RSPA 2016 Results - Finished Weeks - FINAL

Updated November 12, 2016
RSPA 2016 Schedule      —      RSPA 2016 FINAL Standings & Divisions      —      RSPA Parks & Maps

The RSPA 2016 is now complete. See you in 2017!

Orangeville
Sno-Pitch
Tournament

Saturday-Sunday, January 21-22
HQ Holbrooks Grill & Sports Lounge
35 Broadway, Orangeville L9W 1J7 Orangeville map

Coed (6M-4F)
SPN Provincial Qualifier
Tournament Flyer

Biggest (and only) two-day sno-pitch tourney in GTA!

Chris Dryden cdryden@rogers.com

RSPA Slo-Pitch Tournaments

May 6-7, June 10-11, July 15-16, August 19-20, Sept 23-24
Coed (6M-4F) D, E, F; Mens D, E       • Entry Fee $350.00
Mens Masters 35+, 50+ for May 6-7 only.

SPN Provincial & National Qualifiers

Etobicoke-Mississauga - Headquarters: Irish Shebeen Pub
5555 Eglinton Ave. W., Etobicoke ON M9C 5M1 — map
Team Rep Appreciation Draw • Team Draws • etc.
Tournament Flyer       Entry Form       Tournament F.A.Q.
Randy Warren — e-mail preferred: accent@slopitch1.com
Tel 905-840-7206 (message only) — Cell 416-930-6124
Largest Coed Slo-Pitch Tournament

RSPA Slo-Pitch 2016 Banquet & Awards Dance

Updated November 12, 2016
The RSPA 2016 Awards Banquet and Dances were held on 3 dates: Saturday, October 22, October 29 and November 5, 2016
at a new location: Lions Banquet Hall on Avondale Blvd in Brampton. The October 29 banquet was a Halloween banquet.
Another set of great parties to end the season with great food, drinks, dancing and door prizes!
We gave away 3 main door prizes, three 55" large screen HD TV's, 3 bar fridges, 3 Kuerig coffee machines, etc.!
George Collins from Shebeen Shebangers, Anneela Lautan from Platoon and Krista Currie from Tailgators all won 55" HD TV's.

Saturday, October 22: Click on photo for larger image.

Saturday, October 29 - Halloween banquet. Some amazing costumes! Click on photo for larger image.

Saturday, November 5 - Click on photo for larger image.

RSPA Slo-Pitch 2016 Division Winners


Thu-1 Division: Champions! Wed-1 Division: Champions! Tue-1 Division: Champions! Mon-1 Division: Champions!
Fri-1 Division: Champions! Fri-1a Division Winner Tue-2 Division Winner Tue-3 Division Winner
Fri-2 Division Winner Mon-4 Division Winner Tue-4 Division Winner Wed-4 Division Winner
Mon-2 Division Winner Wed-2 Division Winner

Farm Team
Thu-2 Division Winner Mon-3 Division Winner
Wed-3 Division Winner
Alkos in the Outfield
Thu-3 Division Winner
Cleats & Cleavage
Thu-R1 Division Winner
Got The Runs
Tue-R3 Division Winner
Rexdale Rusts
Thu-4 Division Winner Mon-R1 Division Winner Tue-R1 Division Winner Wed-R1 Division Winner
Fri-R Division Winner Tue-R2 Division Winner Wed-R2 Division Winner Thu-R2 Division Winner
Mon-R2 Division Winner Wed-R3 Division Winner Thu-5 Division:
Brew Jays vs Brickyard
TIED

Week 22: September 26-30, 2016

Updated September 20, 2016; Scores updated September 20, 2016.
Mon-1
Playoffs
Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-1 Finals, 3rd Pho House beats 4th Thunder Buddies to win the Mon-1 division!
Final Ranking: Pho House, Thunder Buddies, HCCD, Mixed Balls, Sons of Pitches, Special K's, TMT, Breaking Bats.
Mon-2
Playoffs
Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12, Semi-Finals: 1st Homeward Bound eliminates 4th Tap This in two close games. 2nd Aceholes is OFF.
ELIMINATED: 3rd Not All There, 4th Tap This, 5th Shebeen Shebangers, 6th TSC Showstoppers.
Monday, Sept 19, FINALS: Mon-2, Finals, 1st Homeward Bound beats 2nd Aceholes to win the Mon-2 division title!
Mon-3
Playoffs
Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-3 semi-finals, game 3, 1st Reds eliminates 5th Woodbine Longshots in a very close game 3.
Mon-3 Finals, game 1, 1st Reds wins a very close first game vs 3rd Reverse Apache Masters.
ELIMINATED: 2nd Our Pitcher Quit, 4th Oakland Ehs, 5th Woodbine Longshots, 6th Black & Yellow.
Monday, Sept 19, Finals: Mon-3, Finals, 1st Reds beat 3rd Reverse Apache Masters to win the Mon-3 division title!
Mon-4
Playoffs
Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, Sept 12, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, 1st We Are Winners eliminates 4th Rebooters in two games in extra innings.
Mon-4 semi-finals, game 1 & 2, 6th Pirates vs 7th Twist Offs split the first two games in extra innings.
Monday, Sept 19, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, game 3, 6th Pirates eliminates 7th Twist Offs in a very close game 3.
FINALS: Finals, game 1, 6th Pirates takes game one vs 1st We Are Winners.
ELIMINATED: 2nd Bang Bang-Mon, 3rd TNT, 4th Rebooters, 5th Cell2Fix, 8th Brew Jays-2.
Monday, Sept 26, FINALS: Mon-4, Finals, 1st We Are Winners beats 6th Pirates to win the Mon-4 division title!
Mon-R1
Playoffs
Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-R1 Finals, 4th Toronto Blue Yays beats 2nd Dutch Rudders to win the Mon-R1 division!
Final Standings: Toronto Blue Yays, Dutch Rudders, Big Sticks, Swingers, Corrugate Kings, Tulo Window.
Mon-R2
Playoffs
Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-R2 Finals, 2nd Smokin Bats beats 1st Peel Dodgers to win the Mon-R2 division!
Final Standings: 2nd Smokin Bats, 1st Peel Dodgers, 3rd Alcoballics, 4th Balls and Dolls.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Sept 26 If for any reason the Monday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 30.
Mon Sept 26   Diamond Beach-1 7:30 1st We Are Winners (DH) W 6th Pirates (DH) L 14-1 BrianL
Mon Sept 26 Diamond Beach-1 9:00 6th Pirates (DH) L 1st We Are Winners (DH) W 8-18 BrianL
Mon Sept 19 Mon-4 playoffs 1st We Are Winners beats 6th Pirates to win the Mon-4 division title!
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games.
1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tuesday, August 30: 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1. 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3 RESCHEDULED; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 RESCHEDULED; 1st Purple People Eaters still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps (Tux) split the first two games; 2nd Bambinos eliminates 7th Punishers two games-1; 4th Ruff Riders eliminates 5th Powchicawawahs in two games. 3rd Massive Hits is OFF.
Tuesday, Sept 13: 1st Purple People Eaters eliminates 8th Pitch Slaps (Tux) two games-1; 1st Purple People Eaters vs 4th Ruff Riders split the first two games. 2nd Bambinos vs 3rd Massive Hits, game 1 - RESCHEDULED.
Tuesday, Sept 20, Semi-Finals: 2nd Bambinos eliminates 3rd Massive Hits in two games.
1st Purple People Eaters eliminates 4th Ruff Riders two games-1.
Tuesday, Sept 27, Finals: Tue-1, Finals, 2nd Bambinos beats 1st Purple People Eaters to win the Tue-1 division title!
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3.
Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tuesday, August 30: 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1;
2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games; 1st McGlovins still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders split two really close games; 2nd Arod in my Pujols is OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st McGlovins eliminates 5th Back Door Sliders two games-1;
FINALS: 1st McGlovins takes game one vs 2nd Arod in my Pujols.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-2, Finals, 1st McGlovins beats 2nd Arod in my Pujols to win the Tue-2 division title!
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games.
Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings.
Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tuesday, August 30: 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige;
2nd Bandits eliminates 7th Where My Pitches At; 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 6th Sidebets eliminates 3rd Ball Breakers two games-1; 6th Sidebets takes game 1 vs 2nd Bandits;
1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2 - OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bang Bang-Tue eliminates 5th Prestige in two games;
6th Sidebets eliminates 2nd Bandits in a very close game 3.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-3, Finals, 1st Bang Bang-Tue beats 6th Sidebets to win the Tue-3 division title!
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye.
Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tuesday, August 30: 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games;
2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners; 1st Bats n Hoes still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 2nd Balls to the Wall eliminates 3rd Road Runners in two games;
4th Balls Deep eliminates 5th Giants two games-1. 1st Bats n Hoes takes a close game one vs 4th Balls Deep.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bats n Hoes eliminates 4th Balls Deep in two games;
2nd Balls to the Wall is OFF, advances to the Finals vs winner 1st-4th Bats n Hoes-Balls Deep.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-4, Finals, 1st Bats n Hoes beats Balls to the Wall to win the Tue-4 division title!
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF.
Tuesday, August 30: 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings;
2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2; 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st Unathletics eliminates 4th Schweddy Balls in two games;
2nd Prophix takes game one vs 3rd Shake & Bake.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 2nd Prophix eliminates 3rd Shake & Bake in two games; 1st Unathletics is OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-R1, Finals, 1st Unathletics beats 2nd Prophix to win the Tue-R1 division title!
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits. Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tuesday, August 30: 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games; 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games; 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1. 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tuesday, Sept 6: 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1 - RESCHEDULED;
5th Ace of Bastone eliminates 4th Sofa Kings two games-1; 5th Ace of Bastone takes game one vs 1st Prompt Alerts.
Tue, Sept 13, Semi-Finals: 5th Ace of Bastone eliminates 1st Prompt Alerts two games-1;
3rd Baseheads eliminates 2nd Brew Crew in two games.
Tuesday, Sept 20, Finals: 3rd Baseheads vs 5th Ace of Bastone split the first two games.
Tuesday, Sept 27, Finals: Tue-R2, Finals, 3rd Baseheads beats 5th Ace of Bastone to win the Tue-R2 division title!
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tuesday, August 30: 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers;
3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games; 2nd Sunwing Flyers still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 4th Rexdale Rusts eliminates 1st Culinary Crushers in two games;
2nd Sunwing Flyers takes game one vs 3rd Designated Drinkers-2.
Tues, Sept 13 Semi-Finals: 2nd Sunwing Flyers eliminates 3rd Designated Drinkers-2 in close game 3; 4th Rexdale Rusts OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-R3, Finals, 4th Rexdale Rusts beats 2nd Sunwing Flyers to win the Tue-R3 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Sept 27 If for any reason the Tuesday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 30.
Tue Sept 27 Diamond Beach-2 6:30 2nd Bambinos (TH) 1st Purple People Eaters (TH) Tue-1 gm 1 AllanT
Tue Sept 27 Diamond Beach-2 8:00 1st Purple People Eaters (TH) 2nd Bambinos (TH) Tue-1 gm 2 AllanT
Tue Sept 27 Diamond Beach-2 9:30 2nd Bambinos (TH) 1st Purple People Eaters (TH) Tue-1 gm 3 AllanT
Tue Sept 27 Tue-1 playoffs 2nd Bambinos beats 1st Purple People Eaters to win the Tue-1 division title!
Tue Sept 27 Diamond Beach-1 7:30 5th Ace of Bastone L 3rd Baseheads W 10-11 HenryP
Tue Sept 27 Tue-R2, Finals 3rd Baseheads beats 5th Ace of Bastone to win the Tue-R2 division title!
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF.
Wed, Aug 31: 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz.
2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Game of Throws surprise upset over 1st Nutz & Boltz two games-1.
Finals: 5th Game of Throws takes game one vs 2nd Nice Snatch.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-1 Finals, game 2, 5th Game of Throws beats 2nd Nice Snatch to win the Wed-1 Championship!
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed, Aug 31: 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight. 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight. 3rd 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed, Sept 7: 3rd Charmins AllStars eliminates 6th Blue Balls two games-1.
2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars rained out. 1st Slackers is OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars split the first two games. 1st Slackers is still OFF.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Farm Team eliminates 3rd Charmins AllStars two games-1. FINALS: 2nd Farm Team takes the first game vs 1st Slackers.
Wed, Sept 28, Finals: Wed-2 Finals, 2nd Farm Team beats 1st Slackers to win the Wed-2 Division title!
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties series with 5th GDG Dodgers.
Wed, Aug 31: 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays. 4th 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield still OFF with bye.
Wed, Sept 7: 4th Dinger Swingers wins a close game one vs 1st Sweet Spot; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP rained out.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 4th Dinger Swingers eliminates 1st Sweet Spot two games-1;
6th QHDP eliminates 3rd Booze Jays in a close game 3; 6th QHDP takes the first game vs 2nd Alkos in the Outfield.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Alkos in the Outfield eliminates 6th QHDP in a very close game 3.
4th Dinger Swingers is OFF (advances to the Finals vs winner 2nd-6th).
Wed, Sept 28, Finals: Wed-3 Finals, 2nd Alkos in the Outfield beats 4th Dinger Swingers to win the Wed-3 Division title!
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed, Aug 31: 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1.
7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1. 4th 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Bang Bang-Wed eliminates 1st Runs of Anarchy in two games.
7th Huskies takes game one vs 3rd Saints of Circumstance.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 7th Huskies eliminates 3rd Saints of Circumstance in a very close game 3.
Wed, Sept 21, Finals: Wed-4 Finals, 5th Bang Bang-Wed beats 7th Huskies to win the Wed-4 division title!
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed, Aug 31: 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz. 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two. 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hit em Up takes a very close game one vs 3rd Toronto Brew Jays.
1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, gm 2 - OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Hit em Up eliminates 3rd Toronto Brew Jays in two games. 1st Mad Batters eliminates 4th Field of Beerz in two games.
Wed, Sept 21, Finals: Wed-R1 Finals, 2nd Hit em Up beats 1st Mad Batters to win the Wed-R1 division title!
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games.
Wed, Aug 31: 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1. 3rd Hit Squad-2 is OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Dusty Daryls eliminates 4th Hit Squad-1 two games-1.
Finals: 3rd Hit Squad-2 DEFAULTS the first game from 1st Dusty Daryls because of a roster check.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R2 Finals, game 2, 1st Dusty Daryls beats 3rd Hit Squad-2 to win the Wed-R2 title!
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wed, Aug 31: 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs. 1st Ari Overdrive OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hardballs eliminates 3rd Makina in a very close game 3. Finals: 1st Ari Overdrive vs winner R/O.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R3 Finals, 1st Ari Overdrive beats 2nd Hardballs to win the Wed-R3 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Sept 28 If for any reason the Wednesday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 30.
Wed Sept 28 Diamond Beach-1 Diamond Beach-1 is NOT available Wednesday, September 28.
Wed Sept 28 Centennial Park-3 7:30 1st Slackers (DH) W 2nd Farm Team (DH) L 10-9 BrianL
Wed Sept 28 Centennial Park-3 9:00 2nd Farm Team (DH) W 1st Slackers (DH) L 22-9 BrianL
Wed Sept 28 Wed-2 Finals Wed-2 Finals, 2nd Farm Team beats 1st Slackers to win the Wed-2 Division title!
Wed Sept 28 Diamond Beach-2 6:30 4th Dinger Swingers (TH) 2nd Alkos in the Outfield (TH) Wed-3 gm 1 HenryP
Wed Sept 28 Diamond Beach-2 8:00 2nd Alkos in the Outfield (TH) 4th Dinger Swingers (TH) Wed-3 gm 2 HenryP
Wed Sept 28 Diamond Beach-2 9:30 4th Dinger Swingers (TH) 2nd Alkos in the Outfield (TH) Wed-3 gm 3 HenryP
Wed Sept 28 Wed-3 Finals Wed-3 Finals, 2nd Alkos in the Outfield beats 4th Dinger Swingers to win the Wed-3 Division title!
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers. 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games. 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters. 5th Pitch Slapped is OFF.
Thursday, Sept 8: 6th Shebeen Clippers beats 4th Caliente by total runs and advances to the finals; 1st Tailgaters eliminates 3rd Draft Dodgers in two games by total runs; 2nd Honey Badgers eliminates 5th Pitch Slapped in two very close games.
Eliminated: 3rd Draft Dodgers, 5th Pitch Slapped, 7th Cardinals (4 teams left).
Thursday, Sept 15: Thu-1 QF, 1st Tailgaters eliminates 2nd Honey Badgers in two games. 4th Caliente advance to the Thu-1 Semi-Finals and are OFF. 6th Shebeen Clippers advance to the Thu-1 Finals and are OFF for two weeks.
Thursday, Sept 22: Semi-Finals, 1st Tailgaters eliminates 4th Caliente in two games. Shebeen Clippers are still OFF.
Thursday, Sept 29, Finals: 1st Tailgaters beats 6th Shebeen Clippers to win the Thu-1 Championship!
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thur, Sept 1: 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games; 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1.
1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers takes the first game vs 1st Moneyballers;
2nd Balls Deeper eliminates 6th NLM in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers eliminates 1st Moneyballers in two games; 2nd Balls Deeper is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 2nd Balls Deeper vs 5th Yolo Warmers, game 1 & 2.
Thu-2 Finals, 5th Yolo Warmers beats 2nd Balls Deeper to win the Thu-2 division!
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: RAINED OUT
Thursday, Sept 1: 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers;
6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games; 2nd Bone Crushers OFF.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Cleats & Cleavage eliminates 5th Scallywag Sluggers in two games;
2nd Bone Crushers eliminates 6th Beaver Fever in extra innings.
Thursday, Sept 15, Finals: 1st Cleats & Cleavage vs 2nd Bone Crushers.
Thursday, Sept 22: Thu-3 Finals, 1st Cleats & Cleavage eliminates 2nd Bone Crushers to win the Thu-3 division!
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thursday, Sept 1: 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games; 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals; 1st Money Badgers still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes takes the first game vs 1st Money Badgers;
3rd Dougies Cardinals beats 2nd Free Agents to tie the series.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes eliminates 1st Money Badgers by default;
2nd Free Agents eliminates 3rd Dougies Cardinals in a close game 3.
Thursday, Sept 22, Finals: Thu-4 Finals, 2nd Free Agents beats 4th Springfield Isotopes to win the Thu-4 division!
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 1st Loose Balls has bye; 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals; 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers; 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series 1-1.
Thursday, Sept 8: 7th Brickyard eliminates 2nd Piccolo Pals in very close second game; 3rd Coby Crushers wins a close game to tie the series vs 6th No Glove No Love; 5th Brew Jays eliminates 4th Baes on Balls two games-1; 1st Loose Balls OFF.
Thursday, Sept 15: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays split the first two games;
3rd Coby Crushers eliminates 6th No Glove No Love in two games-1; 7th Brickyard eliminates 3rd Coby Crushers in two games.
Thursday, Sept 22, Semi-Finals: 5th Brew Jays eliminates 1st Loose Balls two games-1;
Finals: 5th Brew Jays vs 7th Brickyard split the first two games.
Thursday, Sept 29, Finals: 5th Brew Jays vs 7th Brickyard, game 3 - TIE.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games; 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games; 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Barflys takes a very close first game vs 5th Woodland Sluggers;
2nd Underachievers takes the first game vs 3rd Got The Runs.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Barflys eliminates 5th Woodland Sluggers in two games;
3rd Got The Runs eliminates 2nd Underachievers two games-1;
Thursday, Sept 22, Finals: Thu-R1, Finals, game 2 & 3, 3rd Got The Runs beats 1st Barflys to win the Thu-R1 division!
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thursday, Sept 1: 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default; 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1; 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1; 1st Last Call still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Last Call takes a close first game vs 4th CTS Electrics;
6th Pitches Be Crazy eliminates 2nd Litigators in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th CTS Electrics eliminates 1st Last Call in 3 close games; 6th Pitches Be Crazy is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 4th CTS Electrics vs 6th Pitches Be Crazy split the first two games.
Thursday, Sept 29, Finals: 4th CTS Electrics beats 6th Pitches Be Crazy to win the Thu-R2 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Sept 29 Diamond Beach-1 7:30 6th Pitches Be Crazy 4th CTS Electrics Thu-R2 gm 3 BrianL
Thu Sept 29 Thu-R2 Finals 4th CTS Electrics beats 6th Pitches Be Crazy to win the Thu-R2 division title!
Thu Sept 29 Diamond Beach-1 9:00 7th Brickyard 5th Brew Jays Thu-5 gm 3 BrianL
Thu Sept 29 Thu-5 Finals 5th Brew Jays vs 7th Brickyard, game 3 - TIE.
Thu Sept 29 Diamond Beach-2 6:30 6th Shebeen Clippers (TH) 1st Tailgaters (TH) Thu-2 gm 1 AllanT
Thu Sept 29 Diamond Beach-2 8:00 1st Tailgaters (TH) 6th Shebeen Clippers (TH) Thu-2 gm 2 AllanT
Thu Sept 29 Diamond Beach-2 9:30 6th Shebeen Clippers (TH) 1st Tailgaters (TH) Thu-2 gm 3 AllanT
Thu Sept 29 Thu-1 Finals 1st Tailgaters beats 6th Shebeen Clippers to win the Thu-1 Championship!
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 9: 4 teams left. 2nd Superior Interiors beats 3rd Thunder by total runs and advances to the Fri-1 Finals;
5th Tiger Balmers eliminates 4th Unnecessary in two games by total runs (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 16, Semi-Finals: All Fri-1 teams are OFF.
Friday, Sept 23, Semi-Finals: 3 teams left. 5th Tiger Balmers eliminates 3rd Thunder in two games by total runs.
Friday, Sept 30, Finals: 5th Tiger Balmers beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a Division title!
Fri-2 Playoffs Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs eliminate 5th Fighting Irish.
Fri, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 eliminate 4th Fireballs; 7th Booty Pirates eliminate 2nd Raincats; 6th Grand Slammers OFF
Friday, Sept 9, Semi-Finals: 7th Booty Pirates eliminates 6th Grand Slammers in two games; 1st Designated Drinkers-1 are OFF.
Friday, Sept 16, Finals: Fri-2 FINALS, 7th Booty Pirates eliminates 1st Designated Drinkers-1 to win the Fri-2 division!
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem split two games; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games;
2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still OFF with bye.
Friday, Sept 9: 4th Misfits eliminates 1st Muffin Stuffers in a very close third game;
6th Mayhem eliminates 3rd G3T two games-1; 6th Mayhem takes game one vs 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.
Friday, Sept 16, Semi-Finals: Fri-R Semi-Finals, 6th Mayhem eliminates 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe;
4th Misfits advances to the Fri-R Finals and is OFF.
Friday, Sept 23, Finals: 4th Misfits vs 6th Mayhem split the first two games.
Friday, Sept 30, Finals, game 3: 4th Misfits beats 6th Mayhem to win the Fri-R Division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Sept 30 Diamond Beach-2 6:30 5th Tiger Balmers (TH) L 2nd Superior Interiors (TH) W 3-8 AllanT
Fri Sept 30 Diamond Beach-2 8:00 2nd Superior Interiors (TH) L 5th Tiger Balmers (TH) W 10-11 AllanT
Fri Sept 30 Diamond Beach-2 9:30 5th Tiger Balmers (TH) W 2nd Superior Interiors (TH) L 22-13 AllanT
Fri Sept 30 Fri-1 Finals 5th Tiger Balmers beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a Division title!
Fri Sept 30 Diamond Beach-1 7:30 6th Mayhem 4th Misfits Fri-R gm 3 BrianL
Fri Sept 30 Fri-R Finals 4th Misfits beats 6th Mayhem to win the Fri-R Division title!

Week 21: September 19-23, 2016

Updated September 15, 2016; Scores updated September 23, 2016.
Mon-1
Playoffs
Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-1 Finals, 3rd Pho House beats 4th Thunder Buddies to win the Mon-1 division!
Final Ranking: Pho House, Thunder Buddies, HCCD, Mixed Balls, Sons of Pitches, Special K's, TMT, Breaking Bats.
Mon-2
Playoffs
Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12, Semi-Finals: 1st Homeward Bound eliminates 4th Tap This in two close games. 2nd Aceholes is OFF.
ELIMINATED: 3rd Not All There, 4th Tap This, 5th Shebeen Shebangers, 6th TSC Showstoppers.
Monday, Sept 19, FINALS: Mon-2, Finals, 1st Homeward Bound beats 2nd Aceholes to win the Mon-2 division title!
Mon-3
Playoffs
Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-3 semi-finals, game 3, 1st Reds eliminates 5th Woodbine Longshots in a very close game 3.
Mon-3 Finals, game 1, 1st Reds wins a very close first game vs 3rd Reverse Apache Masters.
ELIMINATED: 2nd Our Pitcher Quit, 4th Oakland Ehs, 5th Woodbine Longshots, 6th Black & Yellow.
Monday, Sept 19, Finals: Mon-3, Finals, 1st Reds beat 3rd Reverse Apache Masters to win the Mon-3 division title!
Mon-4
Playoffs
Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, Sept 12, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, 1st We Are Winners eliminates 4th Rebooters in two games in extra innings.
Mon-4 semi-finals, game 1 & 2, 6th Pirates vs 7th Twist Offs split the first two games in extra innings.
Monday, Sept 19, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, game 3, 6th Pirates eliminates 7th Twist Offs in a very close game 3.
FINALS: Finals, game 1, 6th Pirates takes game one vs 1st We Are Winners.
RAINOUT: If for any reason these games are rained out, will be rescheduled for Friday, September 23.
ELIMINATED: 2nd Bang Bang-Mon, 3rd TNT, 4th Rebooters, 5th Cell2Fix, 8th Brew Jays-2.
Mon-R1
Playoffs
Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-R1 Finals, 4th Toronto Blue Yays beats 2nd Dutch Rudders to win the Mon-R1 division!
Final Standings: Toronto Blue Yays, Dutch Rudders, Big Sticks, Swingers, Corrugate Kings, Tulo Window.
Mon-R2
Playoffs
Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, Sept 12: Mon-R2 Finals, 2nd Smokin Bats beats 1st Peel Dodgers to win the Mon-R2 division!
Final Standings: 2nd Smokin Bats, 1st Peel Dodgers, 3rd Alcoballics, 4th Balls and Dolls.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Sept 19 If for any reason the Monday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 23.
Mon Sept 19   Dunton-4 7:30 7th Twist Offs (DH) L 6th Pirates (DH) W 18-19 BrianL
Mon Sept 19 Mon-4 playoffs Mon-4, Semi-Finals, game 3, 6th Pirates eliminates 7th Twist Offs in a very close game 3.
Mon Sept 19 Dunton-4 9:00 6th Pirates (DH) W 1st We Are Winners L 19-16 BrianL
Mon Sept 19 Mon-4 playoffs Mon-4, Finals, game 1, 6th Pirates takes game one vs 1st We Are Winners.
Mon Sept 19 Centennial-3 7:30 1st Reds (DH) W 3rd Reverse Apache (DH) L 13-12 Mario
Mon Sept 19 Mon-3 playoffs Mon-3, Finals, 1st Reds beat 3rd Reverse Apache Masters to win the Mon-3 division title!
Mon Sept 19 West Deane-L 7:30 2nd Aceholes (DH) L 1st Homeward Bound (DH) W 4-8 RobO
Mon Sept 19 West Deane-L 9:00 1st Homeward Bound (DH) W 2nd Aceholes (DH) L 10-4 RobO
Mon Sept 19 Mon-2 playoffs Mon-2, Finals, 1st Homeward Bound beats 2nd Aceholes to win the Mon-2 division title!
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games.
1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tuesday, August 30: 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1. 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3 RESCHEDULED; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 RESCHEDULED; 1st Purple People Eaters still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps (Tux) split the first two games; 2nd Bambinos eliminates 7th Punishers two games-1; 4th Ruff Riders eliminates 5th Powchicawawahs in two games. 3rd Massive Hits is OFF.
Tuesday, Sept 13: 1st Purple People Eaters eliminates 8th Pitch Slaps (Tux) two games-1; 1st Purple People Eaters vs 4th Ruff Riders split the first two games. 2nd Bambinos vs 3rd Massive Hits, game 1 - RESCHEDULED.
Tuesday, Sept 20, Semi-Finals: 2nd Bambinos eliminates 3rd Massive Hits in two games.
1st Purple People Eaters eliminates 4th Ruff Riders two games-1.
Tuesday, Sept 27, Finals: 1st Purple People Eaters vs 2nd Bambinos, game 1, 2 & 3.
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3.
Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tuesday, August 30: 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1;
2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games; 1st McGlovins still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders split two really close games; 2nd Arod in my Pujols is OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st McGlovins eliminates 5th Back Door Sliders two games-1;
FINALS: 1st McGlovins takes game one vs 2nd Arod in my Pujols.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-2, Finals, 1st McGlovins beats 2nd Arod in my Pujols to win the Tue-2 division title!
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games.
Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings.
Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tuesday, August 30: 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige;
2nd Bandits eliminates 7th Where My Pitches At; 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 6th Sidebets eliminates 3rd Ball Breakers two games-1; 6th Sidebets takes game 1 vs 2nd Bandits;
1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2 - OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bang Bang-Tue eliminates 5th Prestige in two games;
6th Sidebets eliminates 2nd Bandits in a very close game 3.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-3, Finals, 1st Bang Bang-Tue beats 6th Sidebets to win the Tue-3 division title!
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye.
Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tuesday, August 30: 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games;
2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners; 1st Bats n Hoes still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 2nd Balls to the Wall eliminates 3rd Road Runners in two games;
4th Balls Deep eliminates 5th Giants two games-1. 1st Bats n Hoes takes a close game one vs 4th Balls Deep.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bats n Hoes eliminates 4th Balls Deep in two games;
2nd Balls to the Wall is OFF, advances to the Finals vs winner 1st-4th Bats n Hoes-Balls Deep.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-4, Finals, 1st Bats n Hoes beats Balls to the Wall to win the Tue-4 division title!
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF.
Tuesday, August 30: 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings;
2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2; 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st Unathletics eliminates 4th Schweddy Balls in two games;
2nd Prophix takes game one vs 3rd Shake & Bake.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 2nd Prophix eliminates 3rd Shake & Bake in two games; 1st Unathletics is OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-R1, Finals, 1st Unathletics beats 2nd Prophix to win the Tue-R1 division title!
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits. Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tuesday, August 30: 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games; 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games; 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1. 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tuesday, Sept 6: 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1 - RESCHEDULED;
5th Ace of Bastone eliminates 4th Sofa Kings two games-1; 5th Ace of Bastone takes game one vs 1st Prompt Alerts.
Tue, Sept 13, Semi-Finals: 5th Ace of Bastone eliminates 1st Prompt Alerts two games-1;
3rd Baseheads eliminates 2nd Brew Crew in two games.
Tuesday, Sept 20, Finals: 3rd Baseheads vs 5th Ace of Bastone split the first two games.
Tuesday, Sept 27, Finals: game 3, 3rd Baseheads vs 5th Ace of Bastone.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tuesday, August 30: 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers;
3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games; 2nd Sunwing Flyers still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 4th Rexdale Rusts eliminates 1st Culinary Crushers in two games;
2nd Sunwing Flyers takes game one vs 3rd Designated Drinkers-2.
Tues, Sept 13 Semi-Finals: 2nd Sunwing Flyers eliminates 3rd Designated Drinkers-2 in close game 3; 4th Rexdale Rusts OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: Tue-R3, Finals, 4th Rexdale Rusts beats 2nd Sunwing Flyers to win the Tue-R3 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Sept 20 If for any reason the Tuesday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 23.
Tue Sept 20 Dunton-2 6:30 3rd Massive Hits (TH) L 2nd Bambinos (TH) W 9-10 TommyH
Tue Sept 20 Dunton-2 8:00 2nd Bambinos (TH) W 3rd Massive Hits (TH) L 18-10 TommyH
Tue Sept 20 Tue-1 playoffs Tue-1, Semi-Finals, 2nd Bambinos eliminates 3rd Massive Hits in two games.
Tue Sept 20 Wildwood Park-2 7:30 4th Rexdale Rusts (DH) W 2nd Sunwing Flyers (DH) L 20-18 RichardP
Tue Sept 20 Wildwood Park-2 9:00 2nd Sunwing Flyers (DH) L 4th Rexdale Rusts (DH) W 8-14 RichardP
Tue Sept 20 Tue-R3 playoffs Tue-R3, Finals, 4th Rexdale Rusts beats 2nd Sunwing Flyers to win the Tue-R3 division title!
Tue Sept 20 Mount Charles-N 7:30 2nd Balls to the Wall (DH) L 1st Bats n Hoes (DH) W 8-12 HenryP
Tue Sept 20 Mount Charles-N 9:00 1st Bats n Hoes (DH) W 2nd Balls to the Wall (DH) L 17-13 HenryP
Tue Sept 20 Tue-4 playoffs Tue-4, Finals, 1st Bats n Hoes beats Balls to the Wall to win the Tue-4 division title!
Tue Sept 20 Mount Charles-S 6:30 4th Ruff Riders L 1st Purple People Eaters W 6-9 WayneB
Tue Sept 20 Tue-1 playoffs Tue-1, Semi-Finals, game 3, 1st Purple People Eaters eliminates 4th Ruff Riders two games-1.
Tue Sept 20 Mount Charles-S 8:00 1st McGlovins (DH) W 2nd Arod in my Pujols (DH) L 12-9 WayneB
Tue Sept 20 Tue-2 playoffs Tue-2, Finals, 1st McGlovins beats 2nd Arod in my Pujols to win the Tue-2 division title!
Tue Sept 20 Brickyard-2 7:30 2nd Prophix (DH) L 1st Unathletics (DH) W 7-13 JimMcN
Tue Sept 20 Brickyard-2 9:00 1st Unathletics (DH) W 2nd Prophix (DH) L 26-12 JimMcN
Tue Sept 20 Tue-R1 playoffs Tue-R1, Finals, 1st Unathletics beats 2nd Prophix to win the Tue-R1 division title!
Tue Sept 20 Max Ward-N #1 6:30 6th Sidebets (TH) W 1st Bang Bang-Tue (TH) L 9-7 BrianL
Tue Sept 20 Max Ward-N #1 8:00 1st Bang Bang-Tue (TH) W 6th Sidebets (TH) L 12-3 BrianL
Tue Sept 20 Max Ward-N #1 9:30 6th Sidebets (TH) L 1st Bang Bang-Tue (TH) W 7-17 BrianL
Tue Sept 20 Tue-3 playoffs Tue-3, Finals, 1st Bang Bang-Tue beats 6th Sidebets to win the Tue-3 division title!
Tue Sept 20 Centennial-3 7:30 5th Ace of Bastone (DH) W 3rd Baseheads (DH) L 8-3 DerekL
Tue Sept 20 Centennial-3 9:00 3rd Baseheads (DH) W 5th Ace of Bastone (DH) L 13-6 DerekL
Tue Sept 20 Tue-R2 playoffs Tue-R2, Finals, 3rd Baseheads vs 5th Ace of Bastone split the first two games.
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF.
Wed, Aug 31: 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz.
2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Game of Throws surprise upset over 1st Nutz & Boltz two games-1.
Finals: 5th Game of Throws takes game one vs 2nd Nice Snatch.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-1 Finals, game 2, 5th Game of Throws beats 2nd Nice Snatch to win the Wed-1 Championship!
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed, Aug 31: 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight. 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight. 3rd 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed, Sept 7: 3rd Charmins AllStars eliminates 6th Blue Balls two games-1.
2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars rained out. 1st Slackers is OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars split the first two games. 1st Slackers is still OFF.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Farm Team eliminates 3rd Charmins AllStars two games-1. FINALS: 2nd Farm Team takes the first game vs 1st Slackers.
Wed, Sept 28, Finals: 1st Slackers vs 2nd Farm Team, game 2 & 3.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties series with 5th GDG Dodgers.
Wed, Aug 31: 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays. 4th 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield still OFF with bye.
Wed, Sept 7: 4th Dinger Swingers wins a close game one vs 1st Sweet Spot; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP rained out.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 4th Dinger Swingers eliminates 1st Sweet Spot two games-1;
6th QHDP eliminates 3rd Booze Jays in a close game 3; 6th QHDP takes the first game vs 2nd Alkos in the Outfield.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Alkos in the Outfield eliminates 6th QHDP in a very close game 3.
4th Dinger Swingers is OFF (advances to the Finals vs winner 2nd-6th).
Wed, Sept 28, Finals: 2nd Alkos in the Outfield vs 4th Dinger Swingers, game 1, 2 & 3.
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed, Aug 31: 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1.
7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1. 4th 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Bang Bang-Wed eliminates 1st Runs of Anarchy in two games.
7th Huskies takes game one vs 3rd Saints of Circumstance.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 7th Huskies eliminates 3rd Saints of Circumstance in a very close game 3. 5th Bang Bang-Wed vs winner is OFF.
Wed, Sept 21, Finals: Wed-4 Finals, 5th Bang Bang-Wed beats 7th Huskies to win the Wed-4 division title!
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed, Aug 31: 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz. 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two. 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hit em Up takes a very close game one vs 3rd Toronto Brew Jays.
1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, gm 2 - OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Hit em Up eliminates 3rd Toronto Brew Jays in two games. 1st Mad Batters eliminates 4th Field of Beerz in two games.
Wed, Sept 21, Finals: Wed-R1 Finals, 2nd Hit em Up beats 1st Mad Batters to win the Wed-R1 division title!
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games.
Wed, Aug 31: 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1. 3rd Hit Squad-2 is OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Dusty Daryls eliminates 4th Hit Squad-1 two games-1.
Finals: 3rd Hit Squad-2 DEFAULTS the first game from 1st Dusty Daryls because of a roster check.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R2 Finals, game 2, 1st Dusty Daryls beats 3rd Hit Squad-2 to win the Wed-R2 title!
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wed, Aug 31: 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs. 1st Ari Overdrive OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hardballs eliminates 3rd Makina in a very close game 3. Finals: 1st Ari Overdrive vs winner R/O.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R3 Finals, 1st Ari Overdrive beats 2nd Hardballs to win the Wed-R3 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Sept 21 If for any reason the Wednesday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 23.
Wed Sept 21 Fleetwood 6:30 2nd Hit em Up (TH) L 1st Mad Batters (TH) W 6-8 RobO
Wed Sept 21 Fleetwood 8:00 1st Mad Batters (TH) L 2nd Hit em Up (TH) W 9-16 RobO
Wed Sept 21 Fleetwood 9:30 2nd Hit em Up (TH) W 1st Mad Batters (TH) L 14-13 RobO
Wed Sept 21 Wed-R1 playoffs Wed-R1 Finals, 2nd Hit em Up beats 1st Mad Batters to win the Wed-R1 division title!
Wed Sept 21 Sheridan Park 7:30 3rd Charmins AllStars (DH) L 2nd Farm Team (DH) W 9-13 BrianL
Wed Sept 21 Wed-2 playoffs Wed-2, Semi-Finals, game 3, 2nd Farm Team eliminates 3rd Charmins AllStars two games-1.
Wed Sept 21 Sheridan Park 9:30 2nd Farm Team (DH) W 1st Slackers L 18-12 BrianL
Wed Sept 21 Wed-2 playoffs Wed-2 Finals, game 1, 2nd Farm Team takes the first game vs 1st Slackers.
Wed Sept 21 Max Ward-S #2 6:30 7th Huskies (TH) W 5th Bang Bang-Wed (TH) L 13-5 JimMcN
Wed Sept 21 Max Ward-S #2 8:00 5th Bang Bang-Wed (TH) W 7th Huskies (TH) L 16-7 JimMcN
Wed Sept 21 Max Ward-S #2 9:30 7th Huskies (TH) L 5th Bang Bang-Wed (TH) W 7-22 JimMcN
Wed Sept 21 Wed-4 playoffs Wed-4 Finals, 5th Bang Bang-Wed beats 7th Huskies to win the Wed-4 division title!
Wed Sept 21 Max Ward-N #1 7:30 2nd Alkos in the Outfield (DH) W 6th QHDP (DH) L 18-9 RichardP
Wed Sept 21 Max Ward-N #1 9:00 6th QHDP (DH) L 2nd Alkos in the Outfield (DH) W 16-17 RichardP
Wed Sept 21 Wed-3 playoffs Wed-3 Semi-Finals, game 2 & 3, 2nd Alkos in the Outfield eliminates 6th QHDP in a very close game 3.
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers. 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games. 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters. 5th Pitch Slapped is OFF.
Thursday, Sept 8: 6th Shebeen Clippers beats 4th Caliente by total runs and advances to the finals; 1st Tailgaters eliminates 3rd Draft Dodgers in two games by total runs; 2nd Honey Badgers eliminates 5th Pitch Slapped in two very close games.
Eliminated: 3rd Draft Dodgers, 5th Pitch Slapped, 7th Cardinals (4 teams left).
Thursday, Sept 15: Thu-1 QF, 1st Tailgaters eliminates 2nd Honey Badgers in two games. 4th Caliente advance to the Thu-1 Semi-Finals and are OFF. 6th Shebeen Clippers advance to the Thu-1 Finals and are OFF for two weeks.
Thursday, Sept 22: Semi-Finals, 1st Tailgaters eliminates 4th Caliente in two games. Shebeen Clippers are still OFF.
Thursday, Sept 29, Finals: 6th Shebeen Clippers vs 1st Tailgaters, all 3 games, best of 3 games.
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thur, Sept 1: 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games; 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1.
1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers takes the first game vs 1st Moneyballers;
2nd Balls Deeper eliminates 6th NLM in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers eliminates 1st Moneyballers in two games; 2nd Balls Deeper is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 2nd Balls Deeper vs 5th Yolo Warmers, game 1 & 2.
Thu-2 Finals, 5th Yolo Warmers beats 2nd Balls Deeper to win the Thu-2 division!
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: RAINED OUT
Thursday, Sept 1: 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers;
6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games; 2nd Bone Crushers OFF.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Cleats & Cleavage eliminates 5th Scallywag Sluggers in two games;
2nd Bone Crushers eliminates 6th Beaver Fever in extra innings.
Thursday, Sept 15, Finals: 1st Cleats & Cleavage vs 2nd Bone Crushers.
Thursday, Sept 22: Thu-3 Finals, 1st Cleats & Cleavage eliminates 2nd Bone Crushers to win the Thu-3 division!
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thursday, Sept 1: 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games; 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals; 1st Money Badgers still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes takes the first game vs 1st Money Badgers;
3rd Dougies Cardinals beats 2nd Free Agents to tie the series.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes eliminates 1st Money Badgers by default;
2nd Free Agents eliminates 3rd Dougies Cardinals in a close game 3.
Thursday, Sept 22, Finals: Thu-4 Finals, 2nd Free Agents beats 4th Springfield Isotopes to win the Thu-4 division!
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 1st Loose Balls has bye; 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals; 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers; 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series 1-1.
Thursday, Sept 8: 7th Brickyard eliminates 2nd Piccolo Pals in very close second game; 3rd Coby Crushers wins a close game to tie the series vs 6th No Glove No Love; 5th Brew Jays eliminates 4th Baes on Balls two games-1; 1st Loose Balls OFF.
Thursday, Sept 15: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays split the first two games;
3rd Coby Crushers eliminates 6th No Glove No Love in two games-1; 7th Brickyard eliminates 3rd Coby Crushers in two games.
Thursday, Sept 22, Semi-Finals: 5th Brew Jays eliminates 1st Loose Balls two games-1;
Finals: 5th Brew Jays vs 7th Brickyard split the first two games.
Thursday, Sept 29, Finals: 5th Brew Jays vs 7th Brickyard, game 3.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games; 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games; 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Barflys takes a very close first game vs 5th Woodland Sluggers;
2nd Underachievers takes the first game vs 3rd Got The Runs.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Barflys eliminates 5th Woodland Sluggers in two games;
3rd Got The Runs eliminates 2nd Underachievers two games-1;
Thursday, Sept 22, Finals: Thu-R1, Finals, game 2 & 3, 3rd Got The Runs beats 1st Barflys to win the Thu-R1 division!
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thursday, Sept 1: 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default; 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1; 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1; 1st Last Call still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Last Call takes a close first game vs 4th CTS Electrics;
6th Pitches Be Crazy eliminates 2nd Litigators in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th CTS Electrics eliminates 1st Last Call in 3 close games; 6th Pitches Be Crazy is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 4th CTS Electrics vs 6th Pitches Be Crazy split the first two games.
Thursday, Sept 22, Finals: 4th CTS Electrics vs 6th Pitches Be Crazy, game 3.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Sept 22 If for any reason the Thursday games are rained out or rescheduled, be prepared to play Friday, September 23.
Thu Sept 22 Max Ward-N #1 7:30 1st Tailgaters (DH) W 4th Caliente (DH) L 19-13 TommyH
Thu Sept 22 Max Ward-N #1 9:00 4th Caliente (DH) L 1st Tailgaters (DH) W 11-19 TommyH
Thu Sept 22 Thu-1 playoffs Thu-1 Semi-Finals, 1st Tailgaters eliminates 4th Caliente in two games.
Thu Sept 22 Max Ward-S #2 7:30 5th Yolo Warmers (DH) W 2nd Balls Deeper (DH) L 13-9 TrevorF
Thu Sept 22 Max Ward-S #2 9:00 2nd Balls Deeper (DH) L 5th Yolo Warmers (DH) W 4-13 TrevorF
Thu Sept 22 Thu-2 playoffs Thu-2 Finals, 5th Yolo Warmers beats 2nd Balls Deeper to win the Thu-2 division!.
Thu Sept 22 Fleetwood 6:30 5th Brew Jays (TH) W 1st Loose Balls (TH) L 10-7 TerryH
Thu Sept 22 Thu-5 playoffs Thu-5 Semi-Finals, game 3, 5th Brew Jays eliminates 1st Loose Balls two games-1.
Thu Sept 22 Fleetwood 8:00 7th Brickyard (DH) W 5th Brew Jays L 13-10 TerryH
Thu Sept 22 Fleetwood 9:30 5th Brew Jays W 7th Brickyard (DH) L 13-10 TerryH
Thu Sept 22 Thu-5 playoffs Thu-5 Finals, game 1 & 2, 5th Brew Jays vs 7th Brickyard split the first two games.
Thu Sept 22 Miss Valley-2 7:30 4th Springfield Isotopes (DH) L 2nd Free Agents (DH) W 9-12 RobO
Thu Sept 22 Miss Valley-2 9:00 2nd Free Agents (DH) W 4th Springfield Isotopes (DH) L 18-8 RobO
Thu Sept 22 Thu-4 playoffs Thu-4 Finals, 2nd Free Agents beats 4th Springfield Isotopes to win the Thu-4 division!.
Thu Sept 22 Birchwood Park 7:30 6th Pitches Be Crazy (DH) W 4th CTS Electrics (DH) L 26-16 JimMcN
Thu Sept 22 Birchwood Park 9:00 4th CTS Electrics (DH) W 6th Pitches Be Crazy (DH) L 14-13 JimMcN
Thu Sept 22 Thu-R2 playoffs Thu-R2 Finals, game 1 & 2, 4th CTS Electrics vs 6th Pitches Be Crazy split the first two games.
Thu Sept 22 Centennial-3 7:30 3rd Got The Runs (DH) W 1st Barflys (DH) L 15-12 AllanT
Thu Sept 22 Centennial-3 9:00 1st Barflys (DH) L 3rd Got The Runs (DH) W 10-13 AllanT
Thu Sept 22 Thu-R1 playoffs Thu-R1, Finals, game 2 & 3, 3rd Got The Runs beats 1st Barflys to win the Thu-R1 division!.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 9: 4 teams left. 2nd Superior Interiors beats 3rd Thunder by total runs and advances to the Fri-1 Finals;
5th Tiger Balmers eliminates 4th Unnecessary in two games by total runs (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 16, Semi-Finals: All Fri-1 teams are OFF.
Friday, Sept 23, Semi-Finals: 3 teams left. 5th Tiger Balmers eliminates 3rd Thunder in two games by total runs.
Friday, Sept 30, Finals: 2nd Superior Interiors vs 5th Tiger Balmers, game 1, 2 & 3.
Fri-2 Playoffs Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs eliminate 5th Fighting Irish.
Fri, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 eliminate 4th Fireballs; 7th Booty Pirates eliminate 2nd Raincats; 6th Grand Slammers OFF
Friday, Sept 9, Semi-Finals: 7th Booty Pirates eliminates 6th Grand Slammers in two games; 1st Designated Drinkers-1 are OFF.
Friday, Sept 16, Finals: Fri-2 FINALS, 7th Booty Pirates eliminates 1st Designated Drinkers-1 to win the Fri-2 division!
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem split two games; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games;
2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still OFF with bye.
Friday, Sept 9: 4th Misfits eliminates 1st Muffin Stuffers in a very close third game;
6th Mayhem eliminates 3rd G3T two games-1; 6th Mayhem takes game one vs 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.
Friday, Sept 16, Semi-Finals: Fri-R Semi-Finals, 6th Mayhem eliminates 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe;
4th Misfits advances to the Fri-R Finals and is OFF.
Friday, Sept 23, Finals: 4th Misfits vs 6th Mayhem split the first two games.
Friday, Sept 30, Finals, game 3: 4th Misfits vs 6th Mayhem, game 3, 7:30 pm at Diamond Beach #1.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Sept 23 Dunton-1 7:30 3rd Thunder (DH) W 5th Tiger Balmers (DH) L 13-10 BrianL
Fri Sept 23 Dunton-1 9:00 5th Tiger Balmers (DH) W 3rd Thunder (DH) L 14-8 BrianL
Fri Sept 23 Fri-1 playoffs Fri-1 Semi-Finals, 5th Tiger Balmers eliminates 3rd Thunder in two games by total runs.
Fri Sept 23 Dunton-4 7:30 6th Mayhem (DH) L 4th Misfits (DH) W 12-13 HenryP
Fri Sept 23 Dunton-4 9:00 4th Misfits (DH) L 6th Mayhem (DH) W 20-24 HenryP
Fri Sept 23 Fri-R playoffs Fri-R Finals, 4th Misfits vs 6th Mayhem split the first two games.

