississauga
WV Willowvale Park Willowvale Gardens, south side; east off Creditview Road; north of Eglinton; Mississauga; unlit; Thursday;
LAV Lavington Park Has now been renamed Lloyd McConnie Park, (formerly Martingrove Gardens Park); Lavington Drive, east off Martingrove Road, south of Dixon Road (not on main map); 3 diamonds; practice only; Etobicoke
OL Ourland Park Ourland Park is on Avenue, south off of Evans, or north off of Judson, east of Islington Avenue; lit diamond; Etobicoke

For Park maps and complete directions, refer to RSPA Parks & Maps
RSPA logo
For more information about RSPA,
please contact: Randy Warren
Recreational Slo-Pitch Association
8 Buxton Court
Brampton, Ontario L6Z 3H9
e-mail: accent@slopitch1.com
Alternate e-mail: alternate e-mail


RSPA Slo-Pitch Home Page | RSPA 2012 League Standings
RSPA League Rules | RSPA Parks & Maps
Shebeen/St. Louis Slo-Pitch Tournament Teams -- Coed, Mens, Mens Masters 50+

RSPA Sno-Pitch Tournaments - Saturday (one day), February 16 & Saturday, March 16, 2013
2013 RSPA Summer Slo-Pitch Tournaments
May 4-5 & June 8-9 & July 13-14 & August 17-18, 2013
Fall Ball Tournament - Saturday, November 2, 2013

SloPitch1.com Home Page

This page was last updated November 20, 2012 © Copyright 2012 Accent Printing & Graphics
This site designed and maintained by Accent Printing & Graphics     E-mail: accent@slopitch1.com