Week 20: September 12-16, 2016

Updated September 5, 2016; Scores updated September 17, 2016.
Mon-1
Playoffs
Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-1 semi-finals, 4th Thunder Buddies eliminates 1st Mixed Balls in two games.
Mon-1 semi-finals, 3rd Pho House eliminates 7th HCCD in two games.
Monday, Sept 12: Mon-1 Finals, 3rd Pho House beats 4th Thunder Buddies to win the Mon-1 division!
Final Ranking: Pho House, Thunder Buddies, HCCD, Mixed Balls, Sons of Pitches, Special K's, TMT, Breaking Bats.
Mon-2
Playoffs
Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-2 playoffs, game 3, 4th Tap This eliminates 5th Shebeen Shebangers two games-1.
Mon-2 semi-finals, game 1, 1st Homeward Bound takes a close game 1 from 4th Tap This.
Mon-2 semi-finals, 2nd Aceholes eliminates 3rd Not All There in two close games.
Monday, Sept 12, Semi-Finals: 1st Homeward Bound eliminates 4th Tap This in two close games. 2nd Aceholes is OFF.
Monday, Sept 19, FINALS: 1st Homeward Bound vs 2nd Aceholes, game 1 & 2.
ELIMINATED: 3rd Not All There, 4th Tap This, 5th Shebeen Shebangers, 6th TSC Showstoppers.
Mon-3
Playoffs
Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-3 semi-finals, 1st Reds vs 5th Woodbine Longshots split two close games.
Mon-3 semi-finals, 3rd Reverse Apache Masters eliminates 2nd Our Pitcher Quit in two close games.
Monday, Sept 12: Mon-3 semi-finals, game 3, 1st Reds eliminates 5th Woodbine Longshots in a very close game 3.
Mon-3 Finals, game 1, 1st Reds wins a very close first game vs 3rd Reverse Apache Masters.
Monday, Sept 19, Finals: 1st Reds vs 3rd Reverse Apache Masters, game 2 & 3.
ELIMINATED: 2nd Our Pitcher Quit, 4th Oakland Ehs, 5th Woodbine Longshots, 6th Black & Yellow.
Mon-4
Playoffs
Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, August 29: Mon-4 semi-finals, 6th Pirates eliminates 3rd TNT in two games.
Mon-4 semi-finals, game 1, 1st We Are Winners takes game 1 from 4th Rebooters. 7th Twist Offs OFF (waiting for winner 3rd-6th).
Monday, Sept 12, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, 1st We Are Winners eliminates 4th Rebooters in two games in extra innings.
Mon-4 semi-finals, game 1 & 2, 6th Pirates vs 7th Twist Offs split the first two games in extra innings.
Monday, Sept 19, Semi-Finals: Mon-4 semi-finals, game 3, 6th Pirates vs 7th Twist Offs.
FINALS: 1st We Are Winners vs winner 6th-7th Pirates-Twist Offs.
RAINOUT: If for any reason these games are rained out, will be rescheduled for Friday, September 23.
ELIMINATED: 2nd Bang Bang-Mon, 3rd TNT, 4th Rebooters, 5th Cell2Fix, 8th Brew Jays-2.
Mon-R1
Playoffs
Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-R1 semi-finals, 4th Toronto Blue Yays eliminates 1st Big Sticks in two games.
Mon-R1 semi-finals, 2nd Dutch Rudders eliminates 3rd Swingers in two games.
Monday, Sept 12: Mon-R1 Finals, 4th Toronto Blue Yays beats 2nd Dutch Rudders to win the Mon-R1 division!
Final Standings: Toronto Blue Yays, Dutch Rudders, Big Sticks, Swingers, Corrugate Kings, Tulo Window.
Mon-R2
Playoffs
Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29:Mon-R2 semi-finals, game 3, 1st Peel Dodgers eliminates 4th Balls and Dolls in a close game 3.
Mon-R2 Finals, game, 1, 1st Peel Dodgers takes game 1 from 2nd Smokin Bats.
Monday, Sept 12: Mon-R2 Finals, 2nd Smokin Bats beats 1st Peel Dodgers to win the Mon-R2 division!
Final Standings: 2nd Smokin Bats, 1st Peel Dodgers, 3rd Alcoballics, 4th Balls and Dolls.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Sept 12   Dunton-1 6:30 4th Thunder Buddies (DH) L 3rd Pho House (DH) W 12-15 BrianL
Mon Sept 12 Dunton-1 8:00 3rd Pho House (DH) W 4th Thunder Buddies (DH) L 13-9 BrianL
Mon Sept 12 Mon-1 playoffs Mon-1 Finals, 3rd Pho House beats 4th Thunder Buddies to win the Mon-1 division!
Mon Sept 12 Dunton-4 6:30 1st We Are Winners (DH) W 4th Rebooters (DH) L 8-7 JimMcN
Mon Sept 12 Mon-4 playoffs Mon-4, 1st We Are Winners eliminates 4th Rebooters in two games in extra innings.
Mon Sept 12 Dunton-4 8:00 7th Twist Offs (DH) W 6th Pirates (DH) L 13-9 JimMcN
Mon Sept 12 Dunton-4 9:30 6th Pirates (DH) W 7th Twist Offs (DH) L 17-10 JimMcN
Mon Sept 12 Mon-4 playoffs Mon-4, 6th Pirates vs 7th Twist Offs split the first two games in extra innings.
Mon Sept 12 River Grove #3 6:30 1st Peel Dodgers (DH) L 2nd Smokin Bats (DH) W 8-9 HenryP
Mon Sept 12 River Grove #3 8:00 2nd Smokin Bats (DH) W 1st Peel Dodgers (DH) L 14-2 HenryP
Mon Sept 12 Mon-R2 playoffs Mon-R2 Finals, 2nd Smokin Bats beats 1st Peel Dodgers to win the Mon-R2 division!
Mon Sept 12 River Grove #3 9:30 1st Homeward Bound (DH) W 4th Tap This (DH) L 12-10 HenryP
Mon Sept 12 Mon-2 playoffs Mon-2, game 2, 1st Homeward Bound eliminates 4th Tap This in two close games.
Mon Sept 12 West Deane-L 6:30 5th Woodbine Longshots (DH) L 1st Reds (DH) W 23-24 RobO
Mon Sept 12 Mon-3 playoffs Mon-3, game 3, 1st Reds eliminates 5th Woodbine Longshots in a very close game 3.
Mon Sept 12 West Deane-L 8:00 3rd Reverse Apache Masters L 1st Reds (DH) W 6-7 RobO
Mon Sept 12 Mon-3 playoffs Mon-3, game 1, 1st Reds wins a very close first game vs 3rd Reverse Apache Masters.
Mon Sept 12 Centennial-3 6:30 4th Toronto Blue Yays (DH) W 2nd Dutch Rudders (DH) L 11-10 Mario
Mon Sept 12 Centennial-3 8:00 2nd Dutch Rudders (DH) L 4th Toronto Blue Yays (DH) W 13-16 Mario
Mon Sept 12 Mon-R1 playoffs Mon-R1 Finals, 4th Toronto Blue Yays beats 2nd Dutch Rudders to win the Mon-R1 division!
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games.
1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tuesday, August 30: 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1. 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3 RESCHEDULED; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 RESCHEDULED; 1st Purple People Eaters still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps (Tux) split the first two games; 2nd Bambinos eliminates 7th Punishers two games-1; 4th Ruff Riders eliminates 5th Powchicawawahs in two games. 3rd Massive Hits is OFF.
Tuesday, Sept 13: 1st Purple People Eaters eliminates 8th Pitch Slaps (Tux) two games-1; 1st Purple People Eaters vs 4th Ruff Riders split the first two games. 2nd Bambinos vs 3rd Massive Hits, game 1 - RESCHEDULED.
Tuesday, Sept 20, Semi-Finals: 2nd Bambinos vs 3rd Massive Hits. 1st Purple People Eaters vs 4th Ruff Riders.
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3.
Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tuesday, August 30: 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1;
2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games; 1st McGlovins still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders split two really close games; 2nd Arod in my Pujols is OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st McGlovins eliminates 5th Back Door Sliders two games-1;
FINALS: 1st McGlovins takes game one vs 2nd Arod in my Pujols.
Tuesday, Sept 20, Finals: 1st McGlovins vs 2nd Arod in my Pujols, game 2 & 3.
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games.
Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings.
Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tuesday, August 30: 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige;
2nd Bandits eliminates 7th Where My Pitches At; 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 6th Sidebets eliminates 3rd Ball Breakers two games-1; 6th Sidebets takes game 1 vs 2nd Bandits;
1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2 - OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bang Bang-Tue eliminates 5th Prestige in two games;
6th Sidebets eliminates 2nd Bandits in a very close game 3.
Tuesday, Sept 20, Finals: 1st Bang Bang-Tue vs 6th Sidebets, game 1, 2 & 3.
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye.
Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tuesday, August 30: 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games;
2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners; 1st Bats n Hoes still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 2nd Balls to the Wall eliminates 3rd Road Runners in two games;
4th Balls Deep eliminates 5th Giants two games-1. 1st Bats n Hoes takes a close game one vs 4th Balls Deep.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bats n Hoes eliminates 4th Balls Deep in two games;
2nd Balls to the Wall is OFF, advances to the Finals vs winner 1st-4th Bats n Hoes-Balls Deep.
Tuesday, Sept 20, Finals: 1st Bats n Hoes vs 2nd Balls to the Wall, game 1 & 2.
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF.
Tuesday, August 30: 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings;
2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2; 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st Unathletics eliminates 4th Schweddy Balls in two games;
2nd Prophix takes game one vs 3rd Shake & Bake.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 2nd Prophix eliminates 3rd Shake & Bake in two games; 1st Unathletics is OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: 1st Unathletics vs 2nd Prophix, game 1 & 2.
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits. Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tuesday, August 30: 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games; 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games; 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1. 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tuesday, Sept 6: 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1 - RESCHEDULED;
5th Ace of Bastone eliminates 4th Sofa Kings two games-1; 5th Ace of Bastone takes game one vs 1st Prompt Alerts.
Tue, Sept 13, Semi-Finals: 5th Ace of Bastone eliminates 1st Prompt Alerts two games-1;
3rd Baseheads eliminates 2nd Brew Crew in two games.
Tuesday, Sept 20, Finals: 3rd Baseheads vs 5th Ace of Bastone, game 1 & 2.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tuesday, August 30: 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers;
3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games; 2nd Sunwing Flyers still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 4th Rexdale Rusts eliminates 1st Culinary Crushers in two games;
2nd Sunwing Flyers takes game one vs 3rd Designated Drinkers-2.
Tues, Sept 13 Semi-Finals: 2nd Sunwing Flyers eliminates 3rd Designated Drinkers-2 in close game 3; 4th Rexdale Rusts OFF.
Tuesday, Sept 20, Finals: 2nd Sunwing Flyers vs 4th Rexdale Rusts, game 1 & 2.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Sept 13 Dunton-2 6:30 8th Pitch Slaps (DH) L 1st Purple People Eaters (DH) W 9-13 HughC
Tue Sept 13 Tue-1 playoffs Tue-1, game 3, 1st Purple People Eaters eliminates 8th Pitch Slaps (Tux) two games-1.
Tue Sept 13 Dunton-2 8:00 4th Ruff Riders (DH) L 1st Purple People Eaters (DH) W 11-23 HughC
Tue Sept 13 Dunton-2 9:30 1st Purple People Eaters (DH) L 4th Ruff Riders W 11-13 HughC
Tue Sept 13 Tue-1 playoffs Tue-1, game 1 & 2, 1st Purple People Eaters vs 4th Ruff Riders split the first two games.
Tue Sept 13 Wildwood Park-1 6:30 3rd Massive Hits R/S 2nd Bambinos R/S R/S RichardP
Tue Sept 13 Tue-1 playoffs Tue-1, game 1, 3rd Massive Hits vs 2nd Bambinos RESCHEDULED.
Tue Sept 13 Wildwood Park-1 8:00 5th Back Door Sliders (DH) L 1st McGlovins (DH) W 3-10 RichardP
Tue Sept 13 Tue-2 playoffs Tue-2 Semi-Finals, game 3, 1st McGlovins eliminates 5th Back Door Sliders two games-1.
Tue Sept 13 Wildwood Park-1 9:30 2nd Arod in my Pujols L 1st McGlovins (DH) W 3-16 RichardP
Tue Sept 13 Tue-2 playoffs Tue-2 FINALS, game 1, 1st McGlovins takes game one vs 2nd Arod in my Pujols.
Tue Sept 13 Wildwood Park-2 6:30 2nd Prophix (DH) W 3rd Shake & Bake (DH) L 18-12 CathyC
Tue Sept 13 Tue-R1 playoffs Tue-R1 Semi-Finals, game 2, 2nd Prophix eliminates 3rd Shake & Bake in two games.
Tue Sept 13 Mount Charles-N 6:30 1st Bats n Hoes (DH) W 4th Balls Deep (DH) L 27-15 HenryP
Tue Sept 13 Tue-4 playoffs Tue-4, Semi-Finals, game 2, 1st Bats n Hoes eliminates 4th Balls Deep in two games.
Tue Sept 13 Mount Charles-S 6:30 2nd Bandits (DH) W 6th Sidebets (DH) L 28-15 WayneB
Tue Sept 13 Mount Charles-S 8:00 6th Sidebets (DH) W 2nd Bandits (DH) L 14-13 WayneB
Tue Sept 13 Tue-3 playoffs Tue-3 Semi-Finals, game 2 & 3, 6th Sidebets eliminates 2nd Bandits in a very close game 3.
Tue Sept 13 Brickyard-2 6:30 2nd Sunwing Flyers (DH) L 3rd Designated Drinkers-2 W 12-16 JimMcN
Tue Sept 13 Brickyard-2 8:00 3rd Designated Drinkers-2 L 2nd Sunwing Flyers (DH) W 16-17 JimMcN
Tue Sept 13 Tue-R3 playoffs Tue-R3, game 2 & 3, 2nd Sunwing Flyers eliminates 3rd Designated Drinkers-2 in a very close game 3.
Tue Sept 13 Centennial Park-2 6:30 1st Bang Bang-Tue (DH) W 5th Prestige (DH) L 14-2 Mario
Tue Sept 13 Tue-3 playoffs Tue-3, Semi-Finals, game 2, 1st Bang Bang-Tue eliminates 5th Prestige in two games.
Tue Sept 13 Centennial Park-3 7:30 1st Prompt Alerts (DH) W 5th Ace of Bastone (DH) L 27-18 BrianL
Tue Sept 13 Centennial Park-3 9:00 5th Ace of Bastone (DH) W 1st Prompt Alerts (DH) L 22-0 BrianL
Tue Sept 13 Tue-R2 playoffs Tue-R2 Semi-Finals, game 3, 5th Ace of Bastone eliminates 1st Prompt Alerts two games-1.
Tue Sept 13 Max Ward-N #1 6:30 3rd Baseheads (DH) W 2nd Brew Crew (DH) L 16-2 AllanT
Tue Sept 13 Max Ward-N #1 8:00 2nd Brew Crew (DH) L 3rd Baseheads (DH) W 4-14 AllanT
Tue Sept 13 Tue-R2 playoffs Tue-R2 Semi-Finals, game 1 & 2, 3rd Baseheads eliminates 2nd Brew Crew in two games.
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF.
Wed, Aug 31: 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz.
2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Game of Throws surprise upset over 1st Nutz & Boltz two games-1.
Finals: 5th Game of Throws takes game one vs 2nd Nice Snatch.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-1 Finals, game 2, 5th Game of Throws beats 2nd Nice Snatch to win the Wed-1 Championship!
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed, Aug 31: 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight. 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight. 3rd 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed, Sept 7: 3rd Charmins AllStars eliminates 6th Blue Balls two games-1.
2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars rained out. 1st Slackers is OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars split the first two games. 1st Slackers is still OFF.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars, game 3. FINALS: 1st Slackers vs winner 2nd-3rd, game 1.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties series with 5th GDG Dodgers.
Wed, Aug 31: 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays. 4th 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield still OFF with bye.
Wed, Sept 7: 4th Dinger Swingers wins a close game one vs 1st Sweet Spot; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP rained out.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 4th Dinger Swingers eliminates 1st Sweet Spot two games-1;
6th QHDP eliminates 3rd Booze Jays in a close game 3; 6th QHDP takes the first game vs 2nd Alkos in the Outfield.
Wed, Sept 21, Semi-Finals: 2nd Alkos in the Outfield vs 6th QHDP, game 2 & 3.
4th Dinger Swingers is OFF (advances to the Finals vs winner 2nd-6th).
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed, Aug 31: 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1.
7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1. 4th 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Bang Bang-Wed eliminates 1st Runs of Anarchy in two games.
7th Huskies takes game one vs 3rd Saints of Circumstance.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 7th Huskies eliminates 3rd Saints of Circumstance in a very close game 3. 5th Bang Bang-Wed vs winner is OFF.
Wed, Sept 21, Finals: 5th Bang Bang-Wed vs 7th Huskies, game 1, 2 & 3.
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed, Aug 31: 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz. 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two. 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hit em Up takes a very close game one vs 3rd Toronto Brew Jays.
1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, gm 2 - OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Hit em Up eliminates 3rd Toronto Brew Jays in two games. 1st Mad Batters eliminates 4th Field of Beerz in two games.
Wed, Sept 21, Finals: 1st Mad Batters vs 2nd Hit em Up, game 1, 2 & 3.
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games.
Wed, Aug 31: 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1. 3rd Hit Squad-2 is OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Dusty Daryls eliminates 4th Hit Squad-1 two games-1.
Finals: 3rd Hit Squad-2 DEFAULTS the first game from 1st Dusty Daryls because of a roster check.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R2 Finals, game 2, 1st Dusty Daryls beats 3rd Hit Squad-2 to win the Wed-R2 title!
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wed, Aug 31: 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs. 1st Ari Overdrive OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hardballs eliminates 3rd Makina in a very close game 3. Finals: 1st Ari Overdrive vs winner R/O.
Wed, Sept 14, Finals: Wed-R3 Finals, 1st Ari Overdrive beats 2nd Hardballs to win the Wed-R3 division title!
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Sept 14 Yes I am aware that there are multiple games scheduled for 8:00 pm at the same park. If game 3 is required in the early series, late teams will have to wait until 9:30 pm and will only play one game. Before you complain, what could be better than sitting around talking with your friends and watching a ball game? If you do not wish to do this, your team will be required to play 3 games each night to complete the series.
Wed Sept 14 Fleetwood 6:30 1st Sweet Spot (DH) W 4th Dinger Swingers (DH) L 14-10 RobO
Wed Sept 14 Fleetwood 8:00 4th Dinger Swingers (DH) W 1st Sweet Spot (DH) L 12-9 RobO
Wed Sept 14 Wed-3 playoffs Wed-3, Semi-Finals, game 1, 4th Dinger Swingers eliminates 1st Sweet Spot two games-1.
Wed Sept 14 Fleetwood 9:30 2nd Hit em Up (DH) W 3rd Toronto Brew Jays L 13-8 RobO
Wed Sept 14 Wed-R1 playoffs Wed-R1, Semi-Finals, game 2, 2nd Hit em Up eliminates 3rd Toronto Brew Jays in two games.
Wed Sept 14 Wildwood Park-2 7:30 2nd Hardballs (DH) L 1st Ari Overdrive (DH) W 13-16 RichardP
Wed Sept 14 Wildwood Park-2 9:00 1st Ari Overdrive (DH) W 2nd Hardballs (DH) L 11-5 RichardP
Wed Sept 14 Wed-R3 playoffs Wed-R3 Finals, 1st Ari Overdrive beats 2nd Hardballs to win the Wed-R3 division title!
Wed Sept 14 Sheridan Park 7:30 3rd Charmins AllStars (DH) L 2nd Farm Team (DH) W 6-18 BrianL
Wed Sept 14 Sheridan Park 9:00 2nd Farm Team (DH) L 3rd Charmins AllStars (DH) W 8-9 BrianL
Wed Sept 14 Wed-2 playoffs Wed-2, Semi-Finals, game 1 & 2, 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars split the first two games.
Wed Sept 14 Max Ward-N #1 6:30 3rd Saints of Circumstance W 7th Huskies (DH) L 16-15 JimMcN
Wed Sept 14 Max Ward-N #1 8:00 7th Huskies (DH) W 3rd Saints of Circumstance L 18-17 JimMcN
Wed Sept 14 Wed-4 playoffs Wed-4, Semi-Finals, game 2 & 3, 7th Huskies eliminates 3rd Saints of Circumstance in a very close game 3.
Wed Sept 14 Max Ward-N #1 9:30 2nd Nice Snatch (DH) L 5th Game of Throws (DH) W 10-11 JimMcN
Wed Sept 14 Wed-1 playoffs Wed-1 Finals, game 2, 5th Game of Throws beats 2nd Nice Snatch to win the Wed-1 Championship!
Wed Sept 14 Centennial-2 7:30 6th QHDP (DH) W 3rd Booze Jays (DH) L 12-10 KarenW
Wed Sept 14 Wed-3 playoffs Wed-3, game 3, 6th QHDP eliminates 3rd Booze Jays in a close game 3.
Wed Sept 14 Centennial-2 9:00 6th QHDP (DH) W 2nd Alkos in the Outfield L 14-3 KarenW
Wed Sept 14 Wed-3 playoffs Wed-3 Semi-Finals, game 1, 6th QHDP takes the first game vs 2nd Alkos in the Outfield.
Wed Sept 14 Humberwood 6:30 1st Mad Batters (DH) W 4th Field of Beerz (DH) L 19-8 SteveC
Wed Sept 14 Wed-R1 playoffs Wed-R1 Semi-Finals, game 2, 1st Mad Batters eliminates 4th Field of Beerz in two games.
Wed Sept 14 Humberwood 8:00 1st Dusty Daryls (DH) W 3rd Hit Squad-2 (DH) L 11-9 SteveC
Wed Sept 14 Wed-R2 playoffs Wed-R2 Finals, game 2, 1st Dusty Daryls beats 3rd Hit Squad-2 to win the Wed-R2 title!
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers. 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games. 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters. 5th Pitch Slapped is OFF.
Thursday, Sept 8: 6th Shebeen Clippers beats 4th Caliente by total runs and advances to the finals; 1st Tailgaters eliminates 3rd Draft Dodgers in two games by total runs; 2nd Honey Badgers eliminates 5th Pitch Slapped in two very close games.
Eliminated: 3rd Draft Dodgers, 5th Pitch Slapped, 7th Cardinals (4 teams left).
Thursday, Sept 15: Thu-1 QF, 1st Tailgaters eliminates 2nd Honey Badgers in two games. 4th Caliente advance to the Thu-1 Semi-Finals and are OFF. 6th Shebeen Clippers advance to the Thu-1 Finals and are OFF for two weeks.
Thursday, Sept 22: 4th Caliente vs 1st Tailgaters, two games, total runs. Shebeen Clippers are still OFF.
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thur, Sept 1: 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games; 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1.
1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers takes the first game vs 1st Moneyballers;
2nd Balls Deeper eliminates 6th NLM in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers eliminates 1st Moneyballers in two games; 2nd Balls Deeper is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 2nd Balls Deeper vs 5th Yolo Warmers, game 1 & 2.
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: RAINED OUT
Thursday, Sept 1: 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers;
6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games; 2nd Bone Crushers OFF.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Cleats & Cleavage eliminates 5th Scallywag Sluggers in two games;
2nd Bone Crushers eliminates 6th Beaver Fever in extra innings.
Thursday, Sept 15, Finals: 1st Cleats & Cleavage vs 2nd Bone Crushers.
Thursday, Sept 22: Thu-3 Finals, 1st Cleats & Cleavage eliminates 2nd Bone Crushers to win the Thu-3 division!
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thursday, Sept 1: 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games; 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals; 1st Money Badgers still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes takes the first game vs 1st Money Badgers;
3rd Dougies Cardinals beats 2nd Free Agents to tie the series.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes eliminates 1st Money Badgers by default;
2nd Free Agents eliminates 3rd Dougies Cardinals in a close game 3.
Thursday, Sept 22, Finals: 2nd Free Agents vs 4th Springfield Isotopes, game 1 & 2.
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 1st Loose Balls has bye; 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals; 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers; 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series 1-1.
Thursday, Sept 8: 7th Brickyard eliminates 2nd Piccolo Pals in very close second game; 3rd Coby Crushers wins a close game to tie the series vs 6th No Glove No Love; 5th Brew Jays eliminates 4th Baes on Balls two games-1; 1st Loose Balls OFF.
Thursday, Sept 15: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays split the first two games;
3rd Coby Crushers eliminates 6th No Glove No Love in two games-1; 7th Brickyard eliminates 3rd Coby Crushers in two games.
Thursday, Sept 22, Semi-Finals: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays, game 3; Finals: 7th Brickyard vs winner 1st-5th, game 1 & 2.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games; 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games; 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Barflys takes a very close first game vs 5th Woodland Sluggers;
2nd Underachievers takes the first game vs 3rd Got The Runs.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Barflys eliminates 5th Woodland Sluggers in two games;
3rd Got The Runs eliminates 2nd Underachievers two games-1;
Thursday, Sept 22, Finals: 1st Barflys vs 3rd Got The Runs, games 1 & 2.
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thursday, Sept 1: 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default; 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1; 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1; 1st Last Call still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Last Call takes a close first game vs 4th CTS Electrics;
6th Pitches Be Crazy eliminates 2nd Litigators in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 4th CTS Electrics eliminates 1st Last Call in 3 close games; 6th Pitches Be Crazy is OFF.
Thursday, Sept 22, Finals: 4th CTS Electrics vs 6th Pitches Be Crazy, game 1 & 2.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Sept 15 Max Ward-N #1 7:30 1st Tailgaters (DH) W 2nd Honey Badgers (DH) L 19-13 BrianL
Thu Sept 15 Max Ward-N #1 9:00 2nd Honey Badgers (DH) L 1st Tailgaters (DH) W 14-17 BrianL
Thu Sept 15 Thu-1 playoffs Thu-1 QF, 1st Tailgaters eliminates 2nd Honey Badgers in two games.
Thu Sept 15 Max Ward-S #2 7:30 2nd Bone Crushers (DH) L 1st Cleats & Cleavage (DH) W 11-12 KarenW
Thu Sept 15 Max Ward-S #2 9:00 1st Cleats & Cleavage (DH) W 2nd Bone Crushers (DH) L 20-12 KarenW
Thu Sept 15 Thu-3 playoffs Thu-3 Finals, 1st Cleats & Cleavage eliminates 2nd Bone Crushers to win the Thu-3 division!
Thu Sept 15 Sheridan Park 7:30 1st Last Call (DH) L 4th CTS Electrics (DH) W 14-20 WayneB
Thu Sept 15 Sheridan Park 9:00 4th CTS Electrics (DH) W 1st Last Call (DH) L 21-20 WayneB
Thu Sept 15 Thu-R2 playoffs Thu-R2 Semi-Finals, game 2 & 3, 4th CTS Electrics eliminates 1st Last Call in 3 close games.
Thu Sept 15 Fleetwood 7:30 1st Moneyballers (DH) L 5th Yolo Warmers (DH) W 9-15 TerryH
Thu Sept 15 Thu-2 playoffs Thu-2 Semi-Finals, 5th Yolo Warmers eliminates 1st Moneyballers in two games.
Thu Sept 15 Miss Valley-2 6:30 3rd Dougies Cardinals L 2nd Free Agents W 14-15 RobO
Thu Sept 15 Thu-4 playoffs Thu-4, game 3, 2nd Free Agents eliminates 3rd Dougies Cardinals in a close game 3.
Thu Sept 15 Miss Valley-2 8:00 1st Money Badgers (DH) L def 4th Springfield Isotopes (DH) W def 0‑7 def RobO
Thu Sept 15 Thu-4 playoffs Thu-4, game 2, 4th Springfield Isotopes eliminates 1st Money Badgers by default.
Thu Sept 15 Birchwood Park 7:30 5th Brew Jays (DH) W 1st Loose Balls (DH) L 14-11 JimMcN
Thu Sept 15 Birchwood Park 9:00 1st Loose Balls (DH) W 5th Brew Jays (DH) L 19-8 JimMcN
Thu Sept 15 Thu-5 playoffs Thu-5, game 1 & 2, 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays split the first two games.
Thu Sept 15 Centennial Park-2 7:30 1st Barflys (DH) W 5th Woodland Sluggers (DH) L 20-15 TrevorF
Thu Sept 15 Thu-R1 playoffs Thu-R1, Semi-Finals, game 2, 1st Barflys eliminates 5th Woodland Sluggers in two games.
Thu Sept 15 Centennial Park-3 7:30 2nd Underachievers (DH) L 3rd Got The Runs (DH) W 11-12 AllanT
Thu Sept 15 Centennial Park-3 9:00 3rd Got The Runs (DH) W 2nd Underachievers (DH) L 20-7 AllanT
Thu Sept 15 Thu-R1 playoffs Thu-R1, Semi-Finals, game 2 & 3, 3rd Got The Runs eliminates 2nd Underachievers two games-1.
Thu Sept 15 Humberwood 6:30 6th No Glove No Love (DH) L 3rd Coby Crushers (DH) W gm 3 15-20
Thu Sept 15 Thu-5 playoffs Thu-5, game 3, 3rd Coby Crushers eliminates 6th No Glove No Love in two games-1.
Thu Sept 15 Humberwood 8:00 7th Brickyard W 3rd Coby Crushers (DH) L 14-1 SteveC
Thu Sept 15 Humberwood 9:30 3rd Coby Crushers (DH) L 7th Brickyard W 13-16 SteveC
Thu Sept 15 Thu-5 playoffs Thu-5 Semi-Finals, 7th Brickyard eliminates 3rd Coby Crushers in two games.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 9: 4 teams left. 2nd Superior Interiors beats 3rd Thunder by total runs and advances to the Fri-1 Finals;
5th Tiger Balmers eliminates 4th Unnecessary in two games by total runs (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 16, Semi-Finals: All Fri-1 teams are OFF.
Friday, Sept 23, Semi-Finals: 3 teams left. 3rd Thunder vs 5th Tiger Balmers, two games, total runs, loser of these games is eliminated. 2nd Superior Interiors advance to the Fri-1 Finals (Friday, Sept 30) and is OFF.
Fri-2 Playoffs Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs eliminate 5th Fighting Irish.
Fri, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 eliminate 4th Fireballs; 7th Booty Pirates eliminate 2nd Raincats; 6th Grand Slammers OFF
Friday, Sept 9, Semi-Finals: 7th Booty Pirates eliminates 6th Grand Slammers in two games; 1st Designated Drinkers-1 are OFF.
Friday, Sept 16, Finals: Fri-2 FINALS, 7th Booty Pirates eliminates 1st Designated Drinkers-1 to win the Fri-2 division!
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem split two games; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games;
2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still OFF with bye.
Friday, Sept 9: 4th Misfits eliminates 1st Muffin Stuffers in a very close third game;
6th Mayhem eliminates 3rd G3T two games-1; 6th Mayhem takes game one vs 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.
Friday, Sept 16, Semi-Finals: Fri-R Semi-Finals, 6th Mayhem eliminates 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe;
4th Misfits advances to the Fri-R Finals and is OFF.
Friday, Sept 23, Finals: 4th Misfits vs 6th Mayhem, game 1 & 2.
Fri-R Finals, game 3, if necessary, will be Friday, September 30, 7:30 pm at Diamond Beach #1.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Sept 16 Max Ward-N #1 7:30 2nd Pitch Don’t Kill (DH) L 6th Mayhem (DH) W 7-15 JimMcN
Fri Sept 16 Fri-R playoffs Fri-R Semi-Finals, 6th Mayhem eliminates 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.
Fri Sept 16 Max Ward-S #2 7:30 7th Booty Pirates (DH) W 1st Designated Drinkers-1 L 10-5 BrianL
Fri Sept 16 Max Ward-S #2 9:00 1st Designated Drinkers-1 L 7th Booty Pirates (DH) W 14-17 BrianL
Fri Sept 16 Fri-2 playoffs Fri-2 FINALS, 7th Booty Pirates eliminates 1st Designated Drinkers-1 to win the Fri-2 division!
Fri Sept 16 Dunton-1 7:30 3rd Thunder (DH) 5th Tiger Balmers (DH) R/S to Sept 23
Fri Sept 16 Dunton-1 9:00 5th Tiger Balmers (DH) 3rd Thunder (DH) R/S to Sept 23

Week 19: September 5-9, 2016

Updated August 30, 2016; Scores updated September 10, 2016.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Sept 5 No regular season games Monday, September 5 - Labour Day holiday long weekend.
Mon-1
Playoffs
Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-1 semi-finals, 4th Thunder Buddies eliminates 1st Mixed Balls in two games.
Mon-1 semi-finals, 3rd Pho House eliminates 7th HCCD in two games.
Monday, Sept 12: Mon-1 Finals, 3rd Pho House vs 4th Thunder Buddies.
ELIMINATED: 1st Mixed Balls, 2nd Sons of Pitches, 5th Special K's, 6th TMT, 7th HCCD, 8th Breaking Bats.
Mon-2
Playoffs
Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-2 playoffs, game 3, 4th Tap This eliminates 5th Shebeen Shebangers two games-1.
Mon-2 semi-finals, game 1, 1st Homeward Bound takes a close game 1 from 4th Tap This.
Mon-2 semi-finals, 2nd Aceholes eliminates 3rd Not All There in two close games.
Monday, Sept 12: Mon-2, semi-finals, game 2 & 3, 1st Homeward Bound vs 4th Tap This. 2nd Aceholes is OFF.
ELIMINATED: 3rd Not All There, 5th Shebeen Shebangers, 6th TSC Showstoppers.
Mon-3
Playoffs
Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-3 semi-finals, 1st Reds vs 5th Woodbine Longshots split two close games.
Mon-3 semi-finals, 3rd Reverse Apache Masters eliminates 2nd Our Pitcher Quit in two close games.
Monday, Sept 12: Mon-3 semi-finals, game 3, 1st Reds vs 5th Woodbine Longshots.
Mon-3 Finals, game 1, 3rd Reverse Apache Masters vs winner 1st-5th Reds-Woodbine.
ELIMINATED: 2nd Our Pitcher Quit, 4th Oakland Ehs, 6th Black & Yellow.
Mon-4
Playoffs
Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, August 29: Mon-4 semi-finals, 6th Pirates eliminates 3rd TNT in two games.
Mon-4 semi-finals, game 1, 1st We Are Winners takes game 1 from 4th Rebooters. 7th Twist Offs OFF (waiting for winner 3rd-6th).
Monday, Sept 12: Mon-4 semi-finals, game 2 & 3, 1st We Are Winners vs 4th Rebooters.
Mon-4 semi-finals, game 1 & 2, 6th Pirates vs 7th Twist Offs.
ELIMINATED: 2nd Bang Bang-Mon, 3rd TNT, 5th Cell2Fix, 8th Brew Jays-2.
Mon-R1
Playoffs
Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-R1 semi-finals, 4th Toronto Blue Yays eliminates 1st Big Sticks in two games.
Mon-R1 semi-finals, 2nd Dutch Rudders eliminates 3rd Swingers in two games.
Monday, Sept 12: Mon-R1 Finals, game 1 & 2, 2nd Dutch Rudders vs 4th Toronto Blue Yays.
ELIMINATED: 1st Big Sticks, 3rd Swingers, 5th Corrugate Kings, 6th Tulo Window.
Mon-R2
Playoffs
Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29:Mon-R2 semi-finals, game 3, 1st Peel Dodgers eliminates 4th Balls and Dolls in a close game 3.
Mon-R2 Finals, game, 1, 1st Peel Dodgers takes game 1 from 2nd Smokin Bats.
Monday, Sept 12: Mon-R2 Finals, game 2 & 3, 1st Peel Dodgers vs 2nd Smokin Bats.
ELIMINATED: 3rd Alcoballics, 4th Balls and Dolls.
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games. 1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tuesday, August 30: 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1. 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3 RESCHEDULED; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 RESCHEDULED; 1st Purple People Eaters still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps (Tux) split the first two games; 2nd Bambinos eliminates 7th Punishers two games-1; 4th Ruff Riders eliminates 5th Powchicawawahs in two games. 3rd Massive Hits is OFF (vs winner 2nd-7th).
Tuesday, Sept 13: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps, game 3; 2nd Bambinos vs 3rd Massive Hits, game 1;
4th Ruff Riders is OFF (vs winner 1st-8th Purple People Eaters-Pitch Slaps).
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3. Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tuesday, August 30: 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1; 2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games; 1st McGlovins still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders split two really close games; 2nd Arod in my Pujols is OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders, game 3; FINALS: 2nd Arod in my Pujols vs winner 1st-5th.
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games. Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings. Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tuesday, August 30: 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige; 2nd Bandits eliminates 7th Where My Pitches At; 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tuesday, Sept 6: 6th Sidebets eliminates 3rd Ball Breakers two games-1; 6th Sidebets takes game 1 vs 2nd Bandits;
1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2 - OFF.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2; 2nd Bandits vs 6th Sidebets, game 2.
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye. Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tuesday, August 30: 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games; 2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners; 1st Bats n Hoes still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 2nd Balls to the Wall eliminates 3rd Road Runners in two games;
4th Balls Deep eliminates 5th Giants two games-1. 1st Bats n Hoes takes a close game one vs 4th Balls Deep.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Bats n Hoes vs 4th Balls Deep, game 2; 2nd Balls to the Wall vs 4th Balls Deep, game 1.
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF.
Tuesday, August 30: 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings; 2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2; 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 1st Unathletics eliminates 4th Schweddy Balls in two games;
2nd Prophix takes game one vs 3rd Shake & Bake.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 2nd Prophix vs 3rd Shake & Bake, game 2 & 3; 1st Unathletics is OFF.
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits. Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tuesday, August 30: 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games; 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games; 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1. 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tuesday, Sept 6: 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1 - RESCHEDULED;
5th Ace of Bastone eliminates 4th Sofa Kings two games-1; 5th Ace of Bastone takes game one vs 1st Prompt Alerts
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 1st Prompt Alerts vs 5th Ace of Bastone, game 2; 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1 & 2.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tuesday, August 30: 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers; 3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games; 2nd Sunwing Flyers still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6, Semi-Finals: 4th Rexdale Rusts eliminates 1st Culinary Crushers in two games;
2nd Sunwing Flyers takes game one vs 3rd Designated Drinkers-2.
Tuesday, Sept 13, Semi-Finals: 2nd Sunwing Flyers vs 3rd Designated Drinkers-2, game 2 & 3; 4th Rexdale Rusts is OFF.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Sept 6 Dunton-2 6:30 8th Pitch Slaps (DH) W 1st Purple People (DH) L 13-9 AllanT
Tue Sept 6 Dunton-2 8:00 1st Purple People (DH) W 8th Pitch Slaps (DH) L 28-13 AllanT
Tue Sept 6 Tue-1 playoffs Tue-1, game 1 & 2, 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps (Tux) split the first two games.
Tue Sept 6 Dunton-2 9:30 7th Punishers L 2nd Bambinos W 3-15 AllanT
Tue Sept 6 Tue-1 playoffs Tue-1, game 3, 2nd Bambinos eliminates 7th Punishers two games-1.
Tue Sept 6 Dunton-2 9:30 3rd Massive Hits R/S vs winner 2nd-7th Tue-1 gm 1 R/S
Tue Sept 6 Wildwood Park-1 7:30 4th Ruff Riders (DH) W 5th Powchicawawahs (DH) L 13-1 HughC
Tue Sept 6 Tue-1 playoffs Tue-1, game 2, 4th Ruff Riders eliminates 5th Powchicawawahs in two games.
Tue Sept 6 Wildwood Park-2 6:30 3rd Shake & Bake L 2nd Prophix W 7-11 RichardP
Tue Sept 6 Tue-R1 playoffs Tue-R1, game 1, 2nd Prophix takes game one vs 3rd Shake & Bake.
Tue Sept 6 Wildwood Park-2 8:00 1st Culinary Crushers (DH) L 4th Rexdale Rusts (DH) W 11-16 RichardP
Tue Sept 6 Tue-R3 playoffs Tue-R3, game 2, 4th Rexdale Rusts eliminates 1st Culinary Crushers in two games.
Tue Sept 6 Mount Charles-N 6:30 5th Giants (DH) L 4th Balls Deep (DH) W 18-22 HenryP
Tue Sept 6 Tue-4 playoffs Tue-4, game 3, 4th Balls Deep eliminates 5th Giants two games-1.
Tue Sept 6 Mount Charles-N 8:00 4th Balls Deep (DH) L 1st Bats n Hoes W 7-9 HenryP
Tue Sept 6 Tue-4 playoffs Tue-4, game 1, 1st Bats n Hoes takes a close game one vs 4th Balls Deep.
Tue Sept 6 Mount Charles-S 6:30 6th Sidebets (DH) W 3rd Ball Breakers (DH) L 16-9 WayneB
Tue Sept 6 Tue-3 playoffs Tue-3, game 3, 6th Sidebets eliminates 3rd Ball Breakers two games-1.
Tue Sept 6 Mount Charles-S 8:00 6th Sidebets (DH) W 2nd Bandits L 16-9 WayneB
Tue Sept 6 Tue-3 playoffs Tue-3, game 1, 6th Sidebets takes game 1 vs 2nd Bandits.
Tue Sept 6 Brickyard-2 6:30 3rd Designated Drinkers-2 L 2nd Sunwing Flyers W 11-14 JimMcN
Tue Sept 6 Tue-R3 playoffs Tue-R3, game 1, 2nd Sunwing Flyers takes game one vs 3rd Designated Drinkers-2.
Tue Sept 6 Brickyard-2 8:00 4th Schweddy Balls (DH) L 1st Unathletics (DH) W 12-13 JimMcN
Tue Sept 6 Brickyard-2 9:30 1st Unathletics (DH) W 4th Schweddy Balls (DH) L 17-5 JimMcN
Tue Sept 6 Tue-R1 playoffs Tue-R1, game 1 & 2, 1st Unathletics eliminates 4th Schweddy Balls in two games.
Tue Sept 6 Centennial-3 7:30 5th Ace of Bastone (DH) W 4th Sofa Kings (DH) L 20-8 BrianL
Tue Sept 6 Tue-R2 playoffs Tue-R2, game 3, 5th Ace of Bastone eliminates 4th Sofa Kings two games-1.
Tue Sept 6 Centennial-3 9:00 5th Ace of Bastone (DH) W 1st Prompt Alerts L 22-8 BrianL
Tue Sept 6 Tue-R2 playoffs Tue-R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game one vs 1st Prompt Alerts.
Tue Sept 6 Humberwood 6:30 3rd Baseheads R/S 2nd Brew Crew R/S R/S XXX
Tue Sept 6 Humberwood 8:00 2nd Balls to the Wall (DH) W 3rd Road Runners (DH) L 17-11 TerryJ
Tue Sept 6 Tue-4 playoffs Tue-4, game 2, 2nd Balls to the Wall eliminates 3rd Road Runners in two games.
Tue Sept 6 Max Ward-N #1 7:30 5th Back Door Sliders (DH) L 1st McGlovins (DH) W 10-11 RobO
Tue Sept 6 Max Ward-N #1 9:00 1st McGlovins (DH) L 5th Back Door Sliders (DH) W 6-7 RobO
Tue Sept 6 Tue-2 playoffs Tue-2, game 1 & 2, 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders split two really close games.
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF.
Wed, Aug 31: 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz. 2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Game of Throws surprise upset over 1st Nutz & Boltz two games-1.
Finals: 5th Game of Throws takes game one vs 2nd Nice Snatch.
Wed, Sept 14, Finals: 2nd Nice Snatch vs 5th Game of Throws, game 2 & 3.
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed, Aug 31: 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight. 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight. 3rd 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed, Sept 7: 3rd Charmins AllStars eliminates 6th Blue Balls two games-1.
2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars rained out. 1st Slackers is OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Farm Team vs 3rd Charmins AllStars, game 1 & 2. 1st Slackers is still OFF.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties series with 5th GDG Dodgers.
Wed, Aug 31: 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays. 4th 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield still OFF with bye.
Wed, Sept 7: 4th Dinger Swingers wins a close game one vs 1st Sweet Spot; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP rained out.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 1st Sweet Spot vs 4th Dinger Swingers, game 2 & 3;
3rd Booze Jays vs 6th QHDP, game 3. 2nd Alkos in the Outfield vs winner 3rd-6th.
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed, Aug 31: 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1.
7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1. 4th 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 5th Bang Bang-Wed eliminates 1st Runs of Anarchy in two games.
7th Huskies takes game one vs 3rd Saints of Circumstance.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 3rd Saints of Circumstance vs 7th Huskies, game 2 & 3. 1st Runs of Anarchy vs winner is OFF.
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed, Aug 31: 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz. 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two. 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hit em Up takes a very close game one vs 3rd Toronto Brew Jays.
1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, gm 2 - OFF.
Wed, Sept 14, Semi-Finals: 2nd Hit em Up vs 3rd Toronto Brew Jays, game 2. 1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, game 2.
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games.
Wed, Aug 31: 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1. 3rd Hit Squad-2 is OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Dusty Daryls eliminates 4th Hit Squad-1 two games-1.
Finals: 3rd Hit Squad-2 DEFAULTS the first game from 1st Dusty Daryls because of a roster check.
Wed, Sept 14, Finals: 1st Dusty Daryls vs 3rd Hit Squad-2, game 2 & 3.
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wed, Aug 31: 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs. 1st Ari Overdrive OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hardballs eliminates 3rd Makina in a very close game 3. Finals: 1st Ari Overdrive vs winner R/O.
Wed, Sept 14, Finals: 1st Ari Overdrive vs 2nd Hardballs, game 1 & 2.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Sept 7 Fleetwood 6:30 4th Dinger Swingers W 1st Sweet Spot L 12-10 LewL
Wed Sept 7 Wed-3 playoffs Wed-3, Semi-Finals, game 1, 4th Dinger Swingers wins a close game one vs 1st Sweet Spot.
Wed Sept 7 Fleetwood 8:00 3rd Makina (DH) L 2nd Hardballs (DH) W 13-14 LewL
Wed Sept 7 Wed-R3 playoffs Wed-R3, Semi-Finals, game 3, 2nd Hardballs eliminates 3rd Makina in a very close game 3.
Wed Sept 7 Fleetwood 9:30 winner 2nd-3rd R/O 1st Ari Overdrive R/O R/O LewL
Wed Sept 7 Wildwood Park-2 6:30 7th Huskies W 3rd Saints of Circumstance L 15-7 RichardP
Wed Sept 7 Wed-4 playoffs Wed-4, Semi-Finals, game 1, 7th Huskies takes game one vs 3rd Saints of Circumstance.
Wed Sept 7 Wildwood Park-2 8:00 5th Bang Bang-Wed (DH) W 1st Runs of Anarchy (DH) L 19-13 RichardP
Wed Sept 7 Wildwood Park-2 9:30 1st Runs of Anarchy (DH) L 5th Bang Bang-Wed (DH) W 1-7 RichardP
Wed Sept 7 Wed-4 playoffs Wed-4, Semi-Finals, game 1 & 2, 5th Bang Bang-Wed eliminates 1st Runs of Anarchy in two games.
Wed Sept 7 Sheridan Park 8:00 6th Blue Balls (DH) L 3rd Charmins All-Stars (DH) W 4-9 BrianL
Wed Sept 7 Wed-2 playoffs Wed-2, Q-Finals, game 3, 3rd Charmins AllStars eliminates 6th Blue Balls two games-1.
Wed Sept 7 Sheridan Park 9:30 3rd Charmins All-Stars (DH) R/O 2nd Farm Team R/O R/O BrianL
Wed Sept 7 Max Ward-N #1 6:30 5th Game of Throws (DH) W 1st Nutz & Boltz (DH) L 16-9 RobO
Wed Sept 7 Wed-1 playoffs Wed-1, Semi-Finals, game 3, 5th Game of Throws surprise upset over 1st Nutz & Boltz two games-1.
Wed Sept 7 Max Ward-N #1 8:00 5th Game of Throws (DH) W 2nd Nice Snatch L 16-2 RobO
Wed Sept 7 Wed-1 playoffs Wed-1, Finals, game 1, 5th Game of Throws takes game one vs 2nd Nice Snatch.
Wed Sept 7 Humberwood 6:30 3rd Toronto Brew Jays L 2nd Hit em Up W 10-11 SteveC
Wed Sept 7 Wed-R1 playoffs Wed-R1, Semi-Finals, game 1, 2nd Hit em Up takes a very close game one vs 3rd Toronto Brew Jays.
Wed Sept 7 Humberwood 8:00 6th QHDP (DH) R/O 3rd Booze Jays (DH) R/O R/O SteveC
Wed Sept 7 Humberwood 9:30 vs winner 3rd-6th R/O 2nd Alkos in the Outfield R/O R/O SC xxx
Wed Sept 7 Centennial-2 7:30 4th Hit Squad-1 (DH) L 1st Dusty Daryls (DH) W 3-15 JimMcN
Wed Sept 7 Wed-R2 playoffs Wed-R2, Semi-Finals, game 3, 1st Dusty Daryls eliminates 4th Hit Squad-1 two games-1.
Wed Sept 7 Centennial-2 9:00 3rd Hit Squad-2 W 1st Dusty Daryls (DH) L 12-7 JimMcN
Wed Sept 7 Wed-R2 playoffs Wed-R2, Finals, game 1, 3rd Hit Squad-2 DEFAULTS the first game because of a roster check.
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers. 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games. 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters. 5th Pitch Slapped is OFF.
Thursday, Sept 8: 6th Shebeen Clippers beats 4th Caliente by total runs and advances to the finals; 1st Tailgaters eliminates 3rd Draft Dodgers in two games by total runs; 2nd Honey Badgers eliminates 5th Pitch Slapped in two very close games.
Eliminated: 3rd Draft Dodgers, 5th Pitch Slapped, 7th Cardinals (4 teams left).
Thursday, Sept 15: TBA - may be revised.
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thursday, Sept 1: 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games; 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1. 1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 5th Yolo Warmers takes the first game vs 1st Moneyballers;
2nd Balls Deeper eliminates 6th NLM in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Moneyballers vs 5th Yolo Warmers, game 2 & 3; 2nd Balls Deeper is OFF.
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: RAINED OUT
Thursday, Sept 1: 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers;
6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games; 2nd Bone Crushers OFF.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Cleats & Cleavage eliminates 5th Scallywag Sluggers in two games;
2nd Bone Crushers eliminates 6th Beaver Fever in extra innings.
Thursday, Sept 15, Finals: 1st Cleats & Cleavage vs 2nd Bone Crushers.
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thursday, Sept 1: 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games; 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals; 1st Money Badgers still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 4th Springfield Isotopes takes the first game vs 1st Money Badgers;
3rd Dougies Cardinals beats 2nd Free Agents to tie the series.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Money Badgers vs 4th Springfield Isotopes, game 2 & 3;
2nd Free Agents vs 3rd Dougies Cardinals, game 3.
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 1st Loose Balls has bye; 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals; 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers; 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series 1-1.
Thursday, Sept 8: 7th Brickyard eliminates 2nd Piccolo Pals in very close second game; 3rd Coby Crushers wins a close game to tie the series vs 6th No Glove No Love; 5th Brew Jays eliminates 4th Baes on Balls two games-1; 1st Loose Balls OFF.
Thursday, Sept 15: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays;
3rd Coby Crushers vs 6th No Glove No Love, game 3; 7th Brickyard vs winner.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games; 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games; 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Barflys takes a very close first game vs 5th Woodland Sluggers;
2nd Underachievers takes the first game vs 3rd Got The Runs.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Barflys vs 5th Woodland Sluggers, game 2 & 3;
2nd Underachievers vs 3rd Got The Runs, game 2 & 3;
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thursday, Sept 1: 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default; 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1; 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1; 1st Last Call still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Last Call takes a close first game vs 4th CTS Electrics;
6th Pitches Be Crazy eliminates 2nd Litigators in two games.
Thursday, Sept 15, Semi-Finals: 1st Last Call vs 4th CTS Electrics, gm 2 & 3; 6th Pitches Be Crazy is OFF.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Sept 8 Max Ward-N #1 6:30 4th Springfield Isotopes W 1st Money Badgers L 14-8 AllanT
Thu Sept 8 Thu-4 playoffs Thu-4, game 1, 4th Springfield Isotopes takes the first game vs 1st Money Badgers.
Thu Sept 8 Max Ward-N #1 8:00 4th Caliente (DH) L 6th Shebeen Clippers (DH) W 10-18 AllanT
Thu Sept 8 Max Ward-N #1 9:30 6th Shebeen Clippers (DH) L 4th Caliente (DH) W 9-12 AllanT
Thu Sept 8 Thu-1 playoffs Thu-1, 6th Shebeen Clippers beats 4th Caliente by total runs and advances to the finals.
Thu Sept 8 Sheridan Park 8:00 2nd Honey Badgers (DH) W 5th Pitch Slapped (DH) L 13-12 WayneB
Thu Sept 8 Sheridan Park 9:30 5th Pitch Slapped (DH) L 2nd Honey Badgers (DH) W 10-12 WayneB
Thu Sept 8 Thu-1 playoffs Thu-1, 2nd Honey Badgers eliminates 5th Pitch Slapped in two very close games.
Thu Sept 8 Fleetwood 6:30 5th Brew Jays W 4th Baes on Balls L 10-8 TerryH
Thu Sept 8 Thu-5 playoffs Thu-5, game 3, 5th Brew Jays eliminates 4th Baes on Balls two games-1.
Thu Sept 8 Fleetwood 8:00 4th CTS Electrics L 1st Last Call W 14-22 TerryH
Thu Sept 8 Thu-R2 playoffs Thu-R2 Semi-Finals, game 1, 1st Last Call takes a close first game vs 4th CTS Electrics.
Thu Sept 8 Fleetwood 9:30 5th Woodland Sluggers L 1st Barflys W 14-15 TerryH
Thu Sept 8 Thu-R1 playoffs Thu-R1, Semi-Finals, game 1, 1st Barflys takes a very close first game vs 5th Woodland Sluggers.
Thu Sept 8 Miss Valley-2 6:30 2nd Free Agents L 3rd Dougies Cardinals W 9-16 RobO
Thu Sept 8 Thu-4 playoffs Thu-4, game 2, 3rd Dougies Cardinals beats 2nd Free Agents to tie the series.
Thu Sept 8 Miss Valley-2 8:00 6th NLM (DH) L 2nd Balls Deeper (DH) W 10-22 RobO
Thu Sept 8 Miss Valley-2 9:30 2nd Balls Deeper (DH) W 6th NLM (DH) L 19-12 RobO
Thu Sept 8 Thu-2 playoffs Thu-2 Semi-Finals, 2nd Balls Deeper eliminates 6th NLM in two games.
Thu Sept 8 Birchwood Park 8:00 6th Pitches Be Crazy (DH) W 2nd Litigators (DH) L 10-4 JimMcN
Thu Sept 8 Birchwood Park 9:30 2nd Litigators (DH) L 6th Pitches Be Crazy (DH) W 2-13 JimMcN
Thu Sept 8 Thu-R2 playoffs Thu-R2 Semi-Finals, 6th Pitches Be Crazy eliminates 2nd Litigators in two games.
Thu Sept 8 River Grove #3 7:30 1st Tailgaters (DH) Tie 3rd Draft Dodgers (DH) Tie 10-10 TrevorF
Thu Sept 8 River Grove #3 9:00 3rd Draft Dodgers (DH) L 1st Tailgaters (DH) W 11-21 TrevorF
Thu Sept 8 Thu-1 playoffs Thu-1, 1st Tailgaters eliminates 3rd Draft Dodgers in two games by total runs.
Thu Sept 8 Centennial Park-2 7:30 6th Beaver Fever (DH) L 2nd Bone Crushers (DH) W 6-17 BrianL
Thu Sept 8 Centennial Park-2 9:00 2nd Bone Crushers (DH) W 6th Beaver Fever (DH) L 24-23 BrianL
Thu Sept 8 Thu-3 playoffs Thu-3 Semi-Finals, 2nd Bone Crushers eliminates 6th Beaver Fever in extra innings.
Thu Sept 8 Centennial Park-3 7:30 1st Cleats & Cleavage W 5th Scallywag Sluggers L 18-6 LewL
Thu Sept 8 Thu-3 playoffs Thu-3 Semi-Finals, game 2, 1st Cleats & Cleavage eliminates 5th Scallywag Sluggers in two games.
Thu Sept 8 Centennial Park-3 9:00 5th Yolo Warmers W 1st Moneyballers L 22-11 LewL
Thu Sept 8 Thu-2 playoffs Thu-2 Semi-Finals, game 1, 5th Yolo Warmers takes the first game vs 1st Moneyballers.
Thu Sept 8 Humberwood 6:30 3rd Coby Crushers W 6th No Glove No Love L 17-15 SteveC
Thu Sept 8 Thu-5 playoffs Thu-5, game 2, 3rd Coby Crushers wins a close game to tie the series vs 6th No Glove No Love.
Thu Sept 8 Humberwood 8:00 3rd Got The Runs L 2nd Underachievers W 7-11 SteveC
Thu Sept 8 Thu-R1 playoffs Thu-R1, Semi-Finals, game 1, 2nd Underachievers takes the first game vs 3rd Got The Runs.
Thu Sept 8 Humberwood 9:30 2nd Piccolo Pals L 7th Brickyard Big Mouths W 11-12 SteveC
Thu Sept 8 Thu-5 playoffs Thu-5, game 2, 7th Brickyard eliminates 2nd Piccolo Pals in very close second game.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 9: 4 teams left. 2nd Superior Interiors beats 3rd Thunder by total runs and advances to the Fri-1 Finals;
5th Tiger Balmers eliminates 4th Unnecessary in two games by total runs (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 16, Semi-Finals: 3 teams left. 3rd Thunder vs 5th Tiger Balmers (loser of this game is eliminated).
2nd Superior Interiors advance to the Fri-1 Finals and is OFF.
Fri-2 Playoffs
REVISED
Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs eliminate 5th Fighting Irish.
Fri, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 eliminate 4th Fireballs; 7th Booty Pirates eliminate 2nd Raincats; 6th Grand Slammers OFF
Friday, Sept 9, Semi-Finals: 7th Booty Pirates eliminates 6th Grand Slammers in two games; 1st Designated Drinkers-1 are OFF.
Friday, Sept 16, Finals: 1st Designated Drinkers-1 vs 7th Booty Pirates, game 1 & 2.
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem split two games; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games;
2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still OFF with bye.
Friday, Sept 9: 4th Misfits eliminates 1st Muffin Stuffers in a very close third game;
6th Mayhem eliminates 3rd G3T two games-1; 6th Mayhem takes game one vs 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.
Friday, Sept 16, Semi-Finals: 3 teams left. 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe vs 6th Mayhem, game 2 & 3;
4th Misfits advances to the Fri-R Finals and is OFF.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Sept 9 Max Ward-S #2 7:30 2nd Superior Interiors (DH) L 3rd Thunder (DH) W 19-20 TommyH
Fri Sept 9 Max Ward-S #2 9:00 3rd Thunder (DH) L 2nd Superior Interiors (DH) W 7-12 TommyH
Fri Sept 9 Fri-1 playoffs Fri-1, 2nd Superior Interiors beats 3rd Thunder by total runs and advances to the Fri-1 Finals.
Fri Sept 9 Dunton-1 7:30 4th Unnecessary (DH) W 5th Tiger Balmers (DH) L 10-9 BrianL
Fri Sept 9 Dunton-1 9:00 5th Tiger Balmers (DH) W 4th Unnecessary (DH) L 25-5 BrianL
Fri Sept 9 Fri-1 playoffs Fri-1, 5th Tiger Balmers eliminates 4th Unnecessary in two games by total runs.
Fri Sept 9 Dunton-4 7:30 7th Booty Pirates (DH) W 6th Grand Slammers (DH) L 21-9 JimMcN
Fri Sept 9 Dunton-4 9:00 6th Grand Slammers (DH) L 7th Booty Pirates (DH) W 11-18 JimMcN
Fri Sept 9 Fri-2 playoffs Fri-2, 7th Booty Pirates eliminates 6th Grand Slammers in two games.
Fri Sept 9 Wildwood Park-2 6:30 4th Misfits W 1st Muffin Stuffers L 12-11 KarenW
Fri Sept 9 Fri-R playoffs Fri-R, game 3, 4th Misfits eliminates 1st Muffin Stuffers in a very close third game.
Fri Sept 9 Wildwood Park-2 8:00 6th Mayhem (DH) W 3rd G3T L 18-10 KarenW
Fri Sept 9 Fri-R playoffs Fri-R, game 3, 6th Mayhem eliminates 3rd G3T two games-1.
Fri Sept 9 Wildwood Park-2 9:30 6th Mayhem (DH) W 2nd Pitch Don’t Kill L 28-12 KarenW
Fri Sept 9 Fri-1 playoffs Fri-1, game 1, 6th Mayhem takes game one vs 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe.

Week 18: August 29-September 2, 2016

Updated August 22, 2016; Scores updated September 2, 2016.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon-1
Playoffs
Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-1 semi-finals, 4th Thunder Buddies eliminates 1st Mixed Balls in two games.
Mon-1 semi-finals, 3rd Pho House eliminates 7th HCCD in two games.
Mon-2
Playoffs
Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-2 playoffs, game 3, 4th Tap This eliminates 5th Shebeen Shebangers two games-1.
Mon-2 semi-finals, game 1, 1st Homeward Bound takes a close game 1 from 4th Tap This.
Mon-2 semi-finals, 2nd Aceholes eliminates 3rd Not All There in two close games.
Mon-3
Playoffs
Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-3 semi-finals, 1st Reds vs 5th Woodbine Longshots split two close games.
Mon-3 semi-finals, 3rd Reverse Apache Masters eliminates 2nd Our Pitcher Quit in two close games.
Mon-4
Playoffs
Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, August 29: Mon-4 semi-finals, 6th Pirates eliminates 3rd TNT in two games.
Mon-4 semi-finals, game 1, 1st We Are Winners takes game 1 from 4th Rebooters. 7th Twist Offs OFF (waiting for winner 3rd-6th).
Mon-R1
Playoffs
Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29: Mon-R1 semi-finals, 4th Toronto Blue Yays eliminates 1st Big Sticks in two games.
Mon-R1 semi-finals, 2nd Dutch Rudders eliminates 3rd Swingers in two games.
Mon-R2
Playoffs
Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 29:Mon-R2 semi-finals, game 3, 1st Peel Dodgers eliminates 4th Balls and Dolls in a close game 3.
Mon-R2 Finals, game, 1, 1st Peel Dodgers takes game 1 from 2nd Smokin Bats.
ELIMINATED: 3rd Alcoballics; 4th Balls and Dolls.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Aug 29 If your team is scheduled to play on an unlit diamond, you will have one hour and 28 minutes until sunset.
If both teams hustle in and out you should get 7 innings in. Remember - it is YOUR time, so don't waste it!
Mon Aug 29   Dunton-1 6:30 4th Rebooters L 1st We Are Winners W 8-16 BrianL
Mon Aug 29 Mon-4 playoffs Mon-4 semi-finals, game 1, 1st We Are Winners takes game 1 from 4th Rebooters.
Mon Aug 29 Dunton-1 8:00 4th Thunder Buddies (DH) W 1st Mixed Balls (DH) L 15-2 BrianL
Mon Aug 29 Dunton-1 9:30 1st Mixed Balls (DH) L 4th Thunder Buddies (DH) W 14-15 BrianL
Mon Aug 29 Mon-1 playoffs Mon-1 semi-finals, 4th Thunder Buddies eliminates 1st Mixed Balls in two games.
Mon Aug 29 Dunton-3 6:30 5th Shebeen Shebangers (DH) L 4th Tap This (DH) W 0-7 JimMcN
Mon Aug 29 Mon-2 playoffs Mon-2 playoffs, game 3, 4th Tap This eliminates 5th Shebeen Shebangers two games-1.
Mon Aug 29 Dunton-3 8:00 4th Tap This (DH) L 1st Homeward Bound W 13-15 JimMcN
Mon Aug 29 Mon-2 playoffs Mon-2 semi-finals, game 1, 1st Homeward Bound takes a close game 1 from 4th Tap This.
Mon Aug 29 Dunton-4 6:30 7th HCCD (DH) L 3rd Pho House (DH) W 3-15 RobO
Mon Aug 29 Dunton-4 8:00 3rd Pho House (DH) W 7th HCCD (DH) L 18-4 RobO
Mon Aug 29 Mon-1 playoffs Mon-1 semi-finals, 3rd Pho House eliminates 7th HCCD in two games.
Mon Aug 29 River Grove #3 7:00 3rd Reverse Apache (DH) W 2nd Our Pitcher Quit (DH) L 8-7 HenryP
Mon Aug 29 River Grove #3 8:30 2nd Our Pitcher Quit (DH) L 3rd Reverse Apache (DH) W 8-10 HenryP
Mon Aug 29 Mon-3 playoffs Mon-3 semi-finals, 3rd Reverse Apache Masters eliminates 2nd Our Pitcher Quit in two close games.
Mon Aug 29 Centennial-3 7:30 3rd TNT (DH) L 6th Pirates (DH) W 14-22 Mario
Mon Aug 29 Mon-4 playoffs Mon-4 semi-finals, 6th Pirates eliminates 3rd TNT in two games.
Mon Aug 29 Smithfield 7:30 4th Toronto Blue Yays (DH) W 1st Big Sticks (DH) L 20-17 KarenW
Mon Aug 29 Smithfield 9:00 1st Big Sticks (DH) L 4th Toronto Blue Yays (DH) W 6-19 KarenW
Mon Aug 29 Mon-R1 playoffs Mon-R1 semi-finals, 4th Toronto Blue Yays eliminates 1st Big Sticks in two games.
Mon Aug 29 Humberwood 7:30 3rd Swingers (DH) L 2nd Dutch Rudders (DH) W 13-15 LewL
Mon Aug 29 Humberwood 9:00 2nd Dutch Rudders (DH) W 3rd Swingers (DH) L 19-2 LewL
Mon Aug 29 Mon-R1 playoffs Mon-R1 semi-finals, 2nd Dutch Rudders eliminates 3rd Swingers in two games.
Mon Aug 29 Brickyard-2 6:30 4th Balls and Dolls (DH) L 1st Peel Dodgers (DH) W 14-15 AllanT
Mon Aug 29 Mon-R2 playoffs Mon-R2 semi-finals, game 3, 1st Peel Dodgers eliminates 4th Balls and Dolls in a close game 3.
Mon Aug 29 Brickyard-2 8:00 2nd Smokin Bats L 1st Peel Dodgers (DH) W 8-11 AllanT
Mon Aug 29 Mon-R2 playoffs Mon-R2 Finals, game, 1, 1st Peel Dodgers takes game 1 from 2nd Smokin Bats.
Mon Aug 29 West Deane-L 6:30 5th Woodbine Longshots L 1st Reds (DH) W 11-12 AndyB
Mon Aug 29 West Deane-L 8:00 1st Reds (DH) L 5th Woodbine Longshots W 19-21 AndyB
Mon Aug 29 Mon-3 playoffs Mon-3 semi-finals, 1st Reds vs 5th Woodbine Longshots split two close games.
Mon Aug 29 Centennial-1 7:30 3rd Not All There (DH) L 2nd Aceholes (DH) W 11-12 SteveCu
Mon Aug 29 Centennial-1 9:00 2nd Aceholes (DH) W 3rd Not All There (DH) L 7-5 SteveCu
Mon Aug 29 Mon-2 playoffs Mon-2 semi-finals, 2nd Aceholes eliminates 3rd Not All There in two close games.
Monday Teams OFF/Not Playing: TBA
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games. 1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tuesday, August 30: 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1. 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3 RESCHEDULED; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 RESCHEDULED; 1st Purple People Eaters still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st Purple People Eaters vs 8th Pitch Slaps, game 1 & 2; 2nd Bambinos vs 7th Punishers, game 3; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs, game 2 & 3. 3rd Massive Hits is OFF (vs winner 2nd-7th).
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3. Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tuesday, August 30: 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1; 2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games; 1st McGlovins still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 1st McGlovins vs 5th Back Door Sliders; 2nd Arod in my Pujols is OFF.
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games. Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings. Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tuesday, August 30: 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige; 2nd Bandits eliminates 7th Where My Pitches At; 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tuesday, Sept 6: 3rd Ball Breakers vs 6th Sidebets, game 3. 2nd Bandits vs winner 3rd-6th, game 1; 1st Bang Bang-Tue vs 5th Prestige, game 2 - OFF.
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye. Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tuesday, August 30: 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games; 2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners; 1st Bats n Hoes still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6: 2nd Balls to the Wall vs 3rd Road Runners, game 2; 4th Balls Deep vs 5th Giants, game 3; 1st Bats n Hoes vs winner 4th-5th, game 1.
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF.
Tuesday, August 30: 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings; 2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2; 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tuesday, Sept 6 Semi-Finals: 1st Unathletics vs 4th Schweddy Balls, game 1; 2nd Prophix vs 3rd Shake & Bake, game 1.
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits. Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tuesday, August 30: 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games; 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games; 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1. 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tuesday, Sept 6: 2nd Brew Crew vs 3rd Baseheads, game 1; 4th Sofa Kings vs 5th Ace of Bastone, game 3; 1st Prompt Alerts vs winner 4th-5th, game 1.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Tuesday, August 23: 1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tuesday, August 30: 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers; 3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games; 2nd Sunwing Flyers still OFF with bye.
Tuesday, Sept 6 Semi-Finals: 1st Culinary Crushers vs 4th Rexdale Rusts, game 2. 2nd Sunwing Flyers vs 3rd Designated Drinkers-2, game 1 & 2.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Aug 30 If your team is scheduled to play on an unlit diamond, you will have one hour and 26 minutes until sunset.
If both teams hustle in and out you should get 7 innings in. Remember - it is YOUR time, so don't waste it!
Tue Aug 30 Dunton-2 6:30 3rd Ballbreakers L 6th Sidebets W 10-17 AndyB
Tue Aug 30 Tue-3 playoffs Tue 3, game 2, 6th Sidebets beats 3rd Ball Breakers to tie the series 1-1.
Tue Aug 30 Dunton-2 8:00 8th Pitch Slaps (Tux) (DH) W 9th Dirtbags (DH) L 19-4 AndyB
Tue Aug 30 Dunton-2 9:30 9th Dirtbags (DH) L 8th Pitch Slaps (Tux) (DH) W 5-16 AndyB
Tue Aug 30 Tue-1 playoffs Tue 1, game 2 & 3, 8th Pitch Slaps eliminates 9th Dirtbags 2 games-1.
Tue Aug 30 Wildwood Park-1 6:30 4th Ruff Riders R/S 5th Powchicawawahs R/S R/S RichardP
Tue Aug 30 Wildwood Park-1 8:00 7th Punishers R/S 2nd Bambinos R/S R/S RichardP
Tue Aug 30 Wildwood Park-1 9:30 2nd Brew Crew W 7th Skinny Flamingos L 19-8 RichardP
Tue Aug 30 Tue-R2 playoffs Tue-R2, game 2, 2nd Brew Crew eliminates 7th Skinny Flamingos in two games.
Tue Aug 30 Wildwood Park-2 6:30 3rd Shake & Bake W 6th Loaded Bases L 17-8 AllanT
Tue Aug 30 Tue-R1 playoffs Tue-R1, game 2, 3rd Shake & Bake eliminates 6th Loaded Bases in two games.
Tue Aug 30 Wildwood Park-2 8:00 4th Rexdale Rusts (DH) W 1st Culinary Crushers (DH) L 11-8 AllanT
Tue Aug 30 Tue-R3 playoffs Tue-R3, game 1, 4th Rexdale Rusts takes game one vs 1st Culinary Crushers.
Tue Aug 30 Wildwood Park-2 9:30 1st Culinary Crushers (DH) R/S 4th Rexdale Rusts (DH) R/S R/S AllanT
Tue Aug 30 Mount Charles-N 6:30 5th Giants --- 4th Balls Deep moved to CP-3
Tue Aug 30 Mount Charles-N 7:30 2nd Prophix W 7th Platoon L 16-15 HenryP
Tue Aug 30 Tue-R1 playoffs Tue R1, game 2, 2nd Prophix eliminates 7th Platoon in a close game 2.
Tue Aug 30 Mount Charles-N 9:00 4th Sofa Kings W 5th Ace of Bastone L 15-12 HenryP
Tue Aug 30 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 2, 4th Sofa Kings beats 5th Ace of Bastone to tie the series 1-1.
Tue Aug 30 Mount Charles-S 6:30 6th Inferno (DH) L 3rd Massive Hits (DH) W 3-16 WayneB
Tue Aug 30 Mount Charles-S 8:00 3rd Massive Hits (DH) W 6th Inferno (DH) L 11-6 WayneB
Tue Aug 30 Tue-1 playoffs Tue 1, game 1 & 2, 3rd Massive Hits eliminates 6th Inferno in two straight games.
Tue Aug 30 Mount Charles-S 9:30 2nd Arods in my Pujols W 3rd Designated Drinkers-3 L 8-6 WayneB
Tue Aug 30 Tue-2 playoffs Tue 2, game 2, 2nd Arod in my Pujols eliminates 3rd Designated Drinkers-3 in two games.
Tue Aug 30 Brickyard-2 6:30 3rd Designated Drinkers-2 W 6th Caught Lookin-2 (99) L 22-11 JimMcN
Tue Aug 30 Tue-R3 playoffs Tue R3, game 2, 3rd Designated Drinkers-2 eliminates 6th Caught Lookin-2 (99) in two games.
Tue Aug 30 Brickyard-2 8:00 4th Schweddy Balls (DH) W 5th Eh Team (427)(DH) L 22-14 JimMcN
Tue Aug 30 Tue-R1 playoffs Tue R1, game 2, 4th Schweddy Balls eliminates 5th Eh Team (427) in extra innings.
Tue Aug 30 Garnetwood-SB 6:30 1st Prompt Alerts W 8th Pitches on Fleek L 16-4 TonyP
Tue Aug 30 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 2, 1st Prompt Alerts eliminates 8th Pitches on Fleek in two games.
Tue Aug 30 Quenippenon 6:30 2nd Bandits W def 7th Where My Pitches At L def 7‑0 def CC xxx
Tue Aug 30 Tue-3 playoffs Tue 3, game 2, 7th Where My Pitches At defaults out of the playoffs. 2nd Bandits advance.
Tue Aug 30 King Park #1 6:30 5th Prestige L 1st Bang Bang-Tue W 6-7 BobE
Tue Aug 30 Tue-3 playoffs Tue-3, game 1, 1st Bang Bang-Tue takes a close game 1 from 5th Prestige.
Tue Aug 30 Humberwood 6:30 3rd Baseheads W 6th Batters with Benefits L 10-4 SteveC
Tue Aug 30 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 1, 3rd Baseheads eliminates 6th Batters with Benefits in two games.
Tue Aug 30 Humberwood 8:00 3rd Road Runners L 2nd Balls to the Wall W 9-11 SteveC
Tue Aug 30 Tue-4 playoffs Tue 4, game 1, 2nd Balls to the Wall takes game 1 vs 3rd Road Runners.
Tue Aug 30 Humberwood 9:30 5th Back Door Sliders W 4th Smackin Pitches L 18-6 SteveC
Tue Aug 30 Tue-2 playoffs Tue 2, game 3, 5th Back Door Sliders eliminates 4th Smackin Pitches two games-1.
Tue Aug 30 Centennial Park-3 6:30 5th Giants (DH) L 4th Balls Deep (DH) W 8-13 SteveCu
Tue Aug 30 Centennial Park-3 8:00 4th Balls Deep (DH) L 5th Giants (DH) W 9-13 SteveCu
Tue Aug 30 Tue-4 playoffs Tue 4, game 1 & 2, 4th Balls Deep vs 5th Giants split the first two games.
Tuesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF.
Wed, Aug 31: 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz. 2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Nutz & Boltz vs 5th Game of Throws, game 3. Finals: 2nd Nice Snatch vs winner 1st-5th, game 1.
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed, Aug 31: 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight. 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight. 3rd 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed, Sept 7: 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 3. 2nd Farm Team vs winner 3rd-6th. 1st Slackers is OFF.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties series with 5th GDG Dodgers.
Wed, Aug 31: 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays. 4th 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield still OFF with bye.
Wed, Sept 7: 1st Sweet Spot vs 4th Dinger Swingers, game 1.
3rd Booze Jays vs 6th QHDP, game 3. 2nd Alkos in the Outfield vs winner 3rd-6th.
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed, Aug 31: 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1. 7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1. 4th 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Runs of Anarchy vs 5th Bang Bang-Wed, gm 1. 3rd Saints of Circumstance vs 7th Huskies, gm 1.
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed, Aug 31: 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz. 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two. 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Mad Batters vs 4th Field of Beerz, game 2. 2nd Hit em Up vs 3rd Toronto Brew Jays, game 1 & 2.
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games.
Wed, Aug 31: 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1. 3rd Hit Squad-2 is OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1, game 3. Finals: 3rd Hit Squad-2 vs winner 1st-4th, game 1.
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wed, Aug 31: 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs. 1st Ari Overdrive OFF.
Wed, Sept 7, Semi-Finals: 2nd Hardballs vs 3rd Makina, game 3. Finals: 1st Ari Overdrive vs winner, game 1.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Aug 31 If your team is scheduled to play on an unlit diamond, you will have one hour and 24 minutes until sunset.
If both teams hustle in and out you should get 7 innings in. Remember - it is YOUR time, so don't waste it!
Wed Aug 31 Fleetwood 6:30 6th Performance Sports L 3rd Saints of Circumstance W 4-16 LewL
Wed Aug 31 Wed-4 playoffs Wed-4, game 3, 3rd Saints of Circumstance eliminates 6th Performance Sports two games-1.
Wed Aug 31 Fleetwood 8:00 2nd Nice Snatch W 3rd Snitches & Ditches L 20-8 LewL
Wed Aug 31 Wed-1 playoffs Wed-1, game 2, 2nd Nice Snatch eliminates 3rd Snitches & Ditches in two games straight.
Wed Aug 31 Fleetwood 9:30 2nd Farm Team W 7th Ball Busters L 20-14 LewL
Wed Aug 31 Wed-2 playoffs Wed-2, game 2, 2nd Farm Team eliminates 7th Ball Busters in two games straight.
Wed Aug 31 Wildwood Park-2 6:30 7th Huskies W 2nd Master Batters L 20-8 AllanT
Wed Aug 31 Wed-4 playoffs Wed-4, game 3, 7th Huskies eliminates 2nd Master Batters two games-1.
Wed Aug 31 Wildwood Park-2 8:00 5th Bang Bang-Wed W 4th Bats n Mitts L 19-2 AllanT
Wed Aug 31 Wed-4 playoffs Wed-4, game 3, 5th Bang Bang-Wed eliminates 4th Bats n Mitts two games-1.
Wed Aug 31 Wildwood Park-2 9:30 3rd Charmins AllStars W 6th Blue Balls L 18-9 AllanT
Wed Aug 31 Wed-2 playoffs Wed-2, game 2, 3rd Charmins AllStars wins game 2 and ties the series with 6th Blue Balls.
Wed Aug 31 Sheridan Park 8:00 5th Marvel (DH) L 1st Slackers (DH) W 8-9 BrianL
Wed Aug 31 Sheridan Park 9:30 1st Slackers (DH) W 5th Marvel (DH) L 14-8 BrianL
Wed Aug 31 Wed-2 playoffs Wed-2, 1st Slackers eliminates 5th Marvel in two games straight.
Wed Aug 31 Garnetwood-SB 6:30 5th GDG Dodgers L 4th Dinger Swingers W 14-16 TonyP
Wed Aug 31 Wed-3 playoffs Wed-3, game 2, 4th Dinger Swingers eliminates 5th GDG Dodgers in a close game 3.
Wed Aug 31 Garnetwood-HB 6:30 1st Nutz & Boltz L 5th Game of Throws W 11-12 RobO
Wed Aug 31 Wed-1 playoffs Wed-1, game 2, 5th Game of Throws fights back to tie the series vs 1st Nutz & Boltz.
Wed Aug 31 Kings Park #1 6:30 7th Mars L 2nd Hit em Up W 13-20 BobE
Wed Aug 31 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 3, 2nd Hit em Up eliminates 7th Mars two games-1.
Wed Aug 31 Humberwood 6:30 4th Field of Beerz L 1st Mad Batters W 4-12 SteveC
Wed Aug 31 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 1, 1st Mad Batters takes games one vs 4th Field of Beerz.
Wed Aug 31 Humberwood 8:00 3rd Booze Jays L 6th QHDP W 8-12 SteveC
Wed Aug 31 Wed-3 playoffs Wed-3, game 2, 6th QHDP wins game 2 and ties the series with 3rd Booze Jays.
Wed Aug 31 Humberwood 9:30 2nd Hardballs L 3rd Makina W 9-16 SteveC
Wed Aug 31 Wed-R3 playoffs Wed-R3, game 2, 3rd Makina wins game 2 and ties the series with 2nd Hardballs.
Wed Aug 31 Smithfield 7:30 3rd Toronto Brew Jays W 6th Baesic Pitches L 20-18 HenryP
Wed Aug 31 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 2, 3rd Toronto Brew Jays eliminates 6th Baesic Pitches in a close game two.
Wed Aug 31 Smithfield 9:00 1st Dusty Daryls W 4th Hit Squad-1 L 23-17 HenryP
Wed Aug 31 Wed-R2 playoffs Wed-R2, game 2, 1st Dusty Daryls wins game 2 and ties the series with 4th Hit Squad-1.
Wednesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers. 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games. 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters. 5th Pitch Slapped is OFF.
Thursday, Sept 8: 4th Caliente vs 6th Shebeen Clippers; 1st Tailgaters vs 3rd Draft Dodgers (loser of this game is eliminated);
2nd Honey Badgers vs 5th Pitch Slapped (loser of this game is eliminated). Eliminated: 7th Cardinals (6 teams left).
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thursday, Sept 1: 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games; 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1. 1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Moneyballers vs 5th Yolo Warmers, game 1; 2nd Balls Deeper vs 6th NLM, game 1.
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: RAINED OUT
Thursday, Sept 1: 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers;
6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games; 2nd Bone Crushers OFF.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Cleats & Cleavage vs 5th Scallywag Sluggers, game 2 & 3;
2nd Bone Crushers vs 6th Beaver Fever, game 1 & 2.
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thursday, Sept 1: 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games; 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals; 1st Money Badgers still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Money Badgers vs 4th Springfield Isotopes, game 1 & 2;
2nd Free Agents vs 3rd Dougies Cardinals, game 2 & 3.
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 1st Loose Balls has bye; 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals; 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers; 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series.
Thursday, Sept 8: 1st Loose Balls vs 5th Brew Jays, game 1; 2nd Piccolo Pals vs 7th Brickyard Big Mouths, game 2 & 3;
3rd Coby Crushers vs 6th No Glove No Love, game 2 & 3.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: RAINED OUT -
Thursday, Sept 1: 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games; 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games; 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Barflys vs 5th Woodland Sluggers, game 1 & 2.
2nd Underachievers vs 3rd Got The Runs, game 1 & 2.
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thursday, Sept 1: 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default; 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1; 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1; 1st Last Call still OFF with bye.
Thursday, Sept 8, Semi-Finals: 1st Last Call vs 4th CTS Electrics, gm 1 & 2; 2nd Litigators vs 6th Pitches Be Crazy, gm 1 & 2.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Sept 1 Max Ward-N #1 6:30 4th Tactical Bacon L 5th Woodland Sluggers W 16-19 AllanT
Thu Sept 1 Thu-R1 playoffs 5th Woodland Sluggers eliminates 4th Tactical Bacon in two games.
Thu Sept 1 Max Ward-N #1 8:00 2nd Honey Badgers (DH) L 6th Shebeen Clippers (DH) W 5-14 AllanT
Thu Sept 1 Max Ward-N #1 9:30 6th Shebeen Clippers (DH) W 2nd Honey Badgers (DH) L 22-9 AllanT
Thu Sept 1 Thu-1 playoffs 6th Shebeen Clippers wins two games and takes a set from 2nd Honey Badgers.
Thu Sept 1 Sheridan Park 8:00 3rd Draft Dodgers (DH) W 7th Cardinals (DH) L 22-13 WayneB
Thu Sept 1 Sheridan Park 9:30 7th Cardinals (DH) L 3rd Draft Dodgers (DH) W 6-11 WayneB
Thu Sept 1 Thu-1 playoffs 3rd Draft Dodgers eliminates 7th Cardinals in two games.
Thu Sept 1 Fleetwood 6:30 4th Baes on Balls L 5th Brew Jays W 7-12 TerryH
Thu Sept 1 Thu-5 playoffs 5th Brew Jays beats 4th Baes on Balls to tie the series.
Thu Sept 1 Fleetwood 8:00 6th Pitches Be Crazy W 3rd Furtraders L 21-8 TerryH
Thu Sept 1 Thu-R2 playoffs Thu-R2, game 3, 6th Pitches Be Crazy eliminates 3rd Furtraders two games-1.
Thu Sept 1 Fleetwood 9:30 6th No Glove No Love W 3rd Coby Crushers L 15-14 TerryH
Thu Sept 1 Thu-5 playoffs Thu-5, game 1, 6th No Glove No Love takes a close game one vs 3rd Coby Crushers.
Thu Sept 1 Miss Valley-2 6:30 3rd Dougies Cardinals L 2nd Free Agents W 7-9 RobO
Thu Sept 1 Thu-4 playoffs Thu-4, game 1, 2nd Free Agents takes a close game one vs 3rd Dougies Cardinals.
Thu Sept 1 Miss Valley-2 8:00 6th NLM (DH) W 3rd Hall of Shamers (DH) L 17-9 RobO
Thu Sept 1 Miss Valley-2 9:30 3rd Hall of Shamers (DH) L 6th NLM (DH) W 8-13 RobO
Thu Sept 1 Thu-2 playoffs 6th NLM eliminates 3rd Hall of Shamers in two games.
Thu Sept 1 Birchwood Park 8:00 5th We'd Hit That L 4th CTS Electric W 7-11 JimMcN
Thu Sept 1 Thu-R2 playoffs 4th CTS Electrics eliminates 5th We'd Hit That two games-1.
Thu Sept 1 Humberwood 7:30 5th Dusters (DH) L 4th Springfield Isotopes (DH) W 10-15 LewL
Thu Sept 1 Humberwood 9:00 4th Springfield Isotopes (DH) W 5th Dusters (DH) L 19-11 LewL
Thu Sept 1 Thu-4 playoffs Thu-4, 4th Springfield Isotopes eliminates 5th Dusters in two games.
Thu Sept 1 Smithfield 7:30 7th Brickyard W 2nd Piccolo Pals L 24-11 KarenW
Thu Sept 1 Thu-5 playoffs Thu-5, game 1, 7th Brickyard takes game one vs 2nd Piccolo Pals.
Thu Sept 1 Smithfield 9:00 5th Yolo Warmers W 4th Alcoholics L 22-11 KarenW
Thu Sept 1 Thu-2 playoffs Thu-2, game 3, 5th Yolo Warmers eliminates 4th Alcoholics two games-1.
Thu Sept 1 Centennial Park-1 6:30 1st Tailgaters (DH) L 4th Caliente (DH) W 10-15 AndyB
Thu Sept 1 Centennial Park-1 8:00 4th Caliente (DH) Tie 1st Tailgaters (DH) Tie 19-19 AndyB
Thu Sept 1 Thu-1 playoffs Thu-1, game 1 & 2, 4th Caliente takes a set from 1st Tailgaters.
Thu Sept 1 Centennial Park-1 9:30 5th Scallywags L 1st Cleats & Cleavage W 16-17 AndyB
Thu Sept 1 Thu-3 playoffs Thu-3, game 1, 1st Cleats & Cleavage takes a close game one vs 5th Scallywag Sluggers.
Thu Sept 1 Centennial Park-3 6:30 2nd Litigaters W 7th Toronto Vajay Jays L 7-0 HP xxx
Thu Sept 1 Thu-R2 playoffs 2nd Litigators eliminates 7th Toronto Vajay Jays by default.
Thu Sept 1 Centennial Park-3 8:00 6th Beaver Fever (DH) W 3rd Trash Pandas (DH) L 11-6 HenryP
Thu Sept 1 Centennial Park-3 9:30 3rd Trash Pandas (DH) L 6th Beaver Fever (DH) W 10-17 HenryP
Thu Sept 1 Thu-3 playoffs Thu-3, 6th Beaver Fever eliminates 3rd Trash Pandas in two games.
Thu Sept 1 Centennial Park-2 7:30 6th Indians (DH) L 3rd Got The Runs (DH) W 4-12 SteveCu
Thu Sept 1 Centennial Park-2 9:00 3rd Got The Runs (DH) W 6th Indians (DH) L 16-11 SteveCu
Thu Sept 1 Thu-R1 playoffs Thu-R1, 3rd Got The Runs eliminates 6th Indians in two games.
Thursday Teams OFF/Not Playing: TBA.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Sept 2 No regular season games Friday, September 2 - Labour Day holiday long weekend.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
Friday, Sept 10: 2nd Superior Interiors vs 3rd Thunder; 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers (loser of this game is eliminated)(4 teams left).
Fri-2 Playoffs
REVISED
Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs eliminate 5th Fighting Irish.
Friday, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 eliminate 4th Fireballs; 7th Booty Pirates eliminate 2nd Raincats; 6th Grand Slammers - OFF.
Friday, Sept 10: 6th Grand Slammers vs 7th Booty Pirates; 1st Designated Drinkers-1 OFF.
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem split two games; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games; 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still has bye.
Friday, Sept 10: 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits, game 3; 3rd G3T vs 6th Mayhem, game 3; 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe vs winner 3rd-6th G3T-Mayhem, game 1.

Week 17: August 22-26, 2016

Updated August 18, 2016; Scores updated August 26, 2016.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon-1 Playoffs Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 22: 2nd Sons of Pitches vs 7th HCCD game 3; 4th Thunder Buddies vs 5th Special K's game 3; 1st Mixed Balls vs 8th Breaking Bats game 1 & 2; 3rd Pho House OFF waiting for winner 2nd-7th.
Mon-2 Playoffs Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 22: 3rd Not All There vs 6th TSC Showstoppers, game 3; 4th Tap This vs 5th Shebeen Shebangers, game 1 & 2; 1st Homeward Bound & 2nd Aceholes still OFF.
Mon-3 Playoffs Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Reds beat Our Pitcher Quit in last regular season game to take 1st place. Monday, August 22: 3rd Reverse Apache Masters vs 6th Black & Yellow, game 3. 4th Oakland Ehs vs 5th Woodbine Longshots, game 2 & 3. 1st Reds & 2nd Our Pitcher Quit - OFF with a bye.
Mon-4 Playoffs Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Monday, August 22: 1st We Are Winners vs 8th Brew Jays-2; 2nd Bang Bang-Mon vs 7th Twist Offs; 3rd TNT vs 6th Pirates; 4th Rebooters vs 5th Cell2Fix.
Mon-R1 Playoffs Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 22: 3rd Swingers vs 6th Tulo Window, game 2 & 3. 4th Toronto Blue Yays vs 5th Corrugate Kings, game 2.
Mon-R2 Playoffs Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Monday, August 22: 1st Peel Dodgers vs 4th Balls & Dolls, game 2. 2nd Smokin Bats is OFF; ELIMINATED: 3rd Alcoballics.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Aug 22   Dunton-1 6:30 8th Breaking Bats (DH) L 1st Mixed Balls (DH) W 7-20 BrianL
Mon Aug 22 Dunton-1 8:00 1st Mixed Balls (DH) W 8th Breaking Bats (DH) L 28-16 BrianL
Mon Aug 22 Mon-1 playoffs 1st Mixed Balls eliminates 8th Breaking Bats in two straight games.
Mon Aug 22 Dunton-1 9:30 6th TSC Showstoppers L 3rd Not All There W 10-12 BrianL
Mon Aug 22 Mon-2 playoffs 3rd Not All There eliminates 6th TSC Showstoppers 2 games-1.
Mon Aug 22 Dunton-3 6:30 Peel Dodgers W Balls & Dolls L 13-11 JimMcN
Mon Aug 22 Mon-R2 playoffs 1st Peel Dodgers fights back to tie the series 1-1 vs 4th Balls and Dolls.
Mon Aug 22 Dunton-3 8:00 5th Shebeen Shebangers L 4th Tap This (DH) W 11-17 JimMcN
Mon Aug 22 Dunton-3 9:30 4th Tap This (DH) L 5th Shebeen Shebangers W 14-19 JimMcN
Mon Aug 22 Mon-2 playoffs 4th Tap This vs 5th Shebeen Shebangers split the first two games.
Mon Aug 22 Dunton-4 6:30 4th Toronto Blue Yays W 5th Corrugate Kings L 26-3 RobO
Mon Aug 22 Mon-R1 playoffs 4th Toronto Blue Yays eliminates 5th Corrugate Kings in two straight games.
Mon Aug 22 Dunton-4 8:00 5th Woodbine Longshots W 4th Oakland Ehs L 16-13 RobO
Mon Aug 22 Mon-3 playoffs 5th Woodbine Longshots eliminates 4th Oakland Ehs in two straight games.
Mon Aug 22 River Grove #3 7:30 6th Pirates W 3rd TNT L 21-7 TrevorF
Mon Aug 22 Mon-4 playoffs 6th Pirates takes game 1 from 3rd TNT.
Mon Aug 22 River Grove #3 9:00 6th Black & Yellow L 3rd Reverse Apache W 3-15 TrevorF
Mon Aug 22 Mon-3 playoffs 3rd Reverse Apache Masters eliminates 6th Black & Yellow two games-1.
Mon Aug 22 West Deane-L 7:30 3rd Swingers (DH) W 6th Tulo Window (DH) L 20-18 AllanT
Mon Aug 22 Mon-R1 playoffs 3rd Swingers eliminates 6th Tulo Window in extra innings.
Mon Aug 22 Centennial-1 6:30 7th HCCD W 2nd Sons of Pitches L 19-10 SteveCu
Mon Aug 22 Mon-1 playoffs 7th HCCD eliminates 2nd Sons of Pitches two games-1.
Mon Aug 22 Centennial-1 8:00 8th Brew Jays-2 (DH) L 1st We Are Winners (DH) W 8-10 SteveCu
Mon Aug 22 Centennial-1 9:30 1st We Are Winners (DH) W 8th Brew Jays-2 (DH) L 19-5 SteveCu
Mon Aug 22 Mon-4 playoffs 1st We Are Winners eliminates 8th Brew Jays-2 in two straight games.
Mon Aug 22 Centennial-3 6:30 5th Cell2Fix (DH) L 4th Rebooters (DH) W 19-20 Mario
Mon Aug 22 Centennial-3 8:00 4th Rebooters (DH) W 5th Cell2Fix (DH) L 17-9 Mario
Mon Aug 22 Mon-4 playoffs 4th Rebooters eliminates 5th Cell2Fix in two straight games.
Mon Aug 22 Centennial-3 9:30 5th Special K's L 4th Thunder Buddies W 10-13 Mario
Mon Aug 22 Mon-1 playoffs 4th Thunder Buddies eliminates 5th Special K's two games-1.
Mon Aug 22 Humberwood 7:30 7th Twist Offs (DH) W 2nd Bang Bang-Mon (DH) L 17-8 LewL
Mon Aug 22 Humberwood 9:00 2nd Bang Bang-Mon (DH) L 7th Twist Offs (DH) W 11-23 LewL
Mon Aug 22 Mon-4 playoffs 7th Twist Offs eliminates 2nd Bang Bang-Mon in two straight games.
Monday Teams OFF/Not Playing: TBA
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps. 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs. 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games. 1st Purple People Eaters OFF with bye; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno - OFF.
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series. 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3. 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games. 1st McGlovins OFF with bye.
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games. 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings. 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At. 1st Bang Bang-Tue OFF with bye.
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. 1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall get first round bye. 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games. 4th Balls Deep vs 5th Giants - OFF.
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases. 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427). 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon. 1st Unathletics OFF with bye.
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings. 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek. 6th Batters with Benefits takes game 1 from 3rd Baseheads. 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99). 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Aug 23 Dunton-2 6:30 9th Dirtbags W 8th Pitch Slaps L 12-8 HughC
Tue Aug 23 Tue-1 playoffs Tue 1, game 1, 9th Dirtbags takes game 1 from 8th Pitch Slaps.
Tue Aug 23 Dunton-2 8:00 5th Powchica Wawahs L 4th Ruff Riders W 18-19 HughC
Tue Aug 23 Tue-1 playoffs Tue 1, game 1, 4th Ruff Riders takes game 1 from 5th Powchica Wawahs.
Tue Aug 23 Dunton-2 9:30 7th Skinny Flamingos L 2nd Brew Crew W 7-18 HughC
Tue Aug 23 Tue-R2 playoffs Tue-R2, game 1, 2nd Brew Crew takes game 1 from 7th Skinny Flamingos.
Tue Aug 23 Wildwood Park-1 7:00 different league different league --- --- AllanT
Tue Aug 23 Wildwood Park-1 8:15 7th Punishers (DH) W 2nd Bambinos (DH) L 16-9 AllanT
Tue Aug 23 Wildwood Park-1 9:30 2nd Bambinos (DH) W 7th Punishers (DH) L 16-13 AllanT
Tue Aug 23 Tue-1 playoffs Tue 1, game 1 & 2, 2nd Bambinos vs 7th Punishers split the first two games.
Tue Aug 23 Wildwood Park-2 6:30 6th Loaded Bases L 3rd Shake & Bake W 6-7 RichardP
Tue Aug 23 Tue-R1 playoffs Tue-R1, game 1, 3rd Shake & Bake takes game 1 from 6th Loaded Bases.
Tue Aug 23 Wildwood Park-2 8:00 6th Lumberjacks (DH) L 3rd Road Runners (DH) W 14-15 RichardP
Tue Aug 23 Wildwood Park-2 9:30 3rd Road Runners (DH) W 6th Lumberjacks (DH) L 17-10 RichardP
Tue Aug 23 Tue-4 playoffs Tue 4, game 1 & 2, 3rd Road Runners eliminates 6th Lumberjacks in two straight games.
Tue Aug 23 Mount Charles-N 6:30 5th Prestige (DH) W 4th Eh Team-2 (DH) L 16-13 RobO
Tue Aug 23 Mount Charles-N 8:00 4th Eh Team-2 (DH) L 5th Prestige (DH) w 10-17 RobO
Tue Aug 23 Tue-3 playoffs Tue 3, game 1 & 2, 5th Prestige eliminates 4th Eh Team-2 in two straight games.
Tue Aug 23 Mount Charles-N 9:30 5th Ace of Bastone W 4th Sofa Kings L 19-10 RobO
Tue Aug 23 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 1, 5th Ace of Bastone takes game 1 from 4th Sofa Kings.
Tue Aug 23 Mount Charles-S 6:30 6th Sidebets L 3rd Ball Breakers W 13-14 WayneB
Tue Aug 23 Tue-3 playoffs Tue 3, game 1, 3rd Ball Breakers takes game 1 from 6th Sidebets in extra innings.
Tue Aug 23 Mount Charles-S 8:00 3rd Designated Drinkers-3 L 2nd Arod in my Pujols W 19-22 WayneB
Tue Aug 23 Tue-2 playoffs Tue 2, game 1, 2nd Arod in my Pujols takes game 1 from 3rd Designated Drinkers-3.
Tue Aug 23 Mount Charles-S 9:30 7th Where My Pitches At L 2nd Bandits W 4-16 WayneB
Tue Aug 23 Tue-3 playoffs Tue 3, game 1, 2nd Bandits takes game 1 from 7th Where My Pitches At.
Tue Aug 23 Brickyard-2 6:30 6th Caught Lookin-2 (99) L 3rd Designated Drinkers-2 W 10-14 JimMcN
Tue Aug 23 Tue-R3 playoffs Tue R3, game 1, 3rd Designated Drinkers-2 takes game 1 from 6th Caught Lookin-2 (99).
Tue Aug 23 Brickyard-2 8:00 7th Platoon L 2nd Prophix W 13-16 JimMcN
Tue Aug 23 Tue-R1 playoffs Tue R1, game 1, 2nd Prophix takes game 1 from 7th Platoon.
Tue Aug 23 Brickyard-2 9:30 5th Eh Team (427) L 4th Schweddy Balls W 6-13 JimMcN
Tue Aug 23 Tue-R1 playoffs Tue R1, game 1, 4th Schweddy Balls takes game 1 from 5th Eh Team (427).
Tue Aug 23 Garnetwood-SB 6:30 8th Pitches on Fleek L 1st Prompt Alerts W 7-8 TonyP
Tue Aug 23 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 1, 1st Prompt Alerts takes a close game 1 from 8th Pitches on Fleek.
Tue Aug 23 Humberwood 6:30 6th Batters with Benefits L 3rd Baseheads W 8-11 SteveC
Tue Aug 23 Tue-R2 playoffs Tue R2, game 1, 3rd Baseheads takes game 1 from 6th Batters with Benefits.
Tue Aug 23 Humberwood 8:00 5th Casharoos (DH) L 4th Rexdale Rusts (DH) w 7-20 SteveC
Tue Aug 23 Humberwood 9:30 4th Rexdale Rusts (DH) W 5th Casharoos (DH) L 17-9 SteveC
Tue Aug 23 Tue-R3 playoffs Tue R3, game 1 & 2, 4th Rexdale Rusts eliminates 5th Casharoos in two straight games.
Tue Aug 23 Smithfield 7:30 5th Back Door Sliders (DH) W 4th Smackin Pitches (DH) L 25-9 KarenW
Tue Aug 23 Smithfield 9:00 4th Smackin Pitches (DH) W 5th Back Door Sliders (DH) L 28-23 KarenW
Tue Aug 23 Tue-2 playoffs Tue 2, game 1 & 2, 4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders split the first two games.
Tuesday Teams OFF/Not Playing: Balls Deep, Balls to the Wall (bye), Culinary Crushers (bye), Giants, Inferno, Massive Hits, McGlovins (bye), Purple People Eaters (bye), Sunwing Flyers (bye), Unathletics (bye).
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed, Aug 24: 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws; 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches, game 2 - OFF .
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Slackers bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed, Aug 24: 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters, game 2 - OFF. 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls, game 2 - OFF. 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3. 1st Slackers will be vs winner 4th-5th Mixed-Marvel.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed, Aug 24: 3rd Booze Jays takes game 1 from 6th QHDP. 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties the series with 5th GDG Dodgers.
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Runs of Anarchy bye; 2nd Master Batters game 1 over 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance game 1 over 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed game 1 over 4th Bats n Mitts.
Wed, Aug 24: 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters. 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance. 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed, Aug 24: 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight. 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches. 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up.
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF.
Wed, Aug 24: 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls. 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games straight.
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
Wed, Aug 17: 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Wed, Aug 24: 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3. 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Aug 24 Wed Playoffs: Because we advance all the teams and until we add our extra parks, all the teams do not fit on the schedule.
Wednesday Teams OFF/Not Playing: 2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches; 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters; 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls.
Wed Aug 24 Fleetwood 6:30 4th Dinger Swingers W 5th GDG Dodgers L 16-13 LewL
Wed Aug 24 Wed-3 playoffs Wed-3, game 2, 4th Dinger Swingers wins game 2 and ties the series with 5th GDG Dodgers.
Wed Aug 24 Fleetwood 8:00 4th Hit Squad-1 W 1st Dusty Daryls L 13-10 LewL
Wed Aug 24 Wed-R2 playoffs Wed-R2, game 1, 4th Hit Squad-1 takes game 1 from 1st Dusty Daryls.
Wed Aug 24 Fleetwood 9:30 6th Baesic Pitches L 3rd Toronto Brew Jays W 6-11 LewL
Wed Aug 24 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 1, 3rd Toronto Brew Jays takes game 1 from 6th Baesic Pitches.
Wed Aug 24 Wildwood Park-2 6:30 2nd Master Batters L 7th Huskies W 9-11 HenryP
Wed Aug 24 Wed-4 playoffs Wed-4, game 2, 7th Huskies wins game 2 and ties the series with 2nd Master Batters.
Wed Aug 24 Wildwood Park-2 8:00 5th Bang Bang-Wed L 4th Bats n Mitts W 7-9 HenryP
Wed Aug 24 Wed-4 playoffs Wed-4, game 2, 4th Bats n Mitts wins game 2 and ties the series with 5th Bang Bang-Wed.
Wed Aug 24 Wildwood Park-2 9:30 5th Marvel W 4th Mixed Balls-Wed L 13-12 HenryP
Wed Aug 24 Wed-2 playoffs Wed-2, game 3, 5th Marvel eliminates 4th Mixed Balls-Wed in a close game 3.
Wed Aug 24 Sheridan Park 8:00 3rd Hit Squad-2 (DH) W 2nd Coconuts (DH) L 13-12 BrianL
Wed Aug 24 Sheridan Park 9:30 2nd Coconuts (DH) L 3rd Hit Squad-2 (DH) W 9-19 BrianL
Wed Aug 24 Wed-R2 playoffs Wed-R2, 3rd Hit Squad-2 eliminates 2nd Coconuts in two games straight.
Wed Aug 24 Garnetwood-SB 6:30 1st Ari Overdrive W 4th Pitch Please L 15-12 TonyP
Wed Aug 24 Wed-R3 playoffs Wed-R3, game 3, 1st Ari Overdrive eliminates 4th Pitch Please in game 3.
Wed Aug 24 Garnetwood-HB 6:30 5th Game of Throws L 1st Nutz & Boltz W 7-17 RobO
Wed Aug 24 Wed-1 playoffs Wed-1, game 1, 1st Nutz & Boltz takes game 1 from 5th Game of Throws.
Wed Aug 24 Red Brush Park 6:30 3rd Saints of Circumstance L 6th Performance Sports W 10-11 TrevorF
Wed Aug 24 Wed-4 playoffs Wed-4, game 2, 6th Performance Sports wins game 2 and ties the series with 3rd Saints of Circumstance.
Wed Aug 24 Kings Park #1 6:30 2nd Hit em Up L 7th Mars W 11-20 BobE
Wed Aug 24 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 2, 7th Mars wins game 2 and ties the series with 2nd Hit em Up .
Wed Aug 24 Humberwood 6:30 4th Field of Beerz W 5th BDO Ballbreakers L 23-8 SteveC
Wed Aug 24 Wed-R1 playoffs Wed-R1, game 2, 4th Field of Beerz eliminates 5th BDO Ballbreakers in two games straight.
Wed Aug 24 Humberwood 8:00 6th QHDP L 3rd Booze Jays W 8-19 SteveC
Wed Aug 24 Wed-3 playoffs Wed-3, game 1, 3rd Booze Jays takes game 1 from 6th QHDP.
Wed Aug 24 Humberwood 9:30 3rd Makina L 2nd Hardballs W 15-16 SteveC
Wed Aug 24 Wed-R3 playoffs Wed-R3, game 1, 2nd Hardballs takes a close game 1 from 3rd Makina.
Wednesday Teams OFF/Not Playing:
2nd Nice Snatch vs 3rd Snitches & Ditches; 2nd Farm Team vs 7th Ball Busters; 3rd Charmins All-Stars vs 6th Blue Balls.
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
Thursday, August 18: 1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thursday, August 25: 1st Tailgators (requested OFF) vs winner 4th-5th, 4th Caliente. Winner 2nd Honey Badgers vs 6th Shebeen Clippers (requested OFF). Loser 2nd-7th, 7th Cardinals vs loser 3rd-6th, 3rd Draft Dodgers (loser of this game is eliminated). loser 4th-5th, 5th Pitch Slapped is OFF.
Thu-2 Playoffs Thu-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thursday, August 25: 1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper still OFF with a bye; 3rd Hall of Shamers vs 6th NLM, game 1; 4th Alcoholics vs 5th Yolo Warmers, game 2.
Thu-3 Playoffs Thu-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thursday, August 25: 1st Cleats & Cleavage vs 5th Scallywag Sluggers; 3rd Trash Pandas vs 6th Beaver Fever; 2nd Bone Crushers OFF.
Thu-4 Playoffs
(was Thu-3)
Thu-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
Thursday, August 25: 1st Money Badgers; 2nd Free Agents get first round bye; 3rd Dougies Cardinals vs 6th Charros; 4th Springfield Isotopes vs 5th Dusters.
Thu-5 Playoffs
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thursday, August 25: 1st Loose Balls has bye; 2nd Piccolo Pals vs 7th Brickyard Big Mouths; 3rd Coby Crushers vs 6th No Glove No Love; 4th Baes on Balls vs 5th Brew Jays, game 2.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Barflys & 2nd Underachievers get first round bye; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF.
Thursday, August 25: 1st Barflys & 2nd Underachievers still OFF with a bye; 3rd Got The Runs vs 6th Indians, game 1; 4th Tactical Bacon vs 5th Woodland Sluggers, game 2.
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
Thursday, August 18: 1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thursday, August 25: 1st Last Call still OFF with bye; 2nd Litigators vs 7th Toronto Vajay Jays, game 2; 3rd Furtraders vs 6th Pitches be Crazy, game 2; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That, game 3.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Aug 25 Max Ward-N #1 6:30 4th Tactical Bacon R/O 5th Woodland Sluggers Thu-R1 gm 2 AllanT
Thu Aug 25 Max Ward-N #1 8:00 6th Beaver Fever R/O 3rd Trash Pandas Thu-3 gm 1 AllanT
Thu Aug 25 Max Ward-N #1 9:30 6th Indians R/O 3rd Got The Runs Thu-R1 gm 1 AllanT
Thu Aug 25 Sheridan Park 8:00 3rd Draft Dodgers (DH) R/O 7th Cardinals (DH) Thu-1 gm 1 WayneB
Thu Aug 25 Sheridan Park 9:30 7th Cardinals (DH) R/O 3rd Draft Dodgers (DH) Thu-1 gm 2 WayneB
Thu Aug 25 Fleetwood 6:30 2nd Litigators R/O 7th Toronto Vajay Jays Thu-R2 gm 2 TerryH
Thu Aug 25 Fleetwood 8:00 5th We'd Hit That R/O 4th CTS Electric Thu-R2 gm 3 TerryH
Thu Aug 25 Fleetwood 9:30 6th NLM R/O 3rd Hall of Shamers Thu-2 gm 1 TerryH
Thu Aug 25 Miss Valley-2 6:30 4th Baes on Balls R/O 5th Brew Jays Thu-5 gm 2 RobO
Thu Aug 25 Miss Valley-2 8:00 5th Dusters (DH) R/O 4th Springfield Isotopes Thu-4 gm 1 RobO
Thu Aug 25 Miss Valley-2 9:30 Springfield Isotopes R/O Dusters (DH) Thu-4 gm 2 RobO
Thu Aug 25 Birchwood Park 8:00 6th Charros (DH) L 3rd Dougies Cardinals (DH) W 4-24 JimMcN
Thu Aug 25 Birchwood Park 9:30 3rd Dougies Cardinals (DH) W 6th Charros (DH) L 16-4 JimMcN
Thu Aug 25 Thu-4 playoffs Thu-4, game 1 & 2, 3rd Dougies Cardinals eliminates 6th Charros in two straight games.
Thu Aug 25 Humberwood 6:30 6th No Glove No Love R/O 3rd Coby Crushers Thu-5 gm 1 SteveC
Thu Aug 25 Humberwood 8:00 7th Brickyard (DH) R/O 2nd Piccolo Pals (DH) Thu-5 gm 1 SteveC
Thu Aug 25 Humberwood 9:30 2nd Piccolo Pals (DH) R/O 7th Brickyard (DH) Thu-5 gm 2 SteveC
Thu Aug 25 Smithfield 7:30 3rd Furtraders W 6th Pitches Be Crazy L 21-17 LewL
Thu Aug 25 Thu-R2 playoffs Thu-2, game 2, 3rd Furtraders wins game 2 vs 6th Pitches Be Crazy to tie the series.
Thu Aug 25 Smithfield 9:00 4th Alcoholics W 5th Yolo Warmers L 18-13 LewL
Thu Aug 25 Thu-2 playoffs Thu-2, game 2, 4th Alcoholics wins game 2 vs 5th Yolo Warmers to tie the series.
Thursday Teams OFF/Not Playing: TBA.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
Friday, Aug 19: 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th Unnecessary-Tiger Balmers. 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runs. 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0.
Friday, Aug 26: 2nd Superior Interiors vs 5th Tiger Balmers; 3rd Thunder is OFF;
4th Unnecessary vs 6th Dirty Dozen (loser of this game is eliminated).
NEXT: 3rd Thunder vs winner 2nd-5th; winner of 4th-6th vs loser of 2nd-5th; (4 teams left).
Fri-2 Playoffs
REVISED
Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0; 4th Fireballs beat 5th Fighting Irish but is under protest.
Friday, Aug 26: 1st Designated Drinkers-1 vs winner 4th-5th TBA; 2nd Raincats vs 7th Booty Pirates; 6th Grand Slammers - OFF.
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
Friday, Aug 19: 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Friday, Aug 26: 3rd G3T vs 6th Mayhem; 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits; 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe still has bye.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Aug 26 Max Ward-N #1 7:30 2nd Superior Interiors (DH) L 5th Tiger Balmers (DH) W 6-12 JimMcN
Fri Aug 26 Max Ward-N #1 9:00 5th Tiger Balmers (DH) L 2nd Superior Interiors (DH) W 7-14 JimMcN
Fri Aug 26 Fri-1 playoffs 2nd Superior Interiors beats 5th Tiger Balmers by close total runs.
Fri Aug 26 Max Ward-S #2 7:30 2nd Raincats (DH) L 7th Booty Pirates (DH) W 8-13 BrianL
Fri Aug 26 Max Ward-S #2 9:00 7th Booty Pirates (DH) W 2nd Raincats (DH) L 11-9 BrianL
Fri Aug 26 Fri-2 playoffs 7th Booty Pirates eliminates 2nd Raincats in two straight games.
Fri Aug 26 Dunton-1 7:30 4th Unnecessary (DH) W 6th Dirty Dozen (DH) L 11-10 LewL
Fri Aug 26 Dunton-1 9:00 6th Dirty Dozen (DH) L 4th Unnecessary (DH) W 3-9 LewL
Fri Aug 26 Fri-1 playoffs 4th Unnecessary eliminates 6th Dirty Dozen in two straight games.
Fri Aug 26 Fleetwood 7:30 1st Designated Drinkers-1 W 4th Fireballs (DH) L 16-4 AllanT
Fri Aug 26 Fleetwood 9:00 4th Fireballs (DH) L 1st Designated Drinkers-1 W 16-17 AllanT
Fri Aug 26 Fri-2 playoffs 1st Designated Drinkers-1 eliminates 4th Fireballs in two straight games.
Fri Aug 26 Wildwood Park-2 7:30 3rd G3T (DH) W 6th Mayhem (DH) L 18-17 RichardP
Fri Aug 26 Wildwood Park-2 9:00 6th Mayhem (DH) W 3rd G3T (DH) L 17-9 RichardP
Fri Aug 26 Fri-R playoffs 6th Mayhem vs 3rd G3T split two games.
Fri Aug 26 Wildwood Park-1 7:30 1st Muffin Stuffers (DH) L 4th Misfits (DH) W 11-15 HenryP
Fri Aug 26 Wildwood Park-1 9:00 4th Misfits (DH) L 1st Muffin Stuffers (DH) W 14-15 HenryP
Fri Aug 26 Fri-R playoffs 1st Muffin Stuffers vs 4th Misfits split two games.

Week 16: August 15-19, 2016 - RSPA Playoffs Start

Updated August 12, 2016; Scores updated August 12, 2016.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon-1 Playoffs Mon-1 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
1st Mixed Balls vs 8th Breaking Bats - OFF; 2nd Sons of Pitches vs 7th HCCD split the first two games; 3rd Pho House eliminates 6th TMT in two straight games; 4th Thunder Buddies vs 5th Special K's split first two games.
Mon-2 Playoffs Mon-2 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
1st Homeward Bound vs 2nd Aceholes (regular season game); 3rd Not All There vs 6th TSC Showstoppers split the first two games; 4th Tap This vs 5th Shebeen Shebangers OFF.
Mon-3 Playoffs Mon-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
Reds beat Our Pitcher Quit in last regular season game to take 1st place. Both teams still get a first round bye.
3rd Reverse Apache Masters vs 6th Black & Yellow split the first two games; 5th Woodbine Longshots takes game 1 from 4th Oakland Ehs.
Mon-4 Playoffs Mon-4 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 22.
Regular season games scheduled for Monday, August 15.
Mon-R1 Playoffs Mon-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
1st Dutch Rudders vs Big Sticks (regular season game); 3rd Swingers takes game 1 from 6th Tulo Window; 4th Toronto Blue Yays takes game 1 from 5th Corrugate Kings.
Mon-R2 Playoffs Mon-R2 division/consolation, 4 teams, 1st-4th, 2nd-3rd, best of 3 game series, playoffs start Monday, August 15.
4th Balls and Dolls takes game 1 from 1st Peel Dodgers; 2nd Smokin Bats eliminates 3rd Alcoballics in two close games.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Mon Aug 15   Dunton-1 6:30 4th Balls & Dolls W 1st Peel Dodgers L 13-12 BrianL
Mon Aug 15 Mon-R2 playoffs 4th Balls and Dolls takes game 1 from 1st Peel Dodgers.
Mon Aug 15 Dunton-1 8:00 6th TSC Showstoppers W 3rd Not All There (DH) L 15-13 BrianL
Mon Aug 15 Dunton-1 9:30 3rd Not All There (DH) W 6th TSC Showstoppers L 18-16 BrianL
Mon Aug 15 Mon-2 playoffs 3rd Not All There vs 6th TSC Showstoppers split the first two games.
Mon Aug 15 Dunton-3 6:30 Pirates L Cell2Fix W 6-7 JimMcN
Mon Aug 15 Dunton-3 8:00 3rd Alcoballics (DH) L 2nd Smokin Bats (DH) W 7-8 JimMcN
Mon Aug 15 Dunton-3 9:30 2nd Smokin Bats (DH) W 3rd Alcoballics (DH) L 9-7 JimMcN
Mon Aug 15 Mon-R2 playoffs 2nd Smokin Bats eliminates 3rd Alcoballics in two close games.
Mon Aug 15 Dunton-4 6:30 We Are Winners L Bang Bang-Mon W 13-14 RobO
Mon Aug 15 Dunton-4 8:00 Rebooters L TNT W 20-24 RobO
Mon Aug 15 Dunton-4 9:30 Dutch Rudders L Big Sticks W 16-17 RobO
Mon Aug 15 River Grove #3 7:30 6th Black & Yellow (DH) W 3rd Reverse Apache (DH) L 6-2 TrevorF
Mon Aug 15 River Grove #3 9:00 3rd Reverse Apache (DH) W 6th Black & Yellow (DH) L 20-5 TrevorF
Mon Aug 15 Mon-3 playoffs 3rd Reverse Apache Masters vs 6th Black & Yellow split the first two games.
Mon Aug 15 Garnetwood-SB 6:30 5th Corrugate Kings L 4th Toronto Blue Yays W 8-14 TonyP
Mon Aug 15 Mon-R1 playoffs 4th Toronto Blue Yays takes game 1 from 5th Corrugate Kings.
Mon Aug 15 West Deane-L 6:30 TMT (DH) L Pho House (DH) W 7-15 AllanT
Mon Aug 15 West Deane-L 8:00 Pho House (DH) W TMT (DH) L 15-3 AllanT
Mon Aug 15 Mon-1 playoffs 3rd Pho House eliminates 6th TMT in two straight games.
Mon Aug 15 West Deane-L 9:30 6th Tulo Window L 3rd Swingers W 10-17 AllanT
Mon Aug 15 Mon-R1 playoffs 3rd Swingers takes game 1 from 6th Tulo Window.
Mon Aug 15 Centennial-1 6:30 Our Pitcher Quit L Reds W 5-10 SteveCu
Mon Aug 15 Mon-3 reg season Reds beat Our Pitcher Quit to take first place in Mon-3 division.
Mon Aug 15 Centennial-1 8:00 5th Special K's (DH) L 4th Thunder Buddies (DH) W 11-14 SteveCu
Mon Aug 15 Centennial-1 9:30 4th Thunder Buddies (DH) L 5th Special K's (DH) W 6-18 SteveCu
Mon Aug 15 Mon-1 playoffs 4th Thunder Buddies vs 5th Special K's split the first two games.
Mon Aug 15 Centennial-3 6:30 4th Oakland Ehs L 5th Woodbine Longshots W 5-17 Mario
Mon Aug 15 Mon-3 playoffs 5th Woodbine Longshots takes game 1 from 4th Oakland Ehs.
Mon Aug 15 Centennial-3 8:00 Aceholes W Homeward Bound L 16-12 Mario
Mon Aug 15 Centennial-3 9:30 Twist Offs W Brew Jays-2 L 22-10 Mario
Mon Aug 15 Smithfield 7:00 7th HCCD (DH) W 2nd Sons of Pitches (DH) L 6-4 LewL
Mon Aug 15 Smithfield 8:30 2nd Sons of Pitches (DH) W 7th HCCD (DH) L 19-8 LewL
Mon Aug 15 Mon-1 playoffs 2nd Sons of Pitches vs 7th HCCD split the first two games.
Monday Teams OFF/Not Playing: Breaking Bats, Mixed Balls-Mon, Shebeen Shebangers, Tap This.
Tue-1 Playoffs Tue-1 division, 9 teams, 8th-9th, 1st vs winner 8-9, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
8th Pitch Slaps (Tux) vs 9th Dirtbags; 2nd Bambinos vs 7th Punishers; 3rd Massive Hits vs 6th Inferno; 4th Ruff Riders vs 5th Powchica Wawahs; 1st Purple People Eaters gets bye then vs winner 8th-9th.
Tue-2 Playoffs Tue-2 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
4th Smackin Pitches vs 5th Back Door Sliders; 2nd Arods in my Pujols vs 3rd Designated Drinkers-3; 1st McGlovins gets bye then vs winner 4th-5th.
Tue-3 Playoffs Tue-3 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Bang Bang-Tue bye; 2nd Bandits vs 7th Where My Pitches At; 3rd Ball Breakers vs 6th Sidebets; 4th Eh Team-2 vs 5th Prestige.
Tue-4 Playoffs Tue-4 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Bats n Hoes & 2nd Balls to the Wall first round bye; 3rd Road Runners vs 6th Lumberjacks; 4th Balls Deep vs 5th Giants.
Tue-R1 Playoffs Tue-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Unathletics bye; 2nd Prophix vs 7th Platoon; 3rd Shake & Bake vs 6th Loaded Bases; 4th Schweddy Balls vs 5th Eh Team (427).
Tue-R2 Playoffs Tue-R2 division, 8 teams, 1st vs 8th, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Prompt Alerts vs 8th Pitches on Fleek; 2nd Brew Crew vs 7th Skinny Flamingos; 3rd Baseheads vs 6th Batters with Benefits; 4th Sofa Kings vs 5th Ace of Bastone.
Tue-R3 Playoffs Tue-R3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Culinary Crushers & 2nd Sunwing Flyers first round bye; 3rd Designated Drinkers-2 vs 6th Caught Lookin-2 (99); 4th Rexdale Rusts vs 5th Casharoos.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Tue Aug 16 Dunton-2 6:30 Dirtbags (DH) R/O Pitch Slaps (DH) Tue-1 playoffs gm 1 HughC
Tue Aug 16 Dunton-2 8:00 Pitch Slaps (DH) R/O Dirtbags (DH) Tue-1 playoffs gm 2 HughC
Tue Aug 16 Dunton-2 9:30 Skinny Flamingos R/O Brew Crew Tue-R2 playoffs gm 1 HughC
Tue Aug 16 Wildwood Park-1 6:30 Punishers R/O Bambinos Tue-1 playoffs gm 1 RichardP
Tue Aug 16 Wildwood Park-1 8:00 Powchica Wawahs (DH) R/O Ruff Riders (DH) Tue-1 playoffs gm 1 RichardP
Tue Aug 16 Wildwood Park-1 9:30 Ruff Riders (DH) R/O Powchica Wawahs (DH) Tue-1 playoffs gm 2 RichardP
Tue Aug 16 Wildwood Park-2 6:30 Loaded Bases R/O Shake & Bake Tue-R1 playoffs gm 1 AllanT
Tue Aug 16 Wildwood Park-2 8:00 Lumberjacks (DH) R/O Road Runners (DH) Tue-4 playoffs gm 1 AllanT
Tue Aug 16 Wildwood Park-2 9:30 Road Runners (DH) R/O Lumberjacks (DH) Tue-4 playoffs gm 2 AllanT
Tue Aug 16 Mount Charles-N 6:30 Prestige (DH) R/O Eh Team-2 (DH) Tue-3 playoffs gm 1 RobO
Tue Aug 16 Mount Charles-N 8:00 Eh Team-2 (DH) R/O Prestige (DH) Tue-3 playoffs gm 2 RobO
Tue Aug 16 Mount Charles-N 9:30 Ace of Bastone R/O Sofa Kings Tue-R2 playoffs gm 1 RobO
Tue Aug 16 Mount Charles-S 6:30 Sidebets R/O Ball Breakers Tue-3 playoffs gm 1 WayneB
Tue Aug 16 Mount Charles-S 8:00 Designated Drinkers-3 R/O Arod in my Pujols Tue-2 playoffs gm 1 WayneB
Tue Aug 16 Mount Charles-S 9:30 Where My Pitches At R/O Bandits Tue-3 playoffs gm 1 WayneB
Tue Aug 16 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) R/O Designated Drinkers-2 Tue-R3 playoffs gm 1 JimMcN
Tue Aug 16 Brickyard-2 8:00 Platoon R/O Prophix Tue-R1 playoffs gm 1 JimMcN
Tue Aug 16 Brickyard-2 9:30 Eh Team (427) R/O Schweddy Balls Tue-R1 playoffs gm 1 JimMcN
Tue Aug 16 Garnetwood-SB 6:30 Pitches on Fleek R/O Prompt Alerts Tue-R2 playoffs gm 1 TonyP
Tue Aug 16 King Park #1 6:30 Bang Bang-Tue R/O Bats n Hoes Exhibition BobE
Tue Aug 16 Humberwood 6:30 Batters with Benefits R/O Baseheads Tue-R2 playoffs gm 1 SteveC
Tue Aug 16 Humberwood 8:00 Casharoos (DH) R/O Rexdale Rusts (DH) Tue-R3 playoffs gm 1 SteveC
Tue Aug 16 Humberwood 9:30 Rexdale Rusts (DH) R/O Casharoos (DH) Tue-R3 playoffs gm 2 SteveC
Tue Aug 16 Smithfield 7:30 Back Door Sliders (DH) R/O Smackin Pitches (DH) Tue-2 playoffs gm 1 TommyH
Tue Aug 16 Smithfield 9:00 Smackin Pitches (DH) R/O Back Door Sliders (DH) Tue-2 playoffs gm 2 TommyH
Tuesday Teams OFF/Not Playing: Balls Deep, Balls to the Wall (bye), Culinary Crushers (bye), Giants, Inferno, Massive Hits, McGlovins (bye), Purple People Eaters (bye), Sunwing Flyers (bye), Unathletics (bye).
Wed-1 Playoffs Wed-1 division, 5 teams, 4th-5th, 1st vs winner 4-5, 2-3, best of 3 game series.
5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games; 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches; 1st Nutz & Boltz now plays winner 4th-5th - 5th Game of Throws.
Wed-2 Playoffs Wed-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Slackers gets bye; 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters; 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars; 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed-3 Playoffs Wed-3 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. 1st Sweet Spot & 2nd Alkos in the Outfield get bye; 3rd Booze Jays vs 6th QHDP - OFF; 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed-4 Playoffs Wed-4 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Runs of Anarchy gets bye; 2nd Master Batters takes a close game 1 from 7th Huskies; 3rd Saints of Circumstance takes a close game 1 from 6th Performance Sports; 5th Bang Bang-Wed takes game 1 from 4th Bats n Mitts.
Wed-R1 Playoffs Wed-R1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Mad Batters gets bye; 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars; 3rd Toronto Brew Jays vs 6th Baesic Pitches OFF; 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wed-R2 Playoffs Wed-R2 division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
1st Dusty Daryls vs 4th Hit Squad-1 OFF; 2nd Coconuts vs 3rd Hit Squad-2 OFF;
Wed-R3 Playoffs Wed-R3 Consolation division, 4 teams, 1st vs 4th, 2nd vs 3rd, best of 3 game series.
1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please; 2nd Hardballs vs 3rd Makina - OFF.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Wed Aug 17 Fleetwood 6:30 5th GDG Dodgers W 4th Dinger Swingers L 4-1 LewL
Wed Aug 17 Wed-3 playoffs 5th GDG Dodgers takes game 1 from 4th Dinger Swingers.
Wed Aug 17 Fleetwood 8:00 3rd Snitches & Ditches L 2nd Nice Snatch W 9-16 LewL
Wed Aug 17 Wed-1 playoffs 2nd Nice Snatch takes game 1 from 3rd Snitches & Ditches.
Wed Aug 17 Fleetwood 9:30 7th Ball Busters L 2nd Farm Team W 3-15 LewL
Wed Aug 17 Wed-2 playoffs 2nd Farm Team takes game 1 from 7th Ball Busters.
Wed Aug 17 Wildwood Park-2 6:30 7th Huskies L 2nd Master Batters W 16-17 HughC
Wed Aug 17 Wed-4 playoffs 2nd Master Batters takes a close game 1 from 7th Huskies.
Wed Aug 17 Wildwood Park-2 8:00 5th Bang Bang-Wed W 4th Bats n Mitts L 27-10 HughC
Wed Aug 17 Wed-4 playoffs 5th Bang Bang-Wed takes game 1 from 4th Bats n Mitts.
Wed Aug 17 Wildwood Park-2 9:30 6th Blue Balls W 3rd Charmins All-Stars L 14-12 HughC
Wed Aug 17 Wed-2 playoffs 6th Blue Balls takes a close game 1 from 3rd Charmins All-Stars.
Wed Aug 17 Sheridan Park 8:00 Marvel (DH) L Mixed Balls-Wed (DH) W 8-12 BrianL
Wed Aug 17 Sheridan Park 9:30 Mixed Balls-Wed (DH) L Marvel (DH) W 8-9 BrianL
Wed Aug 17 Wed-2 playoffs 4th Mixed Balls-Wed vs 5th Marvel split the first two games.
Wed Aug 17 Garnetwood-SB 6:30 4th Pitch Please L 1st Ari Overdrive W 14-17 TonyP
Wed Aug 17 Wed-R3 playoffs 1st Ari Overdrive takes game 1 from 4th Pitch Please.
Wed Aug 17 Garnetwood-HB 6:30 6th Performance Sports L 3rd Saints of Circumstance W 11-13 BobE
Wed Aug 17 Wed-4 playoffs 3rd Saints of Circumstance takes a close game 1 from 6th Performance Sports.
Wed Aug 17 Red Brush Park 6:30 7th Mars L 2nd Hit em Up W 12-13 MauroT
Wed Aug 17 Wed-R1 playoffs 2nd Hit em Up takes a close game 1 from 7th Mars.
Wed Aug 17 Humberwood 7:30 5th Game of Throws (DH) W 4th Caught Looking (DH) L 13-11 SteveC
Wed Aug 17 Humberwood 9:00 4th Caught Looking (DH) L 5th Game of Throws (DH) W 5-17 SteveC
Wed Aug 17 Wed-1 playoffs 5th Game of Throws eliminates 4th Caught Looking in two straight games.
Wed Aug 17 West Deane-2 6:30 5th BDO Ballbreakers L 4th Field of Beerz W 9-15 RobO
Wed Aug 17 Wed-R1 playoffs 4th Field of Beerz takes game 1 from 5th BDO Ballbreakers.
Wednesday Teams OFF/Not Playing: Alkos in the Outfield, Baesic Pitches, Booze Jays, Coconuts, Dusty Daryls, Hardballs, Hit Squad-1, Hit Squad-2, Mad Batters, Makina, Nutz & Boltz, QHDP, Runs of Anarchy, Slackers, Sweet Spot, Toronto Brew Jays.
Thu-1 Playoffs Thu-1 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, double knockout, best of 2 games, total runs.
1st Tailgators bye; 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0; 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs; 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Week 2: 1st Tailgators vs winner 4th-5th, 4th Caliente. Winner 2nd Honey Badgers vs 6th Shebeen Clippers - OFF. Loser 2nd-7th, 7th Cardinals vs loser 3rd-6th, 3rd Draft Dodgers (loser of this game is eliminated). loser 4th-5th, 5th Pitch Slapped is OFF.
Thu-2 Playoffs
REVISED
Thu-2 division, now 6 teams, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
CURRENT STANDINGS: 1st Moneyballers; 2nd Balls Deeper; 3rd Hall of Shamers; 4th Alcoholics vs 5th Yolo Warmers; 6th NLM. 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thu-3 Playoffs
REVISED
Thu-3 division, now 6 teams, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
CURRENT STANDINGS: 1st Cleats & Cleavage; 2nd Bone Crushers; 3rd Trash Pandas (all play regular season games); 4th Rage vs 5th Scallywag Sluggers (playoffs); 6th Beaver Fever (plays regular season game). 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games;
Thu-4 Playoffs
REVISED
(was Thu-3)
Thu-4 division, now 6 teams, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Thursday, August 25.
CURRENT STANDINGS: 1st Money Badgers; 2nd Free Agents; 3rd Springfield Isotopes; 4th Dougies Cardinals; 5th Dusters;
1st to 5th all play regular season games except 6th Charros who are OFF.
Thu-5 Playoffs
REVISED
(was Thu-4)
Thu-5 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
CURRENT STANDINGS: 1st Loose Balls; 2nd Piccolo Pals; 3rd Coby Crushers; 4th Baes on Balls; 5th Brew Jays; 6th No Glove No Love; 7th Brickyard Big Mouths.
All play regular season games except 4th Baes on Balls vs 5th Brew Jays is a playoff game. 4th Baes on Balls takes game 1 from 5th Brew Jays.
Thu-R1 Playoffs Thu-R1 division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Barflys & 2nd Underachievers get bye; 3rd Got The Runs vs 6th Indians - OFF; 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon.
Thu-R2 Playoffs Thu-R2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series.
1st Last Call gets first round bye; 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays; 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders; 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Thu Aug 18 Max Ward-N #1 8:30 3rd Draft Dodgers (DH) L 6th Shebeen Clippers (DH) W 7-10 AllanT
Thu Aug 18 Max Ward-N #1 9:45 6th Shebeen Clippers (DH) L 3rd Draft Dodgers (DH) W 7-8 AllanT
Thu Aug 18 Thu-1 playoffs 6th Shebeen Clippers takes first set from 3rd Draft Dodgers by total runs.
Thu Aug 18 Sheridan Park 8:00 2nd Honey Badgers (DH) W 7th Cardinals (DH) L 8-6 WayneB
Thu Aug 18 Sheridan Park 9:30 7th Cardinals (DH) L 2nd Honey Badgers (DH) W 7-13 WayneB
Thu Aug 18 Thu-1 playoffs 2nd Honey Badgers takes first set from 7th Cardinals two games-0.
Thu Aug 18 Fleetwood 6:30 5th Brew Jays L 4th Baes on Balls W 6-13 TerryH
Thu Aug 18 Thu-5 playoffs 5th Brew Jays takes game 1 from 4th Baes on Balls.
Thu Aug 18 Fleetwood 8:00 4th Caliente (DH) W 5th Pitch Slapped (DH) L 15-9 TerryH
Thu Aug 18 Fleetwood 9:30 5th Pitch Slapped (DH) W 4th Caliente (DH) L 21-16 TerryH
Thu Aug 18 Thu-1 playoffs 4th Caliente takes first set from 5th Pitch Slapped by total runs 31-30.
Thu Aug 18 Miss Valley-2 6:30 Free Agents W Springfield Isotopes L 14-12 RobO
Thu Aug 18 Miss Valley-2 8:00 Scallywags (DH) W Rage (DH) L 16-13 RobO
Thu Aug 18 Miss Valley-2 9:30 4th Rage (DH) L 5th Scallywags (DH) W 7-10 RobO
Thu Aug 18 Thu-3 playoffs 5th Scallywag Sluggers eliminates 4th Rage in two straight games.
Thu Aug 18 Birchwood Park 8:00 5th We'd Hit That (DH) W 4th CTS Electric (DH) L 25-13 JimMcN
Thu Aug 18 Birchwood Park 9:30 4th CTS Electric (DH) W 5th We'd Hit That (DH) L 11-8 JimMcN
Thu Aug 18 Thu-R2 playoffs 4th CTS Electrics vs 5th We'd Hit That split the first two games.
Thu Aug 18 Garnetwood-HB 6:30 5th Woodland Sluggers W 4th Tactical Bacon L 15-14 TrevorF
Thu Aug 18 Thu-R1 playoffs 5th Woodland Sluggers takes a close game 1 from 4th Tactical Bacon.
Thu Aug 18 Red Brush Park 6:30 7th Toronto Vajay Jays L 2nd Litigators W 11-12 CathyC
Thu Aug 18 Thu-R2 playoffs 2nd Litigators takes a close game 1 from 7th Toronto Vajay Jays.
Thu Aug 18 Willowvale Park 6:30 Loose Balls L Dougies Cardinals W 13-19 BrianL
Thu Aug 18 Humberwood 6:30 Hall of Shamers W Moneyballers L 10-8 SteveC
Thu Aug 18 Humberwood 8:00 6th Pitches be Crazy W 3rd Furtraders L 21-12 SteveC
Thu Aug 18 Thu-R2 playoffs 6th Pitches be Crazy takes game 1 from 3rd Furtraders.
Thu Aug 18 Humberwood 8:00 No Glove No Love XXX Brickyard W def xxx SteveC
Thu Aug 18 Humberwood 9:30 Cleats & Cleavage L Beaver Fever W 11-12 SteveC
Thu Aug 18 Smithfield 6:30 Bone Crushers W Trash Pandas L 14-9 LewL
Thu Aug 18 Smithfield 8:00 5th Yolo Warmers W 4th Alcoholics L 17-11 LewL
Thu Aug 18 Thu-2 playoffs 5th Yolo Warmers takes game 1 from 4th Alcoholics in extra innings.
Thu Aug 18 Smithfield 9:30 Dusters L Piccolo Pals W 12-17 LewL
Thu Aug 18 West Deane-2 6:30 Money Badgers W Coby Crushers L 18-5 Mario
Thursday Teams OFF/Not Playing: lots.
Fri-1 Playoffs Fri-1 division, 6 teams, modified double knockout, 2 games, total runs, Finals will be best of 3 game series.
1st Last 2 Leave; 2nd Superior Interiors; 3rd Thunder; 4th Unnecessary; 5th Tiger Balmers; 6th Dirty Dozen.
Fri-2 Playoffs Fri-2 division, 7 teams, 1st bye, 2-7, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
1st Designated Drinkers-1 gets first round bye;
2nd Raincats vs 7th Booty Pirates; 3rd Dingbats vs 6th Grand Slammers; 4th Fireballs vs 5th Fighting Irish.
Fri-R Playoffs Fri-R division, 6 teams, 1st-2nd bye, 3-6, 4-5, best of 3 game series. Playoffs start Friday, August 19.
1st Muffin Stuffers & 2nd Pitch Don’t Kill My Vibe get bye; 3rd G3T vs 4th Misfits; 5th Holy Walkamoly vs 6th Mayhem.
Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
Fri Aug 19 Max Ward-N #1 7:30 1st Last 2 Leave (DH) W 2nd Superior Interiors (DH) L 23-1 JimMcN
Fri Aug 19 Max Ward-N #1 9:00 2nd Superior Interiors (DH) L 1st Last 2 Leave (DH) W 4-16 JimMcN
Fri Aug 19 Fri-1 playoffs 1st Last 2 Leave beats 2nd Superior Interiors to win the Fri-1a playoffs. Last 2 Leave are now done for the season. 2nd Superior Interiors will play the winner of 4th-5th.
Fri Aug 19 Max Ward-S #2 7:30 3rd Thunder (DH) W 6th Dirty Dozen (DH) L 24-9 BrianL
Fri Aug 19 Max Ward-S #2 9:00 6th Dirty Dozen (DH) L 3rd Thunder (DH) W 7-19 BrianL
Fri Aug 19 Fri-1 playoffs 3rd Thunder beats 6th Dirty Dozen 2 games-0, best of two games series, total runs, double knockout.
Fri Aug 19 Dunton-1 7:30 4th Unnecessary (DH) L 5th Tiger Balmers (DH) W 4-17 HughC
Fri Aug 19 Dunton-1 9:00 5th Tiger Balmers (DH) L 4th Unnecessary (DH) W 5-7 HughC
Fri Aug 19 Fri-1 playoffs 4th Unnecessary vs 5th Tiger Balmers, split two games series, 5th Tiger Balmers win by total runsknockout.
Fri Aug 19 Dunton-4 7:30 5th Holy Walkamoly L 4th Misfits (DH) W 6-23 KarenW
Fri Aug 19 Dunton-4 9:00 4th Misfits (DH) W 5th Holy Walkamoly L 21-11 KarenW
Fri Aug 19 Fri-R playoffs 4th Misfits eliminates 5th Holy Walkamoly two games-0.
Fri Aug 19 Fleetwood 7:30 6th Grand Slammers (DH) W 3rd Dingbats (DH) L 13-1 LewL
Fri Aug 19 Fleetwood 9:00 3rd Dingbats (DH) L 6th Grand Slammers (DH) W 16-17 LewL
Fri Aug 19 Fri-2 playoffs 6th Grand Slammers eliminates 3rd Dingbats two games-0.
Fri Aug 19 Wildwood Park-2 7:30 Muffin Stuffers (DH) L Pitch Don't Kill (DH) W 14-15 RichardP
Fri Aug 19 Wildwood Park-2 9:00 Pitch Don't Kill (DH) L Muffin Stuffers (DH) W 12-13 RichardP
Fri Aug 19 Fri-R reg season, Muffin Stuffers and Pitch Don't Kill split two very close games.
Fri Aug 19 Diamond Beach-1 7:30 Raincats (DH) W def Designated Drinkers-1 (DH) L def 7‑0 def PaulS
Fri Aug 19 Diamond Beach-1 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) L def Raincats (DH) W def 0‑7 def PaulS
Fri Aug 19 Fri-R reg season, Raincats win by default and take first place.
Fri Aug 19 Diamond Beach-2 7:30 5th Fighting Irish (DH) L 4th Fireballs (DH) W 14-15 SteveCu
Fri Aug 19 Diamond Beach-2 9:00 4th Fireballs (DH) W 5th Fighting Irish (DH) L 16-15 SteveCu
Fri Aug 19 Fri-2 playoffs 4th Fireballs beats 5th Fighting Irish 2 games-0, but this series is under review by protest.
Friday Teams OFF/Not Playing: Booty Pirates (requested OFF); G3T (requested OFF); Mayhem.

RSPA All-Star Night & Barbecue Friday, August 12, 2016

Updated August 13, 2016 - Click on photos for larger view.
All-star photo
Who's bright idea was it to give Jackson
All-star photo
the megaphone?
All-star photo
Chefs Krista and Karen
All-star photo
Cathy and Irene
All-star photo
Lars homerun winner

  • The RSPA All-Star Night & Barbecue was held on Friday, August 12, 2016 at Wildwood Park.
  • Great weather, a little hot, but no storm, great turnout. FREE BARBECUE, free beverages, and a lot of fun!
  • LarsA from Honey Badgers won the male home run hitting contest (so much for the bragging of Last 2 Leave).
        Even charging $20 an entry for the male home run contest didn't scare away the 46 entrants.
  • KristaK from Tailgaters won the female home run hitting contest.
  • LeahC from Inferno won the female base running contest as usual,
  • Albert from new team Aceholes won the male base running contest.
  • PatriciaC from Mixed balls beat out all the guys in the pitching contest.
  • Devo from Inferno/Master Batters/and any other team that will let him play, won the individual throwing contest.
  • Team throwing contest (around the horn) got cut for lack of time, but at least we got the pitching in this year.
  • Dave Lyman from Shebeen won $255 in the 50-50 draw.
  • We raised $1956.36 (don't ask me where the 36 cents came from) for the Heart and Stroke Foundation
       in the name of Chris Allen.
    All-star photo
    Krista homerun winner
  • The RSPA All-Star Night was successful as a result of a lot of work and the help we got from the amazing crew of volunteers! Thank you to AllanT, CathyC, TerryJ, KristaK, umpires Mario and Karen, b*** bitches RobO and BryanM, and the myriad of people who stepped up to judge the contests, sell tickets, help set up, etc.
    Next year, why don't you step up and help?
  • All-star photo
    Leah wins baserunning again.
    All-star photo
    Albert wins baserunning
    All-star photo
    Mario the Italian chef
    All-star photo
    Ian and Kevin
    All-star photo
    Photobombed
    All-star photo
    All the spectators
    All-star photo
    Krista at the barbecue
    All-star photo
    Homerun contest
    All-star photo
    Bryan and Robbo
    All-star photo
    No it's your turn to get the ball!
    spacer
    We are looking for prizes, volunteers, ideas, etc. for next year.
    Give us your input!>

    Week 15: August 8-12, 2016

    Updated Aug 8, 2016; Scores updated Aug 12, 2016.
    Last week of RSPA regular season. No Friday games this week - RSPA All Star Night.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon Aug 8   Dunton-1 6:30 Thunder Buddies W TMT (Family Matters) L 12-7 BrianL
    Mon Aug 8 Dunton-1 8:00 Mixed Balls-Mon (DH) W Breaking Bats (DH) L 22-5 BrianL
    Mon Aug 8 Dunton-1 9:30 Breaking Bats (DH) L Mixed Balls-Mon (DH) W 0-18 BrianL
    Mon Aug 8 Dunton-3 6:30 Big Sticks W Peel Dodgers L 11-7 JimMcN
    Mon Aug 8 Dunton-3 8:00 Swingers (DH) W Smoking Bats (DH) L 15-7 JimMcN
    Mon Aug 8 Dunton-3 9:30 Smoking Bats (DH) L Swingers (DH) W 1-13 JimMcN
    Mon Aug 8 Dunton-4 6:30 TSC Showstoppers (DH) L Oakland Ehs (DH) W 8-16 RobO
    Mon Aug 8 Dunton-4 8:00 Oakland Ehs (DH) W TSC Showstoppers (DH) L 21-15 RobO
    Mon Aug 8 Dunton-4 9:30 Homeward Bound W Not All There L 15-12 RobO
    Mon Aug 8 River Grove #3 6:30 Balls & Dolls (DH) W Corrugate Kings (DH) L 18-9 AllanT
    Mon Aug 8 River Grove #3 8:00 Corrugate Kings (DH) L Balls & Dolls (DH) W 12-17 AllanT
    Mon Aug 8 River Grove #3 9:30 Dutch Rudders Tie TNT Tie 16-16 AllanT
    Mon Aug 8 Garnetwood-SB 6:30 Sons of Pitches L HCCD W 2-14 TonyP
    Mon Aug 8 Novo Star Park 6:30 We Are Winners L Our Pitcher Quit W 10-13 TrevorF
    Mon Aug 8 West Deane-L 6:30 Reds L Woodbine Longshots W 12-14 TommyH
    Mon Aug 8 West Deane-L 8:00 Pho House (DH) W Special K's (DH) L 19-18 TommyH
    Mon Aug 8 West Deane-L 9:30 Special K's (DH) L Pho House (DH) W 9-18 TommyH
    Mon Aug 8 Centennial-1 6:30 Pirates L Rebooters (DH) W 8-12 SteveCu
    Mon Aug 8 Centennial-1 8:00 Bang Bang-Mon L Rebooters (DH) W 11-13 SteveCu
    Mon Aug 8 Centennial-1 9:30 Black & Yellow (was BJ2) L Twistoffs W 2-20 SteveCu
    Mon Aug 8 Centennial-3 6:30 Cell2Fix W Toronto Blue Yays L 15-5 Mario
    Mon Aug 8 Centennial-3 8:00 Shebeen Shebangers (DH) L Aceholes (DH) W 5-19 Mario
    Mon Aug 8 Centennial-3 9:30 Aceholes (DH) W Shebeen Shebangers (DH) L 25-13 Mario
    Mon Aug 8 Humberwood 7:00 Tap This (DH) L Reverse Apache Masters (DH) W 9-21 LewL
    Mon Aug 8 Humberwood 8:30 Reverse Apache Masters (DH) L Tap This (DH) W 11-15 LewL
    Mon Aug 8 Smithfield 7:30 Tulo Window (DH) L Alcoballics (DH) W 14-15 KarenW
    Mon Aug 8 Smithfield 9:00 Alcoballics (DH) L Tulo Window (DH) W 17-18 KarenW
    Monday Teams OFF/Not Playing: none. - No Friday games this week - RSPA All Star Night.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue Aug 9 Dunton-2 6:30 Where My Pitches At R/S Eh Team-2 R/S R/S AT xxx
    Tue Aug 9 Dunton-2 8:00 Bambinos (DH) W Inferno (DH) L 14-5 AllanT
    Tue Aug 9 Dunton-2 9:30 Inferno (DH) L Bambinos (DH) W 7-19 AllanT
    Tue Aug 9 Wildwood Park-1 6:30 Prestige W Sidebets L 19-14 RichardP
    Tue Aug 9 Wildwood Park-1 8:00 Massive Hits (DH) L Purple People Eaters (DH) W 4-17 RichardP
    Tue Aug 9 Wildwood Park-1 9:30 Purple People Eaters (DH) W Massive Hits (DH) L 14-12 RichardP
    Tue Aug 9 Wildwood Park-2 6:30 Giants L Balls Deep W 1-14 DallasMcG
    Tue Aug 9 Wildwood Park-2 8:00 Eh Team (427)(DH) L Lumberjacks (DH) W 11-12 DallasMcG
    Tue Aug 9 Wildwood Park-2 9:30 Lumberjacks (DH) L Eh Team (427)(DH) W 4-17 DallasMcG
    Tue Aug 9 Mount Charles-N 6:30 Baseheads W Culinary Crushers L 15-2 RichardG
    Tue Aug 9 Mount Charles-N 8:00 Ball Breakers L Bandits W 9-12 RichardG
    Tue Aug 9 Mount Charles-N 9:30 Platoon W Sofa Kings L 20-6 RichardG
    Tue Aug 9 Mount Charles-S 6:30 Pitch Slaps (Tux) L McGlovins W 8-12 WayneB
    Tue Aug 9 Mount Charles-S 8:00 Designated Drinkers-3 L Punishers W 10-12 WayneB
    Tue Aug 9 Mount Charles-S 9:30 Dirtbags L Smackin Pitches W 0-7 WayneB
    Tue Aug 9 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) L Designated Drinkers-2 W 9-13 JimMcN
    Tue Aug 9 Brickyard-2 8:00 Pitches on Fleek W Aces of Bastone L 8-6 JimMcN
    Tue Aug 9 Brickyard-2 9:30 Unathletics W Balls to the Wall L 13-11 JimMcN
    Tue Aug 9 Garnetwood-SB 6:30 Batters with Benefits L Sunwing Flyers W 4-14 TonyP
    Tue Aug 9 Red Brush 6:30 Prophix L Shake & Bake W 12-16 EdG
    Tue Aug 9 Humberwood 6:30 Prompt Alerts W Brew Crew L 12-8 SteveC
    Tue Aug 9 Humberwood 8:00 Bats n Hoes W Road Runners L 20-11 SteveC
    Tue Aug 9 Humberwood 9:30 Rexdale Rusts L Schweddy Balls W 6-8 SteveC
    Tue Aug 9 Smithfield 6:30 Casharoos L Loaded Bases W 10-18 TommyH
    Tue Aug 9 Smithfield 8:00 Arod in my Pujols (DH) W Back Door Sliders (DH) L 16-10 TommyH
    Tue Aug 9 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) L Arod in my Pujols (DH) W 14-19 TommyH
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: Bang Bang-Tue, Skinny Flamingos. - No Friday games this week - RSPA All Star Night.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed Aug 10 Fleetwood 6:30 Performance Sports L Master Batters W 16-17 LewL
    Wed Aug 10 Fleetwood 8:00 Nice Snatch L Snitches & Ditches W 11-12 LewL
    Wed Aug 10 Fleetwood 9:30 Farm Team W Marvel L 22-10 LewL
    Wed Aug 10 Wildwood Park-2 6:30 Sweet Spot W Booze Jays L 15-8 KarenW
    Wed Aug 10 Wildwood Park-2 8:00 Nutz & Boltz W Ball Busters (DH) L 16-8 KarenW
    Wed Aug 10 Wildwood Park-2 9:30 Caught Looking W Ball Busters (DH) L 23-9 KarenW
    Wed Aug 10 Sheridan Park 8:00 Slackers (DH) L Charmins All-Stars (DH) W 6-9 BrianL
    Wed Aug 10 Sheridan Park 9:30 Charmins All-Stars (DH) L Slackers (DH) W 8-9 BrianL
    Wed Aug 10 Garnetwood-SB 7:00 QHDP W Bats n Mitts L 13-5 TonyP
    Wed Aug 10 Garnetwood-HB 6:30 Game of Throws L Mixed Balls-Wed W 13-14 Mario
    Wed Aug 10 Red Brush Park 7:00 Runs of Anarchy L Dinger Swingers W 14-22 HughC
    Wed Aug 10 Kings Park #1 7:00 Blue Balls L Alkos in the Outfield W 20-21 BobE
    Wed Aug 10 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive W def Mars L def 7‑0 def RobertS
    Wed Aug 10 Century City 6:30 Huskies L Mad Batters W 8-10 JulieS
    Wed Aug 10 Hickory Green 7:00 Hit Squad-2 L def Dusty Daryls W def 0‑7 def SS xxx
    Wed Aug 10 Humberwood 6:30 Saints of Circumstance W Bang Bang-Wed L 18-8 SteveC
    Wed Aug 10 Humberwood 8:00 Coconuts W Makina L 14-7 SteveC
    Wed Aug 10 Humberwood 9:30 Hardballs Tie Baesic Pitches Tie 19-19 SteveC
    Wed Aug 10 West Deane-2 6:30 BDO Ballbreakers L Toronto Brew Jays W 7-19 RobO
    Wed Aug 10 Mimico 6:30 Field of Beerz W Pitch Please L 19-4 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: GDG Dodgers, Hit em Up, Hit Squad-1. - No Friday games this week - RSPA All Star Night.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu Aug 11 Max Ward-N #1 8:30 Honey Badgers L Pitch Slapped (DH) W 18-19 AllanT
    Thu Aug 11 Max Ward-N #1 9:45 Tailgaters W Pitch Slapped (DH) L 16-12 AllanT
    Thu Aug 11 Sheridan Park 8:00 Caliente (DH) W Cardinals (DH) L 16-6 WayneB
    Thu Aug 11 Sheridan Park 9:30 Cardinals (DH) W Caliente (DH) L 15-9 WayneB
    Thu Aug 11 Fleetwood 6:30 Springfield Isotopes L Dougies Cardinals W 10-12 TerryH
    Thu Aug 11 Fleetwood 8:00 Beaver Fever W Charros L 19-17 TerryH
    Thu Aug 11 Fleetwood 9:30 Shebeen Clippers W Draft Dodgers L 23-3 TerryH
    Thu Aug 11 Miss Valley-2 6:30 Brew Jays L Free Agents W 12-13 RobO
    Thu Aug 11 Miss Valley-2 8:00 Hall of Shamers W Rage (DH) L 16-13 RobO
    Thu Aug 11 Miss Valley-2 9:30 Moneyballers W Rage (DH) L 16-11 RobO
    Thu Aug 11 Birchwood Park 8:00 Pitches Be Crazy L CTS Electric (DH) W 5-6 JimMcN
    Thu Aug 11 Birchwood Park 9:30 Indians L CTS Electric (DH) W 6-19 JimMcN
    Thu Aug 11 Garnetwood-HB 7:00 Yolo Warmers W Bone Crushers L 16-13 SteveS
    Thu Aug 11 Red Brush Park 6:30 Woodland Sluggers W Litigaters L 12-9 CathyC
    Thu Aug 11 Allison Park 6:30 We'd Hit That L Last Call W 15-16 BobE
    Thu Aug 11 Willowvale Park 6:30 Baes on Balls L Loose Balls W 5-16 BrianL
    Thu Aug 11 Humberwood 6:30 No Glove No Love L Furtraders W 11-13 SteveC
    Thu Aug 11 Humberwood 8:00 Brickyard W Barflys L 7-6 SteveC
    Thu Aug 11 Humberwood 9:30 Scallywags L Cleats & Cleavage W 9-15 SteveC
    Thu Aug 11 Smithfield 6:30 Got The Runs W Toronto Vajay Jays L 11-5 LewL
    Thu Aug 11 Smithfield 8:00 NLM W Alcoholics L 22-11 LewL
    Thu Aug 11 Smithfield 9:30 Piccolo Pals L Dusters W 9-12 LewL
    Thu Aug 11 West Deane-2 6:30 Tactical Bacon W Coby Crushers L 10-9 Mario
    Thu Aug 11 Mimico 6:30 Money Badgers L Trash Pandas W 16-17 JimG
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Balls Deeper, Underachievers. - No Friday games this week - RSPA All Star Night.
    Fri Aug 12 No regular season games Friday, August 12 - RSPA All-Star Night at Wildwood Park
    FREE barbecue, contests - homerun, baserunning, throwing, pitching

    Week 14: August 1-5, 2016

    Updated August 3, 2016; Scores updated August 6, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon Aug 1   No regular season games Monday, August 1 - Civic holiday August 1 long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue Aug 2 Dunton-2 6:30 Pitch Slaps (Tux) L Punishers (DH) W 6-17 AllanT
    Tue Aug 2 Dunton-2 8:00 Inferno (DH) W Punishers (DH) L 20-14 AllanT
    Tue Aug 2 Dunton-2 9:30 Inferno (DH) L Arod in my Pujols W 10-13 AllanT
    Tue Aug 2 Wildwood Park-1 6:30 Purple People Eaters (DH) L Bambinos (DH) W 10-11 RichardP
    Tue Aug 2 Wildwood Park-1 8:00 Bambinos (DH) W Purple People Eaters (DH) L 6-4 RichardP
    Tue Aug 2 Wildwood Park-1 9:30 Ace of Bastone W Skinny Flamingos L 11-10 RichardP
    Tue Aug 2 Wildwood Park-2 6:30 Sidebets W def Where My Pitches At L def 7‑0 def SCu xxx
    Tue Aug 2 Wildwood Park-2 8:00 Balls Deep (DH) W Bats n Hoes (DH) L 16-9 SteveCu
    Tue Aug 2 Wildwood Park-2 9:30 Bats n Hoes (DH) W Balls Deep (DH) L 18-15 SteveCu
    Tue Aug 2 Mount Charles-N 6:30 Giants L Ballbreakers W 13-14 JulieS
    Tue Aug 2 Mount Charles-N 8:00 Prestige (DH) L Balls to the Wall (DH) W 11-14 JulieS
    Tue Aug 2 Mount Charles-N 9:30 Balls to the Wall (DH) L Prestige (DH) W 11-15 JulieS
    Tue Aug 2 Mount Charles-S 6:30 McGlovins (DH) W Dirtbags (DH) L 28-13 WayneB
    Tue Aug 2 Mount Charles-S 8:00 Dirtbags (DH) L McGlovins (DH) W 12-20 WayneB
    Tue Aug 2 Mount Charles-S 9:30 Smackin Pitches L Designated Drinkers-3 W 12-18 WayneB
    Tue Aug 2 Brickyard-2 6:30 Sunwing Flyers W Caught Lookin-2 (DH) L 14-6 JimMcN
    Tue Aug 2 Brickyard-2 8:00 Sofa Kings (DH) W Caught Lookin-2 (DH) L 19-8 JimMcN
    Tue Aug 2 Brickyard-2 9:30 Sofa Kings (DH) L Schweddy Balls W 10-11 JimMcN
    Tue Aug 2 Garnetwood-SB 6:30 Powchicawawahs W def Massive Hits L def 7‑0 def TP xxx
    Tue Aug 2 Red Brush 6:30 Shake & Bake W Lumberjacks L 15-7 EdG
    Tue Aug 2 Quenippenon 6:30 Bandits L Eh Team-2 W 9-12 AndyB
    Tue Aug 2 Century City 6:30 Brew Crew W Pitches on Fleek L 27-16 CathyC
    Tue Aug 2 King Park #1 6:30 Culinary Crushers L Batters with Benefits W 5-20 BobE
    Tue Aug 2 Humberwood 6:30 Eh Team (427) L Prophix (DH) W 9-15 SteveC
    Tue Aug 2 Humberwood 8:00 Baseheads L Prophix (DH) W 9-16 SteveC
    Tue Aug 2 Humberwood 9:30 Platoon W Rexdale Rusts L 17-9 SteveC
    Tue Aug 2 Smithfield 6:30 Prompt Alerts W Loaded Bases L 15-10 TommyH
    Tue Aug 2 Smithfield 8:00 Bang Bang-Tue L Back Door Sliders W 11-12 TommyH
    Tue Aug 2 Smithfield 9:30 Road Runners L Unathletics W 10-18 TommyH
    Tue Aug 2 West Deane-2 6:30 Designated Drinkers-2 W Casharoos L 9-4 Mario
    Tuesday teams playing Friday: TBA; - Tuesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed Aug 3 Fleetwood 6:30 Saints of Circumstance L Performance Sports W 9-12 LewL
    Wed Aug 3 Fleetwood 8:00 Charmins All-Stars W Nice Snatch L 20-17 LewL
    Wed Aug 3 Fleetwood 9:30 Marvel W Ball Busters L 16-12 LewL
    Wed Aug 3 Wildwood Park-2 6:30 Alkos in the Outfield Tie Mixed Balls-Wed Tie 9-9 KarenW
    Wed Aug 3 Wildwood Park-2 8:00 Blue Balls W Bats n Mitts (DH) L 23-14 KarenW
    Wed Aug 3 Wildwood Park-2 9:30 Runs of Anarchy Tie Bats n Mitts (DH) Tie 12-12 KarenW
    Wed Aug 3 Sheridan Park 8:00 Farm Team (DH) W Slackers (DH) L 20-19 BrianL
    Wed Aug 3 Sheridan Park 9:30 Slackers (DH) W Farm Team (DH) L 22-14 BrianL
    Wed Aug 3 Garnetwood-SB 6:30 Master Batters W Hit em Up L 14-11 TonyP
    Wed Aug 3 Garnetwood-HB 6:30 Nutz & Boltz W Game of Throws L 17-9 AndyB
    Wed Aug 3 Red Brush Park 6:30 Dinger Swingers L Sweet Spot W 6-18 TrevorF
    Wed Aug 3 Kings Park #1 6:30 Booze Jays W Huskies L 15-12 BobE
    Wed Aug 3 Heritage Hills 6:30 Hit Squad-1 W Ari Overdrive L 21-10 RobertS
    Wed Aug 3 Century City 6:30 Mars W BDO Ballbreakers L 17-14 JulieS
    Wed Aug 3 Hickory Green 7:00 Baesic Pitches L Coconuts W 12-14 SteveS
    Wed Aug 3 Humberwood 6:30 Mad Batters L GDG Dodgers (DH) W 12-13 SteveC
    Wed Aug 3 Humberwood 8:00 Makina (DH) L GDG Dodgers (DH) W 3-15 SteveC
    Wed Aug 3 Humberwood 9:30 Makina (DH) L Hardballs***2 W 8-9 SteveC
    Wed Aug 3 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays L Field of Beerz W 7-19 DallasMcG
    Wed Aug 3 Mimico 7:00 Dusty Daryls L Pitch Please W 10-11 JimG
    Wednesday teams playing Friday: QHDP, Hardballs***2 (play Wed & Friday); -
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Snitches & Ditches, Caught Looking, Bang Bang-Wed.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu Aug 4 Max Ward-N #1 8:30 Shebeen Clippers (DH) L Caliente (DH) W 8-13 AllanT
    Thu Aug 4 Max Ward-N #1 9:45 Caliente (DH) L Shebeen Clippers (DH) W 7-19 AllanT
    Thu Aug 4 Sheridan Park 8:00 Cardinals W Honey Badgers (DH) L 18-16 WayneB
    Thu Aug 4 Sheridan Park 9:30 Pitch Slapped L Honey Badgers (DH) W 7-16 WayneB
    Thu Aug 4 Fleetwood 6:30 Dougies Cardinals W Brew Jays L 17-3 KarenW
    Thu Aug 4 Fleetwood 8:00 Draft Dodgers W Tailgaters L 23-10 KarenW
    Thu Aug 4 Fleetwood 9:30 Balls Deeper Tie Scallywags Tie 16-16 KarenW
    Thu Aug 4 Miss Valley-2 6:30 Springfield Isotopes L Bone Crushers W 14-21 RobO
    Thu Aug 4 Miss Valley-2 8:00 NLM (DH) W Rage (DH) L 20-15 RobO
    Thu Aug 4 Miss Valley-2 9:30 Rage (DH) W NLM (DH) L 17-12 RobO
    Thu Aug 4 Birchwood Park 8:00 Underachievers (DH) W CTS Electric (DH) L 15-10 JimMcN
    Thu Aug 4 Birchwood Park 9:30 CTS Electric (DH) L Underachievers (DH) W 1-15 JimMcN
    Thu Aug 4 Garnetwood-HB 6:30 Last Call L Woodland Sluggers W 4-9 TrevorF
    Thu Aug 4 Red Brush Park 7:00 Indians W Litigators L 19-5 CathyC
    Thu Aug 4 Allison Park 7:00 Barflys W We'd Hit That L 17-9 BobE
    Thu Aug 4 Willowvale Park 7:00 Coby Crushers L Baes on Balls W 9-20 BrianL
    Thu Aug 4 Humberwood 6:30 Moneyballers W Money Badgers L 11-3 SteveC
    Thu Aug 4 Humberwood 8:00 Hall of Shamers (DH) L Yolo Warmers (DH) W 15-16 SteveC
    Thu Aug 4 Humberwood 9:30 Yolo Warmers (DH) W Hall of Shamers (DH) L 20-3 SteveC
    Thu Aug 4 Smithfield 6:30 Toronto Vajay Jays L Tactical Bacon W 4-9 LewL
    Thu Aug 4 Smithfield 8:00 Brickyard (DH) L Looseballs (DH)(was Dust) W 3-17 LewL
    Thu Aug 4 Smithfield 9:30 Looseballs (DH)(was Dust) W Brickyard (DH) L 21-18 LewL
    Thu Aug 4 West Deane-2 6:30 Got The Runs W Furtraders L 14-1 SteveS
    Thursday teams playing Friday: TBA; - Thursday Teams OFF/Not Playing: TBA.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri Aug 5 Max Ward-N #1 7:30 Cleats & Cleavage (DH) W Booty Pirates (DH) L 16-8 JimMcN
    Fri Aug 5 Max Ward-N #1 9:00 Booty Pirates (DH) L Cleats & Cleavage (DH) W 10-15 JimMcN
    Fri Aug 5 Max Ward-S #2 7:30 Fireballs (DH) L Free Agents (DH) W 3-18 BrianL
    Fri Aug 5 Max Ward-S #2 9:00 Free Agents (DH) W Fireballs (DH) L 12-4 BrianL
    Fri Aug 5 Dunton-1 7:30 Dirty Dozen (DH) L Last 2 Leave (DH) W 3-18 BobE
    Fri Aug 5 Dunton-1 9:00 Last 2 Leave (DH) W Dirty Dozen (DH) L 19-7 BobE
    Fri Aug 5 Dunton-3 7:30 Piccolo Pals (DH) W Mayhem (DH) L 18-5 HughC
    Fri Aug 5 Dunton-3 9:00 Mayhem (DH) L Piccolo Pals (DH) W 5-17 HughC
    Fri Aug 5 Dunton-4 7:30 Grand Slammers (DH) L Pitch Don't Kill (DH) W 21-23 RobO
    Fri Aug 5 Dunton-4 9:00 Pitch Don't Kill (DH) W Grand Slammers (DH) L 16-9 RobO
    Fri Aug 5 Fleetwood 7:30 Unnecessary (DH) L Raincats (DH) W 17-19 LewL
    Fri Aug 5 Fleetwood 9:00 Raincats (DH) L Unnecessary (DH) W 13-14 LewL
    Fri Aug 5 Mississauga Valley 2 7:30 Charros (DH) W Fighting Irish (DH) L 20-14 JulieS
    Fri Aug 5 Mississauga Valley 2 9:00 Fighting Irish (DH) L Charros (DH) W 8-13 JulieS
    Fri Aug 5 Wildwood Park-2 7:30 G3T (DH) W Smoking Bats (DH) L 23-15 RichardP
    Fri Aug 5 Wildwood Park-2 9:00 Smoking Bats (DH) W G3T (DH) L 27-12 RichardP
    Fri Aug 5 Wildwood Park-1 7:30 Hardballs (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 15-12 JoeB
    Fri Aug 5 Wildwood Park-1 9:00 Muffin Stuffers (DH) W Hardballs (DH) L 22-15 JoeB
    Fri Aug 5 Diamond Beach-1 7:30 Tiger Balmers (DH) L Superior Interior (DH) W 12-20 KarenW
    Fri Aug 5 Diamond Beach-1 9:00 Superior Interior (DH) L Tiger Balmers (DH) W 12-19 KarenW
    Fri Aug 5 Diamond Beach-2 7:30 QHDP (DH) W Alcoholics (DH) L 14-11 SteveCu
    Fri Aug 5 Diamond Beach-2 9:00 Alcoholics (DH) W QHDP (DH) L 16-11 SteveCu
    Fri Aug 5 Centennial Park-1 7:30 Holy Walkamoly (DH) L Pitches Be Crazy (DH) W 6-13 DerekL
    Fri Aug 5 Centennial Park-1 9:00 Pitches Be Crazy (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 25-12 DerekL
    Fri Aug 5 Centennial Park-2 7:30 Beaver Fever (DH) L Designated Drinkers-1 (DH) W 10-22 AndyB
    Fri Aug 5 Centennial Park-2 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) W Beaver Fever (DH) L 17-10 AndyB
    Fri Aug 5 Centennial Park-3 7:30 No Glove No Love (DH) W Misfits (DH) L 17-9 PaulS
    Fri Aug 5 Centennial Park-3 9:00 Misfits (DH) W No Glove No Love (DH) L 20-6 PaulS
    Fri Aug 5 West Deane-L 7:30 Trash Pandas (DH) L Dingbats (DH) W 8-13 Mario
    Fri Aug 5 West Deane-L 9:00 Dingbats (DH) L Trash Pandas (DH) W 2-9 Mario

    Week 13: July 25-29, 2016

    Updated July 25, 2016; Scores updated July 30, 2016.
    No regular season games Friday, July 29 - Long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon July 25   Dunton-1 The City of Mississauga has closed all Dunton Parks TONIGHT, Monday, July 25
    Mon July 25   Dunton-1 6:30 TMT R/S Mixed Balls-Mon R/S R/S BL xxx
    Mon July 25 Dunton-1 8:00 Cell2Fix (DH) R/S Rebooters (DH) to King Park 6:30 pm
    Mon July 25 Dunton-1 9:30 Rebooters (DH) R/S Cell2Fix (DH) R/S R/S BL xxx
    Mon July 25 Dunton-3 6:30 Our Pitcher Quit (DH) R/S TSC Showstoppers (DH) to Rivergrove 6:30 pm
    Mon July 25 Dunton-3 8:00 TSC Showstoppers (DH) R/S Our Pitcher Quit (DH) R/S R/S JM xxx
    Mon July 25 Dunton-3 9:30 Swingers R/S Dutch Rudders to Humberwood 9:30 pm
    Mon July 25 Dunton-4 6:30 Pirates (DH) R/S Oakland Ehs (DH) to Novostar 6:30 pm
    Mon July 25 Dunton-4 8:00 Oakland Ehs (DH) R/S Pirates (DH) R/S R/S RO xxx
    Mon July 25 Dunton-4 9:30 Not All There R/S Breaking Bats R/S R/S RO xxx
    Mon July 25 River Grove #3 6:30 Our Pitcher Quit (DH) L TSC Showstoppers (DH) W 11-15 JulieS
    Mon July 25 River Grove #3 8:00 Homeward Bound (DH) W Thunder Buddies (DH) L 17-12 JulieS
    Mon July 25 River Grove #3 9:30 Thunder Buddies (DH) L Homeward Bound (DH) W 13-15 JulieS
    Mon July 25 Garnetwood-SB 6:30 Reverse Apache Masters W Reds L 13-11 TonyP
    Mon July 25 Heritage Hills 6:30 Corrugate Kings Tie Smoking Bats Tie 10-10 RobertS
    Mon July 25 Novo Star Park 6:30 Pirates (DH) Tie Oakland Ehs (DH) Tie 21-21 HughC
    Mon July 25 King Park #1 6:30 Cell2Fix L Rebooters W 18-24 BrianL
    Mon July 25 West Deane-L 6:30 Sons of Pitches W Pho House L 9-5 LewL
    Mon July 25 West Deane-L 8:00 Woodbine Longshots (DH) W We Are Winners (DH) L 7-4 LewL
    Mon July 25 West Deane-L 9:30 We Are Winners (DH) W Woodbine Longshots (DH) L 15-12 LewL
    Mon July 25 Centennial-1 6:30 Toronto Blue Yays (DH) W Peel Dodgers (DH) L 16-7 SteveCu
    Mon July 25 Centennial-1 8:00 Peel Dodgers (DH) L Toronto Blue Yays (DH) W 6-17 SteveCu
    Mon July 25 Centennial-1 9:30 Brew Jays-2 (new) W Tulo Window L 14-7 SteveCu
    Mon July 25 Centennial-3 6:30 Shebeen Shebangers L Tap This W 2-14 Mario
    Mon July 25 Centennial-3 8:00 HCCD L Special K's W 2-12 Mario
    Mon July 25 Centennial-3 9:30 Aceholes W Black & Yellow L 15-6 Mario
    Mon July 25 Humberwood 6:30 Big Sticks L Bang Bang-Mon (DH) W 8-20 MarcoC
    Mon July 25 Humberwood 8:00 TNT W Bang Bang-Mon (DH) L 21-20 MarcoC
    Mon July 25 Humberwood 9:30 Swingers L Dutch Rudders W 14-15 MarcoC
    Mon July 25 Smithfield 7:30 Alcoballics (DH) L Balls & Dolls (DH) W 18-19 KarenW
    Mon July 25 Smithfield 9:00 Balls & Dolls (DH) L Alcoballics (DH) W 20-21 KarenW
    Monday Teams OFF/Not Playing: Twist Offs (requested off). - No Friday games this week, long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue July 26 Dunton-2 6:30 Inferno L Purple People Eaters W 1-13 HughC
    Tue July 26 Dunton-2 8:00 Bats n Hoes W Giants (DH) L 11-3 HughC
    Tue July 26 Dunton-2 9:30 Balls to the Wall W Giants (DH) L 15-13 HughC
    Tue July 26 Wildwood Park-1 6:30 Balls Deep (DH) W Lumberjacks (DH) L 13-10 JulieS
    Tue July 26 Wildwood Park-1 8:00 Lumberjacks (DH) W Balls Deep (DH) L 23-12 JulieS
    Tue July 26 Wildwood Park-1 9:30 Platoon W Skinny Flamingos L 23-3 JulieS
    Tue July 26 Wildwood Park-2 6:30 Sunwing Flyers Tie Casharoos Tie 18-18 RichardP
    Tue July 26 Wildwood Park-2 8:00 Unathletics (DH) W Shake & Bake (DH) L 19-9 RichardP
    Tue July 26 Wildwood Park-2 9:30 Shake & Bake (DH) L Unathletics (DH) W 14-15 RichardP
    Tue July 26 Mount Charles-N 6:30 Massive Hits (DH) W Pitch Slaps (Tux)(DH) L 17-5 AllanT
    Tue July 26 Mount Charles-N 8:00 Pitch Slaps (Tux)(DH) L Massive Hits (DH) W 14-27 AllanT
    Tue July 26 Mount Charles-N 8:00 Sofa Kings (DH) W def Culinary Crushers (DH) L def 7‑0 def AT xxx
    Tue July 26 Mount Charles-N 9:30 Culinary Crushers (DH) L def Sofa Kings (DH) W def 0‑7 def AT xxx
    Tue July 26 Mount Charles-S 6:30 Sidebets L Ballbreakers W 6-9 WayneB
    Tue July 26 Mount Charles-S 8:00 Punishers (DH) L McGlovins (DH) W 12-16 WayneB
    Tue July 26 Mount Charles-S 9:30 McGlovins (DH) W Punishers (DH) L 21-8 WayneB
    Tue July 26 Brickyard-2 6:30 Brew Crew L Prophix W 8-13 JimMcN
    Tue July 26 Brickyard-2 8:00 Designated Drinkers-3 L Arod in my Pujols W 8-9 JimMcN
    Tue July 26 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls W Ace of Bastone L 19-10 JimMcN
    Tue July 26 Garnetwood-SB 6:30 Bambinos W Powchica Wawahs L 24-12 TonyP
    Tue July 26 Red Brush 6:30 Pitches on Fleek W Designated Drinkers-2 L 20-9 EdG
    Tue July 26 Quenippenon 6:30 Where My Pitches At W Prestige L 13-4 CathyC
    Tue July 26 Humberwood 6:30 Loaded Bases W Batters with Benefits (DH) L 18-4 SteveC
    Tue July 26 Humberwood 8:00 Rexdale Rusts (DH) L def Batters with Benefits (DH) W def 0‑7 def SC xxx
    Tue July 26 Humberwood 9:30 Rexdale Rusts (DH) L def Road Runners W def 0‑7 def SC xxx
    Tue July 26 Smithfield 6:30 Baseheads L Prompt Alerts W 14-15 MarcoC
    Tue July 26 Smithfield 8:00 Back Door Sliders (DH) L Bandits (DH) W 12-16 MarcoC
    Tue July 26 Smithfield 9:30 Bandits (DH) W Back Door Sliders (DH) L 22-15 MarcoC
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: Bang-Bang-Tue (req off), Caught Lookin-2 (req off), Eh Team-2 (req off), Dirtbags, Eh Team (427), Ruff Riders. - No Friday games this week, long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed July 27 Fleetwood 6:30 Booze Jays W Master Batters L 7-5 LewL
    Wed July 27 Fleetwood 8:00 Caught Looking (DH) W Snitches & Ditches (DH) L 23-15 LewL
    Wed July 27 Fleetwood 9:30 Snitches & Ditches (DH) L Caught Looking (DH) W 10-18 LewL
    Wed July 27 Wildwood Park-2 6:30 Game of Throws L Nutz & Boltz (DH) W 7-20 MarcoC
    Wed July 27 Wildwood Park-2 8:00 Nice Snatch L Nutz & Boltz (DH) W 12-18 MarcoC
    Wed July 27 Wildwood Park-2 9:30 Marvel L Charmins All-Stars W 9-21 MarcoC
    Wed July 27 Sheridan Park 8:00 Hit Squad-2 (DH) W Baesic Pitches (DH) L 11-10 BrianL
    Wed July 27 Sheridan Park 9:30 Baesic Pitches (DH) W Hit Squad-2 (DH) L 10-9 BrianL
    Wed July 27 Garnetwood-SB 6:30 Huskies L GDG Dodgers W 13-14 TonyP
    Wed July 27 Garnetwood-HB 6:30 Farm Team W Mixed Balls L 12-3 SteveS
    Wed July 27 Red Brush Park 6:30 Alkos in Outfield L Dinger Swingers W 8-14 AndyB
    Wed July 27 Kings Park #1 6:30 Blue Balls L Bang Bang-Wed W 12-13 KarenW
    Wed July 27 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L BDO Ballbreakers W 12-18 RobertS
    Wed July 27 Century City 7:00 Runs of Anarchy L Sweet Spot W 13-24 AllanT
    Wed July 27 Hickory Green 6:30 Hit em Up W Hit Squad-1 L 14-7 JulieS
    Wed July 27 Humberwood 6:30 Mad Batters L Field of Beerz W 9-10 SteveCu
    Wed July 27 Humberwood 8:00 Coconuts W Hardballs L 13-7 SteveCu
    Wed July 27 Humberwood 9:30 QHDP L def Bats n Mitts W def 0‑7 def SteveCu
    Wed July 27 West Deane-2 7:00 Dusty Daryls W Mars L 8-2 RobO
    Wed July 27 Mimico 6:30 Pitch Please W Makina L 12-11 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Performance Sports, Saints of Circumstance, Slackers, Snitches & Ditches, Toronto Brew Jays. - No Friday games this week, long weekend.
    Thu July 28 Max Ward-N #1 8:30 Tailgaters (DH) W Pitch Slapped (DH) L 10-6 KarenW
    Thu July 28 Max Ward-N #1 9:45 Pitch Slapped (DH) W Tailgaters (DH)(was Car) L 20-12 KarenW
    Thu July 28 Sheridan Park 8:00 Caliente L Draft Dodgers (DH) W 11-12 AllanT
    Thu July 28 Sheridan Park 9:30 Honey Badgers W Draft Dodgers (DH) L 9-7 AllanT
    Thu July 28 Fleetwood 6:30 Woodland Sluggers W Toronto Vajay Jays L 19-3 TerryH
    Thu July 28 Fleetwood 6:30 Coby Crushers W def Dougies Cardinals L def 7‑0 def TH xxx
    Thu July 28 Fleetwood 8:00 Hall of Shamers L Balls Deeper W 8-12 TerryH
    Thu July 28 Fleetwood 9:30 NLM L Shebeen Clippers W 17-18 TerryH
    Thu July 28 Miss Valley-2 6:30 Free Agents L Money Badgers W 8-11 RobO
    Thu July 28 Miss Valley-2 8:00 Scallywags W Beaver Fever (DH) L 24-10 RobO
    Thu July 28 Miss Valley-2 9:30 Yolo Warmers L Beaver Fever (DH) W 9-14 RobO
    Thu July 28 Birchwood Park 8:00 Piccolo Pals W Pitches Be Crazy (DH) L 14-9 JimMcN
    Thu July 28 Birchwood Park 9:30 Underachievers W Pitches Be Crazy (DH) L 14-5 JimMcN
    Thu July 28 Garnetwood-HB 7:00 Brew Jays L Charros W 15-19 TonyP
    Thu July 28 Red Brush Park 7:00 Barflys W Baes on Balls L 16-6 CathyC
    Thu July 28 Allison Park 6:30 Litigators L We'd Hit That W 15-16 BobE
    Thu July 28 Willowvale Park 7:00 Indians L Last Call W 11-12 BrianL
    Thu July 28 Humberwood 6:30 Looseballs (DH) W No Glove No Love (DH) L 22-4 SteveCu
    Thu July 28 Humberwood 8:00 No Glove No Love (DH) L Looseballs (DH) W 11-14 SteveCu
    Thu July 28 Humberwood 9:30 Alcoholics L Moneyballers W 5-20 SteveCu
    Thu July 28 Humberwood 9:30 CTS Electric L def Got The Runs W def 0‑7 def xxx
    Thu July 28 Smithfield 6:30 Springfield Isotopes L Trash Pandas W 11-16 LewL
    Thu July 28 Smithfield 8:00 Dusters (DH) L Cleats & Cleavage (DH) W 3-16 LewL
    Thu July 28 Smithfield 9:30 Cleats & Cleavage (DH) W Dusters (DH) L 24-9 LewL
    Thu July 28 West Deane-2 6:30 Tactical Bacon L Furtraders W 9-10 SteveS
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Bone Crushers (req off), Brickyard (req off), Rage. - No Friday games this week, long weekend.
    Fri July 29 No regular season games Friday, July 29 - Civic holiday August 1 long weekend.
    Fri July 29 Dunton-4 6:30 Bang Bang-Wed W Bang Bang-Mon L 16-6 BrianL
    Fri July 29 Dunton-4 8:00 Bang Bang-Tue W Bang Bang-Mon L 8-7 BrianL
    Fri July 29 Dunton-4 9:30 Bang Bang-Tue W Bang Bang-Wed L 12-11 BrianL

    RSPA Volleyball Night, Friday, July 22, 2016


    RSPA Volleyball Night was Friday, July 22 at Diamond Beach.
    Hottest night of the year but we had a cool time on the beach volleyball courts, cooled down by beverages.
    Team Mixed Balls beat Honey Badgers in the finals, and Boobs and Balls, who was a combination of several teams, beat Litigators in the consolation round.

    Week 12: July 18-22, 2016

    Updated July 18, 2016; Scores updated July 22, 2016.
    RSPA Volleyball Night is Friday, July 22, at Diamond Beach.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon July 18   Dunton-1 6:30 Tap This Tie TSC Showstoppers Tie 9-9 BrianL
    Mon July 18 Dunton-1 8:00 Bang Bang-Mon (DH) L We Are Winners (DH) W 5-12 BrianL
    Mon July 18 Dunton-1 9:30 We Are Winners (DH) W Bang Bang-Mon (DH) L 19-4 BrianL
    Mon July 18 Dunton-3 6:30 Rebooters L Pirates W 10-22 JimMcN
    Mon July 18 Dunton-3 8:00 Oakland Ehs (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 7-12 JimMcN
    Mon July 18 Dunton-3 9:30 Our Pitcher Quit (DH) W Oakland Ehs (DH) L 23-13 JimMcN
    Mon July 18 Dunton-4 6:30 Peel Dodgers W Corrugate Kings L 22-21 RobO
    Mon July 18 Dunton-4 8:00 Not All There (DH) W Shebeen Shebangers (DH) L 22-17 RobO
    Mon July 18 Dunton-4 9:30 Shebeen Shebangers (DH) L Not All There (DH) W 18-19 RobO
    Mon July 18 River Grove #3 6:30 HCCD (DH) W Thunder Buddies (DH) L 19-15 HenryP
    Mon July 18 River Grove #3 8:00 Thunder Buddies (DH) W HCCD (DH) L 20-15 HenryP
    Mon July 18 Garnetwood-SB 6:30 Pho House W TMT L 19-14 TonyP
    Mon July 18 Heritage Hills 6:30 Balls & Dolls L Smoking Bats W 1-16 RobertS
    Mon July 18 West Deane-L 7:30 Aceholes L Reds W 13-16 RichardP
    Mon July 18 West Deane-L 9:00 Black & Yellow W TNT L 22-11 RichardP
    Mon July 18 Centennial-1 6:30 Sons of Pitches L Mixed Balls-Mon W 14-15 SteveCu
    Mon July 18 Centennial-1 8:00 Breaking Bats L Homeward Bound (DH) W 13-15 SteveCu
    Mon July 18 Centennial-1 9:30 Special K's L Homeward Bound (DH) W 5-14 SteveCu
    Mon July 18 Centennial-3 6:30 Reverse Apache Masters W Woodbine Longshots (DH) L 10-1 Mario
    Mon July 18 Centennial-3 8:00 Twist Offs L Woodbine Longshots (DH) W 8-14 Mario
    Mon July 18 Centennial-3 9:30 Swingers W Brew Jays-2 (new) L 20-7 Mario
    Mon July 18 Humberwood 7:30 Tulo Window (DH) Tie Toronto Blue Yays (DH) Tie 18-18 MarcoC
    Mon July 18 Humberwood 9:00 Toronto Blue Yays (DH) L Tulo Window (DH) W 16-17 MarcoC
    Mon July 18 Smithfield 6:30 Cell2Fix L Big Sticks (DH) W 21-22 LewL
    Mon July 18 Smithfield 8:00 Dutch Rudders (DH) W Big Sticks (DH) L 24-9 LewL
    Mon July 18 Smithfield 9:30 Dutch Rudders (DH) W Alcoballics L 32-15 LewL
    Monday Teams OFF/Not Playing: none. No Friday games this week.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue July 19 Dunton-2 6:30 Ruff Riders W Bambinos L 17-12 AllanT
    Tue July 19 Dunton-2 8:00 Purple People Eaters (DH) W Massive Hits (DH) L 12-11 AllanT
    Tue July 19 Dunton-2 9:30 Massive Hits (DH) L Purple People Eaters (DH) W 8-14 AllanT
    Tue July 19 Wildwood Park-1 6:30 Balls to the Wall W Lumberjacks L 23-8 SteveCu
    Tue July 19 Wildwood Park-1 8:00 Road Runners (DH) W Bats n Hoes (DH) L 14-7 SteveCu
    Tue July 19 Wildwood Park-1 9:30 Bats n Hoes (DH) W Road Runners (DH) L 14-13 SteveCu
    Tue July 19 Wildwood Park-2 6:30 Giants L Prestige W 0-16 RichardP
    Tue July 19 Wildwood Park-2 8:00 Bang Bang-Tue (DH) W Bandits (DH) L 18-12 RichardP
    Tue July 19 Wildwood Park-2 9:30 Bandits (DH) L Bang Bang-Tue (DH) W 11-12 RichardP
    Tue July 19 Mount Charles-N 6:30 Dirtbags L Pitch Slaps (Tux) W 8-21 HenryP
    Tue July 19 Mount Charles-N 8:00 Batters with Benefits (DH) W Sofa Kings (DH) L 18-10 HenryP
    Tue July 19 Mount Charles-N 9:30 Sofa Kings (DH) W Batters with Benefits (DH) L 25-8 HenryP
    Tue July 19 Mount Charles-S 6:30 McGlovins W Inferno (DH) L 11-4 WayneB
    Tue July 19 Mount Charles-S 8:00 Arod in my Pujols (DH) W Inferno (DH) L 19-10 WayneB
    Tue July 19 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols (DH) W Smackin Pitches L 20-7 WayneB
    Tue July 19 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) Tie Sunwing Flyers Tie 15-15 JimMcN
    Tue July 19 Brickyard-2 8:00 Ace of Bastone L Platoon (DH) W 5-8 JimMcN
    Tue July 19 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls L Platoon (DH) W 15-19 JimMcN
    Tue July 19 Garnetwood-SB 6:30 Ball Breakers W Where My Pitches At L 16-12 TonyP
    Tue July 19 Red Brush 6:30 Prophix W Shake & Bake L 19-6 EdG
    Tue July 19 Quenippenon 6:30 Eh Team-2 W Sidebets L 15-8 JulieS
    Tue July 19 Century City 6:30 Pitches on Fleek L Brew Crew W 17-18 TrevorF
    Tue July 19 King Park #1 6:30 Designated Drinkers-2 L Culinary Crushers W 23-28 BobE
    Tue July 19 Humberwood 6:30 Baseheads W Casharoos (DH) L 21-7 SteveC
    Tue July 19 Humberwood 8:00 Skinny Flamingos (DH) L Casharoos (DH) W 7-16 SteveC
    Tue July 19 Humberwood 9:30 Skinny Flamingos (DH) L Rexdale Rusts W 12-22 SteveC
    Tue July 19 Smithfield 6:30 Prompt Alerts L Eh Team (427) W 9-19 TommyH
    Tue July 19 Smithfield 8:00 Back Door Sliders (DH) W Designated Drinkers-3 L 21-16 TommyH
    Tue July 19 Smithfield 9:30 Designated Drinkers-3 W Back Door Sliders (DH) L 19-16 TommyH
    Tue July 19 West Deane-2 6:30 Loaded Bases L Balls Deep W 3-17 DallasMcG
    Tue July 19 Mimico 6:30 Powchica Wawahs W Punishers L 17-4 JimG
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: Unathletics (requested OFF). No Friday games this week.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed July 20 Fleetwood 6:30 Snitches & Ditches L Nutz & Boltz W 14-18 LewL
    Wed July 20 Fleetwood 8:00 Blue Balls W Huskies L 13-11 LewL
    Wed July 20 Fleetwood 9:30 Bats n Mitts L Dinger Swingers W 12-19 LewL
    Wed July 20 Wildwood Park-2 6:30 Master Batters Tie Sweet Spot Tie 11-11 RichardP
    Wed July 20 Wildwood Park-2 8:00 Caught Looking L Slackers W 11-12 RichardP
    Wed July 20 Wildwood Park-2 9:30 Ball Busters L Nice Snatch W 7-13 RichardP
    Wed July 20 Sheridan Park 8:00 Runs of Anarchy (DH) W QHDP (DH) L 16-12 BrianL
    Wed July 20 Sheridan Park 9:30 QHDP (DH) L Runs of Anarchy (DH) W 10-17 BrianL
    Wed July 20 Garnetwood-SB 6:30 Game of Throws L Farm Team W 9-11 TonyP
    Wed July 20 Garnetwood-HB 6:30 Field of Beerz W Performance Sports L 13-10 SteveS
    Wed July 20 Red Brush Park 6:30 GDG Dodgers W Saints of Circumstance L 10-9 HenryP
    Wed July 20 Kings Park #1 7:00 Baesic Pitches W Hit Squad-1 L 29-17 BobE
    Wed July 20 Heritage Hills 6:30 Makina W Ari Overdrive L 25-10 RobertS
    Wed July 20 Century City 6:30 Mad Batters W Hit Em Up L 16-11 JulieS
    Wed July 20 Humberwood 6:30 Bang Bang-Wed L Booze Jays W 8-13 SteveC
    Wed July 20 Humberwood 8:00 Dusty Daryls W Coconuts L 9-7 SteveC
    Wed July 20 Humberwood 9:30 Hardballs L Hit Squad-2 W 15-18 SteveC
    Wed July 20 West Deane-2 6:30 BDO Ballbreakers L Toronto Brew Jays W 5-19 RobO
    Wed July 20 Mimico 6:30 Mars W Pitch Please L 28-11 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Alkos in the Outfield, Charmins AllStars, Mixed Balls-Wed, Marvel. No Friday games this week.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu July 21 Max Ward-N #1 8:30 Draft Dodgers (DH) W Tailgaters (DH) L 14-10 AllanT
    Thu July 21 Max Ward-N #1 9:45 Tailgaters (DH) W Draft Dodgers (DH) L 14-8 AllanT
    Thu July 21 Sheridan Park 8:00 Shebeen Clippers (DH) L Honey Badgers (DH) W 9-15 WayneB
    Thu July 21 Sheridan Park 9:30 Honey Badgers (DH) W Shebeen Clippers (DH) L 20-5 WayneB
    Thu July 21 Fleetwood 6:30 Hall of Shamers (DH) W Free Agents (DH) L 18-4 TerryH
    Thu July 21 Fleetwood 8:00 Free Agents (DH) L Hall of Shamers (DH) W 5-6 TerryH
    Thu July 21 Fleetwood 9:30 Pitch Slapped L Caliente W 2-15 TerryH
    Thu July 21 Miss Valley-2 6:30 Bone Crushers W Money Badgers (DH) L 25-4 RobO
    Thu July 21 Miss Valley-2 8:00 Springfield Isotopes W Money Badgers (DH) L 15-14 RobO
    Thu July 21 Miss Valley-2 9:30 Rage W Scallywags L 19-7 RobO
    Thu July 21 Birchwood Park 8:00 Pitches Be Crazy (DH) L CTS Electric (DH) W 4-12 JimMcN
    Thu July 21 Birchwood Park 9:30 CTS Electric (DH) L Pitches Be Crazy (DH) W 9-10 JimMcN
    Thu July 21 Garnetwood-HB 7:00 Moneyballers W Beaver Fever L 20-17 TonyP
    Thu July 21 Red Brush Park 6:30 Brew Jays W Baes on Balls L 7-5 CathyC
    Thu July 21 Allison Park 6:30 We'd Hit That L Woodland Sluggers W 18-20 MauroT
    Thu July 21 Willowvale Park 6:30 Litigators L Last Call W 9-18 BrianL
    Thu July 21 Novo Star 6:30 Dougies Cardinals W Looseballs L 34-15 xxx
    Thu July 21 Hickory Green 7:00 Indians L Barflys W 11-12 HenryP
    Thu July 21 Humberwood 6:30 No Glove No Love W Tactical Bacon L 15-9 SteveC
    Thu July 21 Humberwood 8:00 Brickyard (DH) L Charros (DH) W 6-22 SteveC
    Thu July 21 Humberwood 9:30 Charros (DH) W Brickyard (DH) L 11-4 SteveC
    Thu July 21 Smithfield 6:30 Furtraders L Toronto Vajay Jays W 9-16 LewL
    Thu July 21 Smithfield 8:00 Cleats & Cleavage W Dusters L 13-8 LewL
    Thu July 21 Smithfield 9:30 Yolo Warmers L Alcoholics W 9-14 LewL
    Thu July 21 West Deane-2 6:30 Coby Crushers L Trash Pandas W 7-19 DallasMcG
    Thu July 21 Mimico 7:00 Got The Runs W Piccolo Pals L 8-20 JimG
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Balls Deeper, Cardinals, NLM, Underachievers. - No Friday games this week.
    Fri July 22 Diamond Beach 6:30 RSPA Volleyball Night Friday, July 22 at Diamond Beach.
    Fri July 22 No regular season games Friday, July 22 - RSPA Volleyball Night.

    Week 11: July 11-15, 2016

    Updated July 1, 2016; Scores updated July 15, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon July 11   Dunton-1 6:30 Breaking Bats W HCCD L 20-9 BrianL
    Mon July 11 Dunton-1 8:00 TSC Showstoppers L Not All There W 6-14 BrianL
    Mon July 11 Dunton-1 9:30 Mixed Balls W Homeward Bound L 17-11 BrianL
    Mon July 11 Dunton-3 6:30 Peel Dodgers L Big Sticks (DH) W 9-16 JimMcN
    Mon July 11 Dunton-3 8:00 Toronto Blue Yays (DH) L Big Sticks (DH) W 7-8 JimMcN
    Mon July 11 Dunton-3 9:30 Toronto Blue Yays (DH) Tie Dutch Rudders Tie 14-14 JimMcN
    Mon July 11 Dunton-4 6:30 Oakland Ehs L Tap This W 12-17 RobO
    Mon July 11 Dunton-4 8:00 Shebeen Shebangers (DH) L Thunder Buddies (DH) W 11-19 RobO
    Mon July 11 Dunton-4 9:30 Thunder Buddies (DH) L Shebeen Shebangers (DH) W 12-13 RobO
    Mon July 11 River Grove #3 7:30 We Are Winners (DH) Tie Black & Yellow (DH) Tie 16-16 HenryP
    Mon July 11 River Grove #3 9:00 Black & Yellow (DH) L We Are Winners (DH) W 10-12 HenryP
    Mon July 11 Garnetwood-SB 6:30 Bang Bang-Mon W Rebooters L 15-14 TonyP
    Mon July 11 Heritage Hills 6:30 Corrugate Kings W Balls & Dolls L 26-21 RobertS
    Mon July 11 West Deane-L 7:30 Special K's W Pho House L 18-5 RichardP
    Mon July 11 West Deane-L 9:00 Swingers L Tulo Window W 4-12 RichardP
    Mon July 11 Centennial-1 6:30 TMT L Sons of Pitches W 13-15 SteveCu
    Mon July 11 Centennial-1 8:00 Our Pitcher Quit (DH) W Aceholes (DH) L 21-8 SteveCu
    Mon July 11 Centennial-1 9:30 Aceholes (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 8-9 SteveCu
    Mon July 11 Centennial-3 6:30 Pirates W Cell2Fix L 16-12 Mario
    Mon July 11 Centennial-3 8:00 TNT L Woodbine Longshots (DH) W 5-19 Mario
    Mon July 11 Centennial-3 9:30 Brew Jays-2 (new) L Woodbine Longshots (DH) W 6-17 Mario
    Mon July 11 Humberwood 7:30 Reverse Apache Masters L Reds (DH) W 4-6 LewL
    Mon July 11 Humberwood 9:00 Twist Offs L Reds (DH) W 7-13 LewL
    Mon July 11 Smithfield 7:30 Alcoballics (DH) W Smoking Bats (DH) L 21-18 KarenW
    Mon July 11 Smithfield 9:00 Smoking Bats (DH) W Alcoballics (DH) L 22-15 KarenW
    Monday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue July 12 Dunton-2 6:30 Pitch Slaps (Tux) L def Inferno W def 0‑7 def AT xxx
    Tue July 12 Dunton-2 8:00 Ballbreakers (DH) W def Where My Pitches (DH) L def 7‑0 def AT xxx
    Tue July 12 Dunton-2 9:30 Where My Pitches (DH) L def Ballbreakers (DH) W def 0‑7 def AT xxx
    Tue July 12 Wildwood Park-1 6:30 Bambinos (DH) L Massive Hits (DH) W 8-13 JulieS
    Tue July 12 Wildwood Park-1 8:00 Massive Hits (DH) Tie Bambinos (DH) Tie 16-16 JulieS
    Tue July 12 Wildwood Park-1 9:30 Bang Bang-Tue W Back Door Sliders L 12-9 JulieS
    Tue July 12 Wildwood Park-2 6:30 Ruff Riders L Purple People Eaters W 5-11 RichardP
    Tue July 12 Wildwood Park-2 8:00 Skinny Flamingos L Sofa Kings (DH) W 5-14 RichardP
    Tue July 12 Wildwood Park-2 9:30 Ace of Bastone W Sofa Kings (DH) L 10-9 RichardP
    Tue July 12 Mount Charles-N 6:30 Culinary Crushers L Pitches on Fleek W 15-18 HenryP
    Tue July 12 Mount Charles-N 8:00 Balls Deep W Schweddy Balls L 24-12 HenryP
    Tue July 12 Mount Charles-N 9:30 Arod in my Pujols W Bandits L 21-9 HenryP
    Tue July 12 Mount Charles-S 6:30 Punishers W McGlovins (DH) L 11-10 WayneB
    Tue July 12 Mount Charles-S 8:00 Designated Drinkers-3 (DH) L McGlovins (DH) W 20-21 WayneB
    Tue July 12 Mount Charles-S 9:30 Designated Drinkers-3 (DH) W Smackin Pitches L 16-13 WayneB
    Tue July 12 Brickyard-2 6:30 Powchica Wawahs W Dirtbags L 14-13 JimMcN
    Tue July 12 Brickyard-2 8:00 Sidebets (DH) W Prestige (DH) L 15-14 JimMcN
    Tue July 12 Brickyard-2 9:30 Prestige (DH) W Sidebets (DH) L 14-11 JimMcN
    Tue July 12 Garnetwood-SB 6:30 Lumberjacks W Giants L 15-10 TonyP
    Tue July 12 Red Brush 6:30 Eh Team (427) L Prophix W 15-19 EdG
    Tue July 12 Quenippenon 6:30 Bats n Hoes W Eh Team-2 L 27-22 BobE
    Tue July 12 Allison Park 6:30 Designated Drinkers-2 W Sunwing Flyers L 19-14 CathyC
    Tue July 12 Humberwood 6:30 Shake & Bake W Loaded Bases L 12-10 SteveC
    Tue July 12 Humberwood 8:00 Rexdale Rusts Tie Platoon Tie 10-10 SteveC
    Tue July 12 Humberwood 9:30 Balls to the Wall W Road Runners L 18-4 SteveC
    Tue July 12 Smithfield 6:30 Prompt Alerts W Casharoos L 21-9 SteveCu
    Tue July 12 Smithfield 8:00 Brew Crew (DH) L Unathletics (DH) W 9-15 SteveCu
    Tue July 12 Smithfield 9:30 Unathletics (DH) W Brew Crew (DH) L 18-3 SteveCu
    Tue July 12 West Deane-2 6:30 Batters with Benefits L def Baseheads W def 0‑7 def MI xxx
    Tuesday teams playing Friday: Caught Lookin-2 (99); - Tuesday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed July 13 Fleetwood 6:30 Booze Jays W GDG Dodgers L 19-4 LewL
    Wed July 13 Fleetwood 8:00 Ball Busters L Snitches & Ditches W 7-9 LewL
    Wed July 13 Fleetwood 9:30 Slackers W Farm Team L 14-9 LewL
    Wed July 13 Wildwood Park-2 6:30 Alkos in Outfield W Huskies L 10-2 RichardP
    Wed July 13 Wildwood Park-2 8:00 Sweet Spot W Blue Balls L 22-8 RichardP
    Wed July 13 Wildwood Park-2 9:30 Nice Snatch W Caught Looking L 18-5 RichardP
    Wed July 13 Sheridan Park 8:00 Charmin AllStars (DH) L Mixed Balls (DH) W 3-11 BrianL
    Wed July 13 Sheridan Park 9:30 Mixed Balls (DH) W Charmin AllStars (DH) L 14-6 BrianL
    Wed July 13 Garnetwood-SB 6:30 Hit em Up W BDO Ballbreakers L 24-5 TonyP
    Wed July 13 Garnetwood-HB 6:30 Nutz & Boltz W Game of Throws L 17-15 SteveS
    Wed July 13 Red Brush Park 6:30 Performance Sports W Mad Batters L 14-13 HughC
    Wed July 13 Kings Park #1 7:00 Runs of Anarchy W Master Batters L 16-2 BobE
    Wed July 13 Heritage Hills 7:00 Baesic Pitches W Ari Overdrive L 28-26 RobertS
    Wed July 13 Century City 7:00 Hit Squad-2 W Hit Squad-1 L 21-17 RichardG
    Wed July 13 Hickory Green 6:30 Mars Tie Makina Tie 21-21 JulieS
    Wed July 13 Humberwood 6:30 Dinger Swingers W Bang Bang-Wed (DH) L 26-23 SteveC
    Wed July 13 Humberwood 8:00 Bats n Mitts L Bang Bang-Wed (DH) W 10-17 SteveC
    Wed July 13 Humberwood 9:30 Coconuts W Hardballs L 16-13 SteveC
    Wed July 13 West Deane-2 6:30 Saints of Circumstance L Toronto Brew Jays W 13-15 RobO
    Wed July 13 Mimico 6:30 Field of Beerz W Pitch Please L 19-6 JimG
    Wednesday teams playing Friday: Marvel; - Wednesday Teams OFF/Not Playing: QHDP (requested off).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu July 14 Max Ward-N #1 8:30 Honey Badgers (DH) W Pitch Slapped (DH) L 15-1 SteveCu
    Thu July 14 Max Ward-N #1 9:45 Pitch Slapped (DH) R/O Honey Badgers (DH) R/O R/O SteveCu
    Thu July 14 Sheridan Park 8:00 Yolo Warmers (DH) R/O Beaver Fever (DH) R/O R/O WayneB
    Thu July 14 Sheridan Park 9:30 Beaver Fever (DH) R/O Yolo Warmers (DH) R/O R/O WayneB
    Thu July 14 Fleetwood 6:30 Trash Pandas Tie Dougies Cardinals Tie 15-15 TerryH
    Thu July 14 Fleetwood 8:00 Cleats & Cleavage W Brickyard L 13-7 TerryH
    Thu July 14 Fleetwood 9:30 Shebeen Clippers R/O NLM R/O R/O TerryH
    Thu July 14 Miss Valley-2 6:30 Bone Crushers W Springfield Isotopes L 18-14 RobO
    Thu July 14 Miss Valley-2 8:00 Rage (DH) R/O Free Agents (DH) R/O R/O RobO
    Thu July 14 Miss Valley-2 9:30 Free Agents (DH) R/O Rage (DH) R/O R/O RO xxx
    Thu July 14 Birchwood Park 8:00 Underachievers (DH) W Pitches Be Crazy (DH) L 24-10 JimMcN
    Thu July 14 Birchwood Park 9:30 Pitches Be Crazy (DH) R/O Underachievers (DH) R/O R/O JimMcN
    Thu July 14 Garnetwood-HB 6:30 Caliente L Tailgaters W 11-15 TonyP
    Thu July 14 Red Brush Park 7:00 Balls Deeper L Moneyballers W 11-14 MauroT
    Thu July 14 Allison Park 6:30 Furtraders W We'd Hit That L 15-6 BobE
    Thu July 14 Willowvale Park 6:30 Brew Jays W Looseballs L 23-12 BrianL
    Thu July 14 Novo Star 6:30 Last Call L Woodland Sluggers W 7-10 RichardG
    Thu July 14 Hickory Green 6:30 Litigators W Toronto Vajay Jays L 18-12 HenryP
    Thu July 14 Humberwood 6:30 Baes on Balls W No Glove No Love L 20-9 SteveC
    Thu July 14 Humberwood 8:00 CTS Electric R/O Got The Runs R/O R/O SteveC
    Thu July 14 Humberwood 9:30 Dusters R/O Charros R/O R/O SteveC
    Thu July 14 Smithfield 7:30 Alcoholics (DH) L Hall of Shamers (DH) W 14-16 LewL
    Thu July 14 Smithfield 9:00 Hall of Shamers (DH) R/O Alcoholics (DH) R/O R/O LewL
    Thu July 14 West Deane-2 6:30 Piccolo Pals W Tactical Bacon L 16-2 KarenW
    Thursday teams playing Friday: Draft Dodgers, Cardinals, Money Badgers. -
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Barflys, Coby Crushers, Indians, Scallywag Sluggers (requested off).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri July 15 Max Ward-N #1 7:30 Draft Dodgers (DH) L Last 2 Leave (DH) W 24-25 JimMcN
    Fri July 15 Max Ward-N #1 9:00 Last 2 Leave (DH) W Draft Dodgers (DH) L 16-1 JimMcN
    Fri July 15 Max Ward-S #2 7:30 Thunder (DH) W Dirty Dozen (DH) L 18-5 BrianL
    Fri July 15 Max Ward-S #2 9:00 Dirty Dozen (DH) W Thunder (DH) L 14-9 BrianL
    Fri July 15 Dunton-1 7:30 Tiger Balmers (DH) W Unnecessary (DH) L 13-5 BobE
    Fri July 15 Dunton-1 9:00 Unnecessary (DH) W Tiger Balmers (DH) L 19-17 BobE
    Fri July 15 Dunton-4 7:30 Booty Pirates (DH) L Marvel (DH) W 3-18 HughC
    Fri July 15 Dunton-4 9:00 Marvel (DH) L Booty Pirates (DH) W 15-19 HughC
    Fri July 15 Dunton-3 7:30 Caught Lookin-2 (99)(DH) L Holy Walkamoly (DH) W 14-20 JulieS
    Fri July 15 Dunton-3 9:00 Holy Walkamoly (DH) W Caught Lookin-2 (99)(DH) L 18-8 JulieS
    Fri July 15 Fleetwood 7:30 Dingbats (DH) L Fireballs (DH) W 7-8 LewL
    Fri July 15 Fleetwood 9:00 Fireballs (DH) L Dingbats (DH) W 19-20 LewL
    Fri July 15 Mississauga Valley 2 7:30 Fighting Irish (DH) L Money Badgers (DH) W 9-17 HenryP
    Fri July 15 Mississauga Valley 2 9:00 Money Badgers (DH) W Fighting Irish (DH) L 19-11 HenryP
    Fri July 15 Wildwood Park-2 7:30 Pitch Don't Kill (DH) L G3T (DH) W 8-14 RichardP
    Fri July 15 Wildwood Park-2 9:00 G3T (DH) L Pitch Don't Kill (DH) W 18-19 RichardP
    Fri July 15 Wildwood Park-1 7:30 Muffin Stuffers (DH) L Grand Slammers (DH) W 14-18 KarenW
    Fri July 15 Wildwood Park-1 9:00 Grand Slammers (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 19-6 KarenW
    Fri July 15 Diamond Beach-1 7:30 Cardinals (DH) Tie Superior Interior (DH) Tie 13-13 JoeB
    Fri July 15 Diamond Beach-1 9:00 Superior Interior (DH) L Cardinals (DH) W 11-23 JoeB
    Fri July 15 Diamond Beach-2 7:30 Designated Drinkers-1 (DH) L Raincats (DH) W 3-15 SteveCu
    Fri July 15 Diamond Beach-2 9:00 Raincats (DH) W Designated Drinkers-1 (DH) L 21-17 SteveCu
    Fri July 15 Centennial Park-1 7:30 Skinny Flamingos (DH) W Misfits (DH) L 13-11 NickC
    Fri July 15 Centennial Park-1 9:00 Misfits (DH) L Skinny Flamingos (DH) W 5-12 NickC
    Fri July 15 Centennial Park-3 7:30 Mayhem (DH) L Aceholes (DH) W 0-15 PaulS
    Fri July 15 Centennial Park-3 9:00 Aceholes (DH) W Mayhem (DH) L 17-11 PaulS

    RSPA Tournament July 9-10 Results

    Updated July 11, 2016
    Another great weekend for a tournament! 48 teams in 7 divisions!
    Brew Jays from Oakville beat Nutz & Boltz in the Coed D finals.
    Dirty Dozen beat Tiger Balmers in Coed E-1. Thunder Buddies & Caught Looking in 3rd & 4th.
    The Shebeen Shebangers won Coed E-2 over the Huskies with Reverse Apache Masters & Springfield Isotopes 3rd & 4th.
    Sweet Spot beat Balls Deep in Coed F-1 with Bang Bang and We Are Winners 3rd & 4th.
    Eh Team beat Field if Beerz to win Coed F-2 with Platoon & We'd Hit That 3rd & 4th.
    In the Mens, the Owen Sound Gators beat Nationals to win Mens D. Hit Squad beat Mayhem to win Mens E.

    The next RSPA tournament is August 20-21, so start getting your team together.

    Week 10: July 4-8, 2016

    Updated June 21, 2016; Scores updated July 11, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon July 4   All games Monday, July 4 scheduled as usual unless you request to have Monday off.
    Mon July 4   Dunton-1 6:30 Pho House W Mixed Balls-Mon L 21-7 BrianL
    Mon July 4 Dunton-1 8:00 Homeward Bound (DH) W Shebeen Shebangers (DH) L 14-10 BrianL
    Mon July 4 Dunton-1 9:30 Shebeen Shebangers (DH) L Homeward Bound (DH) W 10-16 BrianL
    Mon July 4 Dunton-3 6:30 Big Sticks W Corrugate Kings L 13-5 JimMcN
    Mon July 4 Dunton-3 8:00 Smoking Bats (DH) L Swingers (DH) W 5-17 JimMcN
    Mon July 4 Dunton-3 9:30 Swingers (DH) W Smoking Bats (DH) L 18-6 JimMcN
    Mon July 4 Dunton-4 6:30 Our Pitcher Quit L Tap This (DH) W 0-16 RobO
    Mon July 4 Dunton-4 8:00 Not All There W Tap This (DH) L 13-3 RobO
    Mon July 4 River Grove #3 6:30 Thunder Buddies (DH) W TSC Showstoppers (DH) L 19-8 HenryP
    Mon July 4 River Grove #3 8:00 TSC Showstoppers (DH) L Thunder Buddies (DH) W 5-8 HenryP
    Mon July 4 Garnetwood-SB 6:30 HCCD (DH) W TMT (Family Matters)(DH) L 15-14 TonyP
    Mon July 4 Garnetwood-SB 7:45 TMT (Family Matters)(DH) W HCCD (DH) L 17-5 TonyP
    Mon July 4 Heritage Hills 6:30 Peel Dodgers (DH) W Balls & Dolls (DH) L 19-12 RobertS
    Mon July 4 Heritage Hills 7:45 Balls & Dolls (DH) L Peel Dodgers (DH) W 12-14 RobertS
    Mon July 4 Novo Star Park 6:30 Reverse Apache (DH) L We Are Winners (DH) W 17-19 TrevorF
    Mon July 4 Novo Star Park 7:45 We Are Winners (DH) L Reverse Apache (DH) W 5-11 TrevorF
    Mon July 4 West Deane-L 6:30 Cell2Fix (new) Tie Oakland Ehs Tie 12-12 RichardP
    Mon July 4 West Deane-L 8:00 Reds W Woodbine Longshots (DH) L 17-11 RichardP
    Mon July 4 West Deane-L 9:30 Black & Yellow L Woodbine Longshots (DH) W 11-13 RichardP
    Mon July 4 Centennial-1 6:30 Sons of Pitches L Breaking Bats (DH) W 16-8 SteveCu
    Mon July 4 Centennial-1 8:00 Special K's L Breaking Bats (DH) W 6-11 SteveCu
    Mon July 4 Centennial-1 9:30 Brew Jays-2 (new) L TNT W 12-19 SteveCu
    Mon July 4 Centennial-3 6:30 Rebooters (new) W Toronto Blue Yays L 18-12 Mario
    Mon July 4 Centennial-3 8:00 Tulo Window (DH) L Bang Bang-Mon (DH) W 0-14 Mario
    Mon July 4 Centennial-3 9:30 Bang Bang-Mon (DH) W Tulo Window (DH) L 20-16 Mario
    Mon July 4 Humberwood 7:30 Aceholes (DH) W Twist Offs (DH) L 13-11 SteveC
    Mon July 4 Humberwood 9:00 Twist Offs (DH) L Aceholes (DH) W 20-21 SteveC
    Monday Teams OFF/Not Playing: Alcoballics
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue July 5 Dunton-2 6:30 Purple People Eaters W Bambinos L 15-5 AllanT
    Tue July 5 Dunton-2 8:00 Inferno (DH) L Ruff Riders (DH) W 3-10 AllanT
    Tue July 5 Dunton-2 9:30 Ruff Riders (DH) W Inferno (DH) L 13-6 AllanT
    Tue July 5 Wildwood Park-1 6:30 not available not available --- --- xxx
    Tue July 5 Wildwood Park-1 8:30 Prestige (DH) L Unathletics (DH) W 13-14 JulieS
    Tue July 5 Wildwood Park-1 9:45 Unathletics (DH) W Prestige (DH) L 9-4 JulieS
    Tue July 5 Wildwood Park-2 6:30 Punishers W Dirtbags L 23-5 RichardP
    Tue July 5 Wildwood Park-2 8:00 Massive Hits W Powchica Wawahs L 19-7 RichardP
    Tue July 5 Wildwood Park-2 9:30 Skinny Flamingos W Ace of Bastone L 14-8 RichardP
    Tue July 5 Mount Charles-N 6:30 Giants W Where My Pitches At L 14-12 HenryP
    Tue July 5 Mount Charles-N 8:00 Bats n Hoes (DH) L Balls to the Wall (DH) W 7-20 HenryP
    Tue July 5 Mount Charles-N 9:30 Balls to the Wall (DH) W Bats n Hoes (DH) L 12-10 HenryP
    Tue July 5 Mount Charles-S 6:30 Pitch Slaps (Tux) L McGlovins W 8-18 WayneB
    Tue July 5 Mount Charles-S 8:00 Designated Drinkers-3 Tie Arod in my Pujols (DH) Tie 10-10 WayneB
    Tue July 5 Mount Charles-S 9:30 Smackin Pitches L Arod in my Pujols (DH) W 2-21 WayneB
    Tue July 5 Brickyard-2 6:30 Eh Team-2 W Lumberjacks L 28-9 JimMcN
    Tue July 5 Brickyard-2 8:00 Eh Team (427)(DH) L Schweddy Balls (DH) W 17-9 JimMcN
    Tue July 5 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls (DH) L Eh Team (427)(DH) W 15-16 JimMcN
    Tue July 5 Garnetwood-SB 6:30 Caught Lookin-2 (99)(DH) L Prompt Alerts (DH) W 8-18 TonyP
    Tue July 5 Garnetwood-SB 7:45 Prompt Alerts (DH) W Caught Lookin-2 (99)(DH) L 19-16 TonyP
    Tue July 5 Red Brush 6:30 Bandits (DH) W Ball Breakers (DH) L 18-10 EdG
    Tue July 5 Red Brush 7:45 Ball Breakers (DH) L Bandits (DH) W 1-13 EdG
    Tue July 5 Quenippenon 6:30 Sunwing Flyers W Pitches on Fleek L 19-5 AndyB
    Tue July 5 Allison Park 6:30 Brew Crew (DH) W Batters with Benefits (DH) L 15-10 CathyC
    Tue July 5 Allison Park 7:45 Batters with Benefits (DH) L Brew Crew (DH) W 5-14 CathyC
    Tue July 5 Century City 6:30 Prophix (DH) W Designated Drinkers-2 (DH) L 17-4 HughC
    Tue July 5 Century City 7:45 Designated Drinkers-2 (DH) L Prophix (DH) W 10-13 HughC
    Tue July 5 King Park #1 6:30 Casharoos (DH) L Culinary Crushers (DH) W 14-16 BobE
    Tue July 5 King Park #1 7:45 Culinary Crushers (DH) W Casharoos (DH) L 10-9 BobE
    Tue July 5 Humberwood 6:30 Roadrunners L Bang Bang-Tue W 4-15 SteveC
    Tue July 5 Humberwood 8:00 Platoon L Sofa Kings (DH) W 9-10 SteveC
    Tue July 5 Humberwood 9:30 Rexdale Rusts W Sofa Kings (DH) L 13-11 SteveC
    Tue July 5 Smithfield 6:30 Loaded Bases L Balls Deep W 17-18 SteveCu
    Tue July 5 Smithfield 8:00 Sidebets (DH) L Back Door Sliders (DH) W 18-19 SteveCu
    Tue July 5 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) Tie Sidebets (DH) Tie 18-18 SteveCu
    Tue July 5 West Deane-2 6:30 Baseheads (DH) W Shake & Bake (DH) L 14-10 Mario
    Tue July 5 West Deane-2 7:45 Shake & Bake (DH) W Baseheads (DH) L 21-6 Mario
    Tuesday teams playing Friday: TBA; - Tuesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed July 6 Fleetwood 6:30 Farm Team Tie Nutz & Boltz Tie 13-13 LewL
    Wed July 6 Fleetwood 8:00 Blue Balls L Slackers (DH) W 13-15 LewL
    Wed July 6 Fleetwood 9:30 Caught Looking L Slackers (DH) W 10-14 LewL
    Wed July 6 Wildwood Park-2 6:30 Huskies W Mixed Balls-Wed L 13-2 KarenW
    Wed July 6 Wildwood Park-2 8:00 Ball Busters L Charmins AllStars W 8-18 KarenW
    Wed July 6 Wildwood Park-2 9:30 QHDP Tie Bats n Mitts Tie 16-16 KarenW
    Wed July 6 Sheridan Park 8:00 Nice Snatch (DH) W Marvel (DH) L 14-1 BrianL
    Wed July 6 Sheridan Park 9:30 Marvel (DH) L Nice Snatch (DH) W 12-17 BrianL
    Wed July 6 Garnetwood-SB 6:30 Sweet Spot (DH) L Alkos in Outfield (DH) W 9-17 TonyP
    Wed July 6 Garnetwood-SB 7:45 Alkos in Outfield (DH) W Sweet Spot (DH) L 10-6 TonyP
    Wed July 6 Garnetwood-HB 6:30 Snitches & Ditches (DH) L Game of Throws (DH) W 9-10 RobO
    Wed July 6 Garnetwood-HB 7:45 Game of Throws (DH) L Snitches & Ditches (DH) W 13-14 RobO
    Wed July 6 Red Brush Park 6:30 Booze Jays (DH)(was SoC) L Performance Sports (DH) W 4-8 RichardG
    Wed July 6 Red Brush Park 7:45 Performance Sports (DH) L Booze Jays (DH)(was SoC) W 11-13 RichardG
    Wed July 6 Kings Park #1 6:30 Runs of Anarchy (DH) L Bang Bang-Wed (DH) W 6-15 HenryP
    Wed July 6 Kings Park #1 7:45 Bang Bang-Wed (DH) Tie Runs of Anarchy (DH) Tie 12-12 HenryP
    Wed July 6 Heritage Hills 6:30 Toronto Brew Jays (DH) L Ari Overdrive (DH) W 4-9 RobertS
    Wed July 6 Heritage Hills 7:45 Ari Overdrive (DH) L Toronto Brew Jays (DH) W 16-17 RobertS
    Wed July 6 Century City 6:30 Hit em Up (DH) W Hit Squad-1 (DH) L 8-6 JulieS
    Wed July 6 Century City 7:45 Hit Squad-1 (DH) L Hit em Up (DH) W 5-8 JulieS
    Wed July 6 Humberwood 6:30 Makina (was BDO) W def Baesic Pitches (DH) L def 7‑0 def SteveC
    Wed July 6 Humberwood 8:00 Coconuts W Baesic Pitches (DH) L 16-8 SteveC
    Wed July 6 Humberwood 9:30 Dusty Daryls L Hit Squad-2 W 18-19 SteveC
    Wed July 6 West Deane-2 6:30 Pitch Please (DH) L Mars (DH) W 12-13 SteveCu
    Wed July 6 West Deane-2 7:45 Mars (DH) W Pitch Please (DH) L 21-1 SteveCu
    Wed July 6 Mimico 6:30 Mad Batters (DH) W Field of Beerz (DH) L 12-6 JimG
    Wed July 6 Mimico 7:45 Field of Beerz (DH) L Mad Batters (DH) W 10-11 JimG
    Wednesday teams playing Friday, July 8: Booze Jays, Dinger Swingers, GDG Dodgers, Master Batters; - Wednesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu July 7 Max Ward-N #1 8:30 Pitch Slapped (DH) W Caliente (DH) L 20-12 HenryP
    Thu July 7 Max Ward-N #1 9:45 Caliente (DH) W Pitch Slapped (DH) L 16-13 HenryP
    Thu July 7 Sheridan Park 8:00 Cardinals (DH) L Shebeen Clippers (DH) W 7-13 WayneB
    Thu July 7 Sheridan Park 9:30 Shebeen Clippers (DH) L Cardinals (DH) W 12-13 WayneB
    Thu July 7 Fleetwood 6:30 Springfield Isotopes W Money Badgers (DH) L 12-9 TerryH
    Thu July 7 Fleetwood 8:00 Alcoholics W Money Badgers (DH) L 9-8 TerryH
    Thu July 7 Fleetwood 9:30 Cleats & Cleavage W Charros L 23-18 TerryH
    Thu July 7 Miss Valley-2 6:30 Dougies Cardinals L def Looseballs W def 0‑7 def RobO
    Thu July 7 Miss Valley-2 8:00 Beaver Fever L Yolo Warmers (new) W 2-11 RobO
    Thu July 7 Miss Valley-2 9:30 Indians L Piccolo Pals W 4-12 RobO
    Thu July 7 Birchwood Park 8:00 Scallywags (DH) L Balls Deeper (DH) W 3-11 JimMcN
    Thu July 7 Birchwood Park 9:30 Balls Deeper (DH) W Scallywags (DH) L 15-5 JimMcN
    Thu July 7 Garnetwood-HB 6:30 Tailgaters (DH) W Moneyballers (DH) L 13-5 AndrewM
    Thu July 7 Garnetwood-HB 7:45 Moneyballers (DH) L Tailgaters (DH) W 8-13 AndrewM
    Thu July 7 Red Brush Park 6:30 Hall of Shamers (DH) L Bone Crushers (DH) W 15-16 RichardG
    Thu July 7 Red Brush Park 7:45 Bone Crushers (DH) W Hall of Shamers (DH) L 12-8 RichardG
    Thu July 7 Allison Park 6:30 Toronto Vajay Jays (DH) L We'd Hit That (DH) W 12-22 BobE
    Thu July 7 Allison Park 7:45 We'd Hit That (DH) W Toronto Vajay Jays (DH) L 18-4 BobE
    Thu July 7 Willowvale Park 6:30 Baes on Balls (new)(DH) L Last Call (DH) W 6-7 BrianL
    Thu July 7 Willowvale Park 7:45 Last Call (DH) L Baes on Balls (new)(DH) W 7-13 BrianL
    Thu July 7 Novo Star 6:30 Litigators (DH) W Woodland Sluggers (DH) L 17-9 TrevorF
    Thu July 7 Novo Star 7:45 Woodland Sluggers (DH) L Litigators (DH) W 9-17 TrevorF
    Thu July 7 Humberwood 6:30 No Glove No Love L Trash Pandas W 1-14 SteveC
    Thu July 7 Humberwood 8:00 Underachievers (DH) L CTS Electric (DH) W 8-16 SteveC
    Thu July 7 Humberwood 9:30 CTS Electric (DH) L Underachievers (DH)(was PBC) W 12-14 SteveC
    Thu July 7 Smithfield 7:30 Brickyard (DH) L Dusters (DH) W 12-19 LewL
    Thu July 7 Smithfield 9:00 Dusters (DH) W Brickyard (DH) L 20-16 LewL
    Thu July 7 West Deane-2 6:30 Brew Jays (DH) L Coby Crushers (DH) W 2-10 SteveCu
    Thu July 7 West Deane-2 7:45 Coby Crushers (DH) W Brew Jays (DH) L 9-8 SteveCu
    Thu July 7 Mimico 6:30 Tactical Bacon (DH) W Furtraders (DH) L 14-6 JimG
    Thu July 7 Mimico 7:45 Furtraders (DH) L Tactical Bacon (DH) W 8-11 JimG
    Thursday teams playing Friday: Barflys, Draft Dodgers, Got The Runs, NLM; - Thursday Teams OFF/Not Playing: Rage, Honey Badgers.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri July 8 Max Ward-N #1 7:30 Last 2 Leave (DH) W Superior Interior (DH) L 20-8 JimMcN
    Fri July 8 Max Ward-N #1 9:00 Superior Interior (DH) L Last 2 Leave (DH) W 9-20 JimMcN
    Fri July 8 Dunton 7:30 Not available --- Not available --- --- xxx
    Fri July 8 Max Ward-S #2 7:30 Mayhem (DH) L Saints of Circumstance (DH) W 10-17 BrianL
    Fri July 8 Max Ward-S #2 9:00 Saints of Circumstance (DH) W Mayhem (DH) L 22-10 BrianL
    Fri July 8 Fleetwood 7:30 Fireballs (DH) L Barflys (DH) W 12-17 LewL
    Fri July 8 Fleetwood 9:00 Barflys (DH) W Fireballs (DH) L 7-3 LewL
    Fri July 8 Mississauga Valley 2 7:30 Unnecessary (DH) W Fighting Irish (DH) L 11-7 KarenW
    Fri July 8 Mississauga Valley 2 9:00 Fighting Irish (DH) L Unnecessary (DH) W 13-18 KarenW
    Fri July 8 Mount Charles-S 7:30 Grand Slammers (DH) L Master Batters (DH) W 9-21 BobE
    Fri July 8 Mount Charles-S 9:00 Master Batters (DH) W Grand Slammers (DH) L 15-9 BobE
    Fri July 8 Mount Charles-N 7:30 Eh Team-2 (DH) W Misfits (DH) L 24-11 HughC
    Fri July 8 Mount Charles-N 9:00 Misfits (DH) L Eh Team-2 (DH) W 9-12 HughC
    Fri July 8 Wildwood Park-2 7:30 G3T (DH) W Dinger Swingers (DH) L 9-8 RichardP
    Fri July 8 Wildwood Park-2 9:00 Dinger Swingers (DH) W G3T (DH) L 19-6 RichardP
    Fri July 8 Wildwood Park-1 7:30 Got The Runs (DH) L Muffin Stuffers (DH) W 8-9 HenryP
    Fri July 8 Wildwood Park-1 9:00 Muffin Stuffers (DH) L Got The Runs (DH) W 16-20 HenryP
    Fri July 8 Diamond Beach-1 7:30 NLM (DH) L Thunder (DH) W 4-16 JulieS
    Fri July 8 Diamond Beach-1 9:00 Thunder (DH) W NLM (DH) L 23-10 JulieS
    Fri July 8 Diamond Beach-2 7:30 Booty Pirates (DH) L Dingbats (DH) W 19-21 SteveCu
    Fri July 8 Diamond Beach-2 9:00 Dingbats (DH) R/O Booty Pirates (DH) R/O R/O SteveCu
    Fri July 8 Centennial Park-1 7:30 Designated Drinkers-1 (DH) L Dirtbags (DH) W 4-8 JoeB
    Fri July 8 Centennial Park-1 9:00 Dirtbags (DH) R/O Designated Drinkers-1 (DH) R/O R/O JoeB
    Fri July 8 Centennial Park-2 7:30 Reverse Apache (DH) L Dirty Dozen (DH) W 7-13 AndyB
    Fri July 8 Centennial Park-2 9:00 Dirty Dozen (DH) W Reverse Apache (DH) L 12-2 AndyB
    Fri July 8 Centennial Park-3 7:30 Pitch Don't Kill (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 17-9 PaulS
    Fri July 8 Centennial Park-3 9:00 Holy Walkamoly (DH) R/O Pitch Don't Kill (DH) R/O R/O PaulS
    Fri July 8 West Deane-L 7:30 Raincats (DH) L Tiger Balmers (DH) W 7-14 JimG
    Fri July 8 West Deane-L 9:00 Tiger Balmers (DH) R/O Raincats (DH) R/O R/O JimG

    Week 09: June 27-30, 2016

    Updated June 18, 2016; Scores updated July 1, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon June 27   Dunton-1 6:30 Pho House W Shebeen Shebangers L 28-9 BrianL
    Mon June 27 Dunton-1 8:00 Breaking Bats (DH) L HCCD (DH) W 11-20 BrianL
    Mon June 27 Dunton-1 9:30 HCCD (DH) W Breaking Bats (DH) L 22-10 BrianL
    Mon June 27 Dunton-3 6:30 Pirates (DH) L Reverse Apache Masters (DH) W 10-12 JimMcN
    Mon June 27 Dunton-3 8:00 Reverse Apache Masters (DH) W Pirates (DH) L 20-7 JimMcN
    Mon June 27 Dunton-3 9:30 TNT W Tulo Window (new) L 15-10 JimMcN
    Mon June 27 Dunton-4 6:30 TSC Showstoppers L Our Pitcher Quit W 8-9 RobO
    Mon June 27 Dunton-4 8:00 Thunder Buddies (DH) W Not All There (DH) L 12-10 RobO
    Mon June 27 Dunton-4 9:30 Not All There (DH) L Thunder Buddies (DH) W 13-14 RobO
    Mon June 27 River Grove #3 7:30 Tap This (DH) L Homeward Bound (DH) W 5-10 HenryP
    Mon June 27 River Grove #3 9:00 Homeward Bound (DH) L Tap This (DH) W 26-27 HenryP
    Mon June 27 Garnetwood-SB 6:30 We Are Winners (DH) L Oakland Ehs (DH) W 7-9 TonyP
    Mon June 27 Garnetwood-SB 7:45 Oakland Ehs (DH) W We Are Winners (DH) L 19-14 TonyP
    Mon June 27 Heritage Hills 6:30 Peel Dodgers (DH) L Rebooters (new)(DH) W 12-16 RobertS
    Mon June 27 Heritage Hills 7:45 Rebooters (new)(DH) L Peel Dodgers (DH) W 5-9 RobertS
    Mon June 27 Novo Star Park 6:30 Corrugate Kings XXX XXX Smoking Bats moved to CP-3 8:00
    Mon June 27 Novo Star Park 7:45 Smoking Bats (DH) XXX Corrugate Kings (DH) XXX XXX XXX xxx
    Mon June 27 West Deane-L 6:30 Mixed Balls W Sons of Pitches L 21-6 RichardP
    Mon June 27 West Deane-L 8:00 Swingers W Woodbine Longshots L 11-6 RichardP
    Mon June 27 West Deane-L 9:30 Twist Offs L Black & Yellow W 8-9 RichardP
    Mon June 27 Centennial-1 6:30 Toronto Blue Yays L Cell2Fix (new) W 7-13 SteveCu
    Mon June 27 Centennial-1 8:00 TMT (Family Matters)(DH) W Special K's (DH) L 24-5 SteveCu
    Mon June 27 Centennial-1 9:30 Special K's (DH) L def TMT (Family Matters)(DH) W def 0‑7 def SteveCu
    Mon June 27 Centennial-3 6:30 Balls & Dolls L Big Sticks (DH) W 9-17 Mario
    Mon June 27 Centennial-3 8:00 Smoking Bats L Big Sticks (DH) W 7-13 Mario
    Mon June 27 Centennial-3 9:30 Dutch Rudders W Brew Jays-2 (new) L 22-7 Mario
    Mon June 27 Humberwood 7:30 Reds (DH) W Aceholes (new)(DH) L 12-9 LewL
    Mon June 27 Humberwood 9:00 Aceholes (new)(DH) W Reds (DH) L 15-10 LewL
    Mon June 27 Smithfield 7:30 Bang Bang-Mon (DH) L Alcoballics (DH) W 11-12 TommyH
    Mon June 27 Smithfield 9:00 Alcoballics (DH) L Bang Bang-Mon (DH) W 12-16 TommyH
    Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue June 28 Dunton-2 6:30 Bambinos (DH) W Pitch Slaps (DH) L 11-10 AllanT
    Tue June 28 Dunton-2 8:00 Pitch Slaps (DH) L Bambinos (DH) W 10-19 AllanT
    Tue June 28 Dunton-2 9:30 Unathletics L Bats n Hoes W 7-10 AllanT
    Tue June 28 Wildwood Park-1 6:30 Dirtbags W Bandits L 10-7 RichardP
    Tue June 28 Wildwood Park-1 8:00 Powchica Wawahs (DH) L Purple People Eaters (DH) W 6-18 RichardP
    Tue June 28 Wildwood Park-1 9:30 Purple People Eaters (DH) W Powchica Wawahs (DH) L 16-3 RichardP
    Tue June 28 Wildwood Park-2 6:30 Inferno L Massive Hits W 6-12 JulieS
    Tue June 28 Wildwood Park-2 8:00 Platoon L Rexdale Rusts (new) W 16-17 JulieS
    Tue June 28 Wildwood Park-2 9:30 Sofa Kings W Skinny Flamingos (new) L 9-7 JulieS
    Tue June 28 Mount Charles-N 6:30 Culinary Crushers L Loaded Bases W 9-10 HenryP
    Tue June 28 Mount Charles-N 8:00 Eh Team-2 (DH) L Giants (DH) W 6-14 HenryP
    Tue June 28 Mount Charles-N 9:30 Giants (DH) L Eh Team-2 (DH) W 8-9 HenryP
    Tue June 28 Mount Charles-S 6:30 McGlovins W Designated Drinkers-3 L 12-8 WayneB
    Tue June 28 Mount Charles-S 8:00 Ball Breakers L Smackin Pitches W 8-13 WayneB
    Tue June 28 Mount Charles-S 9:30 Sidebets L Arod in my Pujols W 4-16 WayneB
    Tue June 28 Brickyard-2 6:30 Designated Drinkers-2 Tie Sunwing Flyers Tie 10-10 JimMcN
    Tue June 28 Brickyard-2 8:00 Brew Crew L Balls to the Wall W 10-15 JimMcN
    Tue June 28 Brickyard-2 9:30 Ace of Bastone (new) L Schweddy Balls W 14-15 JimMcN
    Tue June 28 Garnetwood-SB 6:30 Punishers (DH) W Ruff Riders (DH) L 16-14 TonyP
    Tue June 28 Garnetwood-SB 7:45 Ruff Riders (DH) W Punishers (DH) L 22-12 TonyP
    Tue June 28 Red Brush 6:30 Batters with Benefits (DH) L Eh Team (427)(DH) W 1-9 EdG
    Tue June 28 Red Brush 7:45 Eh Team (427)(DH) W Batters with Benefits (DH) L 20-7 EdG
    Tue June 28 Quenippenon 6:30 Where My Pitches At L Prestige (Talent) W 6-7 CathyC
    Tue June 28 Allison Park 6:30 Prompt Alerts (DH) W Pitches on Fleek (DH) L 16-3 SteveS
    Tue June 28 Allison Park 7:45 Pitches on Fleek (DH) L Prompt Alerts (DH) W 10-17 SteveS
    Tue June 28 Century City 6:30 Lumberjacks (DH) L Prophix (DH) W 8-14 HughC
    Tue June 28 Century City 7:45 Prophix (DH) W Lumberjacks (DH) L 20-9 HughC
    Tue June 28 King Park #1 6:30 Casharoos (DH) W Caught Lookin-2 (DH) L 14-9 BobE
    Tue June 28 King Park #1 7:45 Caught Lookin-2 (DH) L Casharoos (DH) W 18-19 BobE
    Tue June 28 Humberwood 7:30 Roadrunners (DH) L Baseheads (DH) W 11-12 TommyH
    Tue June 28 Humberwood 9:00 Baseheads (DH) L Roadrunners (DH) W 2-5 TommyH
    Tue June 28 Smithfield 7:30 Back Door Sliders (DH) W Bang Bang-Tue (DH) L 23-17 JodieP
    Tue June 28 Smithfield 9:00 Bang Bang-Tue (DH) Tie Back Door Sliders (DH) Tie 19-19 JodieP
    Tue June 28 West Deane-2 6:30 Shake & Bake (DH) W Balls Deep (DH) L 21-12 Mario
    Tue June 28 West Deane-2 7:45 Balls Deep (DH) L Shake & Bake (DH) W 2-18 Mario
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed June 29 Fleetwood 6:30 Booze Jays L Sweet Spot W 10-17 RobO
    Wed June 29 Fleetwood 8:00 Bats n Mitts W Hit em Up (DH) L 17-12 RobO
    Wed June 29 Fleetwood 9:30 QHDP W Hit em Up (DH) L 20-15 RobO
    Wed June 29 Wildwood Park-2 6:30 Saints of Circumstance L Mad Batters W 17-18 HughC
    Wed June 29 Wildwood Park-2 8:00 Game of Throws (DH) W Caught Looking (DH) L 20-9 HughC
    Wed June 29 Wildwood Park-2 9:30 Caught Looking (DH) L Game of Throws (DH) W 11-23 HughC
    Wed June 29 Wildwood Park-1 6:30 Performance Sports L Runs of Anarchy W 12-13 HenryP
    Wed June 29 Wildwood Park-1 8:00 Nice Snatch W Ball Busters L 18-6 HenryP
    Wed June 29 Wildwood Park-1 9:30 Marvel L Farm Team W 10-20 HenryP
    Wed June 29 Sheridan Park 8:00 Slackers (DH) L Charmins AllStars (DH) W 7-10 BrianL
    Wed June 29 Sheridan Park 9:30 Charmins AllStars (DH) Tie Slackers (DH) Tie 4-4 BrianL
    Wed June 29 Garnetwood-SB 6:30 Nutz & Boltz (DH) W Snitches & Ditches (DH) L 16-9 TonyP
    Wed June 29 Garnetwood-SB 7:45 Snitches & Ditches (DH) L Nutz & Boltz (DH) W 8-15 TonyP
    Wed June 29 Garnetwood-HB 6:30 Blue Balls (DH) L Mixed Balls-Wed (DH) W 6-9 SteveS
    Wed June 29 Garnetwood-HB 7:45 Mixed Balls-Wed (DH) W Blue Balls (DH) L 22-8 SteveS
    Wed June 29 Red Brush Park 6:30 Master Batters (DH) L Huskies (DH) W 8-15 EdG
    Wed June 29 Red Brush Park 7:45 Huskies (DH) Tie Master Batters (DH) Tie 14-14 EdG
    Wed June 29 Kings Park #1 6:30 GDG Dodgers (DH) W Alkos in Outfield (DH) L 26-18 MauroT
    Wed June 29 Kings Park #1 7:45 Alkos in Outfield (DH) W GDG Dodgers (DH) L 19-17 MauroT
    Wed June 29 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive (DH) W def Mars (DH) L def 7‑0 def RS xxx
    Wed June 29 Heritage Hills 7:45 Mars (DH) L def Ari Overdrive (DH) W def 0‑7 def RS xxx
    Wed June 29 Century City 6:30 BDO Ballbreakers (DH) W Hit Squad-1 (DH) L 12-9 JulieS
    Wed June 29 Century City 7:45 Hit Squad-1 (DH) W BDO Ballbreakers (DH) L 16-10 JulieS
    Wed June 29 Humberwood 6:30 Dinger Swingers W Bang Bang-Wed L 13-8 LewL
    Wed June 29 Humberwood 8:00 Baesic Pitches L Hit Squad-2 (DH) W 15-16 LewL
    Wed June 29 Humberwood 9:30 Hardballs L Hit Squad-2 (DH) W 7-12 LewL
    Wed June 29 Diamond Beach-2 6:30 GDG Dodgers --- Alkos in the Outfield Moved to King Park
    Wed June 29 Diamond Beach-2 8:00 Marvel (DH) --- Farm Team (DH) Moved to WP-1 9:30 pm
    Wed June 29 West Deane-L 6:30 Field of Beerz --- Toronto Brew Jays Moved to WD-2 (DH)
    Wed June 29 West Deane-L 8:00 Makina (DH) --- Pitch Please (DH) Moved to Mimico 6:30 pm
    Wed June 29 West Deane-2 6:30 Field of Beerz (DH) L Toronto Brew Jays (DH) W 7-19 Mario
    Wed June 29 West Deane-2 7:45 Toronto Brew Jays (DH) W Field of Beerz (DH) L 13-11 Mario
    Wed June 29 Mimico 6:30 Makina (DH) W Pitch Please (DH) L 16-10 JimG
    Wed June 29 Mimico 7:45 Pitch Please (DH) L Makina (DH) W 9-12 JimG
    Wed June 29 Smithfield 7:30 Coconuts (new)(DH) L Dusty Daryls (DH) W 8-19 JodieP
    Wed June 29 Smithfield 9:00 Dusty Daryls (DH) W Coconuts (new)(DH) L 19-9 JodieP
    Wednesday teams playing Friday: no Friday games - Wednesday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu June 30 No games Thursday, June 30 - Games are optional by request only.
    Thu June 30 Max Ward-N #1 8:30 NLM (DH) W Scallywags (DH) L 9-7 XXX
    Thu June 30 Max Ward-N #1 9:45 Scallywags (DH) L NLM (DH) W 15-20 XXX
    Thu June 30 Sheridan Park 8:00 Honey Badgers (DH) W Draft Dodgers (DH) L 12-11 WayneB
    Thu June 30 Sheridan Park 9:30 Draft Dodgers (DH) W Honey Badgers (DH) L 23-12 WayneB
    Thu June 30 Fleetwood 7:30 Moneyballers (DH) W Rage (DH) L 14-11 TerryH
    Thu June 30 Fleetwood 9:00 Rage (DH) L Moneyballers (DH) W 18-19 TerryH
    Thu June 30 Miss Valley-2 7:30 Barflies (DH) W Last Call (DH) L 23-19 RobO
    Thu June 30 Miss Valley-2 9:00 Last Call (DH) Tie Barflies (DH) Tie 17-17 RobO
    Thu June 30 West Deane-L 6:30 Furtraders L Coby Crushers (DH) W 8-14 HenryP
    Thu June 30 West Deane-L 8:00 Indians (DH) L Coby Crushers (DH) W 13-14 HenryP
    Thu June 30 West Deane-L 9:30 Indians (DH) L Got The Runs W 7-10 HenryP
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri July 1 No games Friday, July 1 - Games are optional by request only.

    Week 08: June 20-24, 2016

    Updated June 13, 2016; Scores updated June 27, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon June 20   Dunton-1 6:30 Our Pitcher Quit L We Are Winners W 14-15 BrianL
    Mon June 20 Dunton-1 8:00 Not All There (DH) L TMT (Family Matters)(DH) W 13-14 BrianL
    Mon June 20 Dunton-1 9:30 TMT (Family Matters)(DH) W Not All There (DH) L 17-5 BrianL
    Mon June 20 Dunton-3 6:30 Peel Dodgers L Bang Bang-Mon W 10-13 JimMcN
    Mon June 20 Dunton-3 8:00 Mixed Balls-Mon (DH) W Breaking Bats (DH) L 19-13 JimMcN
    Mon June 20 Dunton-3 9:30 Breaking Bats (DH) L Mixed Balls-Mon (DH) W 13-14 JimMcN
    Mon June 20 Dunton-4 6:30 Shebeen Shebangers W TSC Showstoppers L 30-22 RobO
    Mon June 20 Dunton-4 8:00 Reverse Apache Masters (DH) W Twist Offs (DH) L 20-10 RobO
    Mon June 20 Dunton-4 9:30 Twist Offs (DH) L Reverse Apache Masters (DH) W 18-22 RobO
    Mon June 20 River Grove #3 6:30 Tap This L Thunder Buddies W 9-14 HenryP
    Mon June 20 River Grove #3 8:00 TNT (DH) L Dutch Rudders (DH) W 10-11 HenryP
    Mon June 20 River Grove #3 9:30 Dutch Rudders (DH) L TNT (DH) W 15-16 HenryP
    Mon June 20 Garnetwood-SB 6:30 HCCD (DH) L Pho House (DH) W 10-11 TonyP
    Mon June 20 Garnetwood-SB 7:45 Pho House (DH) W HCCD (DH) L 18-4 TonyP
    Mon June 20 Heritage Hills 6:30 Smoking Bats (DH) W Balls & Dolls (DH) L 15-13 RobertS
    Mon June 20 Heritage Hills 7:45 Balls & Dolls (DH) L Smoking Bats (DH) W 2-6 RobertS
    Mon June 20 Novo Star Park 6:30 Rebooters (DH) L Corrugate Kings (DH) W 16-17 TrevorF
    Mon June 20 Novo Star Park 7:45 Corrugate Kings (DH) W Rebooters (DH) L 16-12 TrevorF
    Mon June 20 West Deane-L 6:30 Oakland Ehs (DH) L Woodbine Longshots (DH) W 15-19 JulieS
    Mon June 20 West Deane-L 8:00 Woodbine Longshots (DH) W Oakland Ehs (DH) L 18-10 JulieS
    Mon June 20 West Deane-L 9:30 Aceholes (new) L Homeward Bound W 11-13 JulieS
    Mon June 20 Centennial-1 7:30 Tulo Window (DH) L Pirates (new)(DH) W 11-15 SteveCu
    Mon June 20 Centennial-1 9:00 Pirates (new)(DH) W Tulo Window (DH) L 21-9 SteveCu
    Mon June 20 Centennial-3 7:30 Swingers L Toronto Blue Yays W 9-10 Mario
    Mon June 20 Centennial-3 9:00 Black & Yellow W Brew Jays-2 (new) L 21-9 Mario
    Mon June 20 Humberwood 7:30 Special K's (DH) L Sons of Pitches (DH) W 12-13 LewL
    Mon June 20 Humberwood 9:00 Sons of Pitches (DH) W Special K's (DH) L 19-8 LewL
    Mon June 20 Smithfield 6:30 Cell2Fix (new) L Reds W 4-30 JodieP
    Mon June 20 Smithfield 8:00 Alcoballics (DH) L Big Sticks (DH) W 21-22 JodieP
    Mon June 20 Smithfield 9:30 Big Sticks (DH) W Alcoballics (DH) L 19-15 JodieP
    Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue June 21 Dunton-2 6:30 Pitch Slaps (Tux) L Purple People Eaters W 16-17 AllanT
    Tue June 21 Dunton-2 8:00 Ruff Riders (DH) W Powchica Wawahs (DH) L 18-16 AllanT
    Tue June 21 Dunton-2 9:30 Powchica Wawahs (DH) L Ruff Riders (DH) W 12-15 AllanT
    Tue June 21 Wildwood Park-1 6:30 Bambinos L Inferno W 8-15 RichardP
    Tue June 21 Wildwood Park-1 8:00 Massive Hits (DH) W Punishers (DH) L 14-11 RichardP
    Tue June 21 Wildwood Park-1 9:30 Punishers (DH) L Massive Hits (DH) W 15-19 RichardP
    Tue June 21 Wildwood Park-2 6:30 Lumberjacks (new) L Loaded Bases W 16-19 DallasMcG
    Tue June 21 Wildwood Park-2 8:00 Balls Deep (DH) L Bang Bang-Tue (DH) W 5-18 DallasMcG
    Tue June 21 Wildwood Park-2 9:30 Bang Bang-Tue (DH) W Balls Deep (DH) L 25-24 DallasMcG
    Tue June 21 Mount Charles-N 6:30 Bats n Hoes W Culinary Crushers L 13-7 HenryP
    Tue June 21 Mount Charles-N 8:00 Brew Crew W Unathletics L 20-18 HenryP
    Tue June 21 Mount Charles-N 9:30 Designated Drinkers-3 Tie Smackin Pitches Tie 11-11 HenryP
    Tue June 21 Mount Charles-S 6:30 Bandits (DH) W McGlovins L 13-12 WayneB
    Tue June 21 Mount Charles-S 8:00 Bandits (DH) L Giants (DH) W 11-13 WayneB
    Tue June 21 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols W Giants (DH) L 24-14 WayneB
    Tue June 21 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) L Batters with Benefits W 2-17 JimMcN
    Tue June 21 Brickyard-2 8:00 Balls to the Wall W Platoon (DH) L 20-6 JimMcN
    Tue June 21 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls W Platoon (DH) L 12-10 JimMcN
    Tue June 21 Garnetwood-SB 6:30 Eh Team (427)(DH) W Designated Drinkers-2 (DH) L 17-10 TonyP
    Tue June 21 Garnetwood-SB 7:45 Designated Drinkers-2 (DH) L Eh Team (427)(DH) W 4-8 TonyP
    Tue June 21 Red Brush 6:30 Sunwing Flyers (DH) L Casharoos (DH) W 14-15 EdG
    Tue June 21 Red Brush 7:45 Casharoos (DH) W Sunwing Flyers (DH) L 12-11 EdG
    Tue June 21 Quenippenon 6:30 Prestige (Talent) W Eh Team-2 L 19-15 AndyB
    Tue June 21 Allison Park 6:30 Prophix (DH) L Prompt Alerts (DH) W 15-17 MauroT
    Tue June 21 Allison Park 7:45 Prompt Alerts (DH) L Prophix (DH) W 19-20 MauroT
    Tue June 21 Century City 6:30 Skinny Flamingos (DH) W Pitches on Fleek (DH) L 16-15 JulieS
    Tue June 21 Century City 7:45 Pitches on Fleek (DH) W Skinny Flamingos (DH) L 16-8 JulieS
    Tue June 21 King Park #1 6:30 Ball Breakers (DH) L Sidebets (DH) W 12-15 CathyC
    Tue June 21 King Park #1 7:45 Sidebets (DH) Tie Ball Breakers (DH) Tie 13-13 CathyC
    Tue June 21 Humberwood 7:30 Roadrunners W Ace of Bastone (DH) L 14-9 SteveC
    Tue June 21 Humberwood 9:00 Rexdale Rusts (new) L Ace of Bastone (DH) W 13-14 SteveC
    Tue June 21 Smithfield 7:30 Dirtbags (DH) W Back Door Sliders (DH) L 19-9 TommyH
    Tue June 21 Smithfield 9:00 Back Door Sliders (DH) W Dirtbags (DH) L 25-19 TommyH
    Tue June 21 West Deane-2 6:30 Baseheads (DH) L Shake & Bake (DH) W 10-11 Mario
    Tue June 21 West Deane-2 7:45 Shake & Bake (DH) W Baseheads (DH) L 15-5 Mario
    Tuesday teams playing Friday: TBA; - Tuesday Teams OFF/Not Playing: Sofa Kings (requested off).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed June 22 Fleetwood 6:30 Dinger Swingers L GDG Dodgers W 8-24 HenryP
    Wed June 22 Fleetwood 8:00 Caught Looking L Nutz & Boltz W 17-21 HenryP
    Wed June 22 Fleetwood 9:30 Blue Balls W Ball Busters L 29-14 HenryP
    Wed June 22 Wildwood Park-2 6:30 Huskies W Bang Bang-Wed L 13-11 LewL
    Wed June 22 Wildwood Park-2 8:00 Slackers W Marvel L 22-16 LewL
    Wed June 22 Wildwood Park-2 9:30 Hit Squad-2 (new) L Coconuts (new) W 9-17 LewL
    Wed June 22 Sheridan Park 8:00 Charmins AllStars (DH) L Nice Snatch (DH) W 8-11 BrianL
    Wed June 22 Sheridan Park 9:30 Nice Snatch (DH) L Charmins AllStars (DH) W 18-19 BrianL
    Wed June 22 Garnetwood-SB 6:30 Mixed Balls-Wed (DH) L Game of Throws (DH) W 4-17 TonyP
    Wed June 22 Garnetwood-SB 7:45 Game of Throws (DH) W Mixed Balls-Wed (DH) L 21-8 TonyP
    Wed June 22 Garnetwood-HB 6:30 Farm Team (DH) W Snitches & Ditches (DH) L 17-15 RobO
    Wed June 22 Garnetwood-HB 7:45 Snitches & Ditches (DH) W Farm Team (DH) L 14-8 RobO
    Wed June 22 Red Brush Park 6:30 Master Batters (DH) W Performance Sports (DH) L 22-14 MauroT
    Wed June 22 Red Brush Park 7:45 Performance Sports (DH) L Master Batters (DH) W 9-11 MauroT
    Wed June 22 Kings Park #1 6:30 Mars (DH) L Saints of Circumstance (DH) W 14-18 BobE
    Wed June 22 Kings Park #1 7:45 Saints of Circumstance (DH) W Mars (DH) L 30-16 BobE
    Wed June 22 Heritage Hills 6:30 Hit Squad-1 (DH) W Ari Overdrive (DH) L 15-6 RobertS
    Wed June 22 Heritage Hills 7:45 Ari Overdrive (DH) L Hit Squad-1 (DH) W 7-8 RobertS
    Wed June 22 Century City 6:30 Hit em Up (DH) Tie Sweet Spot (DH) Tie 9-9 JulieS
    Wed June 22 Century City 7:45 Sweet Spot (DH) L Hit em Up (DH) W 10-14 JulieS
    Wed June 22 Hickory Green 6:30 Pitch Please (DH) L BDO Ballbreakers (DH) W 6-10 SteveS
    Wed June 22 Hickory Green 7:45 BDO Ballbreakers (DH) L Pitch Please (DH) W 2-10 SteveS
    Wed June 22 Humberwood 6:30 Alkos in the Outfield W Booze Jays L 12-6 SteveC
    Wed June 22 Humberwood 8:00 Hardballs L Baesic Pitches (new) W 11-15 SteveC
    Wed June 22 Humberwood 9:30 Bats n Mitts (new) L QHDP W 9-10 SteveC
    Wed June 22 West Deane-2 6:30 Makina (DH) L Toronto Brew Jays (DH) W 11-12 HughC
    Wed June 22 West Deane-2 7:45 Toronto Brew Jays (DH) W Makina (DH) L 6-4 HughC
    Wed June 22 Mimico 6:30 Mad Batters (DH) W Dusty Daryls (DH) L 7-6 JimG
    Wed June 22 Mimico 7:45 Dusty Daryls (DH) L Mad Batters (DH) W 5-11 JimG
    Wednesday teams playing Friday: TBA; - Wednesday Teams OFF/Not Playing: TBA.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu June 23 Max Ward-N #1 8:30 Draft Dodgers (DH) W Pitch Slapped (DH) L 13-1 HughC
    Thu June 23 Max Ward-N #1 9:45 Pitch Slapped (DH) Tie Draft Dodgers (DH) Tie 17-17 HughC
    Thu June 23 Sheridan Park 8:00 Honey Badgers (DH) L Caliente (DH) W 17-18 TrevorF
    Thu June 23 Sheridan Park 9:30 Caliente (DH) W Honey Badgers (DH) L 21-15 TrevorF
    Thu June 23 Fleetwood 6:30 Last Call L Brew Jays W 8-15 HenryP
    Thu June 23 Fleetwood 8:00 Free Agents W Beaver Fever (DH) L 9-6 HenryP
    Thu June 23 Fleetwood 9:30 Scallywags W Beaver Fever (DH) L 19-3 HenryP
    Thu June 23 Miss Valley-2 6:30 Bone Crushers L Money Badgers W 8-14 RobO
    Thu June 23 Miss Valley-2 8:00 Rage (DH) L NLM (DH) W 19-20 RobO
    Thu June 23 Miss Valley-2 9:30 NLM (DH) L Rage (DH) W 17-20 RobO
    Thu June 23 Birchwood Park 8:00 Yolo Warmers (DH) L Balls Deeper (DH) W 0-17 JimMcN
    Thu June 23 Birchwood Park 9:30 Balls Deeper (DH) W Yolo Warmers (DH) L 20-17 JimMcN
    Thu June 23 Garnetwood-HB 6:30 Moneyballers (DH) L Hall of Shamers (DH) W 10-11 TonyP
    Thu June 23 Garnetwood-HB 7:45 Hall of Shamers (DH) W Moneyballers (DH) L 19-13 TonyP
    Thu June 23 Red Brush Park 6:30 Toronto Vajay Jays (DH) W Litigators (DH) L 12-5 MauroT
    Thu June 23 Red Brush Park 7:45 Litigators (DH) W Toronto Vajay Jays (DH) L 17-12 MauroT
    Thu June 23 Allison Park 6:30 We'd Hit That (DH) L Woodland Sluggers (DH) W 5-17 BobE
    Thu June 23 Allison Park 7:45 Woodland Sluggers (DH) W We'd Hit That (DH) L 15-3 BobE
    Thu June 23 Willowvale Park 6:30 Dougies Cardinals (DH) W Baes on Balls (DH) L 15-9 BrianL
    Thu June 23 Willowvale Park 7:45 Baes on Balls (DH) W Dougies Cardinals (DH) L 15-12 BrianL
    Thu June 23 Humberwood 6:30 Indians W No Glove No Love L 12-6 LewL
    Thu June 23 Humberwood 8:00 Piccolo Pals L Dusters W 9-10 LewL
    Thu June 23 Humberwood 9:30 Barflies W Underachievers L 24-12 LewL
    Thu June 23 Smithfield 6:30 Tactical Bacon W Furtraders L 20-13 KarenW
    Thu June 23 Smithfield 8:00 Charros L Brickyard W 9-21 KarenW
    Thu June 23 Smithfield 9:30 Got The Runs L Cleats & Cleavage (was PBC) W 11-21 KarenW
    Thu June 23 West Deane-2 6:30 Coby Crushers (DH) L Trash Pandas (DH) W 10-11 SteveS
    Thu June 23 West Deane-2 7:45 Trash Pandas (DH) W Coby Crushers (DH) L 12-3 SteveS
    Thursday teams playing Friday: Alcoholics, CTS Electrics, Loose Balls, Shebeen Clippers, Springfield Isotopes, Tailgaters; -
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Cardinals; Pitches Be Crazy (requested off); (Cleats & Cleavage are now playing).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri June 24 Max Ward-N #1 7:30 Springfield Isotopes (DH) L Booty Pirates (DH) W 5-10 JimMcN
    Fri June 24 Max Ward-N #1 9:00 Booty Pirates (DH) W Springfield Isotopes (DH) L 17-14 JimMcN
    Fri June 24 Max Ward-S #2 7:30 Holy Walkamoly (DH) L CTS Electric (DH) W 16-24 BrianL
    Fri June 24 Max Ward-S #2 9:00 CTS Electric (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 23-8 BrianL
    Fri June 24 Dunton-1 7:30 Shebeen Clippers (DH) L Last 2 Leave (DH) W 3-13 BobE
    Fri June 24 Dunton-1 9:00 Last 2 Leave (DH) W Shebeen Clippers (DH) L 17-7 BobE
    Fri June 24 Dunton-4 7:30 Tailgaters (DH) W Thunder (DH) L 15-7 HughC
    Fri June 24 Dunton-4 9:00 Thunder (DH) W Tailgaters (DH) L 16-14 HughC
    Fri June 24 Dunton-3 7:30 Looseballs (DH) Tie Unnecessary (DH) Tie 15-15 RobO
    Fri June 24 Dunton-3 9:00 Unnecessary (DH) L Looseballs (DH) W 4-16 RobO
    Fri June 24 Fleetwood 7:30 Free Agents (DH) W Fireballs (DH) L 17-5 WillR
    Fri June 24 Fleetwood 9:00 Fireballs (DH) W Free Agents (DH) L 16-15 WillR
    Fri June 24 Mississauga Valley 2 7:30 Fighting Irish (DH) L Grand Slammers (DH) W 9-19 RichardG
    Fri June 24 Mississauga Valley 2 9:00 Grand Slammers (DH) W Fighting Irish (DH) L 18-8 RichardG
    Fri June 24 Wildwood Park-2 7:30 Pitch Don't Kill (DH) L Skinny Flamingos (DH) W 13-14 RichardP
    Fri June 24 Wildwood Park-2 9:00 Skinny Flamingos (DH) L Pitch Don't Kill (DH) W 3-6 RichardP
    Fri June 24 Wildwood Park-1 7:30 Muffin Stuffers (DH) L Tiger Balmers (DH) W 6-18 HenryP
    Fri June 24 Wildwood Park-1 9:00 Tiger Balmers (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 20-11 HenryP
    Fri June 24 Diamond Beach-1 7:30 Superior Interior (DH) W Designated Drinkers-1 (DH) L 24-4 DallasMcG
    Fri June 24 Diamond Beach-1 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) L Superior Interior (DH) W 12-16 DallasMcG
    Fri June 24 Diamond Beach-2 7:30 Dirty Dozen (DH) W Mayhem (DH) L 21-9 SteveCu
    Fri June 24 Diamond Beach-2 9:00 Mayhem (DH) L Dirty Dozen (DH) W 14-24 SteveCu
    Fri June 24 Centennial Park-1 7:30 Alcoholics (DH) W Raincats (DH) L 13-8 NickC
    Fri June 24 Centennial Park-1 9:00 Raincats (DH) L Alcoholics (DH) W 16-17 NickC
    Fri June 24 Centennial Park-2 7:30 Pitches on Fleek (DH) W Alcoballics (DH) L 22-7 KarenW
    Fri June 24 Centennial Park-2 9:00 Alcoballics (DH) L Pitches on Fleek (DH) W 19-20 KarenW
    Fri June 24 Centennial Park-3 7:30 Dingbats (DH) W Misfits (DH) L 28-15 SteveS
    Fri June 24 Centennial Park-3 9:00 Misfits (DH) W Dingbats (DH) L 22-6 SteveS
    Fri June 24 West Deane-L 7:30 Coby Crushers (DH) W Brew Jays-2 (DH) L 18-12 Mario
    Fri June 24 West Deane-L 9:00 Brew Jays-2 (DH) L Coby Crushers (DH) W 10-18 Mario

    Week 07: June 13-17, 2016 (Double-headers on unlit diamonds)

    Updated June 13, 2016; Scores updated June 18, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon June 13   Dunton-1 6:30 Shebeen Shebangers W Thunder Buddies (new) L 6-2 BrianL
    Mon June 13 Dunton-1 8:00 Tap This (DH) L Not All There (DH) W 15-16 BrianL
    Mon June 13 Dunton-1 9:30 Not All There (DH) W Tap This (DH) L 10-9 BrianL
    Mon June 13 Dunton-3 6:30 We Are Winners L Oakland Ehs W 7-13 JimMcN
    Mon June 13 Dunton-3 8:00 Dutch Rudders (DH) W Swingers (DH) L 22-13 JimMcN
    Mon June 13 Dunton-3 9:30 Swingers (DH) W Dutch Rudders (DH) L 15-13 JimMcN
    Mon June 13 Dunton-4 6:30 TSC Showstoppers W Reverse Apache Masters L 19-15 RichardP
    Mon June 13 Dunton-4 8:00 Toronto Blue Yays (DH) W TNT (DH) L 18-16 RichardP
    Mon June 13 Dunton-4 9:30 TNT (DH) W Toronto Blue Yays (DH) L 24-21 RichardP
    Mon June 13 River Grove #3 7:30 Black & Yellow (DH) W Our Pitcher Quit (DH) L 15-12 HenryP
    Mon June 13 River Grove #3 9:00 Our Pitcher Quit (DH) W Black & Yellow (DH) L 21-10 HenryP
    Mon June 13 Garnetwood-SB 6:30 TMT (Family Matters)(DH) L Pho House (DH) W 5-13 TonyP
    Mon June 13 Garnetwood-SB 7:45 Pho House (DH) L TMT (Family Matters)(DH) W 11-14 TonyP
    Mon June 13 Heritage Hills 6:30 Rebooters (DH) W Smoking Bats (DH) L 13-9 RobertS
    Mon June 13 Heritage Hills 7:45 Smoking Bats (DH) W Rebooters (DH) L 10-9 RobertS
    Mon June 13 Novo Star Park 6:30 Corrugate Kings (DH) L Peel Dodgers (DH) W 22-23 TrevorF
    Mon June 13 Novo Star Park 7:45 Peel Dodgers (DH) W Corrugate Kings (DH) L 21-17 TrevorF
    Mon June 13 West Deane-L 6:30 Big Sticks L Bang Bang-Mon W 7-12 RobO
    Mon June 13 West Deane-L 8:00 Breaking Bats L Homeward Bound W 12-19 RobO
    Mon June 13 West Deane-L 9:30 Brew Jays-2 (new) W Tulo Window (new) L 16-11 RobO
    Mon June 13 Centennial-1 6:30 Woodbine Longshots W Cell2Fix (new) L 24-11 SteveCu
    Mon June 13 Centennial-1 8:00 Sons of Pitches (DH) W HCCD (DH) L 13-12 SteveCu
    Mon June 13 Centennial-1 9:30 HCCD (DH) W Sons of Pitches (DH) L 25-11 SteveCu
    Mon June 13 Centennial-3 6:30 Pirates (new) L Reds W 12-14 Mario
    Mon June 13 Centennial-3 8:00 Balls & Dolls (new)(DH) L Alcoballics (new)(DH) W 4-11 Mario
    Mon June 13 Centennial-3 9:30 Alcoballics (new)(DH) W Balls & Dolls (new)(DH) L 16-4 Mario
    Mon June 13 Humberwood 7:30 Twist Offs (DH) L Aceholes (new)(DH) W 5-17 LewL
    Mon June 13 Humberwood 9:00 Aceholes (new)(DH) Tie Twist Offs (DH) Tie 31-31 LewL
    Mon June 13 Smithfield 7:30 Special K's (DH) W Mixed Balls-Mon (DH) L 22-16 TommyH
    Mon June 13 Smithfield 9:00 Mixed Balls-Mon (DH) W Special K's (DH) L 27-19 TommyH
    Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue June 14 Dunton-2 6:30 Powchica Wawahs (DH) W Pitch Slaps (Tux)(DH) L 15-9 AllanT
    Tue June 14 Dunton-2 8:00 Pitch Slaps (Tux)(DH) W Powchica Wawahs (DH) L 17-12 AllanT
    Tue June 14 Dunton-2 9:30 Balls to the Wall W Ace of Bastone (new) L 22-9 AllanT
    Tue June 14 Wildwood Park-1 6:30 Ruff Riders W Bambinos L 19-12 JulieS
    Tue June 14 Wildwood Park-1 8:00 Purple People Eaters (DH) W Massive Hits (DH) L 16-9 JulieS
    Tue June 14 Wildwood Park-1 9:30 Massive Hits (DH) W Purple People Eaters (DH) L 26-12 JulieS
    Tue June 14 Wildwood Park-2 6:30 Inferno W Punishers L 16-13 RichardP
    Tue June 14 Wildwood Park-2 8:00 Arods in my Pujols W Dirtbags (DH) L 15-10 RichardP
    Tue June 14 Wildwood Park-2 9:30 Smackin Pitches W Dirtbags (DH) L 24-11 RichardP
    Tue June 14 Mount Charles-N 6:30 Giants W Balls Deep L 11-7 HenryP
    Tue June 14 Mount Charles-N 8:00 Bats n Hoes W Road Runners (DH) L 8-5 HenryP
    Tue June 14 Mount Charles-N 9:30 Unathletics W Road Runners (DH) L 14-8 HenryP
    Tue June 14 Mount Charles-S 6:30 Bang Bang-Tue W Eh Team-2 L 17-7 WayneB
    Tue June 14 Mount Charles-S 8:00 Ball Breakers L Prestige (Talent) W 5-10 WayneB
    Tue June 14 Mount Charles-S 9:30 Sofa Kings L Platoon W 13-21 WayneB
    Tue June 14 Brickyard-2 6:30 Lumberjacks L Prophix W 7-16 JimMcN
    Tue June 14 Brickyard-2 8:00 Schweddy Balls (DH) W Designated Drinkers-2 (DH) L 21-8 JimMcN
    Tue June 14 Brickyard-2 9:30 Designated Drinkers-2 (DH) L Schweddy Balls (DH) W 2-13 JimMcN
    Tue June 14 Garnetwood-SB 6:30 Where My Pitches At (DH) L Designated Drinkers-3 (DH) W 8-12 TonyP
    Tue June 14 Garnetwood-SB 7:45 Designated Drinkers-3 (DH) W Where My Pitches At (DH) L 13-0 TonyP
    Tue June 14 Red Brush 6:30 Skinny Flamingos (DH) L Sunwing Flyers (DH) W 6-8 EdG
    Tue June 14 Red Brush 7:45 Sunwing Flyers (DH) L Skinny Flamingos (DH) W 8-9 EdG
    Tue June 14 Quenippenon 6:30 Sidebets L Bandits W 9-13 MauroT
    Tue June 14 Century City 6:30 Pitches on Fleek (DH) W Caught Lookin-2 (99)(DH) L 17-2 CathyC
    Tue June 14 Century City 7:45 Caught Lookin-2 (99)(DH) L Pitches on Fleek (DH) W 6-15 CathyC
    Tue June 14 King Park #1 6:30 Culinary Crushers (DH) W Batters with Benefits (DH) L 26-10 BobE
    Tue June 14 King Park #1 7:45 Batters with Benefits (DH) W Culinary Crushers (DH) L 14-4 BobE
    Tue June 14 Humberwood 7:30 Shake & Bake (DH) W Rexdale Rusts (DH) L 11-7 SteveC
    Tue June 14 Humberwood 9:00 Rexdale Rusts (DH) L Shake & Bake (DH) W 5-11 SteveC
    Tue June 14 Smithfield 6:30 Prompt Alerts Tie Casharoos Tie 13-13 JodieP
    Tue June 14 Smithfield 8:00 McGlovins (DH) W Back Door Sliders (DH) L 24-18 JodieP
    Tue June 14 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) L McGlovins (DH) W 8-11 JodieP
    Tue June 14 West Deane-2 6:30 Loaded Bases (DH) W Eh Team (427)(DH) L 8-5 Mario
    Tue June 14 West Deane-2 7:45 Eh Team (427)(DH) W Loaded Bases (DH) L 21-10 Mario
    Tue June 14 Mimico 6:30 Baseheads (DH) W Brew Crew (DH) L 9-8 JimG
    Tue June 14 Mimico 7:45 Brew Crew (DH) L Baseheads (DH) W 9-10 JimG
    Tuesday teams playing Tuesday & Friday: Loaded Bases; - Tuesday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed June 15 Fleetwood 6:30 Bang Bang-Wed L Farm Team W 7-13 LewL
    Wed June 15 Fleetwood 8:00 Master Batters W Bats n Mitts (new) L 16-11 LewL
    Wed June 15 Fleetwood 9:30 Nice Snatch L Slackers W 8-22 LewL
    Wed June 15 Wildwood Park-2 6:30 Sweet Spot W Alkos in Outfield (DH) L 8-6 JulieS
    Wed June 15 Wildwood Park-2 8:00 Marvel W Alkos in the Outfield (DH) L 8-5 JulieS
    Wed June 15 Wildwood Park-2 9:30 Hardballs W Coconuts (new) L 20-18 JulieS
    Wed June 15 Sheridan Park 8:00 Charmin AllStars (DH) W Caught Looking (DH) L 16-6 BrianL
    Wed June 15 Sheridan Park 9:30 Caught Looking (DH) W Charmin AllStars (DH) L 19-9 BrianL
    Wed June 15 Garnetwood-SB 6:30 Snitches & Ditches (DH) W Mixed Balls-Wed (DH) L 10-6 TonyP
    Wed June 15 Garnetwood-SB 7:45 Mixed Balls-Wed (DH) L Snitches & Ditches (DH) W 8-13 TonyP
    Wed June 15 Garnetwood-HB 6:30 Game of Throws (DH) L Nutz & Boltz (DH) W 0-17 HughC
    Wed June 15 Garnetwood-HB 7:45 Nutz & Boltz (DH) Tie Game of Throws (DH) Tie 12-12 HughC
    Wed June 15 Red Brush Park 6:30 Performance Sports (DH) L Hit em Up (DH) W 11-18 MauroT
    Wed June 15 Red Brush Park 7:45 Hit em Up (DH) L Performance Sports (DH) W 10-15 MauroT
    Wed June 15 Kings Park #1 6:30 Blue Balls (DH) L Booze Jays (DH) W 10-13 BobE
    Wed June 15 Kings Park #1 7:45 Booze Jays (DH) W Blue Balls (DH) L 18-10 BobE
    Wed June 15 Heritage Hills 6:30 Saints of Circumstance (DH) W Ari Overdrive (DH) L 23-26 RobertS
    Wed June 15 Heritage Hills 7:45 Ari Overdrive (DH) L Saints of Circumstance (DH) W 15-16 RobertS
    Wed June 15 Century City 6:30 GDG Dodgers (DH) W Mars (DH) L 13-7 HenryP
    Wed June 15 Century City 7:45 Mars (DH) Tie GDG Dodgers (DH) Tie 14-14 HenryP
    Wed June 15 Hickory Green 6:30 Toronto Brew Jays (DH) L Mad Batters (DH) W 3-15 SteveS
    Wed June 15 Hickory Green 7:45 Mad Batters (DH) W Toronto Brew Jays (DH) L 13-5 SteveS
    Wed June 15 Humberwood 6:30 Runs of Anarchy L Dinger Swingers W 7-12 SteveC
    Wed June 15 Humberwood 8:00 Pitch Please L Hit Squad-2 (new) W 7-8 SteveC
    Wed June 15 Humberwood 9:30 Baesic Pitches (new) W Hit Squad-1 L 5-4 SteveC
    Wed June 15 West Deane-2 6:30 Makina (DH) L BDO Ballbreakers (DH) W 3-5 RobO
    Wed June 15 West Deane-2 7:45 BDO Ballbreakers (DH) W Makina (DH) L 14-6 RobO
    Wed June 15 Mimico 6:30 Dusty Daryls (DH) L Field of Beerz (DH) W 7-10 JimG
    Wed June 15 Mimico 7:45 Field of Beerz (DH) W Dusty Daryls (DH) L 19-7 JimG
    Wednesday teams playing Friday: Ball Busters; QHDP; - Wednesday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu June 16 Max Ward-N #1 8:30 Caliente (DH) W Draft Dodgers (DH) L 13-9 HughC
    Thu June 16 Max Ward-N #1 9:45 Draft Dodgers (DH) W Caliente (DH) L 21-12 HughC
    Thu June 16 Sheridan Park 8:00 Pitches Be Crazy L Barflys (DH) W 15-16 WayneB
    Thu June 16 Sheridan Park 9:30 CTS Electric L Barflys (DH) W 11-12 WayneB
    Thu June 16 Fleetwood 6:30 Free Agents L Moneyballers W 8-11 TerryH
    Thu June 16 Fleetwood 8:00 Yolo Warmers (new) L NLM W 10-11 TerryH
    Thu June 16 Fleetwood 9:30 Pitch Slapped L Honey Badgers W 18-22 TerryH
    Thu June 16 Miss Valley-2 6:30 Baes on Balls (new) L Springfield Isotopes W 2-9 RO xxx
    Thu June 16 Miss Valley-2 8:00 Scallywags (DH) L Rage (DH) W 6-18 RobO
    Thu June 16 Miss Valley-2 9:30 Rage (DH) Tie Scallywags (DH) Tie 16-16 RobO
    Thu June 16 Birchwood Park 8:00 Balls Deeper (DH) W Charros (DH) L 11-1 JimMcN
    Thu June 16 Birchwood Park 9:30 Charros (DH) L Balls Deeper (DH) W 7-14 JimMcN
    Thu June 16 Garnetwood-HB 6:30 Shebeen Clippers (DH) L Tailgaters (DH) W 8-14 TonyP
    Thu June 16 Garnetwood-HB 7:45 Tailgaters (DH) W Shebeen Clippers (DH) L 6-9 TonyP
    Thu June 16 Red Brush Park 6:30 Money Badgers (DH) W Hall of Shamers (DH) L 12-6 MauroT
    Thu June 16 Red Brush Park 7:45 Hall of Shamers (DH) W Money Badgers (DH) L 21-7 MauroT
    Thu June 16 Allison Park 6:30 Last Call (DH) W We'd Hit That (DH) L 13-12 BobE
    Thu June 16 Allison Park 7:45 We'd Hit That (DH) W Last Call (DH) L 14-13 BobE
    Thu June 16 Willowvale Park 6:30 Indians (DH) L def Dougies Cardinals (DH) W def 0‑7 def BrianL
    Thu June 16 Willowvale Park 7:45 Dougies Cardinals (DH) W Indians (DH) L 20-13 BrianL
    Thu June 16 Novo Star 6:30 Woodland Sluggers (DH) L Litigators (DH) W 14-15 TrevorF
    Thu June 16 Novo Star 7:45 Litigators (DH) W Woodland Sluggers (DH) L 15-10 TrevorF
    Thu June 16 Humberwood 6:30 Coby Crushers L No Glove No Love W 10-17 LewL
    Thu June 16 Humberwood 8:00 Cleats & Cleavage W Piccolo Pals L 12-0 LewL
    Thu June 16 Humberwood 9:30 Underachievers L Got The Runs W 12-15 LewL
    Thu June 16 Smithfield 6:30 Furtraders W Toronto Vajay Jays L 17-5 KarenW
    Thu June 16 Smithfield 8:00 Dusters W Brickyard L 17-10 KarenW
    Thu June 16 Smithfield 9:30 Alcoholics W Beaver Fever L 22-21 KarenW
    Thu June 16 West Deane-2 6:30 Trash Pandas (DH) W Tactical Bacon (DH) L 14-13 SteveS
    Thu June 16 West Deane-2 7:45 Tactical Bacon (DH) L Trash Pandas (DH) W 3-8 SteveS
    Thursday teams playing Friday: Brew Jays; Cardinals; - Thursday Teams OFF/Not Playing: Bone Crushers; Looseballs.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri June 17 Max Ward-N #1 7:30 Cardinals (DH) L Last 2 Leave (DH) W 11-19 JimMcN
    Fri June 17 Max Ward-N #1 9:00 Last 2 Leave (DH) W Cardinals (DH) L 20-19 JimMcN
    Fri June 17 Max Ward-S #2 7:30 Cell2Fix (DH) L Dirty Dozen (DH) W 4-18 BrianL
    Fri June 17 Max Ward-S #2 9:00 Dirty Dozen (DH) W Cell2Fix (DH) L 36-18 BrianL
    Fri June 17 Dunton-1 7:30 Booty Pirates (DH) W Mayhem (DH) L 16-2 BobE
    Fri June 17 Dunton-1 9:00 Mayhem (DH) L Booty Pirates (DH) W 1-7 BobE
    Fri June 17 Dunton-4 7:30 Designated Drinkers-1 (DH) W Unnecessary (DH) L 20-12 HughC
    Fri June 17 Dunton-4 9:00 Unnecessary (DH) L Designated Drinkers-1 (DH) W 12-24 HughC
    Fri June 17 Dunton-3 7:30 Misfits (DH) W Pitch Don't Kill (DH) L 20-6 JulieS
    Fri June 17 Dunton-3 9:00 Pitch Don't Kill (DH) W Misfits (DH) L 28-24 JulieS
    Fri June 17 Fleetwood 7:30 Loaded Bases (DH) L Fireballs (DH) W 5-17 EdG
    Fri June 17 Fleetwood 9:00 Fireballs (DH) W Loaded Bases (DH) L 13-9 EdG
    Fri June 17 Mississauga Valley 2 7:30 Brew Jays (DH) W Fighting Irish (DH) L 13-4 RobO
    Fri June 17 Mississauga Valley 2 9:00 Fighting Irish (DH) L Brew Jays (DH) W 5-14 RobO
    Fri June 17 Martin Dobkin 7:30 Tiger Balmers (DH) W Grand Slammers (DH) L 20-8 RichardG
    Fri June 17 Martin Dobkin 9:00 Grand Slammers (DH) L Tiger Balmers (DH) W 14-18 RichardG
    Fri June 17 Wildwood Park-2 7:30 QHDP (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 8-2 RichardP
    Fri June 17 Wildwood Park-2 9:00 Muffin Stuffers (DH) W QHDP (DH) L 18-14 RichardP
    Fri June 17 Wildwood Park-1 7:30 G3T (DH) L Holy Walkamoly (DH) W 7-14 KarenW
    Fri June 17 Wildwood Park-1 9:00 Holy Walkamoly (DH) L G3T (DH) W 2-8 KarenW
    Fri June 17 Diamond Beach-1 7:30 Dingbats (DH) L Bonecrushers (DH) (was TNT) W 17-18 DallasMcG
    Fri June 17 Diamond Beach-1 9:00 Bonecrushers (DH) W Dingbats (DH) L 20-2 DallasMcG
    Fri June 17 Diamond Beach-2 7:30 Ballbusters (DH) W Superior Interior (DH) L 11-10 SteveCu
    Fri June 17 Diamond Beach-2 9:00 Superior Interior (DH) W Ballbusters (DH) L 15-9 SteveCu
    Fri June 17 West Deane-L 7:30 Raincats (DH) L Thunder (DH) W 3-16 Mario
    Fri June 17 West Deane-L 9:00 Thunder (DH) W Raincats (DH) L 14-3 Mario

    RSPA Slo-Pitch Tournament - June 11-12

    Weather forecast was terrible, supposed to be showers and massive storms all day. Turned out to be a beautiful weekend.
    RESULTS: Off the Chain beat Pig Out BBQ in the Coed D finals. Thunder beat Superior Interior to win Coed E. TNT beat Brew Crew to win Coed F division. Back to the Future beat Nationals in Mens E.

    Week 06: June 6-10, 2016

    Updated May 26, 2016; Scores updated June 10, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon June 6   Dunton-1 6:30 Oakland Ehs R/O Our Pitcher Quit R/O R/O BrianL
    Mon June 6 Dunton-1 8:00 Pho House (DH) L Mixed Balls-Mon (DH) W 5-10 BrianL
    Mon June 6 Dunton-1 9:30 Mixed Balls-Mon (DH) W Pho House (DH) L 18-4 BrianL
    Mon June 6 Dunton-3 6:30 Peel Dodgers R/O Bang Bang-Mon R/O R/O JimMcN
    Mon June 6 Dunton-3 8:00 TSC Showstoppers (DH) L Tap This (DH) W 18-19 JimMcN
    Mon June 6 Dunton-3 9:30 Tap This (DH) W def TSC Showstoppers (DH) L def 7‑0 def JimMcN
    Mon June 6 Dunton-4 6:30 Reverse Apache Masters R/O We Are Winners R/O R/O JulieS
    Mon June 6 Dunton-4 8:00 Not All There (DH) W Black & Yellow (DH) L 20-11 JulieS
    Mon June 6 Dunton-4 9:30 Black & Yellow (DH) Tie Not All There (DH) Tie 15-15 JulieS
    Mon June 6 River Grove #3 6:30 Thunder Buddies R/O HCCD (DH) R/O R/O HenryP
    Mon June 6 River Grove #3 8:00 Homeward Bound R/O HCCD (DH) R/O R/O HenryP
    Mon June 6 Garnetwood-SB 6:30 Cell2Fix (new) R/O Rebooters (new) R/O R/O TonyP
    Mon June 6 Novo Star Park 6:30 Smoking Bats R/O Corrugate Kings R/O R/O TrevorF
    Mon June 6 West Deane-L 6:30 Shebeen Shebangers W Woodbine Longshots (DH) L 5-3 RobO
    Mon June 6 West Deane-L 8:00 Aceholes (new) W Woodbine Longshots (DH) L 20-15 RobO
    Mon June 6 West Deane-L 9:30 Swingers W Tulo Window (new) L 19-5 RobO
    Mon June 6 Centennial-1 6:30 Breaking Bats (DH) R/O Sons of Pitches (DH) R/O R/O SteveCu
    Mon June 6 Centennial-1 8:00 Sons of Pitches (DH) W Breaking Bats (DH) L 19-14 SteveCu
    Mon June 6 Centennial-1 9:30 TNT W Brew Jays-2 L 20-17 SteveCu
    Mon June 6 Centennial-3 6:30 Balls & Dolls (new) R/O Big Sticks R/O R/O Mario
    Mon June 6 Centennial-3 8:00 Dutch Rudders L Toronto Blue Yays (DH) W 10-11 Mario
    Mon June 6 Centennial-3 9:30 Alcoballics L Toronto Blue Yays (DH) W 19-21 Mario
    Mon June 6 Humberwood 7:30 TMT (Family Matters)(DH) L Special K's (DH) W 10-17 LewL
    Mon June 6 Humberwood 9:00 Special K's (DH) Tie TMT (Family Matters)(DH) Tie 16-16 LewL
    Mon June 6 Smithfield 7:30 Reds (DH) L def Twist Offs (DH) W def 0‑7 def TommyH
    Mon June 6 Smithfield 9:00 Twist Offs (DH) L Reds (DH) W 18-23 TommyH
    Monday Teams Playing Friday: Pirates (new). - Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue June 7 Dunton-2 6:30 Bambinos W Powchica Wawahs L 25-10 HughC
    Tue June 7 Dunton-2 8:00 Designated Drinkers-3 (DH) W Ball Breakers (DH) L 13-12 HughC
    Tue June 7 Dunton-2 9:30 Ball Breakers (DH) L Designated Drinkers-3 (DH) W 10-15 HughC
    Tue June 7 Wildwood Park-1 6:30 Punishers L Purple People Eaters W 17-19 JulieS
    Tue June 7 Wildwood Park-1 8:00 Inferno (DH) W Ruff Riders (DH) L 14-12 JulieS
    Tue June 7 Wildwood Park-1 9:30 Ruff Riders (DH) L Inferno (DH) W 8-17 JulieS
    Tue June 7 Wildwood Park-2 6:30 Balls Deep L Lumberjacks (new) W 13-14 RichardP
    Tue June 7 Wildwood Park-2 8:00 Casharoos L Skinny Flamingos (new) W 21-22 RichardP
    Tue June 7 Wildwood Park-2 9:30 Massive Hits W Arods in my Pujols L 19-17 RichardP
    Tue June 7 Mount Charles-N 6:30 Brew Crew (DH) W Culinary Crushers (DH) L 21-14 HenryP
    Tue June 7 Mount Charles-N 8:00 Culinary Crushers (DH) L Brew Crew (DH) W 4-16 HenryP
    Tue June 7 Mount Charles-N 9:30 Platoon L Balls to the Wall W 13-14 HenryP
    Tue June 7 Mount Charles-S 6:30 Pitch Slaps (Tux) W McGlovins L 22-13 WayneB
    Tue June 7 Mount Charles-S 8:00 Prestige (Talent) L Giants W 7-11 WayneB
    Tue June 7 Mount Charles-S 9:30 Smackin Pitches L Dirtbags W 7-20 WayneB
    Tue June 7 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) L Prophix W 7-22 JimMcN
    Tue June 7 Brickyard-2 8:00 Schweddy Balls W Sofa Kings L 25-5 JimMcN
    Tue June 7 Brickyard-2 9:30 Unathletics W Ace of Bastone (new) L 18-13 JimMcN
    Tue June 7 Garnetwood-SB 6:30 Bandits W Where My Pitches At L 13-10 TonyP
    Tue June 7 Red Brush 6:30 Pitches on Fleek (new) L def Sunwing Flyers W def 0‑7 def EdG
    Tue June 7 Quenippenon 6:30 Eh Team-2 W Bats n Hoes L 16-10 AndyB
    Tue June 7 Allison Park 6:30 Designated Drinkers-2 (new) W Batters with Benefits (JDIMI) L 25-9 CathyC
    Tue June 7 King Park #1 6:30 Sidebets W Bang Bang-Tue L 24-17 BobE
    Tue June 7 Humberwood 7:30 Rexdale Rusts (new)(DH) L Baseheads (DH) W 4-21 SteveC
    Tue June 7 Humberwood 9:00 Baseheads (DH) L Rexdale Rusts (new)(DH) W 14-15 SteveC
    Tue June 7 Smithfield 6:30 Prompt Alerts (DH) L Loaded Bases (DH) W 6-14 JodieP
    Tue June 7 Smithfield 8:00 Loaded Bases (DH) W Prompt Alerts (DH) L 20-12 JodieP
    Tue June 7 Smithfield 9:30 Back Door Sliders W Road Runners L 19-15 JodieP
    Tue June 7 West Deane-2 6:30 Shake & Bake W Eh Team (427) L 16-11 Mario
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: none - Tuesday teams playing Friday: let me know if you want to play Friday, June 10
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed June 8 Fleetwood 6:30 Farm Team W Blue Balls L 17-10 LewL
    Wed June 8 Fleetwood 8:00 Caught Looking L Snitches & Ditches W 18-19 LewL
    Wed June 8 Fleetwood 9:30 Ball Busters (new) L Slackers W 3-15 LewL
    Wed June 8 Wildwood Park-2 6:30 Dinger Swingers W Master Batters L 9-6 JulieS
    Wed June 8 Wildwood Park-2 8:00 Hit Squad-1 W Coconuts (new) L 14-11 JulieS
    Wed June 8 Wildwood Park-2 9:30 Bats n Mitts W Runs of Anarchy L 25-18 JulieS
    Wed June 8 Sheridan Park 8:00 Huskies (DH) L Marvel (DH) W 13-16 BrianL
    Wed June 8 Sheridan Park 9:30 Marvel (DH) W Huskies (DH) L 14-11 BrianL
    Wed June 8 Garnetwood-SB 6:30 Booze Jays W Field of Beerz L 18-2 TonyP
    Wed June 8 Garnetwood-HB 6:30 Nutz & Boltz L Mixed Balls-Wed W 11-13 DallasMcG
    Wed June 8 Red Brush Park 6:30 GDG Dodgers L Performance Sports W 21-22 HenryP
    Wed June 8 Kings Park #1 6:30 Makina L Saints of Circumstance W 7-19 BobE
    Wed June 8 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L BDO Ballbreakers W 18-19 RobertS
    Wed June 8 Century City 6:30 Hit em Up W Mad Batters L 14-11 AndyB
    Wed June 8 Humberwood 6:30 Sweet Spot W Bang Bang-Wed L 23-19 SteveC
    Wed June 8 Humberwood 8:00 Hit Squad-2 (new) L def Hardballs W def 0‑7 def SteveC
    Wed June 8 Humberwood 9:30 QHDP L Alkos in the Outfield W 12-15 SteveC
    Wed June 8 West Deane-2 6:30 Mars L Toronto Brew Jays W 11-13 Mario
    Wed June 8 Mimico 6:30 Pitch Please L Dusty Daryls W 11-17 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing Wed, June 8: Charmins AllStars; Baesic Pitches;
    Wednesday teams playing Friday, June 10: Nice Snatch (new); Game of Throws;
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu June 9 Max Ward-N #1 8:30 Tailgaters (DH) L Pitch Slapped (DH) W 14-15 HughC
    Thu June 9 Max Ward-N #1 9:45 Pitch Slapped (DH) W Tailgaters (DH) L 20-12 HughC
    Thu June 9 Sheridan Park 8:00 Draft Dodgers (DH) W Cardinals (DH) L 16-10 WayneB
    Thu June 9 Sheridan Park 9:30 Cardinals (DH) L Draft Dodgers (DH) W 8-11 WayneB
    Thu June 9 Fleetwood 6:30 Loose Balls W Dougies Cardinals (Tigers) L 24-22 TerryH
    Thu June 9 Fleetwood 8:00 NLM W Scallywags L 23-16 TerryH
    Thu June 9 Fleetwood 9:30 Caliente L Shebeen Clippers W 17-18 TerryH
    Thu June 9 Miss Valley-2 6:30 Hall of Shamers W Free Agents L 18-16 RobO
    Thu June 9 Miss Valley-2 8:00 Rage (DH) W Beaver Fever (DH) L 13-7 RobO
    Thu June 9 Miss Valley-2 9:30 Beaver Fever (DH) W Rage (DH) L 17-10 RobO
    Thu June 9 Birchwood Park 8:00 Springfield Isotopes (DH) L Balls Deeper (DH) W 1-12 JimMcN
    Thu June 9 Birchwood Park 9:30 Balls Deeper (DH) W Springfield Isotopes (DH) L 19-4 JimMcN
    Thu June 9 Garnetwood-HB 6:30 Brew Jays W Indians L 14-2 TonyP
    Thu June 9 Red Brush Park 6:30 Money Badgers W Yolo (was Bone Crushers) L 21-20 DallasMcG
    Thu June 9 Allison Park 6:30 We'd Hit That L Tactical Bacon W 2-14 SteveS
    Thu June 9 Willowvale Park 6:30 Litigators L Last Call W 2-11 BrianL
    Thu June 9 Novo Star 6:30 Woodland Sluggers L Baes on Balls W 15-27 TrevorF
    Thu June 9 Humberwood 6:30 No Glove No Love W Trash Pandas L 12-8 SteveC
    Thu June 9 Humberwood 8:00 Barflies L CTS Electric W 12-13 SteveC
    Thu June 9 Humberwood 9:30 Dusters W Cleats & Cleavage L 12-10 SteveC
    Thu June 9 Smithfield 6:30 Got The Runs W Toronto Vajay Jays L 16-1 LewL
    Thu June 9 Smithfield 8:00 Moneyballers (DH) L Alcoholics (DH) W 9-21 LewL
    Thu June 9 Smithfield 9:30 Alcoholics (DH) L Moneyballers (DH) W 18-19 LewL
    Thu June 9 West Deane-2 6:30 Furtraders L Coby Crushers W 11-18 AndyB
    Thursday teams playing Friday, June 10: Honey Badgers; Charros; Piccolo Pals; Underachievers; Pitches Be Crazy; plus Bone Crushers.
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Brickyard Bigmouths; (Yolo Warmers are now playing Thursday)
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Teams Playing Friday, June 10: Charros; Honey Badgers; Nice Snatch (new); Piccolo Pals; Pirates (new); Pitches Be Crazy; Underachievers; plus all regular Friday teams. and Eh Team-2 (not Game of Throws).
    Fri June 10 Max Ward-N #1 7:30 Last 2 Leave (DH) W Honey Badgers (DH) L 20-8 JimMcN
    Fri June 10 Max Ward-N #1 9:00 Honey Badgers (DH) L Last 2 Leave (DH) W 1-13 JimMcN
    Fri June 10 Max Ward-S #2 7:30 Tiger Balmers (DH) L Bone Crushers (DH) W 14-23 BrianL
    Fri June 10 Max Ward-S #2 9:00 Bone Crushers (DH) W Tiger Balmers (DH) L 24-17 BrianL
    Fri June 10 Dunton-1 7:30 Thunder (DH) W Nice Snatch (DH) L 16-3 HughC
    Fri June 10 Dunton-1 9:00 Nice Snatch (DH) W Thunder (DH) L 23-14 HughC
    Fri June 10 Dunton-4 7:30 Unnecessary (DH) W Booty Pirates (DH) L 16-12 BobE
    Fri June 10 Dunton-4 9:00 Booty Pirates (DH) L Unnecessary (DH) W 2-14 BobE
    Fri June 10 Dunton-3 7:30 Pirates (new)(DH) W Pitch Don't Kill My Vibe L 21-15 JulieS
    Fri June 10 Dunton-3 9:00 Pitch Don't Kill My Vibe L Pirates (new)(DH) W 6-10 JulieS
    Fri June 10 Fleetwood 7:30 Fireballs (DH) L Underachievers (DH) W 2-11 LewL
    Fri June 10 Fleetwood 9:00 Underachievers (DH) L Fireballs (DH) W 8-15 LewL
    Fri June 10 Mississauga Valley 2 7:30 Holy Walkamoly (DH) L Misfits (DH) W 7-18 RobO
    Fri June 10 Mississauga Valley 2 9:00 Misfits (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 11-6 RobO
    Fri June 10 Martin Dobkin 7:30 Grand Slammers (DH) L Dingbats (DH) W 5-10 AndrewM
    Fri June 10 Martin Dobkin 9:00 Dingbats (DH) W Grand Slammers (DH) L 17-16 AndrewM
    Fri June 10 Wildwood Park-2 7:30 Fighting Irish (DH) W G3T (DH) L 12-0 RichardP
    Fri June 10 Wildwood Park-2 9:00 G3T (DH) L Fighting Irish (DH) W 11-18 RichardP
    Fri June 10 Wildwood Park-1 7:30 Muffin Stuffers (DH) L Designated Drinkers-1 (DH) W 7-14 HenryP
    Fri June 10 Wildwood Park-1 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 15-11 HenryP
    Fri June 10 Diamond Beach-1 7:30 Superior Interior (DH) W Dirty Dozen (DH) L 15-14 DallasMcG
    Fri June 10 Diamond Beach-1 9:00 Dirty Dozen (DH) L Superior Interior (DH) W 18-19 DallasMcG
    Fri June 10 Diamond Beach-2 7:30 Mayhem (DH) L Pitches Be Crazy (DH) W 8-20 SteveCu
    Fri June 10 Diamond Beach-2 9:00 Pitches Be Crazy (DH) W Mayhem (DH) L 30-17 SteveCu
    Fri June 10 Centennial Park-3 7:30 Brew Jays-2 (new)(DH) L Piccolo Pals (DH) W 4-14 SteveS
    Fri June 10 Centennial Park-3 9:00 Piccolo Pals (DH) W Brew Jays-2 (new)(DH) L 21-7 SteveS
    Fri June 10 West Deane-L 7:30 Eh Team-2 (DH) (was GoTh) L Raincats (DH) W 4-5 Mario
    Fri June 10 West Deane-L 9:00 Raincats (DH) L Eh Team-2 (DH) (was GoTh) W 14-15 Mario

    Week 05: May 30-June 3, 2016

    Updated May 22, 2016; Scores updated May 22, 2016.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon May 30   Dunton-1 6:30 We Are Winners (TJX)(DH) Tie Cell2Fix (new)(DH) Tie 10-10 BrianL
    Mon May 30 Dunton-1 8:00 Cell2Fix (new)(DH) L We Are Winners (TJX)(DH) W 15-16 BrianL
    Mon May 30 Dunton-1 9:30 Homeward Bound W Not All There L 18-5 BrianL
    Mon May 30 Dunton-3 6:30 Oakland Ehs W TSC Showstoppers (DH) L 14-12 JimMcN
    Mon May 30 Dunton-3 8:00 Reverse Apache Masters (DH) L TSC Showstoppers (DH) W 4-17 JimMcN
    Mon May 30 Dunton-3 9:30 Reverse Apache Masters (DH) W Black & Yellow L 18-13 JimMcN
    Mon May 30 Dunton-4 6:30 Big Sticks L Smoking Bats W 12-13 HughC
    Mon May 30 Dunton-4 8:00 Twist Offs (DH) W TNT (DH) L 17-8 HughC
    Mon May 30 Dunton-4 9:30 TNT (DH) L Twist Offs (DH) W 16-20 HughC
    Mon May 30 River Grove #3 6:30 Our Pitcher Quit W Pirates (new) L 18-8 HenryP
    Mon May 30 River Grove #3 8:00 Thunder Buddies (DH) L Breaking Bats (DH) W 19-20 HenryP
    Mon May 30 River Grove #3 9:30 Breaking Bats (DH) W Thunder Buddies (DH) L 20-10 HenryP
    Mon May 30 Garnetwood-SB 6:30 HCCD L Pho House W 8-11 TonyP
    Mon May 30 Heritage Hills 6:30 Balls & Dolls (new) L Corrugate Kings W 3-14 TrevorF
    Mon May 30 West Deane-L 6:30 Reds W Woodbine Longshots L 14-6 RobO
    Mon May 30 West Deane-L 8:00 Tulo Window (new) L Aceholes (new) W 4-14 RobO
    Mon May 30 West Deane-L 9:30 Swingers L Brew Jays-2 (new) W 12-13 RobO
    Mon May 30 Centennial-1 6:30 Bang Bang-Mon L Rebooters (new) W 2-14 SteveCu
    Mon May 30 Centennial-1 8:00 Mixed Balls-Mon (DH) W TMT (Family Matters)(DH) L 13-5 SteveCu
    Mon May 30 Centennial-1 9:30 TMT (Family Matters)(DH) L Mixed Balls-Mon (DH) W 6-17 SteveCu
    Mon May 30 Centennial-3 6:30 Tap This W Shebeen Shebangers L 18-4 Mario
    Mon May 30 Centennial-3 8:00 Peel Dodgers (DH) L Toronto Blue Yays (DH) W 15-18 Mario
    Mon May 30 Centennial-3 9:30 Toronto Blue Yays (DH) W Peel Dodgers (DH) L 28-10 Mario
    Mon May 30 Humberwood 7:30 Sons of Pitches (DH) L Special K's (DH) W 8-20 LewL
    Mon May 30 Humberwood 9:00 Special K's (DH) W Sons of Pitches (DH) L 18-15 LewL
    Mon May 30 Smithfield 7:30 Alcoballics (Sw-2)(DH) L Dutch Rudders (DH) W 7-14 JodieP
    Mon May 30 Smithfield 9:00 Dutch Rudders (DH) W Alcoballics (Sw-2)(DH) L 26-8 JodieP
    Monday Teams OFF/Not Playing: none.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue May 31 Dunton-2 6:30 Purple People Eaters L Ruff Riders W 9-12 AllanT
    Tue May 31 Dunton-2 8:00 Powchica Wawahs W Inferno (DH) L 7-6 AllanT
    Tue May 31 Dunton-2 9:30 Dirtbags L Inferno (DH) W 13-14 AllanT
    Tue May 31 Wildwood Park-1 6:30 Eh Team-2 L Designated Drinkers-3 (new) W 1-14 JulieS
    Tue May 31 Wildwood Park-1 8:00 Where My Pitches At (DH) W Lumberjacks (DH) L 18-8 JulieS
    Tue May 31 Wildwood Park-1 9:30 Lumberjacks (DH) L Where My Pitches At (DH) W 6-18 JulieS
    Tue May 31 Wildwood Park-2 6:30 Punishers (DH) L Bambinos (DH) W 9-10 RichardP
    Tue May 31 Wildwood Park-2 8:00 Bambinos (DH) W Punishers (DH) L 25-13 RichardP
    Tue May 31 Wildwood Park-2 9:30 Ace of Bastone (new) L Road Runners W 9-15 RichardP
    Tue May 31 Mount Charles-N 6:30 Culinary Crushers W Caught Lookin-2 (99) L 15-6 HenryP
    Tue May 31 Mount Charles-N 8:00 Ball Breakers W Balls Deep L 12-6 HenryP
    Tue May 31 Mount Charles-N 9:30 Balls to the Wall L Unathletics W 14-15 HenryP
    Tue May 31 Mount Charles-S 6:30 Massive Hits L Pitch Slaps (Tux) W 13-14 WayneB
    Tue May 31 Mount Charles-S 8:00 McGlovins (DH) W Smackin Pitches (DH) L 15-5 WayneB
    Tue May 31 Mount Charles-S 9:30 Smackin Pitches (DH) L McGlovins (DH) W 11-12 WayneB
    Tue May 31 Brickyard-2 6:30 Loaded Bases W Designated Drinkers-2 (new) L 18-6 JimMcN
    Tue May 31 Brickyard-2 8:00 Platoon L Eh Team (427)(DH) W 13-14 JimMcN
    Tue May 31 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls W Eh Team (427)(DH) L 18-9 JimMcN
    Tue May 31 Garnetwood-SB 6:30 Sunwing Flyers (new) L Shake & Bake W 15-26 TonyP
    Tue May 31 Red Brush 6:30 Prestige (Talent) W Bandits L 32-24 EdG
    Tue May 31 Quenippenon 6:30 Prophix W Pitches on Fleek (new) L 14-1 CathyC
    Tue May 31 Allison Park 6:30 Batters with Benefits (JDIMI) L Bats n Hoes W 5-17 MauroT
    Tue May 31 King Park #1 6:30 Giants L Bang Bang-Tue W 12-19 BobE
    Tue May 31 Humberwood 6:30 Baseheads W Cash Money L 13-11 SteveC
    Tue May 31 Humberwood 8:00 Sofa Kings (DH) L Rexdale Rusts (new)(DH) W 7-10 SteveC
    Tue May 31 Humberwood 9:30 Rexdale Rusts (new)(DH) L Sofa Kings (DH) W 18-19 SteveC
    Tue May 31 Smithfield 7:30 Arod in my Pujols (DH) L Back Door Sliders (DH) W 11-18 JodieP
    Tue May 31 Smithfield 9:00 Back Door Sliders (DH) L Arod in my Pujols (DH) W 12-13 JodieP
    Tue May 31 West Deane-2 6:30 Brew Crew W Prompt Alerts L 25-11 Mario
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: Sidebets (req off).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed June 1 Fleetwood 6:30 Performance Sports L Farm Team W 7-18 LewL
    Wed June 1 Fleetwood 8:00 Alkos in the Outfield W Bats n Mitts (new) L 18-8 LewL
    Wed June 1 Fleetwood 9:30 Nice Snatch (new) L Caught Looking W 19-20 LewL
    Wed June 1 Wildwood Park-2 6:30 Hit em Up W Dusty Daryls L 27-6 JulieS
    Wed June 1 Wildwood Park-2 8:00 Nutz & Boltz W Ball Busters (new) L 12-2 JulieS
    Wed June 1 Wildwood Park-2 9:30 Coconuts (new) Tie Hit Squad-2 (new) Tie 13-13 JulieS
    Wed June 1 Sheridan Park 8:00 Marvel (DH) L Charmins All Stars (DH) W 6-8 BrianL
    Wed June 1 Sheridan Park 9:30 Charmins All Stars (DH) L Marvel (DH) W 19-20 BrianL
    Wed June 1 Garnetwood-SB 6:30 GDG Dodgers L Master Batters W 10-13 TonyP
    Wed June 1 Garnetwood-HB 6:30 Snitches & Ditches L Game of Throws W 13-14 DallasM
    Wed June 1 Red Brush Park 6:30 Blue Balls W Huskies L 16-11 MauroT
    Wed June 1 Kings Park #1 6:30 Mixed Balls-Wed L Sweet Spot W 0-6 BobE
    Wed June 1 Heritage Hills 6:30 Mad Batters W Ari Overdrive L 18-4 HenryP
    Wed June 1 Century City 6:30 BDO Ballbreakers W Saints of Circumstance (new) L 14-12 HughC
    Wed June 1 Humberwood 6:30 Field of Beerz (was Mars) W Makina L 15-13 SteveC
    Wed June 1 Humberwood 8:00 Bang Bang-Wed W QHDP L 11-8 SteveC
    Wed June 1 Humberwood 9:30 Hit Squad-1 Tie Hardballs Tie 10-10 SteveC
    Wed June 1 West Deane-2 6:30 Toronto Brew Jays W Pitch Please L 15-4 SteveS
    Wed June 1 Mimico 6:30 Booze Jays W Dinger Swingers L 18-4 JimG
    Wednesday teams playing Friday: Baesic Pitches (new), Runs of Anarchy, Slackers. Any others, let me know.
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: none (Field of Beerz is now playing).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu June 2 Max Ward-N #1 8:30 Pitch Slapped (DH) W Cardinals (DH) L 12-10 HenryP
    Thu June 2 Max Ward-N #1 9:45 Cardinals (DH) W Pitch Slapped (DH) L 23-4 HenryP
    Thu June 2 Sheridan Park 8:00 Shebeen Clippers (DH) L Draft Dodgers (DH) W 10-16 WayneB
    Thu June 2 Sheridan Park 9:30 Draft Dodgers (DH) L Shebeen Clippers (DH) W 12-13 WayneB
    Thu June 2 Fleetwood 6:30 Bone Crushers (was BDer) W Money Badgers L 16-9 TerryH
    Thu June 2 Fleetwood 8:00 Barflys W Got The Runs L 9-8 TerryH
    Thu June 2 Fleetwood 9:30 Scallywags W Moneyballers L 15-3 TerryH
    Thu June 2 Miss Valley-2 6:30 Springfield Isotopes W Free Agents (new) L 20-10 RobO
    Thu June 2 Miss Valley-2 8:00 Honey Badgers (DH) W NLM (DH) L 23-11 RobO
    Thu June 2 Miss Valley-2 9:30 NLM (DH) L Honey Badgers (DH) W 8-10 RobO
    Thu June 2 Birchwood Park 8:00 Underachievers (DH) W Pitches Be Crazy (DH) L 12-10 JimMcN
    Thu June 2 Birchwood Park 9:30 Pitches Be Crazy (DH) L Underachievers (DH) W 10-13 JimMcN
    Thu June 2 Garnetwood-HB 6:30 Hall of Shamers L Tailgaters W 10-12 TonyP
    Thu June 2 Red Brush Park 6:30 Bone Crushers W def Dougies Cardinals (Tigers) L def 7‑0 def SS xxx
    Thu June 2 Allison Park 6:30 Brew Jays W We'd Hit That L 22-11 BobE
    Thu June 2 Willowvale Park 6:30 Baes on Balls (new) L Loose Balls W 7-19 BrianL
    Thu June 2 Novo Star 6:30 Indians L Woodland Sluggers (new) W 6-18 TrevorF
    Thu June 2 Humberwood 6:30 Litigators L No Glove No Love W 12-13 SteveC
    Thu June 2 Humberwood 8:00 CTS Electric L Piccolo Pals W 10-11 SteveC
    Thu June 2 Humberwood 9:30 Cleats & Cleavage W Dusters L 21-12 SteveC
    Thu June 2 Smithfield 6:30 Toronto Vajay Jays L Tactical Bacon W 8-14 LewL
    Thu June 2 Smithfield 8:00 Alcoholics L Charros (DH) W 14-15 LewL
    Thu June 2 Smithfield 9:30 Brickyard L Charros (DH) W 14-16 LewL
    Thu June 2 West Deane-2 6:30 Trash Pandas W Furtraders L 15-7 NickC
    Thursday teams playing Friday, June 3: Beaver Fever, Caliente, Coby Crushers.
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Rage, Yolo Warmers (new), Last Call.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri June 3 Max Ward-N #1 7:30 Caliente (DH) L Last 2 Leave (DH) W 3-15 JimMcN
    Fri June 3 Max Ward-N #1 9:00 Last 2 Leave (DH) W Caliente (DH) L 20-9 JimMcN
    Fri June 3 Max Ward-S #2 7:30 Booty Pirates (DH) L Tiger Balmers (new)(DH) W 12-15 BrianL
    Fri June 3 Max Ward-S #2 9:00 Tiger Balmers (new)(DH) W Booty Pirates (DH) L 17-10 BrianL
    Fri June 3 Dunton-1 7:30 not available not available --- --- xxx
    Fri June 3 Fleetwood 7:30 Runs of Anarchy (DH) L Designated Drinkers-1 (DH) W 17-18 LewL
    Fri June 3 Fleetwood 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) W Runs of Anarchy (DH) L 18-14 LewL
    Fri June 3 Mississauga Valley 2 7:30 Unnecessary (DH) W Slackers (DH) L 9-7 BobE
    Fri June 3 Mississauga Valley 2 9:00 Slackers (DH) L Unnecessary (DH) W 12-16 BobE
    Fri June 3 Martin Dobkin 7:30 Misfits (new)(DH) L Grand Slammers (new)(DH) W 14-15 AndrewM
    Fri June 3 Martin Dobkin 9:00 Grand Slammers (new)(DH) W Misfits (new)(DH) L 25-17 AndrewM
    Fri June 3 Wildwood Park-2 7:30 G3T (DH) L Dingbats (DH) W 4-11 RichardP
    Fri June 3 Wildwood Park-2 9:00 Dingbats (DH) W G3T (DH) L 6-1 RichardP
    Fri June 3 Wildwood Park-1 7:30 Pitch Don't Kill My Vibe L Muffin Stuffers (DH) W 10-14 HenryP
    Fri June 3 Wildwood Park-1 9:00 Muffin Stuffers (DH) W Pitch Don't Kill My Vibe L 24-16 HenryP
    Fri June 3 Diamond Beach-1 7:30 Fighting Irish (new)(DH) W Baesic Pitches (new)(DH) L 23-18 HughC
    Fri June 3 Diamond Beach-1 9:00 Baesic Pitches (new)(DH) Tie Fighting Irish (new)(DH) Tie 11-11 HughC
    Fri June 3 Diamond Beach-2 7:30 Yolo Warmers (new)(DH) L Thunder (DH) W 4-16 SteveCu
    Fri June 3 Diamond Beach-2 9:00 Thunder (DH) L Yolo Warmers (new)(DH) W 11-14 SteveCu
    Fri June 3 Centennial Park-1 7:30 Beaver Fever (DH) W Mayhem (DH) L 21-14 JodieP
    Fri June 3 Centennial Park-1 9:00 Mayhem (DH) L Beaver Fever (DH) W 17-18 JodieP
    Fri June 3 Centennial Park-3 7:30 Coby Crushers (DH) W Fireballs (DH) L 17-15 SteveS
    Fri June 3 Centennial Park-3 9:00 Fireballs (DH) Tie Coby Crushers (DH) Tie 21-21 SteveS
    Fri June 3 Centennial Park-2 7:30 Sunwing Flyers (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 12-11 DallasM
    Fri June 3 Centennial Park-2 9:00 Holy Walkamoly (DH) W Sunwing Flyers (DH) L 18-13 DallasM
    Fri June 3 West Deane-L 7:30 Raincats (DH) L Superior Interiors (DH) W 6-24 Mario
    Fri June 3 West Deane-L 9:00 Superior Interiors (DH) W Raincats (DH) L 15-11 Mario

    Week 04: May 23-27, 2016

    Updated May 18, 2016; Scores updated May 27, 2016
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Teams playing Friday, May 27: Alkos in the Outfield; Balls Deeper; Barflys; Bats n Mitts (new); Bone Crushers; Coconuts; CTS Electrics; Field of Beerz; Hit Squad-2 (new); Loaded Bases; Pitch Slapped; Smackin Pitches, Unathletics, plus all regular Friday teams.
    Mon May 23   No Games Monday, May 23 - Victoria Day long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue May 24 Dunton-2 6:30 Lumberjacks (new) L Brew Crew W 13-14 AllanT
    Tue May 24 Dunton-2 8:00 Bambinos (DH) W Dirtbags (DH) L 19-3 AllanT
    Tue May 24 Dunton-2 9:30 Dirtbags (DH) L Bambinos (DH) W 13-26 AllanT
    Tue May 24 Wildwood Park-1 6:30 Inferno L Purple People Eaters W 5-14 JulieS
    Tue May 24 Wildwood Park-1 8:00 Ruff Riders (DH) L Massive Hits (DH) W 15-16 JulieS
    Tue May 24 Wildwood Park-1 9:30 Massive Hits (DH) R/S Ruff Riders (DH) R/S R/S JulieS
    Tue May 24 Wildwood Park-2 6:30 Pitch Slaps (Tux) W Punishers (Diamond Cutters) L 12-11 RichardP
    Tue May 24 Wildwood Park-2 8:00 Bang Bang-Tue (DH) W Balls to the Wall (DH) L 25-11 RichardP
    Tue May 24 Wildwood Park-2 9:30 Balls to the Wall (DH) L Bang Bang-Tue (DH) W 7-24 RichardP
    Tue May 24 Mount Charles-N 6:30 Giants L Ball Breakers W 5-11 HenryP
    Tue May 24 Mount Charles-N 8:00 Skinny Flamingos (new) L Bats n Hoes (DH) W 1-23 HenryP
    Tue May 24 Mount Charles-N 9:30 Sofa Kings L Bats n Hoes (DH) W 9-12 HenryP
    Tue May 24 Mount Charles-S 6:30 Sidebets L McGlovins W 10-11 WayneB
    Tue May 24 Mount Charles-S 8:00 Bandits (DH) W Arod in my Pujols (DH) L 20-7 WayneB
    Tue May 24 Mount Charles-S 9:30 Arod in my Pujols (DH) L Bandits (DH) W 13-19 WayneB
    Tue May 24 Brickyard-2 6:30 Caught Lookin-2 (99) L Designated Drinkers-2 (new) W 4-15 JimMcN
    Tue May 24 Brickyard-2 8:00 Ace of Bastone (new)(DH) W Schweddy Balls (DH) L 14-10 JimMcN
    Tue May 24 Brickyard-2 9:30 Schweddy Balls (DH) L Ace of Bastone (new)(DH) W 9-10 JimMcN
    Tue May 24 Garnetwood-SB 6:30 Eh Team-2 (was Balls Deep) L Where My Pitches At W 9-12 TonyP
    Tue May 24 Red Brush 6:30 Pitches on Fleek L Eh Team (427) W 2-17 EdG
    Tue May 24 Quenippenon 6:30 Designated Drinkers-3 (new) W Prestige (Talent) L 18-8 AndyB
    Tue May 24 Allison Park 6:30 Prophix W Sunwing Flyers L 28-17 SteveS
    Tue May 24 King Park #1 6:30 Cash Money Cashaross L Culinary Crushers W 19-20 BobE
    Tue May 24 Humberwood 7:30 Road Runners W Platoon (DH) L 13-5 SteveC
    Tue May 24 Humberwood 9:00 Rexdale Rusts (new) W Platoon (DH) L 19-10 SteveC
    Tue May 24 Smithfield 7:30 Back Door Sliders (DH) L Powchica Wawahs (DH) W 18-19 JodieP
    Tue May 24 Smithfield 9:00 Powchica Wawahs (DH) W Back Door Sliders (DH) L 12-10 JodieP
    Tue May 24 West Deane-2 6:30 Batters with Benefits (JDIMI) L Shake & Bake W 2-14 Mario
    Tue May 24 Mimico 6:30 Prompt Alerts L Baseheads W 1-15 JimG
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: none; Tuesday teams playing Friday: Loaded Bases, Smackin Pitches, Unathletics.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed May 25 Fleetwood 6:30 Master Batters W Huskies L 13-11 LewL
    Wed May 25 Fleetwood 8:00 Nice Snatch (new) W Ball Busters (new) L 15-6 LewL
    Wed May 25 Fleetwood 9:30 Caught Looking W Blue Balls L 18-13 LewL
    Wed May 25 Wildwood Park-2 6:30 Booze Jays W Bang Bang-Wed L 15-8 HughC
    Wed May 25 Wildwood Park-2 8:00 Mixed Balls-Wed (DH) W Performance Sports (DH) L 21-6 HughC
    Wed May 25 Wildwood Park-2 9:30 Performance Sports (DH) L Mixed Balls-Wed (DH) W 2-15 HughC
    Wed May 25 Sheridan Park 8:00 Charmins Allstars (DH) L Slackers (DH) W 9-10 BrianL
    Wed May 25 Sheridan Park 9:30 Slackers (DH) Tie Charmins Allstars (DH) Tie 6-6 BrianL
    Wed May 25 Garnetwood-SB 6:30 Saints of Circumstance (new) L GDG Dodgers W 14-15 TonyP
    Wed May 25 Garnetwood-HB 6:30 Snitches & Ditches L Nutz & Boltz W 12-17 SteveS
    Wed May 25 Red Brush Park 6:30 Game of Throws L Farm Team W 6-10 AndyB
    Wed May 25 Kings Park #1 6:30 Sweet Spot W Runs of Anarchy L 22-11 HenryP
    Wed May 25 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive L Hit em Up W 3-15 RobertS
    Wed May 25 Century City 6:30 Mad Batters W BDO Ballbreakers L 26-17 JulieS
    Wed May 25 Humberwood 6:30 Makina L Toronto Brew Jays W 11-12 SteveC
    Wed May 25 Humberwood 8:00 Hardballs L Baesic Pitches (now DH) W 17-18 SteveC
    Wed May 25 Humberwood 9:30 QHDP W Baesic Pitches (DH) L 15-13 SteveC
    Wed May 25 West Deane-2 6:30 Pitch Please L Mars W 17-19 RobO
    Wed May 25 Mimico 6:30 Dinger Swingers W Dusty Daryls L 23-14 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Marvel.
    Wednesday teams playing Friday: Alkos in the Outfield; Bats n Mitts (new); Coconuts; Field of Beerz; Hit Squad-2 (new).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu May 26 Max Ward-N #1 8:30 Shebeen Clippers (HD) W Cardinals (DH) L 12-9 HenryP
    Thu May 26 Max Ward-N #1 9:45 Cardinals (DH) W Shebeen Clippers (HD) L 7-6 HenryP
    Thu May 26 Sheridan Park 8:00 Draft Dodgers (DH) L Honey Badgers (DH) W 5-10 WayneB
    Thu May 26 Sheridan Park 9:30 Honey Badgers (DH) W Draft Dodgers (DH) L 17-14 WayneB
    Thu May 26 Fleetwood 6:30 Money Badgers W Springfield Isotopes L 9-8 TerryH
    Thu May 26 Fleetwood 8:00 Tailgaters L def NLM W def 0‑7 def TH xxx
    Thu May 26 Fleetwood 8:00 Springfield Isotopes L NLM W 8-9 TerryH
    Thu May 26 Fleetwood 9:30 Piccolo Pals W Pitches Be Crazy L 20-4 TerryH
    Thu May 26 Miss Valley-2 6:30 Dougies Cardinals (Tigers) L Baes on Balls (new) W 17-19 RobO
    Thu May 26 Miss Valley-2 8:00 Moneyballers (DH) L Rage (DH) W 17-18 RobO
    Thu May 26 Miss Valley-2 9:30 Rage (DH) L Moneyballers (DH) W 17-18 RobO
    Thu May 26 Birchwood Park 8:00 Indians (DH) L Underachievers (DH) W 9-18 JimMcN
    Thu May 26 Birchwood Park 9:30 Underachievers (DH) W Indians (DH) L 19-11 JimMcN
    Thu May 26 Garnetwood-HB 6:30 Hall of Shamers L Caliente W 17-20 TonyP
    Thu May 26 Red Brush Park 6:30 Last Call L Brew Jays W 6-17 CathyC
    Thu May 26 Allison Park 6:30 We'd Hit That L Litigators W 24-25 BobE
    Thu May 26 Willowvale Park 6:30 Woodland Sluggers (new) L Loose Balls W 1-13 BrianL
    Thu May 26 Novo Star 6:30 Free Agents (new) L Beaver Fever W 7-10 TrevorF
    Thu May 26 Humberwood 6:30 Got The Runs L Trash Pandas W 8-16 SteveC
    Thu May 26 Humberwood 8:00 Charros (DH) L Cleats & Cleavage (DH) W 16-17 SteveC
    Thu May 26 Humberwood 9:30 Cleats & Cleavage (DH) W Charros (DH) L 13-5 SteveC
    Thu May 26 Smithfield 6:30 Furtraders W Toronto Vajay Jays L 10-9 LewL
    Thu May 26 Smithfield 8:00 Yolo Warmers (new) W Brickyard (DH) L 12-0 LewL
    Thu May 26 Smithfield 9:30 Alcoholics L Brickyard (DH) W 11-13 LewL
    Thu May 26 West Deane-2 6:30 Tactical Bacon (new) W Coby Crushers L 18-10 SteveS
    Thursday teams playing Friday: Balls Deeper; Barflys; Bone Crushers; CTS Electrics; Pitch Slapped;
    Thursday Teams OFF/Not Playing: Dusters; Scallywag Sluggers; No Glove No Love (W4).
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Teams playing Friday, May 27: Alkos in the Outfield; Balls Deeper; Barflys; Bats n Mitts (new); Bone Crushers; Coconuts; CTS Electrics; Field of Beerz; Hit Squad-2 (new); Loaded Bases; Pitch Slapped; Smackin Pitches, Unathletics, plus all regular Friday teams.
    Fri May 27 Max Ward-N #1 7:30 Last 2 Leave (DH) W Pitch Slapped (DH) L 12-2 JimMcN
    Fri May 27 Max Ward-N #1 9:00 Pitch Slapped (DH) L Last 2 Leave (DH) W 11-10 JimMcN
    Fri May 27 Max Ward-S #2 7:30 Tiger Balmers (DH) L Thunder (DH) W 4-16 BrianL
    Fri May 27 Max Ward-S #2 9:00 Thunder (DH) W Tiger Balmers (DH) L 22-8 BrianL
    Fri May 27 Dunton-1 7:30 Booty Pirates (DH) L Smackin Pitches (DH) W 11-23 BobE
    Fri May 27 Dunton-1 9:00 Smackin Pitches (DH) W Booty Pirates (DH) L 15-2 BobE
    Fri May 27 Dunton-4 7:30 Balls Deeper (DH) L def Unnecessary (DH) W def 0‑7 def WillR
    Fri May 27 Dunton-4 9:00 Unnecessary (DH) W def Balls Deeper (DH) L def 7‑0 def WillR
    Fri May 27 Dunton-3 7:30 Unathletics (DH) W Holy Walkamoly (DH) L 19-6 HughC
    Fri May 27 Dunton-3 9:00 Holy Walkamoly (DH) L Unathletics (DH) W 1-21 HughC
    Fri May 27 Fleetwood 7:30 Hit Squad-2 (new)(DH) L def Barflies (DH) W def 0‑7 def JulieS
    Fri May 27 Fleetwood 9:00 Barflies (DH) W def Hit Squad-2 (new)(DH) L def 7‑0 def JulieS
    Fri May 27 Mississauga Valley 2 7:30 Pitch Don't Kill My Vibe (DH) L Fighting Irish (DH) W 9-11 RobO
    Fri May 27 Mississauga Valley 2 9:00 Fighting Irish (DH) W Pitch Don't Kill My Vibe (DH) L 19-15 RobO
    Fri May 27 Martin Dobkin 7:30 Misfits (DH) L Designated Drinkers-1 (DH) W 17-22 AndrewM
    Fri May 27 Martin Dobkin 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) W Misfits (DH) L 20-16 AndrewM
    Fri May 27 Wildwood Park-2 7:30 Mayhem (DH) W G3T (DH) L 19-12 HenryP
    Fri May 27 Wildwood Park-2 9:00 G3T (DH) L Mayhem (DH) W 12-15 HenryP
    Fri May 27 Wildwood Park-1 7:30 Loaded Bases (DH) W Coconuts (new)(DH) L 11-10 KarenW
    Fri May 27 Wildwood Park-1 9:00 Coconuts (new)(DH) W Loaded Bases (DH) L 27-16 KarenW
    Fri May 27 Diamond Beach-1 7:30 Grand Slammers (DH) L Superior Interior (DH) W 9-11 LewL
    Fri May 27 Diamond Beach-1 9:00 Superior Interior (DH) Tie Grand Slammers (DH) Tie 20-20 LewL
    Fri May 27 Diamond Beach-2 7:30 Fireballs (DH) L Alkos in the Outfield (DH) W 4-14 SteveCu
    Fri May 27 Diamond Beach-2 9:00 Alkos in the Outfield (DH) W Fireballs (DH) L 15-7 SteveCu
    Fri May 27 Centennial Park-1 7:30 Bats n Mitts (DH) W Bone Crushers (DH) L 14-9 DallasMcG
    Fri May 27 Centennial Park-1 9:00 Bone Crushers (DH) W Bats n Mitts (DH) L 22-10 DallasMcG
    Fri May 27 Centennial Park-2 7:30 Dirty Dozen (DH) L Raincats (DH) W 15-23 WillQ
    Fri May 27 Centennial Park-2 9:00 Raincats (DH) L Dirty Dozen (DH) W 17-18 WillQ
    Fri May 27 Centennial Park-3 7:30 CTS Electric (DH) W Dingbats (DH) L 13-12 Mario
    Fri May 27 Centennial Park-3 9:00 Dingbats (DH) W CTS Electric (DH) L 21-18 Mario
    Fri May 27 West Deane-L 7:30 Muffin Stuffers (DH) W Field of Beerz (DH) L 13-9 SteveS
    Fri May 27 West Deane-L 9:00 Field of Beerz (DH) W Muffin Stuffers (DH) L 28-14 SteveS

    Week 03: May 16-20, 2016

    Updated May 14a, 2016; Scores updated May 19, 2016. spacer No Friday games Victoria Day long weekend.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon May 16   Dunton-1 6:30 We Are Winners (TJX) W TSC Showstoppers L 19-15 BrianL
    Mon May 16 Dunton-1 8:00 Bang Bang-Mon (DH) L Homeward Bound (DH) W 3-15 BrianL
    Mon May 16 Dunton-1 9:30 Homeward Bound (DH) W Bang Bang-Mon (DH) L 23-11 BrianL
    Mon May 16 Dunton-3 6:30 Rebooters (new)(DH) L Big Sticks (DH) W 11-13 JimMcN
    Mon May 16 Dunton-3 8:00 Big Sticks (DH) W Rebooters (new)(DH) L 12-4 JimMcN
    Mon May 16 Dunton-3 9:30 Reverse Apache Masters L Swingers W 5-6 JimMcN
    Mon May 16 Dunton-4 6:30 Pirates (new) L Mixed Balls-Mon W 1-7 JulieS
    Mon May 16 Dunton-4 8:00 Not All There (DH) W Tap This (DH) L 15-9 JulieS
    Mon May 16 Dunton-4 9:30 Tap This (DH) L Not All There (DH) W 10-12 JulieS
    Mon May 16 River Grove #3 6:30 Corrugate Kings (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 18-19 HenryP
    Mon May 16 River Grove #3 8:00 Our Pitcher Quit (DH) W def Corrugate Kings (DH) L def 7‑0 def HenryP
    Mon May 16 River Grove #3 9:30 Dutch Rudders W TNT L 26-11 HenryP
    Mon May 16 Garnetwood-SB 6:30 Shebeen Shebangers L Thunder Buddies (new) W 4-5 TonyP
    Mon May 16 Heritage Hills 6:30 Peel Dodgers W Smoking Bats (new) L 14-10 RobertS
    Mon May 16 West Deane-L 6:30 Pho House (DH) L Sons of Pitches (DH) W 11-14 RobO
    Mon May 16 West Deane-L 8:00 Sons of Pitches (DH) W Pho House (DH) L 9-8 RobO
    Mon May 16 West Deane-L 9:30 Black & Yellow W Brew Jays-2 (new) L 19-14 RobO
    Mon May 16 Centennial-1 6:30 Cell2Fix (new)(DH) W Balls & Dolls (new)(DH) L 16-3 SteveCu
    Mon May 16 Centennial-1 8:00 Balls & Dolls (new)(DH) L Cell2Fix (new)(DH) W 6-24 SteveCu
    Mon May 16 Centennial-1 9:30 Aceholes (new) W Tulo Window (new) L 23-4 SteveCu
    Mon May 16 Centennial-3 6:30 TMT (Family Matters) W Breaking Bats L 14-5 Mario
    Mon May 16 Centennial-3 8:00 HCCD (DH) L Special K's (DH) W 6-7 Mario
    Mon May 16 Centennial-3 9:30 Special K's (DH) W HCCD (DH) L 21-7 Mario
    Mon May 16 Humberwood 6:30 Oakland Ehs W Reds L 11-8 LewL
    Mon May 16 Humberwood 8:00 Woodbine Longshots (DH) R/O Twist Offs (DH) R/O R/O LewL
    Mon May 16 Humberwood 9:30 Twist Offs (DH) R/O Woodbine Longshots (DH) R/O R/O LL x
    Mon May 16 Smithfield 7:30 Toronto Blue Yays (DH) R/O Alcoballics (DH) R/O R/O TommyH
    Mon May 16 Smithfield 9:00 Alcoballics (DH) R/O Toronto Blue Yays (DH) R/O R/O TH x
    Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue May 17 Dunton-2 6:30 Purple People Eaters L Bambinos W 4-6 AllanT
    Tue May 17 Dunton-2 8:00 Designated Drinkers-3 (new) W Sidebets (DH) L 14-4 AllanT
    Tue May 17 Dunton-2 9:30 Arods in my Pujols W Sidebets (DH) L 11-3 AllanT
    Tue May 17 Wildwood Park-1 6:30 Dirtbags L Punishers W 6-14 NickC
    Tue May 17 Wildwood Park-1 8:00 Eh Team-2 (DH) L Prestige (Talent)(DH) W 13-18 NickC
    Tue May 17 Wildwood Park-1 9:30 Prestige (Talent)(DH) L Eh Team-2 (DH) W 13-15 NickC
    Tue May 17 Wildwood Park-2 6:30 Ruff Riders W Inferno L 12-10 RichardP
    Tue May 17 Wildwood Park-2 8:00 Platoon L Unathletics (DH) W 2-14 RichardP
    Tue May 17 Wildwood Park-2 9:30 Sofa Kings L Unathletics (DH) W 20-22 RichardP
    Tue May 17 Mount Charles-N 6:30 Culinary Crushers W Loaded Bases L 12-6 HenryP
    Tue May 17 Mount Charles-N 8:00 Bandits W Balls Deep (DH) L 13-10 HenryP
    Tue May 17 Mount Charles-N 9:30 Balls to the Wall W Balls Deep (DH) L 24-11 HenryP
    Tue May 17 Mount Charles-S 6:30 McGlovins W Pitch Slaps L 20-8 WayneB
    Tue May 17 Mount Charles-S 8:00 Giants (DH) L Bats n Hoes (DH) W 14-15 WayneB
    Tue May 17 Mount Charles-S 9:30 Bats n Hoes (DH) W Giants (DH) L 26-12 WayneB
    Tue May 17 Brickyard-2 6:30 Designated Drinkers-2 (DH) W Prophix (DH) L 13-11 JimMcN
    Tue May 17 Brickyard-2 8:00 Prophix (DH) Tie Designated Drinkers-2 (DH) Tie 15-15 JimMcN
    Tue May 17 Brickyard-2 9:30 Skinny Flamingos (new) L Schweddy Balls W 1-16 JimMcN
    Tue May 17 Garnetwood-SB 6:30 Powchica Wawahs W Massive Hits L 18-14 TonyP
    Tue May 17 Red Brush 6:30 Ball Breakers W Lumberjacks (new) L 26-17 EdG
    Tue May 17 Quenippenon 6:30 Caught Lookin-2 (99) W Pitches on Fleek (new) L 18-12 JulieS
    Tue May 17 Allison Park 6:30 Sunwing Flyers (new) L Batters with Benefits (JDIMI) W 17-21 CathyC
    Tue May 17 Humberwood 6:30 Bang Bang-Tue L Where My Pitches At W 7-8 SteveC
    Tue May 17 Humberwood 8:00 Rexdale Rusts W Ace of Bastone (new)(DH) L 5-2 SteveC
    Tue May 17 Humberwood 9:30 Roadrunners L Ace of Bastone (new)(DH) W 6-7 SteveC
    Tue May 17 Smithfield 6:30 Casharoos L Prompt Alerts W 9-21 TommyH
    Tue May 17 Smithfield 8:00 Smackin Pitches (DH) L Back Door Sliders (DH) W 16-19 TommyH
    Tue May 17 Smithfield 9:30 Back Door Sliders (DH) L Smackin Pitches (DH) W 13-19 TommyH
    Tue May 17 West Deane-2 6:30 Shake & Bake L Eh Team (427) W 9-10 Mario
    Tue May 17 Mimico 6:30 Brew Crew W Baseheads L 13-12 JimG
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed May 18 Fleetwood 6:30 Huskies W Booze Jays L 15-5 LewL
    Wed May 18 Fleetwood 8:00 Ball Busters (new) W Snitches & Ditches L 10-9 LewL
    Wed May 18 Fleetwood 9:30 Charmins All-Stars W Nice Snatch (new) L 11-8 LewL
    Wed May 18 Wildwood Park-2 6:30 Performance Sports L Bats n Mitts (new)(DH) W 6-7 RichardP
    Wed May 18 Wildwood Park-2 8:00 Slackers W Bats n Mitts (new)(DH) L 13-5 RichardP
    Wed May 18 Wildwood Park-2 9:30 Hardballs W Coconuts (new) L 15-11 RichardP
    Wed May 18 Sheridan Park 8:00 Marvel (DH) L Caught Looking (DH) W 13-14 BrianL
    Wed May 18 Sheridan Park 9:30 Caught Looking (DH) W Marvel (DH) L 21-8 BrianL
    Wed May 18 Garnetwood-SB 6:30 BDO Ballbreakers W Pitch Please L 15-11 TonyP
    Wed May 18 Garnetwood-HB 6:30 Game of Throws L Nutz & Boltz W 15-16 Mario
    Wed May 18 Red Brush Park 6:30 Farm Team W Master Batters L 17-2 HenryP
    Wed May 18 Kings Park #1 6:30 Bang Bang-Wed L Mixed Balls-Wed W 15-24 BobE
    Wed May 18 Heritage Hills 6:30 Mars L Ari Overdrive W 12-23 RobertS
    Wed May 18 Century City 6:30 GDG Dodgers L Hit em Up (IHT2) W 5-11 JulieS
    Wed May 18 Hickory Green 6:30 Dinger Swingers L Runs of Anarchy W 9-13 WillR
    Wed May 18 Humberwood 6:30 Saints of Circumstance (new) L Sweet Spot W 8-10 SteveC
    Wed May 18 Humberwood 8:00 Hit Squad-2 (new) L Baesic Pitches (new)(DH) W 13-14 SteveC
    Wed May 18 Humberwood 9:30 Makina Tie Baesic Pitches (new)(DH) Tie 11-11 SteveC
    Wed May 18 West Deane-2 6:30 Dusty Daryls W Toronto Brew Jays L 15-11 RobO
    Wed May 18 Mimico 6:30 Field of Beerz W Mad Batters L 15-13 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Blue Balls, Alkos in the Outfield, QHDP, Hit Squad-1
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu May 19 Max Ward-N #1 8:30 Pitch Slapped (DH) L Shebeen Clippers (DH) W 15-16 HenryP
    Thu May 19 Max Ward-N #1 9:45 Shebeen Clippers (DH) Tie Pitch Slapped (DH) Tie 11-11 HenryP
    Thu May 19 Sheridan Park 8:00 Rage (DH) W Balls Deeper (DH) L 14-13 WayneB
    Thu May 19 Sheridan Park 9:30 Balls Deeper (DH) L Rage (DH) W 10-11 WayneB
    Thu May 19 Fleetwood 6:30 Brew Jays L Bone Crushers W 10-12 TerryH
    Thu May 19 Fleetwood 8:00 NLM (DH) L Caliente (new)(DH) W 10-12 TerryH
    Thu May 19 Fleetwood 9:30 Caliente (new)(DH) W NLM (DH) L 22-8 TerryH
    Thu May 19 Miss Valley-2 6:30 Last Call L Baes on Balls (new) W 11-13 AllanT
    Thu May 19 Miss Valley-2 8:00 Cardinals (DH) L Draft Dodgers (DH) W 13-14 AllanT
    Thu May 19 Miss Valley-2 9:30 Draft Dodgers (DH) L Cardinals (DH) W 12-13 AllanT
    Thu May 19 Birchwood Park 8:00 Yolo Warmers (new)(DH) W Scallywags (DH) L 12-11 JimMcN
    Thu May 19 Birchwood Park 9:30 Scallywags (DH) W Yolo Warmers (new)(DH) L 19-7 JimMcN
    Thu May 19 Garnetwood-HB 6:30 Beaver Fever L Hall of Shamers W 19-22 TonyP
    Thu May 19 Red Brush Park 6:30 Money Badgers W Woodland Sluggers (new) L 20-7 AndyB
    Thu May 19 Allison Park 6:30 Coby Crushers W We'd Hit That L 15-3 Mario
    Thu May 19 Willowvale Park 6:30 Loose Balls W Dougies Cardinals (Tigers) L 22-12 BrianL
    Thu May 19 Novo Star 6:30 Springfield Isotopes W Free Agents (new) L 16-13 TrevorF
    Thu May 19 Hickory Green 6:30 Toronto Vayjay Jays L Litigators W 10-14 BobE
    Thu May 19 Humberwood 6:30 Indians (was WGTR) W No Glove No Love (W4) L 15-10 SteveC
    Thu May 19 Humberwood 8:00 Tailgaters (DH) L Honey Badgers (DH) W 16-19 SteveC
    Thu May 19 Humberwood 9:30 Honey Badgers (DH) L Tailgaters (DH) W 9-16 SteveC
    Thu May 19 Smithfield 6:30 Got The Runs W Furtraders L 17-10 LewL
    Thu May 19 Smithfield 8:00 Charros W Dusters L 23-8 LewL
    Thu May 19 Smithfield 9:30 Alcoholics L Brickyard Big Mouths W 16-18 LewL
    Thu May 19 West Deane-2 6:30 Trash Pandas (BDS2) L Tactical Bacon W 6-8 DallasM
    Thursday Teams Not Playing: Barflys, Cleats & Cleavage, CTS Electric, Indians, Piccolo Pals, Pitches Be Crazy, Underachievers, Moneyballers.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri May 20 No Games - Victoria Day long weekend.
    Fri May 20 Max Ward-S #2 7:30 Misfits (new)(DH) L Tiger Balmers (new)(DH) W 14-18 DallasM
    Fri May 20 Max Ward-S #2 9:00 Tiger Balmers (new)(DH) W Misfits (new)(DH) L 24-4 DallasM

    Week 02: May 9-13, 2016

    Updated May 10, 2016; Scores updated May 14, 2016
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Mon May 9   Dunton-1 6:30 Mixed Balls-Mon L HCCD W 11-15 BrianL
    Mon May 9 Dunton-1 8:00 Shebeen Shebangers (DH) L Not All There (DH) W 8-10 BrianL
    Mon May 9 Dunton-1 9:30 Not All There (DH) L Shebeen Shebangers (DH) W 13-15 BrianL
    Mon May 9 Dunton-3 6:30 Smoking Bats (new) L We Are Winners (TJX) W 3-15 JimMcN
    Mon May 9 Dunton-3 8:00 Oakland Ehs (DH) W Reverse Apache Masters (DH) L 15-14 JimMcN
    Mon May 9 Dunton-3 9:30 Reverse Apache Masters (DH) W Oakland Ehs (DH) L 18-14 JimMcN
    Mon May 9 Dunton-4 6:30 Pirates (new) L Tap This W 14-15 LewL
    Mon May 9 Dunton-4 8:00 TNT (DH) L Swingers (DH) W 14-15 LewL
    Mon May 9 Dunton-4 9:30 Swingers (DH) W TNT (DH) L 14-12 LewL
    Mon May 9 River Grove 6:30 Thunder Buddies (new) W TSC Showstoppers L 21-13 HenryP
    Mon May 9 River Grove 8:00 Our Pitcher Quit (DH) L Dutch Rudders (DH) W 11-12 HenryP
    Mon May 9 River Grove 9:30 Dutch Rudders (DH) L Our Pitcher Quit (DH) W 17-21 HenryP
    Mon May 9 Garnetwood-SB 6:30 Breaking Bats L Pho House W 15-22 TonyP
    Mon May 9 Heritage Hills 6:30 Corrugate Kings L Peel Dodgers W 13-14 RobertS
    Mon May 9 West Deane-L 6:30 Toronto Blue Yays W Big Sticks (Crackerjacks) L 29-22 RobO
    Mon May 9 West Deane-L 8:00 Homeward Bound (DH) W Black & Yellow (DH) L 18-7 RobO
    Mon May 9 West Deane-L 9:30 Black & Yellow (DH) L Homeward Bound (DH) W 19-20 RobO
    Mon May 9 Centennial-1 6:30 Balls & Dolls (new)***2 L Woodbine Longshots W 6-21 SteveCu
    Mon May 9 Centennial-1 8:00 Brew Jays-2 (new)(DH) L Tulo Window (new)(DH) W 16-17 SteveCu
    Mon May 9 Centennial-1 9:30 Tulo Window (new)(DH) L Brew Jays-2 (new)(DH) W 15-16 SteveCu
    Mon May 9 Centennial-3 6:30 Rebooters (new) L Cell2Fix (new) W 6-9 Mario
    Mon May 9 Centennial-3 8:00 Reds (DH) W Twist Offs (DH) L 15-14 Mario
    Mon May 9 Centennial-3 9:30 Twist Offs (DH) W def Reds (DH) L def 7‑0 def Mario
    Mon May 9 Smithfield 6:30 Bang Bang-Mon L Sons of Pitches W 10-23 TommyH
    Mon May 9 Smithfield 8:00 Alcoballics (new)(DH) L Aceholes (new)(DH) W 14-20 TommyH
    Mon May 9 Smithfield 9:30 Aceholes (new)(DH) W Alcoballics (new)(DH) L 22-5 TommyH
    Monday Teams OFF/Not Playing: none
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue May 10 Dunton-2 6:30 Pitch Slaps L Inferno W 7-8 AllanT
    Tue May 10 Dunton-2 8:00 Purple People Eaters (DH) W Dirtbags (DH) L 23-18 AllanT
    Tue May 10 Dunton-2 9:30 Dirtbags (DH) L Purple People Eaters (DH) W 8-20 AllanT
    Tue May 10 Wildwood Park-1 6:30 Prestige (Talent) L Bandits W 8-12 HughC
    Tue May 10 Wildwood Park-1 8:00 Ruff Riders W Arod in my Pujols (DH) L 17-14 HughC
    Tue May 10 Wildwood Park-1 9:30 Smackin Pitches L Arod in my Pujols (DH) W 5-25 HughC
    Tue May 10 Wildwood Park-2 6:30 Bambinos W Massive Hits L 7-6 JulieS
    Tue May 10 Wildwood Park-2 8:00 Sofa Kings W Skinny Flamingos (new)(DH) L 11-5 JulieS
    Tue May 10 Wildwood Park-2 9:30 Unathletics W Skinny Flamingos (new)(DH) L 20-8 JulieS
    Tue May 10 Mount Charles-N 6:30 Ball Breakers W Culinary Crushers L 20-5 HenryP
    Tue May 10 Mount Charles-N 8:00 Designated Drinkers-3 (DH) W Balls to the Wall (DH) L 14-13 HenryP
    Tue May 10 Mount Charles-N 9:30 Balls to the Wall (DH) W Designated Drinkers-3 (DH) L 17-9 HenryP
    Tue May 10 Mount Charles-S 6:30 McGlovins W Giants L 22-13 WayneB
    Tue May 10 Mount Charles-S 8:00 Sidebets (DH) W Balls Deep (DH) L 17-13 WayneB
    Tue May 10 Mount Charles-S 9:30 Balls Deep (DH) L Sidebets (DH) W 14-17 WayneB
    Tue May 10 Brickyard-2 6:30 Lumberjacks (new) W Designated Drinkers-2 L 26-7 JimMcN
    Tue May 10 Brickyard-2 8:00 Schweddy Balls (DH) W Platoon (DH) L 12-8 JimMcN
    Tue May 10 Brickyard-2 9:30 Platoon (DH) W Schweddy Balls (DH) L 13-8 JimMcN
    Tue May 10 Garnetwood-SB 6:30 Sunwing Flyers (new) L Brew Crew W 11-12 TonyP
    Tue May 10 Red Brush 6:30 Where My Pitches At W Eh Team-2 L 16-12 EdG
    Tue May 10 Quenippenon 6:30 Eh Team (427) W Pitches on Fleek (new) L 14-9 AndyB
    Tue May 10 Allison Park 6:30 Batters with Benefits (JDIMI) W Caught Lookin-2 (99) L 15-13 MauroT
    Tue May 10 King Park #1 6:30 Bats n Hoes L Bang Bang W 3-6 BobE
    Tue May 10 Humberwood 6:30 Prophix (was Trash) L def Baseheads W def 0‑7 def SC xxx
    Tue May 10 Humberwood 8:00 Rexdale Rusts (new)(DH) L Road Runners (DH) W 7-9 SteveC
    Tue May 10 Humberwood 9:30 Road Runners (DH) W Rexdale Rusts (new)(DH) L 12-9 SteveC
    Tue May 10 Smithfield 6:30 Loaded Bases (DH) W Casharoos (DH) L 15-1 TommyH
    Tue May 10 Smithfield 8:00 Casharoos (DH) L Loaded Bases (DH) W 3-15 TommyH
    Tue May 10 West Deane-2 6:30 Shake & Bake W Prompt Alerts L 16-3 Mario
    Tue May 10 Mimico 6:30 Punishers (Diamond Cutters) W Powchica Wawahs L 13-7 JimG
    Tuesday Teams OFF/Not Playing: Back Door Sliders
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed May 11 Fleetwood 6:30 Blue Balls L Performance Sports W 2-7 LewL
    Wed May 11 Fleetwood 8:00 Nice Snatch (new) W Farm Team L 23-15 LewL
    Wed May 11 Fleetwood 9:30 Hit Squad-1 W Hit Squad-2 (new) L 13-8 LewL
    Wed May 11 Wildwood Park-2 6:30 Nutz & Boltz W Mixed Balls-Wed L 19-10 JulieS
    Wed May 11 Wildwood Park-2 8:00 Caught Looking L Ball Busters (DH) W 15-16 JulieS
    Wed May 11 Wildwood Park-2 9:30 Marvel W Ball Busters (DH) L 14-10 JulieS
    Wed May 11 Sheridan Park 8:00 Charmins Allstars (DH) R/S Slackers (DH) R/S R/S BrianL
    Wed May 11 Sheridan Park 9:30 Slackers (DH) R/S Charmins Allstars (DH) R/S R/S BrianL
    Wed May 11 Garnetwood-SB 6:30 Runs of Anarchy W Saints of Circumstance (new) L 13-8 TonyP
    Wed May 11 Garnetwood-HB 6:30 Snitches & Ditches (Wet) W Game of Throws L 7-6 SteveS
    Wed May 11 Red Brush Park 6:30 Booze Jays W Master Batters L 14-5 MauroT
    Wed May 11 Kings Park #1 6:30 Huskies L Bang Bang-Wed W 13-17 HenryP
    Wed May 11 Heritage Hills 6:30 Ari Overdrive W BDO Ballbreakers L 13-11 RobertS
    Wed May 11 Century City 6:30 GDG Dodgers L def Hit em Up (IHT2) W def 0‑7 def BE xxx
    Wed May 11 Hickory Green 6:30 Pitch Please L Dusty Daryls W 11-12 WillR
    Wed May 11 Humberwood 6:30 Mars W Baesic Pitches L 16-9 SteveC
    Wed May 11 Humberwood 8:00 Coconuts L Alkos in the Outfield (DH) W 6-14 SteveC
    Wed May 11 Humberwood 9:30 Hardballs L Alkos in the Outfield (DH) W 10-18 SteveC
    Wed May 11 West Deane-2 6:30 Makina L QHDP W 11-12 RobO
    Wed May 11 Mimico 6:30 Toronto Brew Jays L Field of Beerz W 7-12 JimG
    Wednesday Teams OFF/Not Playing: Mad Batters (requested); Bats n Mitts (new); -
    Wednesday Teams Playing on Friday, May 13: Sweet Spot; Dinger Swingers.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu May 12 Max Ward-N #1 8:45 Shebeen Clippers (DH) W Rage (DH)(was PSd) L 14-9 DerekL
    Thu May 12 Max Ward-N #1 9:50 Rage (DH)(was PSd) L Shebeen Clippers (DH) W 1-15 DerekL
    Thu May 12 Sheridan Park 8:00 Pitch Slapped (DH) (was Hon) R/S Draft Dodgers (DH) R/S R/S WayneB
    Thu May 12 Sheridan Park 9:30 Draft Dodgers (DH) R/S Pitch Slapped (DH) (was Hon) R/S R/S WayneB
    Thu May 12 Fleetwood 6:30 Woodland Sluggers L Money Ballers W 6-8 TerryH
    Thu May 12 Fleetwood 8:00 Balls Deeper (now DH) W Scallywags (DH) L 18-16 TerryH
    Thu May 12 Fleetwood 9:30 Scallywags (DH) W Balls Deeper (now DH) L 20-8 TerryH
    Thu May 12 Miss Valley-2 6:30 Beaver Fever L Money Badgers W 15-16 AllanT
    Thu May 12 Miss Valley-2 8:00 NLM (DH) Tie Cardinals (DH) Tie 24-24 AllanT
    Thu May 12 Miss Valley-2 9:30 Cardinals (DH) W NLM (DH) L 21-10 AllanT
    Thu May 12 Birchwood Park 8:00 Barflys W Piccolo Pals L 17-13 JimMcN
    Thu May 12 Birchwood Park 9:30 Underachievers L Pitches Be Crazy W 9-10 JimMcN
    Thu May 12 Garnetwood-HB 6:30 Caliente W Tailgaters L 10-8 TonyP
    Thu May 12 Red Brush Park 6:30 Baes on Balls (new) W Brew Jays L 11-9 HenryP
    Thu May 12 Allison Park 6:30 We'd Hit That W Tactical Bacon L 5-2 AndrewM
    Thu May 12 Willowvale Park 6:30 Springfield Isotopes W Dougies Cardinals (Tigers) L 15-3 BrianL
    Thu May 12 Novo Star 6:30 Free Agents (new) W Loose Balls L 13-6 TrevorF
    Thu May 12 Hickory Green 6:30 Last Call W Litigators L 25-14 BobE
    Thu May 12 Humberwood 6:30 No Glove No Love (W4) W Furtraders L 12-6 SteveC
    Thu May 12 Humberwood 8:00 Bone Crushers W Cleats & Cleavage L 19-5 SteveC
    Thu May 12 Humberwood 9:30 Indians W CTS Electric L 13-10 SteveC
    Thu May 12 Smithfield 6:30 Got The Runs W Toronto Vajay Jays L 16-9 LewL
    Thu May 12 Smithfield 8:00 Dusters L Alcoholics (DH) W 8-12 LewL
    Thu May 12 Smithfield 9:30 Yolo Warmers (new) L Alcoholics (DH) W 12-19 LewL
    Thu May 12 West Deane-2 6:30 Coby Crushers L Trash Pandas (BDS-2) W 12-14 SteveS
    Thursday Teams OFF/Not Playing or Playing on Friday: Hall of Shamers (requested off); Brickyard (requested off); Charros; We've Got The Runs.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri May 13 Max Ward-N #1 7:30 Tiger Balmers (new)(DH) L Dirty Dozen (DH) W 7-9 JimMcN
    Fri May 13 Max Ward-N #1 9:00 Dirty Dozen (DH) L Tiger Balmers (new)(DH) W 12-18 JimMcN
    Fri May 13 Max Ward-S #2 7:30 Dingbats (DH) L Sweet Spot (DH) W 9-10 BrianL
    Fri May 13 Max Ward-S #2 9:00 Sweet Spot (DH) W Dingbats (DH) L 22-8 BrianL
    Fri May 13 Dunton-1 7:30 Honey Badgers (DH) L Last 2 Leave (new)(DH) W 7-8 HenryP
    Fri May 13 Dunton-1 9:00 Last 2 Leave (new)(DH) W Honey Badgers (DH) L 20-8 HenryP
    Fri May 13 Dunton-4 7:30 Thunder (DH) W Booty Pirates (DH) L 13-7 HughC
    Fri May 13 Dunton-4 9:00 Booty Pirates (DH) L Thunder (DH) W 4-14 HughC
    Fri May 13 Dunton-3 7:30 Unnecessary (DH) W Pirates (new)(DH) L 15-11 DallasM
    Fri May 13 Dunton-3 9:00 Pirates (new)(DH) L Unnecessary (DH) W 6-15 DallasM
    Fri May 13 Fleetwood 7:30 Dinger Swingers (DH) W Mayhem (DH) L 14-5 LewL
    Fri May 13 Fleetwood 9:00 Mayhem (DH) L Dinger Swingers (DH) W 17-18 LewL
    Fri May 13 Mississauga Valley 2 7:30 Fighting Irish (new)(DH) W Holy Walkamoly (new)(DH) L 14-2 RobO
    Fri May 13 Mississauga Valley 2 9:00 Holy Walkamoly (new)(DH) L Fighting Irish (new)(DH) W 3-15 RobO
    Fri May 13 Wildwood Park-2 7:30 G3T (DH) L Muffin Stuffers (DH) W 9-12 JulieS
    Fri May 13 Wildwood Park-2 9:00 Muffin Stuffers (DH) L G3T (DH) W 8-20 JulieS
    Fri May 13 Diamond Beach-1 7:30 Superior Interior (DH) W Designated Drinkers-1 (DH) L 13-9 SteveCu
    Fri May 13 Diamond Beach-1 9:00 Designated Drinkers-1 (DH) L Superior Interior (DH) W 13-22 SteveCu
    Fri May 13 Diamond Beach-2 7:30 Pitch Don't Kill My Vibe (DH) L Fireballs (DH) W 13-14 Mario
    Fri May 13 Diamond Beach-2 9:00 Fireballs (DH) W Pitch Don't Kill My Vibe (DH) L 17-7 Mario
    Fri May 13 West Deane-L 7:30 Raincats (DH) W Grand Slammers (new)(DH) L 23-8 SteveS
    Fri May 13 West Deane-L 9:00 Grand Slammers (new)(DH) L Raincats (DH) W 17-20 SteveS
    Fri May 20 No Games - Victoria Day long weekend.

    Week 01: May 4-5-6, 2016

    Updated April 30, 2016
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Tue April 5 RSPA First League Meeting: The first RSPA League meeting for team reps is scheduled for Tuesday, April 5, 2016, drop-in style, anytime from 6:00 pm to 11:00 pm, at The Irish Shebeen Pub, 5555 Eglinton Ave. W., Etobicoke ON M9C 5M1 — map
    Tue May 3 RSPA Final League Meeting: The Final RSPA League meeting for team reps is scheduled for Tuesday, May 3, 2016, drop-in style, anytime from 6:00 pm to 11:00 pm, at The Irish Shebeen Pub, 5555 Eglinton Ave. W., Etobicoke ON M9C 5M1 — map
    Wed May 4 RSPA 2016 regular season starts Wednesday, May 4.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Wed May 4 Fleetwood 6:30 Saints of Circumstance (new) L Booze Jays W 9-12 RobO
    Wed May 4 Fleetwood 8:00 Farm Team L Ball Busters (ret) W 12-13 RobO
    Wed May 4 Fleetwood 9:30 Nice Snatch (new) L Cardinals W 6-18 RobO
    Wed May 4 Wildwood Park-2 6:30 Bang Bang Wed L Game of Throws W 1-10 JulieS
    Wed May 4 Wildwood Park-2 8:00 Coconuts (new) L Bats n Mitts (new) W 9-15 JulieS
    Wed May 4 Wildwood Park-2 9:30 Hit Squad-2 (new) L Alkos in the Outfield W 1-13 JulieS
    Wed May 4 Sheridan Park 8:00 Caught Looking (DH) R/S Marvel (DH) R/S R/S BrianL
    Wed May 4 Sheridan Park 9:30 Marvel (DH) R/S Caught Looking (DH) R/S R/S BrianL
    Wed May 4 Garnetwood-SB 6:30 Master Batters W Huskies L 7-5 TonyP
    Wed May 4 Garnetwood-HB 6:30 Nutz & Boltz (ret) L Snitches & Ditches (Wet Bandits) W 12-14 SteveS
    Wed May 4 Red Brush Park 6:30 Hit Squad-1 L Runs of Anarchy W 10-13 HenryP
    Wed May 4 Kings Park #1 6:30 Sweet Spot W Mars L 15-9 TrevorF
    Wed May 4 Heritage Hills 6:30 Hit em Up (IHT2) W Ari Overdrive L 23-7 RobertS
    Wed May 4 Century City 6:30 GDG Dodgers W BDO Ballbreakers L 20-2 AllanT
    Wed May 4 Hickory Green 6:30 Pitch Please L Dinger Swingers W 8-13 WillR
    Wed May 4 Humberwood 6:30 Baesic Pitches (new) L Makina W 9-10 SteveC
    Wed May 4 Humberwood 8:00 QHDP (DH) W Hardballs (DH) L 19-11 SteveC
    Wed May 4 Humberwood 9:30 Hardballs (DH) L QHDP (DH) W 6-16 SteveC
    Wed May 4 West Deane-2 6:30 Field of Beerz L Toronto Brew Jays W 9-10 BobE
    Wed May 4 Mimico 6:30 Dusty Daryls L Mad Batters W 8-15 JimG
    Wednesday teams off: Charmin AllStars, Mixed Balls-Wed, Performance Sports, Slackers, Blue Balls.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Thu May 5 Max Ward-N #1 8:45 Caliente (new)(DH) L Pitch Slapped (DH) W 11-12 AllanT
    Thu May 5 Max Ward-N #1 9:50 Pitch Slapped (DH) W Caliente (new)(DH) L 21-17 AllanT
    Thu May 5 Sheridan Park 8:00 Draft Dodgers (DH) R/S Honey Badgers (DH) R/S R/S WayneB
    Thu May 5 Sheridan Park 9:30 Honey Badgers (DH) R/S Draft Dodgers (DH) R/S R/S WayneB
    Thu May 5 Fleetwood 6:30 Bone Crushers L Springfield Isotopes W 14-15 TerryH
    Thu May 5 Fleetwood 8:00 Brickyard Bigmouths L Yolo Warmers (new)(DH) W 13-14 TerryH
    Thu May 5 Fleetwood 9:30 Dusters L Yolo Warmers (new)(DH) W 9-12 TerryH
    Thu May 5 Miss Valley-2 6:30 Baes on Balls (new) Tie Last Call Tie 9-9 RobO
    Thu May 5 Miss Valley-2 8:00 Underachievers (DH) W Barflys (DH) L 18-12 RobO
    Thu May 5 Miss Valley-2 9:30 Barflys (DH) L Underachievers (DH) W 8-9 RobO
    Thu May 5 Birchwood Park 8:00 Scallywags (DH) W def Balls Deeper (DH) L def 7-0 def JimMcN
    Thu May 5 Birchwood Park 9:30 Balls Deeper (DH) L def Scallywags (DH) W def 0-7 def JimMcN
    Thu May 5 Garnetwood-HB 6:30 Tailgaters W Shebeen Clippers L 8-5 TonyP
    Thu May 5 Red Brush Park 6:30 Brew Jays L Loose Balls W 4-19 MauroT
    Thu May 5 Allison Park 6:30 Litigators L We'd Hit That W 2-15 BobE
    Thu May 5 Willowvale Park 6:30 Charros L Dougies Cardinals (Tigers) W 15-16 BrianL
    Thu May 5 Novo Star 6:30 Woodland Sluggers (new) L Free Agents (new) W 14-15 TrevorF
    Thu May 5 Humberwood 6:30 We Got The Runs L def No Glove No Love (W4) W def 0-7 def SteveC
    Thu May 5 Humberwood 8:00 Piccolo Pals L Indians (DH) W 11-14 SteveC
    Thu May 5 Humberwood 9:30 CTS Electrics L Indians (DH) W 8-16 SteveC
    Thu May 5 Smithfield 6:30 Tactical Bacon (new) W Toronto Vajay Jays L 14-9 HenryP
    Thu May 5 Smithfield 8:00 Pitches Be Crazy (DH) W Got The Runs (Bac)(DH) L 21-17 HenryP
    Thu May 5 Smithfield 9:30 Got The Runs (Bac)(DH) W Pitches Be Crazy (DH) L 29-11 HenryP
    Thu May 5 West Deane-2 6:30 Furtraders W Coby Crushers L 18-9 SteveS
    Thursday teams off: Alcoholics, Beaver Fever, Cleats & Cleavage, Hall of Shamers, Money Badgers, Moneyballers, Rage, Twist Offs, NLM.
    Day   Date   Park Time Visitors W/L Home W/L Score Umpire
    Fri May 6 Max Ward-N #1 7:30 Sidebets (DH) W Dingbats (DH) L 21-6 JimMcN
    Fri May 6 Max Ward-N #1 9:00 Dingbats (DH) L Sidebets (DH) W 13-25 JimMcN
    Fri May 6 Max Ward-S #2 7:30 Holy Walkamoly (new)(DH) L Pitch Don't Kill My Vibe (DH) W 3-16 BrianL
    Fri May 6 Max Ward-S #2 9:00 Pitch Don't Kill My Vibe (DH) W Holy Walkamoly (new)(DH) L 24-11 BrianL
    Fri May 6 Dunton-1 7:30 Last 2 Leave (new)(DH) W Tiger Balmers (new)(DH) L 17-8 BobE
    Fri May 6 Dunton-1 9:00 Tiger Balmers (new)(DH) L Last 2 Leave (new)(DH) W 6-10 BobE
    Fri May 6 Dunton-4 7:30 Pitch Slaps (was Booty) (DH) L Thunder (DH) W 11-17 HenryP
    Fri May 6 Dunton-4 9:00 Thunder (DH) L Pitch Slaps (was Booty) (DH) W 24-29 HenryP
    Fri May 6 Dunton-3 7:30 Smackin Pitches (DH) W Blue Balls (was Unnec) (DH) L 14-0 HughC
    Fri May 6 Dunton-3 9:00 Blue Balls (was Unnec) (DH) L Smackin Pitches (DH) W 4-20 HughC
    Fri May 6 Fleetwood 7:30 Grand Slammers (new)(DH) L Dirty Dozen (DH) W 8-17 LewL
    Fri May 6 Fleetwood 9:00 Dirty Dozen (DH) W Grand Slammers (new)(DH) L 18-13 LewL
    Fri May 6 Miss Valley-2 7:30 Fighting Irish (new)(DH) L Ace of Bastone (new)(DH) W 9-16 RobO
    Fri May 6 Miss Valley-2 9:00 Ace of Bastone (new)(DH) W Fighting Irish (new)(DH) L 7-1 RobO
    Fri May 6 Martin Dobkin 7:30 --- --- --- --- xxx
    Fri May 6 Wildwood Park-2 7:30 Fireballs (DH) W G3T (DH) L 16-13 DerekL
    Fri May 6 Wildwood Park-2 9:00 G3T (DH) W Fireballs (DH) L 10-6 DerekL
    Fri May 6 Diamond Beach-1 7:30 Mayhem (DH) L Superior Interiors (DH) W 8-9 JulieS
    Fri May 6 Diamond Beach-1 9:00 Superior Interiors (DH) W Mayhem (DH) L 16-4 JulieS
    Fri May 6 Diamond Beach-2 7:30 Hit Squad-1 (was DD-1) (DH) L Raincats (DH) W 6-18 SteveCu
    Fri May 6 Diamond Beach-2 9:00 Raincats (DH) W Hit Squad-1 (was DD-1) (DH) L 30-11 SteveCu
    Fri May 6 West Deane-L 7:30 Brew Jays-2 (new)(DH) L Muffin Stuffers (DH) W 9-12 Mario
    Fri May 6 West Deane-L 9:00 Muffin Stuffers (DH) W Brew Jays-2 (new)(DH) L 17-9 Mario

    RSPA Slo-Pitch Tournament - April 30-May 1

    First tournament of the year was a great tune-up for the season.
    RESULTS: Team 6ix beat BNB in the Coed D finals. Kiss My Bats beat Inferno to win Coed E. Bats Out of Hell beat Bang Bang to win Coed F division. Nationals beat Mariners in Mens D. Wolfpack beat Mayhem in Mens E. MT Cases beat Shebeen 50 in Mens Masters 50+.